Eşimin babası kendi ağırlamak istediği misafiri bizim evde ağırlamaya karar veriyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sahsen kayinvalideyi arar kabul etmeyecegimi söylerdim. Bundan sonra emri vaki yapmamalarininda. Evden gitmek gibi pasif agresif davranislar sadece sizin pozisyonu zayiflatir. Madem ev sahibi sizsiniz sahip cikacaksiniz. Siz evden gitseniz kimse "ah hakli bir tepki koydu demeyece". Misafire kadar sizi ayiplarlar ancak

Sahsen kayinvalideyi arar kabul etmeyecegimi söylerdim. Bundan sonra emri vaki yapmamalarininda. Evden gitmek gibi pasif agresif davranislar sadece sizin pozisyonu zayiflatir. Madem ev sahibi sizsiniz sahip cikacaksiniz. Siz evden gitseniz kimse "ah hakli bir tepki koydu demeyece". Misafire kadar sizi ayiplarlar ancak
Aynen öyle olur,haklıyken haksız duruma düşürülür evden giderse.

Bence kayınvalidenizi yada eltinizi arayıp kabul etmediğinizi belirtin çünkü zorunda değilsiniz artı sizi hesaba katmamaları zaten büyük bi saygısızlık kendi kafalarına göre iş yapıyolar ben olsam kabul etmediğimi söylerim yani ha bana oturmaya gelecek olsalar buyursunlar gelsinler ama beni yok sayıp kayınvalidemlere gelen insan bide eltimin ailesi kabul etmem yani kim olursa olsn etmem ev küçükse eltinde toplansınlar konuda zaten siz yoksunuz

Aynen öyle olur,haklıyken haksız duruma düşürülür evden giderse.

Aynen öyle. Birde esi ekstra küplere biner "Beni aileme ve misafirlere rezil ettin bik bik bik. Bundan sonra senin ailene de gitmem bik bik bik". Ben pasif agresif davranislarin birseyleri cözdügüne simdiye kadar hic sahit olmadim. Isler sadece bosuna uzadi veya daha kötü iliskilere sebep oldu

umreye gidecek olan ağırlanıyor muymuş? ben ziyarete gidilir diye biliyorum. o da hacca giden.
neyse..
benim de böyle tuhaf durumlarla karşılaştığım oldu.
yurt dışından şehir dışından gelen misafirler benim evimde yatılı olarak ağırlandı.
gidip havaalanından almamız istendi.
yakın zamanda tedavi için gelen eşimin kuzeni (genç bekar kadın ben hiç görmedim 14 yıldır, düğünümüze de gelmemişti) kendisine otel ayarlamış eşim karşıladı ilgilendi hastaneye götürdü vs. misafir de edelim demiş.
sonra bu meselenin ayıbı bana kaldı :)
eşimin annesi babası arayıp sormadı, kardeşleri arayıp sormadı. geçmiş olsun filan da demediler yani net.
ama bir toplandığımızda ne dediler biliyor musunuz?
alıp eve gelmeliydin..

eltimin ailesi umreye gidiyormuşşş.. Allah kabul etsin...

Konu sahibi çok pasif agresif takılıyorsun o yüzden sana bunu yapıyorlar, eltinle aynı mahalledesin ve ailesini sen ağırlayacaksın şaka gibi, üstüne bir de aranız zaten iyi değil, siz çok tavizler vermişsiniz ve hala vermeye de devam ediyorsunuz, eşinizi beklerseniz daha çoookkkk beklersiniz , şu adama ailesine açık açık istemiyorum deyin yahu, kavgaysa kavga ne bu korku bu çekinme, eşim asla bana sormadan evime kimseyi getiremez öyle bir şey yapsa beni bilir , sizin eşiniz de ailesi de size zorbalık yapıyor çünkü susup sineye cekeceğinizden çok eminler , ben kv 'yi arar ve misafir kabul edemeyeceğini açıkça söylerdim ne demek eşim istemiyor, adam hem ailesi ile halletmiyor hem de sen karışma mı diyor, eeee nasıl hallolacak bu problemler , sürekli kayınbabaya göre mi yaşayacaksınız, evliliğinizin iplerini elinize almazsanız susmaya devam ederseniz daha çok buna benzer konular açarsınız, adamlar sizi o evin bir bireyi olarak bile görmüyor, dış kapının dış mandalı muamelesi yapıyor, sonuç boşanmaya bile varsa asla kabul etmeyin , sınırlarınıza sahip çıkın ve bu kadar pasif olmayın, içten içe korktuğunuz için tepki dahi veremiyorsunuz eşinizi bahane etmeyin ...

Konu sahibi pasif davranarak, içinde tutup sonradan laf sokarsan sen hatalı olursun. Herkesin hayatında böyle sınırı zorlayan insanlar çıkar. Hepimiz yaşadık, yetişkin biri gibi kibarca sessizce konuşursan müsait değilim, ağırlamak istemiyorum, kendi ailesini eltim ağırlasın daha uygunu bu olur, biliyorum oğlunuzun evi ama burası benim de evim, siz her zaman baş tacısınız ama misafirlerinizi bana sormadan benim evimde misafir edemezsiniz, bundan sonra bana danışın, oğlunuz üzülüyor bakın huzursuzluk çıkıyor diye anlatın. Kavga etmeyin, evden çıkmayın, gelin siz ağırlayın demeyin bunlar çirkin şeyler. Sakin, direk konuşun.

Sonradan idare edip edip bir anda patlarsınız yine siz hatalı olursunuz ama şimdi en azından sizden çekinirler ve bir şey diyemezler.

Son düzenleme:
Konu sahibi pasif davranarak, içinde tutup sonradan laf sokarsan sen hatalı olursun. Herkesim hayatında böyle sınırı zorlayan insanlar çıkar. Hepimiz yaşadık, yetişkin biri gibi kibarca sessizce konuşursan müsait değilim, ağırlamak istemiyorum, kendi ailesini eltim ağırlasın daha uygunu bu olur, biliyorum oğlunuzun evi ama burası benim de evim, siz her zaman baş tacısınız ama misafirlerinizi bana sormadan benim evimde misafir edemezsiniz, bundan sonra bana danışın, oğlunuz üzülüyor bakın huzursuzluk çıkıyor diye anlatın. Kavga etmeyin, evden çıkmayın, gelin siz ağırlayın demeyin bunlar çirkin şeyler. Sakin, direk konuşun.

Sonradan idare edip edip bir anda patlarsınız yine siz hatalı olursunuz ama şimdi en azından sizden çekinirler ve bir şey diyemezler.
Bu konuşmadan anlayacak insanlar olsalar zaten bu terbiyesizliği yapmazlardı, asla anlamazlar , gerekirse kavga edip hepsine net sınır çizmeli ki bir daha cesaret edemesinler ...

Aynen öyle. Birde esi ekstra küplere biner "Beni aileme ve misafirlere rezil ettin bik bik bik. Bundan sonra senin ailene de gitmem bik bik bik". Ben pasif agresif davranislarin birseyleri cözdügüne simdiye kadar hic sahit olmadim. Isler sadece bosuna uzadi veya daha kötü iliskilere sebep oldu
😂😂😂😂😂 sizde benzer durumlarla karşı karşıya kalmışsınız guldurdunuz sağolun doğru

Zaten haftaici çalışıyorum haftasonuda temizlikti bilmem neydi kendime zor bela zamanım kalıyor kaç gündür bide tavır yapmıyor mu bana bu konudan dolayı gerçekten o kadar canım sıkkın ki yaparken herşey iyi güzel hoş yapmiyoken kötü agirlayamam valla bir di iki oldu ikiyken üç olur uzaklık azalmicak yani zamanla kimse kimsenin hizmetçisi değil ileride çocuğum olduğunda ne yapacağım isteyen kendi evinde ağırlasın ben mi mantıksız düşünüyorum gerçekten kimseye anlatamıyorum da artık ney doğru ne yanlış karar veremiyorum ya
evi kayınpederiniz mi verdi? eğer öyleyse ondandır bu rahatlık

kz nizi arayıp derdinizi anlatın.. bir zahmet kendileri ağırlasınlar
eşiniz de istediği tribi yapabilir

Konu sahibi pasif davranarak, içinde tutup sonradan laf sokarsan sen hatalı olursun. Herkesim hayatında böyle sınırı zorlayan insanlar çıkar. Hepimiz yaşadık, yetişkin biri gibi kibarca sessizce konuşursan müsait değilim, ağırlamak istemiyorum, kendi ailesini eltim ağırlasın daha uygunu bu olur, biliyorum oğlunuzun evi ama burası benim de evim, siz her zaman baş tacısınız ama misafirlerinizi bana sormadan benim evimde misafir edemezsiniz, bundan sonra bana danışın, oğlunuz üzülüyor bakın huzursuzluk çıkıyor diye anlatın. Kavga etmeyin, evden çıkmayın, gelin siz ağırlayın demeyin bunlar çirkin şeyler. Sakin, direk konuşun.

bu medeniyet seviyesini algılarlar mı çok emin değilim.

😂😂😂😂😂 sizde benzer durumlarla karşı karşıya kalmışsınız guldurdunuz sağolun doğru

Bizde öyle durumlar olmadida. Genelde cevrede öyle durumlara sahit oluyoruz. Ben kayinvalidemle ve kayinpederimle hep acik konustum bastan. Cünkü ne onlar da beni yeni tanidi zamaninda bende onlari. Ilk uzakta oturuyorduk, simdi yuvarlana yuvarlana ayni binadayiz :KK70: birbirlerimizin sınırlarını bilip cogunlukla da saygı duyuldugu icin de mümkün bu. Bazen birseylerde taviz de verilir. Ama genel olarak herkes birbirinin yasam alanina saygili. Ve bu cizgiler evliligin ilk seneleri cizilir. O yüzden cizgilerinizi cizin ve korumaya da korkmayin. Simdi belki tepki görürsünüz, ama ilerisi daha rahat olur. Esinizde artik yasam alaninin cocukluk odasından ibaret olmadigindan anlasin.

umreye gidecek olan ağırlanıyor muymuş? ben ziyarete gidilir diye biliyorum. o da hacca giden.
neyse..
benim de böyle tuhaf durumlarla karşılaştığım oldu.
yurt dışından şehir dışından gelen misafirler benim evimde yatılı olarak ağırlandı.
gidip havaalanından almamız istendi.
yakın zamanda tedavi için gelen eşimin kuzeni (genç bekar kadın ben hiç görmedim 14 yıldır, düğünümüze de gelmemişti) kendisine otel ayarlamış eşim karşıladı ilgilendi hastaneye götürdü vs. misafir de edelim demiş.
sonra bu meselenin ayıbı bana kaldı :)
eşimin annesi babası arayıp sormadı, kardeşleri arayıp sormadı. geçmiş olsun filan da demediler yani net.
ama bir toplandığımızda ne dediler biliyor musunuz?
alıp eve gelmeliydin..

eltimin ailesi umreye gidiyormuşşş.. Allah kabul etsin...
Zaten gelinler toplama kampidir ya herkesi toplarlar mevlanayiz sanki herşeyde de sucluyuz

Bu konuşmadan anlayacak insanlar olsalar zaten bu terbiyesizliği yapmazlardı, asla anlamazlar , gerekirse kavga edip hepsine net sınır çizmeli ki bir daha cesaret edemesinler ...
Konuştuğunda hala gelirlerse dediğin doğru ama net anlatmadan hayır demeden pasif davranışlarla anlamalarını beklemek daha yanlış.
Konuşmadan anlamayacak ama tavırdan mı anlayacak? Sorun anlayıp anlamamaları değil, kavga etmeden az hasarla atlatmak, sınır çekebilmek.
Kontrolü kocasının üzerinden yaparsa kaybeder.

Konu sahibi çok pasif agresif takılıyorsun o yüzden sana bunu yapıyorlar, eltinle aynı mahalledesin ve ailesini sen ağırlayacaksın şaka gibi, üstüne bir de aranız zaten iyi değil, siz çok tavizler vermişsiniz ve hala vermeye de devam ediyorsunuz, eşinizi beklerseniz daha çoookkkk beklersiniz , şu adama ailesine açık açık istemiyorum deyin yahu, kavgaysa kavga ne bu korku bu çekinme, eşim asla bana sormadan evime kimseyi getiremez öyle bir şey yapsa beni bilir , sizin eşiniz de ailesi de size zorbalık yapıyor çünkü susup sineye cekeceğinizden çok eminler , ben kv 'yi arar ve misafir kabul edemeyeceğini açıkça söylerdim ne demek eşim istemiyor, adam hem ailesi ile halletmiyor hem de sen karışma mı diyor, eeee nasıl hallolacak bu problemler , sürekli kayınbabaya göre mi yaşayacaksınız, evliliğinizin iplerini elinize almazsanız susmaya devam ederseniz daha çok buna benzer konular açarsınız, adamlar sizi o evin bir bireyi olarak bile görmüyor, dış kapının dış mandalı muamelesi yapıyor, sonuç boşanmaya bile varsa asla kabul etmeyin , sınırlarınıza sahip çıkın ve bu kadar pasif olmayın, içten içe korktuğunuz için tepki dahi veremiyorsunuz eşinizi bahane etmeyin ...
Allah aşkına neyden korkucam açıp bı telefonu soyleyemeyeck ne avr ben onu anlayamıyorum zaten ağzım kopmucak acicaksin soyluceksin herkesin evi kendine aileme saygısızlık yapiyosun oluyor sonra

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X