Esimin beni kudurtmasi ve sonra gulmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bende eve eşya alırken fikrini sorarım,beraber seçerim tabiki de. Ama eşyaların yerini değiştirdim diye böyle tavır yapan erkekte istemem.
Hanfendinin eşi fikri sorulsun istiyor bu durumlarda belli ki. O da onun karakterine göre davranmalı. Her erkek bir değil. Diyorum ya, yatak odasını komple değişsem belki benim eşimde rahatsız olabilirdi. Onun kullanımını zorlaştıracak bir durum olabilir. Yani kapıyı yumruklayacak kadar bir tepki değil bana kalırsa.

Benimde eşim 2 haftadir 1 gün bile tatil yapmadan bol mesaili bir şekilde çalışıyor. Oruçta başlayınca iyice sinirini benden cikarir oldu. Sabretmeye çalışıyorum. Bu akşam cocuklar yanımızda olmadigi bir anda hincini benden çıkarma benim bir suçum yok dedim ona bile benim suçum yok dedi 🤷🏻‍♀️ ne diyebilirim ki ne söylesem ne yapsam şuan ona batiyor. Asıl sebebinin yorgunluktan uykusuzluktan olduğunu da biliyorum...

Hanfendinin eşi fikri sorulsun istiyor bu durumlarda belli ki. O da onun karakterine göre davranmalı. Her erkek bir değil. Diyorum ya, yatak odasını komple değişsem belki benim eşimde rahatsız olabilirdi. Onun kullanımını zorlaştıracak bir durum olabilir. Yani kapıyı yumruklayacak kadar bir tepki değil bana kalırsa.
Bende ramazana girmeden temizlik yaptim, yatağın yerini degistirsem diye düşündüm 🤦🏻‍♀️😅 sonra 4 yildir aynı şekilde yatiyoruz birde uyuyamaz yadirgarsak diye vazgeçtim. Galiba bizde de bir kaos çıkardı degistirseydim

N U R N U R canım siz bu adamla pek geçinemiyorsunuz. Çocuklarınızın da böyle huzursuz bir ortamda büyümesi hiç iyi değil. Bir aile terapistine filan mı gitseniz?

Başka konularınız var mıydı bilmiyorum ama bu konuya istinaden sanki evde çoğu sorumluluğu tek başınıza yukleniyormussunuz ve bu ağır gelmeye başlamış çabucak parliyorsunuz gibi geldi.Aksi takdirde eşiniz kırıcı konuşsa da kapı yumruklanacak bir durum kesinlikle yok.
Bı de çocuklar şaşırmak ve korkmak yerine sizi savunup korumaya geçiyor,çok mu tartışmaya maruz kaldılar da babaya karşı sizi koruyorlar burasi biraz dikkat çekici.
Çoğu arkadaşın dediği gibi bu gibi durumlarda başka odaya gidin derin nefes alın ve dikkatinizi dağıtın.Dusuncesiz bir insandan beklentiye girmek yipratabilir.

Bazen benim de gözüm donebiliyor, insaniz nihayetinde hos olmayan durumlar yasanabilir ama asla cocuklar etrafta iken ofkemi gostermem. Hayatta asla dediğim tek şey bu hatta. Kapiyi yumruklamak cok yüksek bir tepki.
Sonrasinda cocuklardan bu konuda ozur dilemenin hicbir anlami yok. Özrü değil, yapilan kalacak akillarinda.
Bir daha yasanmamasi dileğimle.

Stabil oruçlu kafa konuları
Bu davranış biçimi münübüsçülerde görülüyor genelde
Vala ramazanda mününüse binmeye korkuyorum
Adamların içinden hulk çıkıyor🥴
Sizde olduğu gibi
Yumruğu duvara bir vurdum anadın mı

Ve boyle agir isleri kendi basina yapmanı onermem, ikinci olarakta esinin de fikrini alman gerekliydi. Onun da yasam alanini değiştiriyorsun sonucta.
Esin de begenmemisse bunu farkli bil dille soylemesi gerekirdi. Birbirinize tahammülünüz kalmamis gibi.
Ama yine de hiçbiri esinin tam bir hödük olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Elini hiçbir işe sürmeyen herşeyi kadına yıkan bir adamın davranışı olmuş tamda.. seninki de her işe koşan,sorumluluklara yetişmekten tahammül sınırları zorlanan bir tepki. Hiçbir şey yoksa bir eline sağlık bekler insan,olmayan şeyi evet öyle diye diye direten bir kalas çok tanıdık geldi bana. sadece çocukları düşün ve prim verme eline. Kendi kendine konuşup kışkırtmaya çalıştıkça sen öyle sakin kal ki kendi kudursun :) zamanla vazgeçer bu kalaslığından umarım.

Susmak en iyisi kendi konuşsun dursun beğenmeyen gitsin koltukta yatsın diyecektin bende sinirli bir kadınim ama eşimle genelde tartısmayı uzatmam bir muddet sonra susarim çünkü sinirlenip rencide etmeye kadar varabiliyorum sonra pişman oluyorum o yüzden kendi konuşup konuşup sinir olduğuyla kalsin
Nasil basariyorsun susmayi ben kendimi tutabilsem keske

Hayir bazaya sinir olup cocugun kiyafenini neden laf ediyor asiri Sacma davranmis oruc kafasina vurdu heralde
Cocuklarin icin iyi bir annesin sen hic zihninde bu kalacak diye dusunme bence 🥰

Benimde eşim 2 haftadir 1 gün bile tatil yapmadan bol mesaili bir şekilde çalışıyor. Oruçta başlayınca iyice sinirini benden cikarir oldu. Sabretmeye çalışıyorum. Bu akşam cocuklar yanımızda olmadigi bir anda hincini benden çıkarma benim bir suçum yok dedim ona bile benim suçum yok dedi 🤷🏻‍♀️ ne diyebilirim ki ne söylesem ne yapsam şuan ona batiyor. Asıl sebebinin yorgunluktan uykusuzluktan olduğunu da biliyorum...
Hepimizin bazen ters davrandığı olabiliyor. Ama oruç sadece yemek yemeyip açlığın tadına bakmak değil aslında kötü sözler ve davranışlardan da arınma ayı deyin eşinize 😄 Evet demek istediğim onun da evi rahatsız olabilir hem arabaya sevmediğim bir koltuk kılıfı alsa bende karışmaz mıyım. Ne demek erkek evin düzenine karışmaz ☺️

Ben susunca o daha sinir oluyor 🤣 tartış benle susma deli oluyorum diyor düşünsene hiç uğrasmadan adamı deli ediyorum kazanan ben 🤣 yani zaten tartısırim ama baktim uzuyor asla cevap vermem beninde stratejim bu dır dır dır sevmiyorum
Ajjajajja bu bizle tam tersi duvara konusuyormus gibi oluyorum bakiyorum susmak imkansiz odaya kendimi kilitliyorum konusmamak icin
Deniycem bunu

Arkadaşlar şu oruç zamanı bir kadın nasıl delirtilir nasıl sabrı sınanır evet bunu yaşıyorum resmen.

Evimde değişiklik yaptım yatak odamda yatağımı komidinlerimi yer değiştirdim bir taraftan temizlik ve o yatak insanı nasıl yorar tahmin edersiniz ağır da bir de.
Çocuklarım gördü önce anne ne kadar güzel olmuş ellerine sağlık diye güzel karşılık verdiler.
Neyse eşim eve geldi. Çocuklara kıyafet almış iceri geçtikten sonra burayı niye böyle yaptın bana sordun mu diye sert bir üslupla geri dönüş yaptı.
Ben de eline sağlık yorulmussundur demek yerine gerçekten böyle mi düşünüyorsun dedim.
Neyse öyle kapandı.
Cocuga aldığı bluz 3 beden büyük. Sanarsın elbise.
Dedim bu büyük değiştir.
Bana söylediği şu:
Niye oğlum giymeden küçük geldi deyip başkasına mı vereceksin?
Tabi ben şok o an.
Ne alaka dedim.
Sen olmayanları hemen başkasına veriyorsun ya. Dedi.
Öyle bir şey düşünmedim şu an dedim.
Senin beyninin içini ben bilirim deyince iyice sinirlendim suizan etme dediğim halde benimle inatlasti. Yok öyle diye.
Neyse biz bir kavga tartışma,
Çocuk gibi ağız okenmesi de yapınca ben artık kapıyı yumrukladım.

Çocuklar korktu . Çocuğumun biri anne elin acıdı mı öpeyim dedi.
Diğeri anne ev çok güzel olmuş ellerine sağlık dedi o halde bile. Bunu diyen çocuklar biri 4 biri 6 yaşında.

Sonra eşim oturdu kanepesine televizyon açtı keyifle tv izliyor.
Hiç bir sey olmamış gibi.
Bense çocuklarımın gözünde ne kadar kuculdugumuzu, kötü örnek olduğumuzu düşünüyorum.
Onlardan özür diledim sizin yanınızda böyle görünmek istemezdim diyerek sarıldım.
Ben normalde çok sakin bir insanım ama damarıma basıldığı an kriz geçiriyorum.
Sonrası pişmanlık keşke hiç duymasaydm falan diyorum.
Ben bağıran kapıya vuran bir kadın olmak çocuklarımın o temiz zihinlerinde bu şekilde barınmak istemiyorum.
Ne olurdu biz de birbirini anlayan bir çift olsaydık.
Regl dönemim de yakın o günlerde zaten ekstra öfke oluyor nedense.

Haksızlığa gelemiyorum suclanmislik hissi çok çirkin bir şey bir de suçun bile yokken.
Tepkilerim normal mi fazla mı bilmiyorum.
Susmak daha mı olurdu onu da bilmiyorum.

Hemcinslerim olarak beni daha iyi anlayacağınızı düşündüğüm için yazmak istedim.

Rahatladım şu an
Okurken sinir oldum eşinize :KK70: Tabi burada çocuklara üzülüyorum genelde üstelik böyle küçük konuların büyümesi daha da üzüyor insanı sanki tartışmak için yer arıyormuş gibi. Niye böyle gereksiz laflarla sizin moralinizi bozmuş anlamadım ama he deyip geçin çünkü oruçlusunuz sövemezsinde :KK70:

Özür diledi sabah işe gitmeden,
Tavrım net ve kırgınlığım belliydi.
Ortalık duruldu sizlerin de söylediği gibi bir müddet uzaklaştım.
Pek konuşmak istemedim. Sürekli geldi gitti sanki hiç bir şey olmamış gibi günlük hayattan bir şeyler anlatıp soru sormaya çalıştı, sanki o lafları bana söyleyip beni ben olmaktan çıkaran kendi değil gibi. Konuşmak istemiyorum yalnız bırak beni dedim gitti her seferinde.

Özür diledi sabah hangisi için dedim hepsi için dedi.
Hemen kucağına atlayıp "ayy canım" yapmadım tabi.😠
"Özrün bir daha tekrarlamadiginda anlam kazanır.
Senden tek istediğim husnizan( olaylarda iyi tarafları da görmek) yapmaya çalışman.
Bu evliligimize daha çok iyilik getirir.
Senden çok bir şey istemiyorum sadece kötümser bakışlarını bırak. Her şey sandığın gibi kötü değil." Dedim.

Tamam dedi bakalım inşallah gerçekten tamamdır.

Cift terapisti diyen arkadaşlar bir dönem evet gittik gerçekten faydası oldu.
O dönem ikimize kendimize çeki düzen verdik ama bu tarz konular konusulmamisti.
Duzelmezse tabiki de yine gidilir .

Son düzenleme:
. Sorunlu evlilik içinde büyüyen çocuklar evet huzursuz oluyorlar o yüzden sorunları çözen terapistlerin varlığı bana hep mutluluk verdi o yüzden. 12 yıllık evliligimizde toplam 5 defa gitmişizdir ve olumlu sonuçları oldukça da iyi ki demişimdir.
Fıtratımız o kadar farklı ki ama bazen eşimin neyini sevdim acaba diyorum.
Sonra düşününce iyi tarafları da çok çoğu erkekte olmayan, bu iyiliklerin hatrina deyip evliligimiz uzun ömürlü olsun istedim hep.
Bir de ben sanki sütten çıkmış ak kaşık miyim ben de insanım benim de hatalarım çok.

Amacımız hatalarımızı en aza indirmek ve sağlıklı ve huzurlu bir yuvada çocuklarımın büyüdüğünü görmek.
Burada bir arkadaş aslında çok doğru bir şey söylemiş tartismasız bir ev çocuklara karşı pollyanacilik gibi bir şey demiş yani tartismayi normal görmüş.
Ona da katılıyorum. Tartışma dozunda ve cok nadir olduğu müddetçe bence zarar vermez yeter ki benim gibi dozu aşılmasın.
Sabah bir hatamı da farkettim eşim dedi ki ama sen de her şeyi ciddiye alma bazen şakalarimi bile ciddiye alıp sen de suizan ediyorsun sen de bunu yapma dedi.
Aslında o konuda haklı.
Neyse bakalım kizceler sizlerin de başınızı şişirdik.
Ama iyi ki buraya derdimi yazmışım rahatladım valla ya.
Karşıdaki goruntumu birileri eleştirse de dikkatle önemsiyorum iyiliği dokunan çok kişi var bu forumda birbirine. İyi ki de varlar.
🙂

Güncelleme: 4. Sayfadadır arkadaşlar .

Arkadaşlar şu oruç zamanı bir kadın nasıl delirtilir nasıl sabrı sınanır evet bunu yaşıyorum resmen.

Evimde değişiklik yaptım yatak odamda yatağımı komidinlerimi yer değiştirdim bir taraftan temizlik ve o yatak insanı nasıl yorar tahmin edersiniz ağır da bir de.
Çocuklarım gördü önce anne ne kadar güzel olmuş ellerine sağlık diye güzel karşılık verdiler.
Neyse eşim eve geldi. Çocuklara kıyafet almış iceri geçtikten sonra burayı niye böyle yaptın bana sordun mu diye sert bir üslupla geri dönüş yaptı.
Ben de eline sağlık yorulmussundur demek yerine gerçekten böyle mi düşünüyorsun dedim.
Neyse öyle kapandı.
Cocuga aldığı bluz 3 beden büyük. Sanarsın elbise.
Dedim bu büyük değiştir.
Bana söylediği şu:
Niye oğlum giymeden küçük geldi deyip başkasına mı vereceksin?
Tabi ben şok o an.
Ne alaka dedim.
Sen olmayanları hemen başkasına veriyorsun ya. Dedi.
Öyle bir şey düşünmedim şu an dedim.
Senin beyninin içini ben bilirim deyince iyice sinirlendim suizan etme dediğim halde benimle inatlasti. Yok öyle diye.
Neyse biz bir kavga tartışma,
Çocuk gibi ağız okenmesi de yapınca ben artık kapıyı yumrukladım.

Çocuklar korktu . Çocuğumun biri anne elin acıdı mı öpeyim dedi.
Diğeri anne ev çok güzel olmuş ellerine sağlık dedi o halde bile. Bunu diyen çocuklar küçükler.

Sonra eşim oturdu kanepesine televizyon açtı keyifle tv izliyor.
Hiç bir sey olmamış gibi.
Bense çocuklarımın gözünde ne kadar kuculdugumuzu, kötü örnek olduğumuzu düşünüyorum.
Onlardan özür diledim sizin yanınızda böyle görünmek istemezdim diyerek sarıldım.
Ben normalde çok sakin bir insanım ama damarıma basıldığı an kriz geçiriyorum.
Sonrası pişmanlık keşke hiç duymasaydm falan diyorum.
Ben bağıran kapıya vuran bir kadın olmak çocuklarımın o temiz zihinlerinde bu şekilde barınmak istemiyorum.
Ne olurdu biz de birbirini anlayan bir çift olsaydık.
Regl dönemim de yakın o günlerde zaten ekstra öfke oluyor nedense.

Haksızlığa gelemiyorum suclanmislik hissi çok çirkin bir şey bir de suçun bile yokken.
Tepkilerim normal mi fazla mı bilmiyorum.
Susmak daha mı olurdu onu da bilmiyorum.

Hemcinslerim olarak beni daha iyi anlayacağınızı düşündüğüm için yazmak istedim.

Rahatladım şu an
Evi degistirirken kocayaa mı soruluyormus?
Hayır benim annem her gelisisnde evin seklini değistiriyor bizim de:KK70:
Esim annen mi geldi ev yer değistirmis yine diyip geciyor:KK70:
Ne bilim erkekler bu konularda karısmazlar gibi geliyor bana.
Esiniz ayrıca densiz.

. Sorunlu evlilik içinde büyüyen çocuklar evet huzursuz oluyorlar o yüzden sorunları çözen terapistlerin varlığı bana hep mutluluk verdi o yüzden. 12 yıllık evliligimizde toplam 5 defa gitmişizdir ve olumlu sonuçları oldukça da iyi ki demişimdir.
Fıtratımız o kadar farklı ki ama bazen eşimin neyini sevdim acaba diyorum.
Sonra düşününce iyi tarafları da çok çoğu erkekte olmayan, bu iyiliklerin hatrina deyip evliligimiz uzun ömürlü olsun istedim hep.
Bir de ben sanki sütten çıkmış ak kaşık miyim ben de insanım benim de hatalarım çok.

Amacımız hatalarımızı en aza indirmek ve sağlıklı ve huzurlu bir yuvada çocuklarımın büyüdüğünü görmek.
Burada bir arkadaş aslında çok doğru bir şey söylemiş tartismasız bir ev çocuklara karşı pollyanacilik gibi bir şey demiş yani tartismayi normal görmüş.
Ona da katılıyorum. Tartışma dozunda ve cok nadir olduğu müddetçe bence zarar vermez yeter ki benim gibi dozu aşılmasın.
Sabah bir hatamı da farkettim eşim dedi ki ama sen de her şeyi ciddiye alma bazen şakalarimi bile ciddiye alıp sen de suizan ediyorsun sen de bunu yapma dedi.
Aslında o konuda haklı.
Neyse bakalım kizceler sizlerin de başınızı şişirdik.
Ama iyi ki buraya derdimi yazmışım rahatladım valla ya.
Karşıdaki goruntumu birileri eleştirse de dikkatle önemsiyorum iyiliği dokunan çok kişi var bu forumda birbirine. İyi ki de varlar.
🙂
Ha bak o konuda hakli kocan biz herseyi sakaya vururuz o yuzden çok fazla tartısmamız olmaz şakayla laflarimızı sokar rahatlarız sende gülerek soyle birseyleri herseyide ciddiye alma keşke bu kadar herşeyi kafaya takacak kadar uzun olsa hayat

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X