Eşimin cimriliği

Derya543

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2022
130
34
23
Merhaba arkadaşlar bi sıkıntım var şu sıralar çok kafama takıyorum fikrinizi almak istedim, Benim eşim bana karşı çok cimri, şuan asgari ücretin üzerinde iyi maaşi olan bir yerde çalışıyor daha önceki işinden asgari ücret bile almıyordu. Bu işe girdi gireli kendisi hep meraklıdır öyle şeylere süslüdür ama parası yoktu işte neyse bu işe girdi gireli bi gereksiz harcamalar kendine, arabasına kendine sürekli bişeyler alır oldu alsın tabi ben ona takımıyorum ama gerçekten gereksiz harcamalar yapmaya başladı kirada oturuyoruz bir de kızımız var bunlara rağmen adamda bi havalar, parfümlere dünya para vermeler kaç çift ayakkabısi var almaya devam ediyor, yüzükler aksesuarlar, arabasını bile süslüyor adam ıvır zıvır araba esyaları alıp duruyor. Ya yemin ediyorum bana da aynı muabeleyi gösterse ağzımı acmıcam ama aldığı bunlar yani arabayı süslemesen, veya yüzük parfüm koleksiyonu yapmasan ölmezsin demi ? Tamam hadi birer tane al heves etmişsin ama bu kadarı çok gereksiz neyse benim asıl takıldığım bana gelince bu adama bi cimrilik geliyor, benim böyle harcamalarım hep gereksiz oluyor ona göre, açıktan üniversite okuyorum okul harcını kendim biriktirip yatırıyorum demediği kalmadı adamın ne gerek varmista falan filan, bugün mesela dedim ki maaşını alınca biraz harçlık versene bana kazak alıcam dedim ve gerçekten ihtiyacım olduğu için dedim bakarız falan dedi geçiştirdi akşam bana gelmiş hangi yüzüğü alıyım diye nerdeyse bin liralık yüzüklerin fotoğrafını gösteriyor. Geçenlerde bi bakım kremi aldım yemin ederim çok para vermem öyle şeylere ayda yılda bir, ve aldıgım sitenin kapıda ödemesi olmadığı için beyefendinin kartından aldım normalde kendi paramla alıcaktım kartı bu ay biraz fazla birikmişti çünkü o yüzden götürdüm kendi paramı da nakit olarak ona verdim yani ona geri ödediğim halde demedigi kalmadı bi surat bi surat. Yani ben napıcam bana bi akıl verin ben hiç kocam değil mi alıcak tabi diyen kadınlardan olamadım keşke olsaydım galiba orda hata yapıyorum ama ben genel olarak ev ekonomisini düşünüyorum o yüzden biraz idareciyim kenara atabilmenin derdindeyim. Ama beyefendi kendine gelince arabasına bile süs püs ama benim bişeye hakkım yok.

Merhaba arkadaşlar bi sıkıntım var şu sıralar çok kafama takıyorum fikrinizi almak istedim, Benim eşim bana karşı çok cimri, şuan asgari ücretin üzerinde iyi maaşi olan bir yerde çalışıyor daha önceki işinden asgari ücret bile almıyordu. Bu işe girdi gireli kendisi hep meraklıdır öyle şeylere süslüdür ama parası yoktu işte neyse bu işe girdi gireli bi gereksiz harcamalar kendine, arabasına kendine sürekli bişeyler alır oldu alsın tabi ben ona takımıyorum ama gerçekten gereksiz harcamalar yapmaya başladı kirada oturuyoruz bir de kızımız var bunlara rağmen adamda bi havalar, parfümlere dünya para vermeler kaç çift ayakkabısi var almaya devam ediyor, yüzükler aksesuarlar, arabasını bile süslüyor adam ıvır zıvır araba esyaları alıp duruyor. Ya yemin ediyorum bana da aynı muabeleyi gösterse ağzımı acmıcam ama aldığı bunlar yani arabayı süslemesen, veya yüzük parfüm koleksiyonu yapmasan ölmezsin demi ? Tamam hadi birer tane al heves etmişsin ama bu kadarı çok gereksiz neyse benim asıl takıldığım bana gelince bu adama bi cimrilik geliyor, benim böyle harcamalarım hep gereksiz oluyor ona göre, açıktan üniversite okuyorum okul harcını kendim biriktirip yatırıyorum demediği kalmadı adamın ne gerek varmista falan filan, bugün mesela dedim ki maaşını alınca biraz harçlık versene bana kazak alıcam dedim ve gerçekten ihtiyacım olduğu için dedim bakarız falan dedi geçiştirdi akşam bana gelmiş hangi yüzüğü alıyım diye nerdeyse bin liralık yüzüklerin fotoğrafını gösteriyor. Geçenlerde bi bakım kremi aldım yemin ederim çok para vermem öyle şeylere ayda yılda bir, ve aldıgım sitenin kapıda ödemesi olmadığı için beyefendinin kartından aldım normalde kendi paramla alıcaktım kartı bu ay biraz fazla birikmişti çünkü o yüzden götürdüm kendi paramı da nakit olarak ona verdim yani ona geri ödediğim halde demedigi kalmadı bi surat bi surat. Yani ben napıcam bana bi akıl verin ben hiç kocam değil mi alıcak tabi diyen kadınlardan olamadım keşke olsaydım galiba orda hata yapıyorum ama ben genel olarak ev ekonomisini düşünüyorum o yüzden biraz idareciyim kenara atabilmenin derdindeyim. Ama beyefendi kendine gelince arabasına bile süs püs ama benim bişeye hakkım yok.
Aranızda aldığınız şeylerin parasını birbirinize ödeme gibi bi ilişki mi var yanlış mı okudum? Evlilik böyle bir şey değil. Hele ki çocuk varsa. Evin bütçesi olur, çocuğun ve evin ihtiyaçları akabinde de anne babanın ihtiyaçları karşılanacak şekilde bütçe ayarlanır. Siz bir an önce okulu bitirmeye ve bence ne iş olursa olsun çalışmaya bakın. Kendisini de gereksiz harcamalar konusunda uyarabilirsiniz çocuk varken daha sorumlu olmalı.

Merhaba arkadaşlar bi sıkıntım var şu sıralar çok kafama takıyorum fikrinizi almak istedim, Benim eşim bana karşı çok cimri, şuan asgari ücretin üzerinde iyi maaşi olan bir yerde çalışıyor daha önceki işinden asgari ücret bile almıyordu. Bu işe girdi gireli kendisi hep meraklıdır öyle şeylere süslüdür ama parası yoktu işte neyse bu işe girdi gireli bi gereksiz harcamalar kendine, arabasına kendine sürekli bişeyler alır oldu alsın tabi ben ona takımıyorum ama gerçekten gereksiz harcamalar yapmaya başladı kirada oturuyoruz bir de kızımız var bunlara rağmen adamda bi havalar, parfümlere dünya para vermeler kaç çift ayakkabısi var almaya devam ediyor, yüzükler aksesuarlar, arabasını bile süslüyor adam ıvır zıvır araba esyaları alıp duruyor. Ya yemin ediyorum bana da aynı muabeleyi gösterse ağzımı acmıcam ama aldığı bunlar yani arabayı süslemesen, veya yüzük parfüm koleksiyonu yapmasan ölmezsin demi ? Tamam hadi birer tane al heves etmişsin ama bu kadarı çok gereksiz neyse benim asıl takıldığım bana gelince bu adama bi cimrilik geliyor, benim böyle harcamalarım hep gereksiz oluyor ona göre, açıktan üniversite okuyorum okul harcını kendim biriktirip yatırıyorum demediği kalmadı adamın ne gerek varmista falan filan, bugün mesela dedim ki maaşını alınca biraz harçlık versene bana kazak alıcam dedim ve gerçekten ihtiyacım olduğu için dedim bakarız falan dedi geçiştirdi akşam bana gelmiş hangi yüzüğü alıyım diye nerdeyse bin liralık yüzüklerin fotoğrafını gösteriyor. Geçenlerde bi bakım kremi aldım yemin ederim çok para vermem öyle şeylere ayda yılda bir, ve aldıgım sitenin kapıda ödemesi olmadığı için beyefendinin kartından aldım normalde kendi paramla alıcaktım kartı bu ay biraz fazla birikmişti çünkü o yüzden götürdüm kendi paramı da nakit olarak ona verdim yani ona geri ödediğim halde demedigi kalmadı bi surat bi surat. Yani ben napıcam bana bi akıl verin ben hiç kocam değil mi alıcak tabi diyen kadınlardan olamadım keşke olsaydım galiba orda hata yapıyorum ama ben genel olarak ev ekonomisini düşünüyorum o yüzden biraz idareciyim kenara atabilmenin derdindeyim. Ama beyefendi kendine gelince arabasına bile süs püs ama benim bişeye hakkım y
Cimri değil bencil bu adam.Ne var yani bir yüzük alırken size de bir hediye alsa.İhtiyacinizi sorsa.

Aranızda aldığınız şeylerin parasını birbirinize ödeme gibi bi ilişki mi var yanlış mı okudum? Evlilik böyle bir şey değil. Hele ki çocuk varsa. Evin bütçesi olur, çocuğun ve evin ihtiyaçları akabinde de anne babanın ihtiyaçları karşılanacak şekilde bütçe ayarlanır. Siz bir an önce okulu bitirmeye ve bence ne iş olursa olsun çalışmaya bakın. Kendisini de gereksiz harcamalar konusunda uyarabilirsiniz çocuk varken daha sorumlu olmalı.
Yok normalde öyle değil tabi ki bi seferlik bu ay kartı çok birikmişti onu bildiğim için o şekilde yaptım

Hayır çocuğumuz küçük daha iki yaşında iki sene sonra kreşe gidince calismayı düşünüyorum
Ya ben bazı kadınları anlamıyorum ya.
Kardeş, kocan para vermiyor. Evde parasız pulsuz ne yapıyorsun sen? Çocuk aniden hastalandı diyelim, otobüs paran yok o zaman hastaneye gitmelik.
Şimdi böyle adamlarla niye evleniyorsunuz, bir de üstüne bebek yapıyorsunuz deyince kızıyorsunuz. Ama insan eşine, hayatının yarısına bir kremi çok görmemeli ya.
Gerçekten çok arıyor musunuz böyle adamları? :olamaz:
Ben bu tip adamlarla değil eş, arkadaş olmam ya. Sevgilimin negatif yönleri yok mu? Var. Ama para ve imkan asla esirgemez. Bir istesem iki tane alır. Şuna rağmen eksiği var diyorum. Siz 100 lirayı esirgeyen adamları baba yapıyorsunuz. Niye?

Bence bilerek yapıyor yoksa normal biri böyle yapmaz. Sizi çalışmaya zorluyor ya da istememeye

bir yorumum da şöyle olacak, eşinizden aldığınız paraya bile harçlık diyorsunuz, utana sıkıla istemeyin. Madem evlendi ve çalışmayan biriyle evlendi üstüne de çocuk yaptıysa sizin de paraya ve bazı alışverişlere ihtiyacınız olduğunu kabul etmesi gerekiyor neden ezdirdiniz kendinizi bu kadar? Bu arada kesinlikle çalışın o ayrı bu dediğim şey çalışmaya başlayana kadar.

X