Eşimin aşırı derecede iyi niyeti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizin kocanız gereksiz bir kahramanlığa soyunmuş.

Onca yıldır orada yaşayan insan dil öğrenseymiş. Kocasından sonra yapamayacaksa da ülkesine dönsün ailesi sahip çıksın. Sizin kocanızın markete götürmesinden daha mantıklı bir çözüm.

Gaddarlıksa bu ben gaddarlaştım.

Aylık market parasını vermeyi teklif etmesini bile anlarım da, neden kadını getirip götürecekmiş, kadının eli ayağı sağlamsa gider gelir kendisi. o noktayı anlayamadım ben. 40 yaşında teyze dediğiniz gencecik kadını kendisi bifiil getirip götürünce daha mı sevap oluyor?
Teyze dememdeki amaç önceki yorumlarda da dediğim gibi konuyu kıskançlıktan açmışım gibi algılanmasın diye bu kısımdan yorum yapılmaması içindi yoksa teyze değil zaten.
Götürüp getirme kısmı ve market alışverişi beni sinirlendirdi zaten bukadar yoğunluk arasında.

Ben 2 çocuk babası, ortalama bir gelirle çalışıp kirada oturan bir insanın yardıma muhtaç bile olsam her ay benim alışverişimi yapmasına vicdanen izin vermezdim. Yorumunuz için teşekkür ediyorum

Ben de muhtaç bile olsam şahsi yardım kabul etmeyebilirdim özellikle çocuklu bir adamdan. Devlet imkanlarını zorlardım

E Almanya sosyal devlet değil mi ? Kocası ölen ,bebeği küçük kadını o ülke sahipsiz bırakmaz, merak etmeyin.
Sizin yapacağınız şey kadının dili yokmuş, başvuru sürecinde yanında bulunun, takipçisi olun,gerekirse yetkilikere ulaşın. Onlar zaten elinden geleni yapar, size muhtaç birakmaz

Yorum yapan herkese çok teşekkür ediyorum
Yapılan bazı yorumlar beni aydınlattı ve eşime karşı nasıl bir üslupla konuşmam gerektiği konusunda bana çok yardımcı oldu.
Yapıcı yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim sağlıcakla kalın ♥️

Yorum yapan herkese çok teşekkür ediyorum
Yapılan bazı yorumlar beni aydınlattı ve eşime karşı nasıl bir üslupla konuşmam gerektiği konusunda bana çok yardımcı oldu.
Yapıcı yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim sağlıcakla kalın ♥️
Konunun kapatılmasını istiyorsan belirtmelisin, yoksa uzar gider

Maksimum 40 yaşında birine çocuklu bir kadın teyze diyince garip geldi de 😀

Yani yardım yaparken zaten amaç sevap olmamalı. Amaç bir sorunu çözmek değil mi. Bir yaraya parmak basmak değil mi. Ama bunlar hassas konular buralara girmeyeceğim.
Eşiniz sevap kazanmak istiyorsa kendi 2 çocuğunu en iyi şekilde yetiştirmek için çaba sarfetsin. Zaten bir şekilde ayakları üzerinde durabilecek bir kadına sizden kısıp yardım etmesi sevap değil bence.
Belki yardım edebilecek birilerini bulabilir. Aracı olabilir.
Arada sırada çocuklarına harçlık verebilir. Ama her ay markete götürmesi saçmalık. Kadının da bunu kabul edeceğini sanmıyorum.
Bu kadının annesi babası yok mu?
size katiliyorum ailesini magdur etmeden yardim edilirse sorun olmaz iyilik yaparken öncelik kendi ailemiz sonra digerleri gelmeli diye düsünüyorum birde sunu eklemek istiyorum her ailede bir magdur aile varsa hepside bir yürek olup el birligi ile yardim edilirse baska birilerine muhtac edilmez o magdur kisiler bu cok güzel yardimlasma bugün bana ise yarin sana deyip yardimlasmayi unutmayalim bize ihtiyaci olanlari esinizin cok güzel merhametli yüregi var Rabbim yar ve yardimciniz olsun evinizden huzur saglik mutluluk hic eksik etmesin amin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X