Eşimin eski sevgilisi ve yine ailesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşinize çekin restinizi o dizayn etmek zorunda kalsın süreci. Aynı ortamda bulunmak istemediğinizi belirtin ve bence eşinizin ailesine de siteminizi belirtmenizde fayda var. Biraz da onlar huzursuz olsunlar. Akraba evlattan daha üstün olmamalı.
Ben eşime söyledim söyleyeceğimi de eşimde çözüm bulacak potansiyel var mı sanmıyorum. Haklısın ama onlarda benim ailem yanlış da yapsalar annem babam diyor mecbur kalmışlardır cart curt. Sadece yoruldum

halasının torunu ile sevgili kısmından sonrasını okumadım. cevaplara like atıp gidicem :)

Merhaba,

Eşim lise zamanlarında halasının torunu ile sevgili oluyor. Evleri yakın aynı liseden mezun olunmuş ve aile samimi sürekli gelinip gidiliyor. Bunu bana nişanlanınca anlattı, kız nişanımızda vardı. Benim aynı ortamda olmaktan rahatsız olduğumu biliyor. Aynı şekilde eşimin aileside biliyor. Gayet haklı olduğumu düşünüyorum. Kimse eşinin bir zamanlar seni seviyorum dediği kişiyle zaman geçirmek istemez.

Ben rahatsız oluyorum akrabalık ilişkilerine mesafe koysunlar diye bir beklentiye girmedim hiç bir zaman sadece eşim ve ben görüşmek istemediğimizi belirttik.

Bir başka akrabanın nişanı oldu eşim gitmek istedi çünkü yakını onunda ben sormadan istemediğin kişiler olmayacak gidelim dedi. (Eşimin ailesiyle gerginlik var bu arada daha önce ki konularımı hatırlayanlar olacaktır.) tamam dedim gidelim. Gideceğimiz gün gidelim ama onlarda gelecekmiş sen nasıl istersen dedi. Bende çok umrumda olmadı gelirse gelsin banane diye düşündüm. Ya da ailesi olur kız gelmez diye düşündüm. Ve gittik birde ne göreyim sevgili eşimin çok sevgili ailesi kızı gidip arabalarıyla evinde alıp nişana getirdi kızın ailesi yok sadece kız var. Kıç kadar evde kız karşımızda bizde eşimle oturduk öyle. Haliyle çok gerildim canım sıkıldı moralim bozuldu. Benden çok farklı bir tarzda zaten. Eşimin Allah var yanlış bir hareketini asla sezmedim , hissetmedim.

Şimdi ben bu ailenin geliniyim torunları var benim rahatsız olduğumu bile bile çok mu gerekliydi elin kızını alıp getirmek ? Siz bu durumda ne düşünürdünüz ? Normal mi ?
Bende rahatsız olurdum evet ama çokta darlamazdim akrabaymis çünkü atsan atilmaz satsan satilmaz 😊 ama kadının yanında çok rahat davranırdim çünkü siz öyle yaptıkça o keyif alır bence yaa huzurlarini bozuyorum demekki diye düşünür diye düşünüp daha mutlu ve relaks gorunurdum sonuçta o adam benim yani 🤣

Merhaba,

Eşim lise zamanlarında halasının torunu ile sevgili oluyor. Evleri yakın aynı liseden mezun olunmuş ve aile samimi sürekli gelinip gidiliyor. Bunu bana nişanlanınca anlattı, kız nişanımızda vardı. Benim aynı ortamda olmaktan rahatsız olduğumu biliyor. Aynı şekilde eşimin aileside biliyor. Gayet haklı olduğumu düşünüyorum. Kimse eşinin bir zamanlar seni seviyorum dediği kişiyle zaman geçirmek istemez.

Ben rahatsız oluyorum akrabalık ilişkilerine mesafe koysunlar diye bir beklentiye girmedim hiç bir zaman sadece eşim ve ben görüşmek istemediğimizi belirttik.

Bir başka akrabanın nişanı oldu eşim gitmek istedi çünkü yakını onunda ben sormadan istemediğin kişiler olmayacak gidelim dedi. (Eşimin ailesiyle gerginlik var bu arada daha önce ki konularımı hatırlayanlar olacaktır.) tamam dedim gidelim. Gideceğimiz gün gidelim ama onlarda gelecekmiş sen nasıl istersen dedi. Bende çok umrumda olmadı gelirse gelsin banane diye düşündüm. Ya da ailesi olur kız gelmez diye düşündüm. Ve gittik birde ne göreyim sevgili eşimin çok sevgili ailesi kızı gidip arabalarıyla evinde alıp nişana getirdi kızın ailesi yok sadece kız var. Kıç kadar evde kız karşımızda bizde eşimle oturduk öyle. Haliyle çok gerildim canım sıkıldı moralim bozuldu. Benden çok farklı bir tarzda zaten. Eşimin Allah var yanlış bir hareketini asla sezmedim , hissetmedim.

Şimdi ben bu ailenin geliniyim torunları var benim rahatsız olduğumu bile bile çok mu gerekliydi elin kızını alıp getirmek ? Siz bu durumda ne düşünürdünüz ? Normal mi ?
Elin kızı mı?
Adamın kardeşinin torunu elin kızı mı oluyor? Tabiki görüşecekler, evlerine gelip gidecekler. Kocanız adam olaydıda dünyada kız kalmamış gibi akrabasıyla sevgili olmayaydı. Rahatsız olduysanız kızın varlığından kalkıp gitseydiniz evinize ne diye geçip oturdunuz kızın karşısına

Bence lise yıllarında olan bir ilişkiyi bu kadar ciddiye alman anlamsız. Benimde iki kuzenim sevgili oldu daha sonradan ikisi de evlendi başka kişilerle. Yani kastettiğim bazı ailelerde bu normal bir durum ve aşmanız takmamanız lazım. Ayrıca karşı tarafın ne yaptığı sizi ilgilendirmez siz eşinize karışabilirsiniz sadece.

Merhaba,

Ya bosversene ne takıyorsun isteyen istediğini yapsın getirsin sizene ki bundan. Sizin eşiniz yanınızda mi yanınızda. Alan almış bu kadar dert etmeyin kendinize. Siz orda canınızı sıkarak ekmeklerine yağ sürersinz anca. İstediklerini vermeyin onlara. Tam tersi eşinizle iyi geçinin falan bosverin yaa.

Yani mesela boşansanız hoş mu olacak torunları da varmış ne diye kaos yaratırlar anlamadım. İyi niyetli değiller kızda da akıl yok yakışmaz demiyor akraba olabilirler ama yaşanmışlık var ortada kardeş de değiller yani. Dediğim gibi kız evlenince ancak kurtulursunuz kocası asla rahat olmaz çünkü
Kızın umrunda değil ki süslenip püslenip geliyor sonuçta onun kocası değil söz konusu olan onun evliliği değil. İnadına gelir o uğraşmak ister huzur kaçırmak ister belki de. Peki ona yardım edenlere ne demeli

Çocukça bir şeydi anlam yüklenecek bir şey de yaşanmadı diyor. Ama işte sonuçta eşim rahatsız olmuyorum hiç sorun değil diyemedim. Ailesine zaten yorum bile yapmadım ama rahatsız olacağımı az çok biliyorlar yine gelsin ama özel olarak almak garipsedim
Kimin evinden alıp almayacaklarını size mi soracak insanlar ya, ister evinden alırlar ister evlerine alır birlikte yaşarlar

Ya bosversene ne takıyorsun isteyen istediğini yapsın getirsin sizene ki bundan. Sizin eşiniz yanınızda mi yanınızda. Alan almış bu kadar dert etmeyin kendinize. Siz orda canınızı sıkarak ekmeklerine yağ sürersinz anca. İstediklerini vermeyin onlara. Tam tersi eşinizle iyi geçinin falan bosverin yaa.
Yok ben gayet neşeli oldum sohbet ettim bebeğimi kucağıma alıp gezdim vs. O kadar özgüvensiz birisi değilim de. Eşimin ailesinin derdi ne o dikkatimi çekiyor

Bende rahatsız olurdum evet ama çokta darlamazdim akrabaymis çünkü atsan atilmaz satsan satilmaz 😊 ama kadının yanında çok rahat davranırdim çünkü siz öyle yaptıkça o keyif alır bence yaa huzurlarini bozuyorum demekki diye düşünür diye düşünüp daha mutlu ve relaks gorunurdum sonuçta o adam benim yani 🤣
Valla bende öyle oldum rahatsız olduğumu belli etmedim güldüm eğlendim kös kös oturan oydu zaten karakteri de biraz bön sanırım beni de ilgilendirmez de. Benim meselem anne baba dediğim insanların amacı ne ben kızda değilim aslında

Merhaba,

Sizi haksız buldum saçma buldum düşüncenizi lise zamanı diyorsunuz. Bende böyle ne hikayeler var o halde kimse kimsenin akrabalar da yüzüne bakmaması gerek. Abartmışsiniz kıskançlık da bir yere kadar

Bence de ayıp edilmiş kızlarının eski sevgilisi olsa hayatta yapmazlardı aman kocası bisey demesin diye. Çifte standart resmen bu

Cunku erkekler gercekten bir şey diyor bu gibi durumlarda, konu sahibi gibi nişani da taktik yapcikkk bisey yok diyip sessizce evlenmiyor. Cifte standart varsa da biraz da bazi kadinlarla alakali. Ses cikartmayacak insandan kim niye cekinsin ki aman bir sey der diye. 🙄

Sizi haksız buldum saçma buldum düşüncenizi lise zamanı diyorsunuz. Bende böyle ne hikayeler var o halde kimse kimsenin akrabalar da yüzüne bakmaması gerek. Abartmışsiniz kıskançlık da bir yere kadar
İnsan eski sevgilisini görünce anıları gelmez mi aklına hissetmez ama yine de hatırlar

Cunku erkekler gercekten bir şey diyor bu gibi durumlarda, konu sahibi gibi nişani da taktik yapcikkk bisey yok diyip sessizce evlenmiyor. Cifte standart varsa da biraz da bazi kadinlarla alakali. Ses cikartmayacak insandan kim niye cekinsin ki aman bir sey der diye. 🙄
Çok haklısın demek ki gerçekten gözlerinde öyleyim

Valla bende öyle oldum rahatsız olduğumu belli etmedim güldüm eğlendim kös kös oturan oydu zaten karakteri de biraz bön sanırım beni de ilgilendirmez de. Benim meselem anne baba dediğim insanların amacı ne ben kızda değilim aslında
Bu kadar kıskançlık pes ayrıca siz özgüvenli değilsiniz. Eşinizin ailesinin bir olayı olduğunu düşünmüyorum akrabaları haliyle gelecek tabi resmen kıskanç özgüvensiz ve fesatsinize

Doğru, bunları yaşayacağımı biliyordum. Nişandan önce bilsem kesinlikle ayrılırdım hiç hoşlanmam böyle şeylerden ne gerek var böyle bi şeyi yaşamaya. Nişandan sonra anlattı. Bu kadar gelinip gidildiğini de bilmiyordum arabasıyla alacak bırakacak kadar
Nişanlı iken sizi bütün eş ailesinin yakın akrabalarına karşı katı bir mesafe koyacağını düşündürten neydi? Bu kadar gelinip gidildiğini bilmiyordum dediğiniz de eşinizin halası yani, bismillah. Tabi ki aileler görüşecek, siz ne sandınız anlayamıyorum hâlâ.

Bu kadar kıskançlık pes ayrıca siz özgüvenli değilsiniz. Eşinizin ailesinin bir olayı olduğunu düşünmüyorum akrabaları haliyle gelecek tabi resmen kıskanç özgüvensiz ve fesatsinize
Hala torunu sensin galiba çok hikayeler de varmış ya. Valla benim eşim akraba ile sevgili olarak hata etmiş evet ama onun kadar o kızda suçlu eğer sende böyle davranıyorsan ondan zoruna gitti. Adam eski sevgilin bunu daha yumuşatıcı bir hâle getirmeye gerek var mı ? Sevgili nasıl olunur biliyorsunuz. Bunları yaşayıp da hâlâ adamın nişanına gitmek yok karısına tepki göstermek madem bir şey yaşandı kimseyi huzursuz etmeye lüzum yok hakkı da yok kimsenin. Karşısında evli bir çift var. Yarın bir gün evlenince kocası da bu kadar anlayışlı olacak mı göreceğiz

Nişanlı iken sizi bütün eş ailesinin yakın akrabalarına karşı katı bir mesafe koyacağını düşündürten neydi? Bu kadar gelinip gidildiğini bilmiyorum dediğiniz de eşinizin halası yani, bismillah. Tabi ki aileler görüşecek, siz ne sandınız anlayamıyorum hâlâ.
Halası başka şehirde yaşıyor çok da yaşlı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X