Eşimin ev ile ilgilenmemesi

Boşanmak için eşinin onayını almana gerek yok. Açarsın davayı evin ihtiyacıyla, benimle ilgilenmiyor dersin olur biter.
Ha boşanmaya cesaretin yoksa istiyeceksin para (iyilikle değil olay çıkarta çıkarta) gidip alacaksın.

ya tabi o konuda doğru söylüyorsunuz Allah korusun kızın elinden işini al eve kapat o durum çok farklı tabii ki benimki şöyle eşim sabah gidip öğlene doğru gelip geceye kadar evde tek duruyordu ben kendi işimi yapıyordum başkasını koydum ayrıldım arasıra tabii ki gidip bakıyorum 2-3senedir balayında gibiyiz

O parayı tamamen bölüşmediler . Ortak iş kurdular kardeşiyle. Biri zaten küçük. Ablasına da hak verilmediği için annesi gönül koydu ona da işte ev araba bilimum şeyler alındı

Yani mirasta evet sizin hakkiniz yok bölüşülse bile yoktu ki dogru durust bolusme olmamis ama bu eve bakmamasini, ekmek almamasini, size harcama yaptirmamasini normal yapmiyor. Eve bakmak ZORUNDA ne hangi parayla bakiyor kendi bilir evlendiyse bakacak.
Babasindan miras kalan parayla iş kurdu diye kazancinda da hakkiniz yok degil, alirsiniz gayet sinmeyin yani. Gerekirse bir avukata danişin dedigim gibi, boşanmasaniz da bir fikriniz olur haklarinizi ogrenirsiniz.

Kaç kere postaladım, annenle yaşa gelme eve dedim yine kuyruğunu kıstırıp geliyor, akşam bi bakıyorum kapı çalmış bu gelmiş . Niye geldin diyorum cevap yok. Boşanmayı da kabul etmiyor..
Açmayın kapıyı. Kabul etmesine gerek yok boşanmayı. Siz açın davayı. Kusurlu olan taraf o. Evine bakmıyor etmiyor. Boşayın gitsin.

Bu olaydan sonra ( eşinizin babası vefat ettikten sonra) eşime destek amaçlı işten ayrıldım demişsiniz. Şimdi lafı evirip çevirmeyin.

O parayı tamamen bölüşmediler . Ortak iş kurdular kardeşiyle. Biri zaten küçük. Ablasına da hak verilmediği için annesi gönül koydu ona da işte ev araba bilimum şeyler alındı
Abla neden hakkını almıyor nasıl vermiyorlar kadının hakkını iyilik yapar gibi veriyor bir de.
Eşiniz düzelmez bence zihniyeti çürük

E haklı. Ne yapsın. Babasının parasını size mi yedirsin? Hak mı yesin?
Bu olaya neden para yedirmek olarak baktınız anlayamadım. Sonuçta rızayla yapılmış bir evlilik söz konusu ne o beni zorladı ne ben onu ona babası para vermezken de ben eve bakıyordum o zaman da ben mi para yediriyordum yani?
Ben sadece evimin ihtiyaçları karşılansın istiyorum sonuçta o da bu evde yaşıyor. Neden imkanımız varken kötü yaşayalım ki. Fikir almak amaçlı açtığım bir konuydu suçlanmak için değil

Yani ben boşanmayı istedikten sonra, karşımdaki ne düşünüyor banane! Açarım davamı, biter gider.

Bence kocanızın psikolojisi bozulmuş.

Bunu dile getirdiğimde o kalan para babamın parasıydı tabiki kardeşlerime harcayacağım kimin parasını kimden sakınacağım diyip beni susturuyor
Duygu sömürüsüne bak, o paranın içinde sadece kardeşlerinin mi hakkı var kendisinin yokmu? Bakmak zorunda olduğu evi ve eşi var. Eşi çalışmıyorsa bakmak zorunda. Bir musluk dahi almaktan aciz bu adam. Cimri değil biliyormusunuz size para yedirmek istemiyor sizde bunu görmüyorsunuz.

Abla neden hakkını almıyor nasıl vermiyorlar kadının hakkını iyilik yapar gibi veriyor bir de.
Eşiniz düzelmez bence zihniyeti çürük
Adam yine de kardeşine araba falan filan alayım diyor bari. Ama konu sahibesi karşı çıkıyor. Bence konu sahibesinin zihniyeti çürük. Resmen ailenin mirasına göz dikmiş.

İşte bana da bu tuhaf geliyor. Para yedirmek olarak bakıyor eşim olaya. Evin ihtiyaçlarını alıyorum rahat yaşıyoruz nikahlı eşim yapıcam tabi olarak değil . Para yedirmek… o ne demekse onun için

O parada sadece kocanızın hakkı yok. Bunu kabul edin.

Adam yine de kardeşine araba falan filan alayım diyor bari. Ama konu sahibesi karşı çıkıyor. Bence konu sahibesinin zihniyeti çürük. Resmen ailenin mirasına göz dikmiş.
Aa ona da mı karışıyor ben gözden kaçırmışım orayı.
Karşılıklı birbirlerini bulmuşlar o zaman kavga dövüş yaşar giderler

İşte bana da bu tuhaf geliyor. Para yedirmek olarak bakıyor eşim olaya. Evin ihtiyaçlarını alıyorum rahat yaşıyoruz nikahlı eşim yapıcam tabi olarak değil . Para yedirmek… o ne demekse onun için
eee zamanında kendiside sizin paranızı yemiş.
zamanında ne kadar yedirdiyseniz o kadar yiyin istemekten çekinmeyin sonrada basın dötüne tekmeyi

O parada sadece kocanızın hakkı yok. Bunu kabul edin.

Konu sahibi digerlerinin hakkini vermesin, tek bana yedirsin demiyor ki. Herkese bakarken evine bakmamazlik yapmasin diyor, hakli da. Kadin eve para getirken esi de yemesini biliyordu. Simdi o evin giderlerini karsilasa neden problem oluyor onun icin? Bence esini kendi ailesinden saymadigi icin "babasinin parasini" ona harcamak istemiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…