Eşimin hediye almaması normal mi?

Evet bana karşı cok cimri. Kendi kenara 3000 tl ayırır. Bu ay paramiz bitti der. Elimde olan 200 tl yi benden ister.Tamam birikim yapasın yapmasın demiyorum ama birikim o ay artandan yapılır. Biraz para biriktirip kendime şal almıştım. Olay çıkarttı vay efendim paramiz yokmus nasil alırmışım. Bilmiyor muymusum durumumuzu. Ben de ona elimde 200 tl param kaldi demistim 2 gun öncesinde." O 200 tl ile aldim sanip olay çıkartmış. Ayrica param olduğunu bilse kizmazmış." Elimden almasin diye şu kadar param var demiyorum. Az az kenara atıp kendime bir seyler alırım diye biriktiriyorum.
Hediye almamasına değilde bence bun takılmalısınız, hediye almaz öyle görmüştür ama buna laf etmesi bana aşırı geldi. Her zaman mı böyle tepki veriyor yoksa o ay ödemeniz vs vardı da o yüzden mi dedi? Alın karşınıza sürekli sakin sakin konuşun en azından biraz törpülenir

İnşallah atanıp kendinize güzel bir hayat kurarsınız demeye geldim🙏 mesleğiniz ne bilmiyorum ama atanmak için hemen çalışmaya başlayın evin işlerini bırakın hamur yoğurana kadar ders çalışın. Atanıp para kazanacaksiniz diye o da yardımcı olur zaten. Ataninca da gönlünüzden ne geçiyorsa onu yapın ama size bu hissettirdiklerini unutmadan kararınızı verin. Madem sizi yük gibi görüyor onu bu yükten kurtarın.

Hediye almamasına değilde bence bun takılmalısınız, hediye almaz öyle görmüştür ama buna laf etmesi bana aşırı geldi. Her zaman mı böyle tepki veriyor yoksa o ay ödemeniz vs vardı da o yüzden mi dedi? Alın karşınıza sürekli sakin sakin konuşun en azından biraz törpülenir
Hiç ödememiz yok.kira ev giderleri faturalar falan hepsini ödüyor. 3000 /3500 tl kenara ayırıyor. Ona dokunmuyor. Bana verdiği 200 tl yi istiyor. Surekli aldıklarıma tepki veriyor lafını yapıyor. Saklama kabı alırım ne gerek vardi der. Gerek vardi ki aldim derim. Bir sey begenirim direk alma der guzel degil der. Hep konuşuyorum :KK43:

İnşallah atanıp kendinize güzel bir hayat kurarsınız demeye geldim🙏 mesleğiniz ne bilmiyorum ama atanmak için hemen çalışmaya başlayın evin işlerini bırakın hamur yoğurana kadar ders çalışın. Atanıp para kazanacaksiniz diye o da yardımcı olur zaten. Ataninca da gönlünüzden ne geçiyorsa onu yapın ama size bu hissettirdiklerini unutmadan kararınızı verin. Madem sizi yük gibi görüyor onu bu yükten kurtarın.
Amin insallah... çalışıyordum bugun buraya içimi dökmeye geldim. Bugun kendime izin verdim. Nerde ne sınav varsa girecegim insallah.

Sizin nicki hatirliyorum esiniz sorunlu
Ben olsam ugrasmam kac yasina gelmis adamlari degistiremeyiz, neyse o
Ha eger basta kandirip baska yuzlerini goruyorsaniz bu da aldatmadir bana göre, yalan soylemistir.
Bir kez konusurum sakince, ikinci konuşma sert olur üçüncüde def ederdim sanirim. O ayirdigin liralara da el koyuyorum tazminat da istiyorum der sepetlerdim
Bekara bosamak kolay derler ama insan kahir cekmeye mi evleniyor, cocuk mu bu sifirdan egitim verelim. Koskoca adamlari degistirmek icin neden ömrünüzü heba ediyorsunuz ki?
Bu arada cimri adam kendini belli ediyor, ben biriyle tanistigimda birkac muhabbette anlıyorum nasil biri olduğunu. Cimrisini de gördüm ezigini de.
Ben olsam ugrasmazdim ama harcarken sormam ona da para vermem, neyin sıkıntısıni yasiyorsunuz durumunuz yok da kenara para atıyor?

Hiç ödememiz yok.kira ev giderleri faturalar falan hepsini ödüyor. 3000 /3500 tl kenara ayırıyor. Ona dokunmuyor. Bana verdiği 200 tl yi istiyor. Surekli aldıklarıma tepki veriyor lafını yapıyor. Saklama kabı alırım ne gerek vardi der. Gerek vardi ki aldim derim. Bir sey begenirim direk alma der guzel degil der. Hep konuşuyorum :KK43:
Her evliliğin dinamiği farklıdır, size boşanın ya da boşanmayın diyemem ama mutlaka bir şeyler yapın ömür bu şekilde geçmez ciddi mânâda can sıkan cümleler kullanmış madem size yaptıklarını lütuf olarak görüyor sizde yaptığınız işleri kafasına kafasına vurun ben olmazsam kalırdın ortada napardın çamaşı ütüyü gibi. İş konusuna gelince kelin dermanı olsa kendi başına sürermiş misali bende nereye başvurduysam kurtulamadım işsizler kervanından inşallah kurtuluruz ne diyeyim... İlk evlendiğimiz zaman eşimde bana ben pek anlamam hediye işinden çiçekten vs demişti bende kabüllendim sonra gördüm ki bana değil ama başkalarına gayette iyi anlıyor sizin eşiniz gibi işte o gün kıyamet koptu bizde o gün bugündür anlamayan adam anlar hiçbir özel günü kaçırmaz ona rağmen o kıyamet kopmasına sebep olan olayı ara ara hatırlatır dururum demem o ki bazen de bi anlık cinnet gerekiyor bende sizin gibiydim susar sessiz olur kendimi üzerdim.

Sevgiliyken tavlamak için hediye alırlar genelde ama o bile saçma gelir. Bir kez biriyle konuşmuştum öyle zırt pırt hediye alınmaz sevgi hediyeyle mi olculur 3 5 ayda bir alırız bir şeyler dedi. Daha konusmamistim. Sonra ilk sevgilimle tanıştım 2 senede yüzlerce hediye aldı. İçinden gelirdi hep. Dışarda gezerken bir şey beğensem ertesi gün kapımda olurdu. Güzel bir kıyafet görünce sana çok yakışır diye alır sürpriz yapardı. Benim de çok hoşuma giderdi. Ben de ona alırdım hep çok hoşumuza giderdi. He beni aldattı geçen hafta birlikteyken su an başkasıyla sözlü ama olsun alırdı yani :KK61:. Karakter meselesi. Bazıları hediye almayı vermeyi seviyor

Evet bir de baskalarina aliyor onlari düşünüyor. Beni neden düşünmüyor diyorum. Terk etsem duzelir mi bilmiyorum. Hep konustum hediye aldim anlamadı
Baskasina hediye verirken bana hic almiyor diye sikayet edip trip atin
Evde bir sal aldiniz begenmedi mi tamam al sana şal deyip makasla kesin
Bir cinnet gecirin tabak bardak kırın batsin senin cimriligin diye
Koca parasi mi dedi telefon kapaninca cingar cikarin erkek olan sensin tabii ki calisip bana bakacaksin ha çalışayım mi istiyorsun bundan sonra evin duzeni aynen boyle olacak ama sen yapacaksin diyeceksiniz
Para mı istedi harcadim kenara atmasaydin bana mi sordun diyeceksiniz sessiz kalmayin eger evliliğin sorumlulugunu alamiyorsan bosanma davasını acip maasindan 1000 lira nafaka talep ediyorum.diyeceksiniz
Ben ise girmeyeceğim sen pasa paşa bakacaksin diyeceksiniz
Elbette calisip kendi ayaklariniz uzerinde durun ama bu adamin tavrına ragmen calismaniz ona lutuf olur. Kredi kartina hayir mi diyor siz de o zaman bunu bunu bunu alacaksin isteklerinizi listeleyin almiyor mu o aksam ona yemek yapmayin, eve geldiginde daginik olsun ne bileyim yontemleri siz belirleyin hem susup hem sikayet etmeyin

Sizin nicki hatirliyorum esiniz sorunlu
Ben olsam ugrasmam kac yasina gelmis adamlari degistiremeyiz, neyse o
Ha eger basta kandirip baska yuzlerini goruyorsaniz bu da aldatmadir bana göre, yalan soylemistir.
Bir kez konusurum sakince, ikinci konuşma sert olur üçüncüde def ederdim sanirim. O ayirdigin liralara da el koyuyorum tazminat da istiyorum der sepetlerdim
Bekara bosamak kolay derler ama insan kahir cekmeye mi evleniyor, cocuk mu bu sifirdan egitim verelim. Koskoca adamlari degistirmek icin neden ömrünüzü heba ediyorsunuz ki?
Bu arada cimri adam kendini belli ediyor, ben biriyle tanistigimda birkac muhabbette anlıyorum nasil biri olduğunu. Cimrisini de gördüm ezigini de.
Ben olsam ugrasmazdim ama harcarken sormam ona da para vermem, neyin sıkıntısıni yasiyorsunuz durumunuz yok da kenara para atıyor?

Durum var aslında ama ona göre yok. Isim olsa hic ugrasmaz düşünmezdim. Simdi ayrılırsam hem issiz hem cevre baskisi vah vah tüh tüh leri dinleyecegim

Artik ekmek yapmayacağım. Bununla başlıyorum. Sonra kizsa da alisveris yapacagim. Yük olarak görmeye devam ederse iş bulup yol vereceğim. Hep aklimin bir kösesinde atanip kendi yolumu cizmek var
Yolların bahtın açık olsun, inşallah atanır kendi ayakların üzerinde durarak pişman edersin eşini.

Durum var aslında ama ona göre yok. Isim olsa hic ugrasmaz düşünmezdim. Simdi ayrılırsam hem issiz hem cevre baskisi vah vah tüh tüh leri dinleyecegim
Işte cingar cikartin hep ayrılırsam şöyle olur diye varsayimlari dusunup susmayin siz sustukca halinden memnun diye dusunuyor sizin siteminiz de kadin dirdiri oluyor sizi anlamaya calismiyor
Birakin ekmegini kendi yogursun ama siz de is yaparken kirin dokun takim bozuldu yenisini isterim.diyin biraz sesiniz ciksin
Is arayın ama acele etmeyin

Her evliliğin dinamiği farklıdır, size boşanın ya da boşanmayın diyemem ama mutlaka bir şeyler yapın ömür bu şekilde geçmez ciddi mânâda can sıkan cümleler kullanmış madem size yaptıklarını lütuf olarak görüyor sizde yaptığınız işleri kafasına kafasına vurun ben olmazsam kalırdın ortada napardın çamaşı ütüyü gibi. İş konusuna gelince kelin dermanı olsa kendi başına sürermiş misali bende nereye başvurduysam kurtulamadım işsizler kervanından inşallah kurtuluruz ne diyeyim... İlk evlendiğimiz zaman eşimde bana ben pek anlamam hediye işinden çiçekten vs demişti bende kabüllendim sonra gördüm ki bana değil ama başkalarına gayette iyi anlıyor sizin eşiniz gibi işte o gün kıyamet koptu bizde o gün bugündür anlamayan adam anlar hiçbir özel günü kaçırmaz ona rağmen o kıyamet kopmasına sebep olan olayı ara ara hatırlatır dururum demem o ki bazen de bi anlık cinnet gerekiyor bende sizin gibiydim susar sessiz olur kendimi üzerdim.

Bugun konusacagim son kez. Hep konustum hic anlamadi. karşımda güldü. Son kez konuşacağım umarım anlar. Anlamazsa da ne yapalim bir konu daha acarım. Cazgir olur elinden kredi kartini alir acımadan alışveriş yaparım:KK43:

Çalışmıyorum ya bana yük muamelesi yapiyor. Annesiyle konusurken yine koca parasiyla bir seyler aldi kendine diye konuşuyor. Annesi kızıyor ne bicim konuşuyorsun alsin istedigini alacak tabi sacmalama diyor. Koca parasi yiyor ne demek anlamıyorum. Is var da ben mi çalışmıyorum. 2 universite mezunuyum yabanci dilim var resim ve muzik yetenegim var. Iş tecrubem yok diye dönüş de alamıyorum. Sayisiz iş basvurusu yaptım. Neyse işte atanirsam kendime yeni hayat kurmayi planlıyorum
Aslında konu başından beri anlattıklarınızın ve eşinizin cimriliğinin, elinizdeki parayı dahi almasının ana sebebi bu yorumunuzda saklı.
Eşiniz kazandığı parayı yalnızca kendine ait görüyor, ben kazandım dilediğim yere dilediğim şekilde harcarım, sen benim paramla şal alamazsın, kendine özel harcama yapamazsın, çalış kendi paranla al mesajı veriyor size.

Koca parası lafını etmesi çok ayıp, siz el değilsiniz eşisiniz, siz çalışıyor olsaydınız da o işsiz olsaydı kadın parası yiyor mu diyecektiniz?
Eşiniz cimri değil, ben+sen=biz olmayı bilmeyen biri, çalışsanız da benim param senin paran mevzusu yapacak biri.

Ama siz yine de ne yapıp edin, atanamasanız da bir şekilde iş bulup çalışın, maaş kartını eşinize verip ortak hesap işlerine de girmeyin şu durumda, çalışın birikim yapın aynı eşinizin yaptığı gibi.

Bugun konusacagim son kez. Hep konustum hic anlamadi. karşımda güldü. Son kez konuşacağım umarım anlar. Anlamazsa da ne yapalim bir konu daha acarım. Cazgir olur elinden kredi kartini alir acımadan alışveriş yaparım:KK43:
Alin elinden alin uyurken cebinden alin asla taviz vermeyin kızarsa siz iki kat kizin siz sustukca anlamiyor bence konusmaktan da anlamaz kredi kartini alip annenizin evine gidin harcayin ödesin gerekirse herkesin yaninda da cimriligini vurun yuzune. Annesi sizi savunuyormus ozellikle ailesine rezil.edin ben uğraşmaz bunlari yapip bosardim ama tabii herkesin bakis acisi icinde bulunduğu psikoloji farklı. Ben belli yasa gelmis bir birey olarak, evliligin hayatıma ekstradan güzellik katmasini, huzurumu arttirmasini beklerim elbette tartışmalar olur hic bir sey 4-4luk degil ama böyle kahir cekmek de ne bileyim katlanilabilecek bir sey degil.
Bu ülkede kadinlar sabretmese erkekleri kimse cekmez

Bende aynı dertten muzdariptim eşim sevdigini söylerken bile utanır kekeler resmen 7 aylık evliyim hiç bişey almıyodu hediye olarak sonra yılbaşında bir baktımki bileklik almış ben şok geçirdim resmen tabi.aylar önce begendigim bilekliği almış .beni şaşırttın dedigimdeyse ,anca toparladık ben almışken en iyisini almak isterim dedi .

X