Esimin ilgisizliği

Aynı olur gümüş bu neticede. Ben ablamınkini kullandım ikinci el denebilir, ilk bebeğimde neler çekmiştim o kadar rahat atlattım ki emzirme sürecini. Alın mutlaka
Gerçekten mi peki marka neydi boyutları nasıl xl olan daha pahalı normali is görür mü

30.haftamda kızımdan kalan kıyafetleri çıkardım baktım kullancaklarımı ayırdım liste yaptım ve acil bi durum için ne olur ne olmaz diyerek hastane çantası hazırladım. 34.haftada gittik eksiklerimin hepsini tamamladım. Sonra çantayı tekrar düzenledim. Çokta stres olmaya gerek yok bence.
Gümüş kalkan kullanmadım bende ilk bebekte çok çektim ama diğer 2bebeğimde hiç yara olmadı. Yani kesin olcak diye bişe yok.
Yaklaşık aynı haftalarda halledeceğim bende o zaman sıkıntı olmaz. Evet insallah olmaz ama olduktan sonrası çok sancılı geçiyor emzirememekten çok korkuyorum

Evet ☺️☺️ Ya kızmayın ama benim bi arkadaşım hamileydi son haftalarında ütü yapıp paylaşmış ortak arkadaşlar attı baya güldüler daha doğmamış çocuğun çamaşırlarını yıkamış ütü yapmış diye 😃😃😃 işte anne olmadığımız için anlamıyoruz ama komik gelmişti

Sizce nasil olmali? Dezenfekte amacli ütülenip hazirlanir tabi ki bebegin esyalari. Ben de ayni sekilde yaptim.
Dogunca kiyafetle gelmiyor biliyorsunuz degil mi?
Dogum da tam tarihi saati belli bir durum degil.
Sanci baslayinca mi ütülemeliydi mesela, yoksa bir yandan ıkınırken çatalda mı ütüleseydi😃😃

Gerçekten mi peki marka neydi boyutları nasıl xl olan daha pahalı normali is görür mü
Silverette markası. O zaman bu marka vardı sonradan çoğaldı markalar. Beden ölçüsü hakkında bilgim yok ama meme ucuyla ilgilidir ölçüler siz az çok bilirsiniz büyüklüğünü 🤷‍♀️

Silverette markası. O zaman bu marka vardı sonradan çoğaldı markalar. Beden ölçüsü hakkında bilgim yok ama meme ucuyla ilgilidir ölçüler siz az çok bilirsiniz büyüklüğünü 🤷‍♀️
Evet benim baktığımda o marka xl ı da varmış ama ikinci el bulduğum normal olanı kutunun üstünde yazıyor xl ise
Acaba ise yaraması icin bütün kahverengi kısmı alması mi lazım yoksa uc kısım yeterli olur mu tecrübeniz olduğu icin soruyorum kusura bakmayın

Sizce nasil olmali? Dezenfekte amacli ütülenip hazirlanir tabi ki bebegin esyalari. Ben de ayni sekilde yaptim.
Dogunca kiyafetle gelmiyor biliyorsunuz degil mi?
Dogum da tam tarihi saati belli bir durum degil.
Sanci baslayinca mi ütülemeliydi mesela, yoksa bir yandan ıkınırken çatalda mı ütüleseydi😃😃
Tövbeee 🤣🤣🤣 ya hayır o 7 aylıkken falan yaptı o yüzden fjdkdkd tam hatırlamıyorum

Ben kullanıyorum ben birinci el aldım 200 verdim gayet memnunum
Silverline saniirm markasi
Ben bütçem el vermese yine birinci el ucuz alırdım gumuskapakta ikinci el tercih etmezdim hijyenik acidan

Bizim keyfimiz gülmek istedi :))) saolun kamu bilgilendirmesi için
Bilmediğiniz tecrübe etmediğiniz konularda insanların yaptıklarına gülmemeniz için evet uyardım arkadaşınız da keşke böyle güldüğünüzü bilseydi bilip bilmeden..

insanların paylaşımlarını birbirinize gösterip gülmek alaya almak hobiniz galiba ama asıl saçma olan, o annenin kıyafetleri yıkayıp ütülemesi değil sizin gülmeniz zaten arkadaşınızın haberi olsaydı bu açıklamayı kendi yapardı ama haberi yok değil mi

Bilmediğiniz tecrübe etmediğiniz konularda insanların yaptıklarına gülmemeniz için evet uyardım arkadaşınız da keşke böyle güldüğünüzü bilseydi bilip bilmeden..insanları paylaşımlarını birbirine gösterip gülmek alaya almak hobiniz galiba ama asıl saçma olan o annenin kıyafetleri yıkayıp ütülemesi değil sizin gülmeniz zaten arkadaşınızın haberi olsaydı bu açıklamayı kendi yapardı ama haberi yok değil mi
Hayır haberi yok. Herkese açık bir yerde paylaşmış bizde güldük. Küfür etmedik hakaret etmedik. Belkide koca bulamadık evde kaldık diye kıskandık😉 bu kadar dert etmeyin

Hayır haberi yok. Herkese açık bir yerde paylaşmış bizde güldük. Küfür etmedik hakaret etmedik. Belkide koca bulamadık evde kaldık diye kıskandık😉 bu kadar dert etmeyin
Bazı hareketler küfür ve hakaretle eşdeğerdir..alaya almak mesela. İsteyen istediği zaman hazırlar isterse 6.ay hazırlar.. yanii tabi siz de evlenin sizinde paylaşımlarınızı komik bulup alaya alan bekarlar olur bir fikri olmadan

Bazı hareketler küfür ve hakaretle eşdeğerdir..alaya almak mesela. İsteyen istediği zaman hazırlar isterse 6.ay hazırlar.. yanii tabi siz de evlenin sizinde paylaşımlarınızı komik bulup alaya alan bekarlar olur bir fikri olmadan
İsteyende Güler :) 🤣🤣🤣🤣 kendisi ailesini bırakıp ailesinden çok düşük birine kaçtığı için ve biz okuyoruz diye sürekli bize kariyer yapan kadınlar gibi iğneleyici laflar soktuğu için bizde onu güldük hala aklıma gelince gülüyorum o paylaşımına 🤣🤣🤣 ve güleceğim

Yaklaşık aynı haftalarda halledeceğim bende o zaman sıkıntı olmaz. Evet insallah olmaz ama olduktan sonrası çok sancılı geçiyor emzirememekten çok korkuyorum
Erken doğum riskim olduğu halde son haftada hallettim. Alışveriş 2saatte bitti. Sadece benim ve bebeğin kıyafet ihtiyacımız vardı. Ütü de oturduğum yerde yaptım zor olmadı. Ama zorlanırsanız dinlenerek yapabilirsiniz. İlk bebekte değil tecrübelisiniz de zaten. Stres yapmayın bebişe de yazık. Babalar kucağına alana kadar farkında olmuyolar.

İsteyende Güler :) 🤣🤣🤣🤣 kendisi ailesini bırakıp ailesinden çok düşük birine kaçtığı için ve biz okuyoruz diye sürekli bize kariyer yapan kadınlar gibi iğneleyici laflar soktuğu için bizde onu güldük hala aklıma gelince gülüyorum o paylaşımına 🤣🤣🤣 ve güleceğim
Yaptığında komik bişe yok her annenin yaptığı seyler bunlar. Yenidoğan vücudu hassastır mikroplara dayanıksızdır. O yüzden ütülenir kıyafetleri.
O evlenmeyi tercih etmiş siz okumayı. Onun size yaptığı yanlış sizin de evlendi diye onu küçümsemeniz.

Yaptığında komik bişe yok her annenin yaptığı seyler bunlar. Yenidoğan vücudu hassastır mikroplara dayanıksızdır. O yüzden ütülenir kıyafetleri.
O evlenmeyi tercih etmiş siz okumayı. Onun size yaptığı yanlış sizin de evlendi diye onu küçümsemeniz.
Evet kaçan kızları küçümsüyorum ve hep bu düşüncede olacağım.

Doğmamış çocuğun çamaşırları doğmadan önce yıkayıp ütülenir zaten. Nesine güldüler bu kadar? Çocukları yok muhtemelen hiçbirinin 😅
Bunda gerçekten gülünecek ne var bilmiyorum, dezenfekte amaclı biz yetiskin halimiz ile kalabalığa girince dikey ütü ile buhar veriyoruz, yenidoğan da mikroğ kapmasın ve kıyafeti yumusatmak icin ( yumuşatıcı kullanılmaz cünkü) bu ütü yapılır buna gülen arkasas hemen müsait bi yerine gülebilir bence

Merhabalar güzel hanımlar;
Doğumuma 2 ay kaldı ancak eşim o kadar telaşsız ki her şeyi ben düşünmek zorundayım. Bebek alışverişi vs çok umursamaz ben mi abartıyorum 2 ay kalmış artık son haftalar iyice ağırlaşıp alışverişe sonra onları yıkayıp ütülemeye halim kalmaz diyorum hallederiz diyor hep. Maddi olarakta pek rahat değiliz ondan da yapıyor tabi ama ben ne yapabilirim yana yakıla cocuk isteyen oydu şimdi neden ben tek başıma düşünmek zorundayım. Sizce henüz erken mi ben mi abartıyorum?
bir de bir konuda da fikrinizi almak istiyorum ; ilk bebeğimde yaşadığım emzirme sıkıntılarını yasamamak adına araştırmalara başladım. Gümüş göğüs kalkanlari çıktı karsima ancak bütçemi biraz aşıyorlar. İki tane marka var en çok iyi yorum alan biri 360 diğeri 200 lira. Birde ikinci el sayfasından buldum onların fiyatları da 360 olan 160 200 olan 90 lira. Şimdi gümüş oldukları icin gelince karbonatla temizlersem hijyenik acıdan sıkıntı olur mu?
bunlarin dışında bir üçüncü seçenek de 110 liraya pek bilinmeyen bir markada buldum onu sıfır alabilirim sizce hangisini yapmalıyım? Gümüş gümüştür deyip uygun olan sıfırımı yoksa ikinci ellerden birini mi almalıyım ? Bir de kullanıp fayda görenler fikrini yazarsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler 😊
İlk bebeğimde emzirmekten yara , mastit ne varsa çektim. Kremler, kantaron yağları, ayva çekirdeği, e vitamini kapsülü, avent göğüs kalkanı, silikon başlıkla emzirme neler neler çare olmadı. İkinci bebekte yine aynı şeyleri yaşıycam diye kabuslar görürken hiç umduğum gibi olmadı, hiç yara olmadı göğüslerim.ben aynı ben göğüs aynı göğüs ama Her bebek , her emzirme serüveni farklı. Önce bi doğsun emmeye başlasın göğüs kalkanını duruma göre alırsınız.Maddi sıkıntınız varken şimdiden ona bütçe ayırmayın.

X