Eşimin isteklerine yetişemiyorum

Yani konu sahibi yine dayanıklıymış ben olsam kafasına çoktan bir şeyler fırlatmıştı adam mız mız söylenirken

Hayır maden bekar adam gibi özgürce gezip tozmak istiyosun niye karina bos vaatler verip çocuk yapıyorsun hem hic sorumluluğu yokmuş gibi gezsin hem bi yandan soyu yurusun ne ala memleket. Şu eziyet reva mi yani yeni anne olmuş bi kadina

Çocuk olduktan sonra Türk erkeğiyle gezmek çok zor. Bunun dışında panik atak için tedavi olmalısınız. Hayat konforunu çok fazla etkileyen bir şey bu. Esiniz için değil kendiniz için. Eşinizin gezmek, gezdirmek istemesi iyi de kıçını yayıp oturacak çocuğa yardım etmeyecekse yemişim öyle gezmeyi.

hay gezmek kadar kafaniza tas düssün
kadin cocuklu hayata bakalim hemencecik adapte olmus mu?
ya unsanin kani cekiliyor yorgunluktan vay pasam gezmesinmiymis
hayret ediyorum hayret
o adam gece en az üc kere kalksin bakalim ertesi sabah gezelim diyebilecek mi
uykusunu aliyor keyfi yoksa cocuk bakmiyor bir e tabi gezecek enerjisi var tabi gezmek ister

Oncelikle bir ikiz annesi olaraktamamen yalniz buyuttum tek degilsin.Hatta annenin var oluşu cok güzel avantaj haftada 2kez gelsin cik disari 1saat yürü 1 kahve ic arkadasinla disarda sohbet et.
Doktora git ve panik atak ilacina basla beyinde biter otobus tirdan korkmak saçma bir sey bunu kendine tekrar et
Biz ikizlerle cok gezdik hala da geziyoruz zaten ikizler evde daha yaramaz olur .40 i cikmadan da cok gezdik.Bir sey olmaz.Sut yetmiyorsa mama takviyesi al uyku egitimi ver rahat edersin.
Esin kabaymis ama alistirman şart yardima o da bunalmistir tatile ihtiyaci vardir.Seker hastalığı icin de onlemini al disari cikarken .Kolay gelsin.Iyi tatiller :)

Tatilde Türk erkekleri görüyorum. Havuzda denizde... Animatörle geyik yapıyor. Anneler çocukla meşgul. Yabancılarda ise sıraya koymuşlar. Kadın teknenin önünde oturmuş manzarayı seyrediyor. Adam çocuğu oyalıyor. Herşeyi yapıyor emzirmek dışında. Neyse Gidilmez bu adamla hiçbir yere. Kadın dinlensin.gece çocukla ilgilen. Valizi hazırla, arabayı düzgün kullan. Niye gitmesin ki tatile.
Cevremde cogu arkadasimin komsumun kocasi cocuk bakiyor eşim de bakiyor nefes aldiriyor bana.Turk erkekleri de artik iyi baba bence.Sasirdim yazdiginiza bana mi denk geliyo acaba bakan babalar.

Hayır maden bekar adam gibi özgürce gezip tozmak istiyosun niye karina bos vaatler verip çocuk yapıyorsun hem hic sorumluluğu yokmuş gibi gezsin hem bi yandan soyu yurusun ne ala memleket. Şu eziyet reva mi yani yeni anne olmuş bi kadina
Zaten sorumluluk alsa bebeklerin bakımına yardımcı olsa sürekli gezme tozmaya hali kalmaz
Kadın evde her işi üstüne almış belliki
bebeklerde full annede tabiki bu şartlarda gezmeye hali kalır
Adama gezmeye ne var alacak yanına iki şort bir pantolon düşecek yollara geri bütün sorumluluklar çocukların ağlama krizleri beslenmesi giydirilmesi ne yenecek ne içilecek çocuklar bu yolda hastalanmadan nasıl gidecekler hepsi kadına kalacak

Zaten 7 aylık hamile kadını yollara sürükleyip kaza yapıp kadına panik atak hastalığı kazandırmış daha oradan car car söyleniyor

O kazayı yaptıktan sonra kafasının kırılması gerekirdi

Cevremde cogu arkadasimin komsumun kocasi cocuk bakiyor eşim de bakiyor nefes aldiriyor bana.Turk erkekleri de artik iyi baba bence.Sasirdim yazdiginiza bana mi denk geliyo acaba bakan babalar.
Benim babamın yası 70e yakin yani dersiniz ki eski toprak geri kafalı. Babamda bakardı bize.

Ben de görmedim çoğu bir beş dakika pışpışlayıp anneye geri paslıyor
Hatta ağlama krizi geçirince annenin suçuymuş gibi oflayıp pufluyorlar yaşlarıda baya genç bunları yapanların

Herkes olayı kendi penceresinden değerlendirmiş, bu da benim pencerem:

1. Tek bir küçük bebeğe bakmak hiç kolay değilken kadın 2 tanesine bakıyor, her gün dışarı çıkılır mı Allah aşkına...
2. Eşi hazır sağılmış sütü bile bebeklere içirmiyor.
3. Adam her gün gezmekten ödün verip eve bir yardımcı tutmuyor, gezmek onun için daha önemli, baba olduğunun farkında değil.
4. Tatil planını eşiyle değil arkadaşlarıyla yapıp, eşine emrivaki yapan adamla değil tatile, pikniğe gidilmez...
5. Panik atak için tedavi oluyormuş zaten, ama buna eşinin sebep olması ve hala aynı kafada devam etmesi süreci zorlaştırıyor olsa gerek.
6. Konu sahibi yeni doğum yapmış, 'senden bir b.k olmaz' lafını hak ediyor mu Allah aşkına?
7. Enerjisi tükenen eşine, 'tüm gün evdesin, ne oldu da yoruldun' tarzı yaklaşım? Evlerden ırak....

Çok uzun bir konu değil, konu sahibinin sorulara verdiği cevaplara bakarak daha sağlıklı yorum yapabilirsiniz. Bir bebek annesi olarak benim içim karardı hanımların duyarsızlığından...

Zaten sorumluluk alsa bebeklerin bakımına yardımcı olsa sürekli gezme tozmaya hali kalmaz
Kadın evde her işi üstüne almış belliki
bebeklerde full annede tabiki bu şartlarda gezmeye hali kalır
Adama gezmeye ne var alacak yanına iki şort bir pantolon düşecek yollara geri bütün sorumluluklar çocukların ağlama krizleri beslenmesi giydirilmesi ne yenecek ne içilecek çocuklar bu yolda hastalanmadan nasıl gidecekler hepsi kadına kalacak

Zaten 7 aylık hamile kadını yollara sürükleyip kaza yapıp kadına panik atak hastalığı kazandırmış daha oradan car car söyleniyor

O kazayı yaptıktan sonra kafasının kırılması gerekirdi

Aah ah kazayı beklemeyip kendin kiricaksin kafasını bak nasi akılları başlarına geliyo ay çok sinirlendim puh diye tukuresim var birinin suratına 😂

Benim babamın yası 70e yakin yani dersiniz ki eski toprak geri kafalı. Babamda bakardı bize.
Babam da güya aydın, okumuş, modern bir adamdır. Hanımlara yol verme, öncelik tanıma, kadınlar gününde hediye alma falan.. Ama annem bizi büyütürken babam kendi hayatına baktı hep..
Eşim de kendi çapında yardım ediyor sağ olsun ama modern zamandaki babalara bakıyorum, yemek yediriyorlar, bez değiştiriyorlar.. Bizde o yok mesela.. Denize gidelim dese ben kızımla kalayım evde sen git oğlanla derim... Tek çocukla gidip geldiğimiz zamanlarda bile pert olup dönüyordum, şimdi bebek de var, hiç gözüm yemiyor

Herkes olayı kendi penceresinden değerlendirmiş, bu da benim pencerem:

1. Tek bir küçük bebeğe bakmak hiç kolay değilken kadın 2 tanesine bakıyor, her gün dışarı çıkılır mı Allah aşkına...
2. Eşi hazır sağılmış sütü bile bebeklere içirmiyor.
3. Adam her gün gezmekten ödün verip eve bir yardımcı tutmuyor, gezmek onun için daha önemli, baba olduğunun farkında değil.
4. Tatil planını eşiyle değil arkadaşlarıyla yapıp, eşine emrivaki yapan adamla değil tatile, pikniğe gidilmez...
5. Panik atak için tedavi oluyormuş zaten, ama buna eşinin sebep olması ve hala aynı kafada devam etmesi süreci zorlaştırıyor olsa gerek.
6. Konu sahibi yeni doğum yapmış, 'senden bir b.k olmaz' lafını hak ediyor mu Allah aşkına?
7. Enerjisi tükenen eşine, 'tüm gün evdesin, ne oldu da yoruldun' tarzı yaklaşım? Evlerden ırak....

Çok uzun bir konu değil, konu sahibinin sorulara verdiği cevaplara bakarak daha sağlıklı yorum yapabilirsiniz. Bir bebek annesi olarak benim içim karardı hanımların duyarsızlığından...
+100000

İyi bayramlar herkese konuya giricem hemen şuan çok sinirliyim çünkü hamileyken panik atak başlangıcı oldu sebeplerini anlatmayacağım uzun sürer. Doğumdan sonrada geçmedi. 3 buçuk aylık ikiz kızlarım oldu. Çocuklarıma tek bakıyorum bakacak kimsem yok. Ara sıra kendi annem geliyor kaynanam değişik biri gelmiyor gelmesinde geldiğinde triplerinden nazından geçilmiyor yemek seçiyor ev işi sevmiyormuş çok dağınık vs yani iki katı iş çıkarıyor gelmesini istemiyorum. Problem eşimin bana yardım etmemesi. Sürekli oraya buraya gitmek gezmek istiyor. Çocuklara bakmaktan halim olmuyor. Gitmek istediği yerlerde hep çevre iller yada uzak ilçeler büyük şehirde yaşıyoruz. Panik atağımdan dolayı arabaya binemiyorum trafikten otobandan tırlardan ödüm kopuyor.

Dün yine bugün için herkesi ayarlamış denize gidecekmişiz sakaryaya birkaç gün kalıp dönecekmişiz. Yol çok uzak arabada fenalaşıyorum emzirdiğim için ilaçta alamıyorum . Anlayış göstermiyor bağırıp çağırıp senden bir bk olmaz hiçbişey yapılmaz neler neler deyip yattı kalkmıyor geceden beri. Çocuklar sürekli ağlıyor uykusuzum uyuyamadm yardım et dedm kalkmadı hali yokmuş. Bazen evlendiğime çok pişmanım. Sürekli sağda solda gezmek çocuk yokken bile zor oluyordu şeker hastasıyım herşeyi yiyemiyorum düzenli yemem gerekiyor bilerek kabul ederek evlendi anlayış sıfır. Tabiki dışarda da yiyebilirim arada ama hergün değil. Çok bunaldm haksız mıyım haksızsam nerede nolur yardımcı olun bana
Sonuna kadar haklısınız benim bi tane var 54 günlük onunla annemlere zor gidiyorm bide denize gideckmissnz anlayışsızlikta ödül alır heralde eşiniz.

Babam da güya aydın, okumuş, modern bir adamdır. Hanımlara yol verme, öncelik tanıma, kadınlar gününde hediye alma falan.. Ama annem bizi büyütürken babam kendi hayatına baktı hep..
Eşim de kendi çapında yardım ediyor sağ olsun ama modern zamandaki babalara bakıyorum, yemek yediriyorlar, bez değiştiriyorlar.. Bizde o yok mesela.. Denize gidelim dese ben kızımla kalayım evde sen git oğlanla derim... Tek çocukla gidip geldiğimiz zamanlarda bile pert olup dönüyordum, şimdi bebek de var, hiç gözüm yemiyor

Evet bir komşu 39 yaşında çocuğu 1 buçuk yaşında altını değiştiriyor,tırnaklarını kesiyor,banyoya sokuyor. Uyutuyor. Hatta annesi çalışıyor,adam da çalışıyor da serbest meslek. Hep gitmiyor kadın gibi. Hatta karısı gunubirlik gezmeye falan gitti. Evde kocasi ve bebegi bırakıp. Adam ise gidince de adamin annesi bakıyor. Üzüldüm ama tek başınıza tabi pert olursunuz yardım etmezse. Benimki nasil olcak acaba cocuk olunca. Insan boyle konulari okuyunca tedirgin oluyor :) neyse kızınızda büyüsün tadını çıkarırsınız anne kiz gezersiniz :)

Herkesin haklı olduğu nadir konulardan biri. İkiz çocukla gezmek zor hem de çok zor ama adam karısıyla çocuklarıyla karısının araba fobisi yüzünden bir yere gidemeyecek mi? Deniz olmaz piknik olur. Çarşı olmaz AVM olur. Alternatif şunun esinize,deniz dediğinde piknik deyin vs
Piknik mi ahaha 😂 elbet gezecek adam eşiyle ama şimdi ancak bir akşam turu... piknikti denizdi bunlar anca seneye. Birkaç ay gezmeyiversin de karısına yardım etsin, enerjisini evine akıtsın birkaç ay sabredil

Evet bir komşu 39 yaşında çocuğu 1 buçuk yaşında altını değiştiriyor,tırnaklarını kesiyor,banyoya sokuyor. Uyutuyor. Hatta annesi çalışıyor,adam da çalışıyor da serbest meslek. Hep gitmiyor kadın gibi. Hatta karısı gunubirlik gezmeye falan gitti. Evde kocasi ve bebegi bırakıp. Adam ise gidince de adamin annesi bakıyor. Üzüldüm ama tek başınıza tabi pert olursunuz yardım etmezse. Benimki nasil olcak acaba cocuk olunca. Insan boyle konulari okuyunca tedirgin oluyor :) neyse kızınızda büyüsün tadını çıkarırsınız anne kiz gezersiniz :)
Hep büyüdüklerinin hayaliyle yaşıyoruz zaten :) Allah size de en güzelinden nasip etsin. Babanızdan gördüğünüz desteğin fazlasını görürsünüz inşallah..

Ben ücretsiz izindeyim eşimin maaşı bakıcıya yetmiyor şuan ben işe başlayınca tutacağız akşamları iki saat ilgilense uyusam o bile yetiyo inanın ama yapmıyor facede gezmek yayılmak daha cazip çünkü tek başıma bakmak için doğurdum hamileyken verilen sözler tırt sabah gözümü açamadım bebeklere süt sağdm kalk içir dedm kalkmadı hazır olanı bile yorgunum diyip yapmıyor işide çok yorucu değil üstelik bu hafta izindeydi zaten neden yoruldu bilmiyorum

Esim de yardim edicem söz falan diyor da simdi bu mesajini gorunce bir korktum.Benim de ikizler yolda.Tek basina nasil basa cikiyorsun.Allah kolaylik versin.Bazen simdiden kara kara dusunuyorum.Nasil yetisicem ikisine birden diye 🤷‍♀️

Bana kızacaksınız biliyorum ama ikiz bebek sadece emerek büyür mü arkadaşım yaa!En az bir öğün mama ver de karınları doysun böyle yaparak kendini bitiriyorsun farkında mısın?

Ya ben de anlamadım. Ne olur mama verilse? Bu sekilde anneye de bebeklere de yazik..

X