eşimin kendinden büyük bayanlarla samimi olma sorunu

Az da olsa o naiflik var öyle algıladım. Çok mu kibar konuşuyor yani? Ünv de okurken 3 ablası olan öyle bir çocuk vardı da aklıma o geldi ama sizi işkillendirmek istemem.
Naif bir kişiliği yok yani muhabbetler hoşuna gidiyor ama kendini bir kadın naifligine büründüğünü hiç görmedim daha çok muhabbet arasında bir şey anlatırken onaylanmak istiyor gibi vay be bravo sen böylesin söylesin bu sözleri duymak.istiyor gibi sürekli ben şunu yaptım ben bunu yaptım tarzında muhabbetler kuruyor insanlara karşı

Naif bir kişiliği yok yani muhabbetler hoşuna gidiyor ama kendini bir kadın naifligine büründüğünü hiç görmedim daha çok muhabbet arasında bir şey anlatırken onaylanmak istiyor gibi vay be bravo sen böylesin söylesin bu sözleri duymak.istiyor gibi sürekli ben şunu yaptım ben bunu yaptım tarzında muhabbetler kuruyor insanlara karşı
Anladım. Psikolog değilim ama ablalarından görmüş olduğu yetersizlik hissinden kaynaklandığını düşünüyorum. Ama abartı davranmış belli ki çok etkilenmiş. Yani çözümü sizin kavgalarınızla olmaz. Hatta daha da kötüye gidebilir.

yeni evlisiniz degil mi? benim esimin de buna benzer davranislari vardi, o daha cok teyzelerle takiliyordu :)) ben de cok hoslanmiyordum, zamanla yok denecek azaldi, simdi cok nadir oyle muhabbetlere giriyor. eger cok yeni evli iseniz, daha bekarlik davranislarini degistirememistir. eger laubali davranmiyorlarsa, mesajlari da olculu ise, bence iki tarafin da kotu niyeti yoktur. muhtemelen esinin hosuna gidiyor geyik, ama evli insanlarin biraz daha olculu olmas daha uygun geliyor bana. benim tavsiyem istedigin seyleri somut olarak anlat. mesela niye gorusuyorsun vs deyince anlamaz. ama tek basina gezmeye gitmesi bence sacma, ne istiyorsan somut bir sekilde soyle. bir de anladigim kadariyla sizi tatile getiren onlar, herhalde kendi capinda tesekkur etmeye calisiyor.

Biraz sert olacak belki ama olgun kadınlardan haz duyan bir çok erkek var maalesef 🤷🏻‍♀️

İnşallah değildir ama belki kendini kadınlar Arasında büyüdüğü için kadın gibi hissediyordur.sizin yanınızda rahat olamadığı için onlarla anlaşıyor olabilir mi sizce bu ?

yeni evlisiniz degil mi? benim esimin de buna benzer davranislari vardi, o daha cok teyzelerle takiliyordu :)) ben de cok hoslanmiyordum, zamanla yok denecek azaldi, simdi cok nadir oyle muhabbetlere giriyor. eger cok yeni evli iseniz, daha bekarlik davranislarini degistirememistir. eger laubali davranmiyorlarsa, mesajlari da olculu ise, bence iki tarafin da kotu niyeti yoktur. muhtemelen esinin hosuna gidiyor geyik, ama evli insanlarin biraz daha olculu olmas daha uygun geliyor bana. benim tavsiyem istedigin seyleri somut olarak anlat. mesela niye gorusuyorsun vs deyince anlamaz. ama tek basina gezmeye gitmesi bence sacma, ne istiyorsan somut bir sekilde soyle. bir de anladigim kadariyla sizi tatile getiren onlar, herhalde kendi capinda tesekkur etmeye calisiyor.
Evet özel ilgi değil de yaranmaya çalışıyor gibi bir de onaylaninca daha çok hoşuna gidiyor kendini daha çok ortaya koyuyor bu durum beni sinir ediyor haliyle bir bayan için bunu yapmasını kaldıramıyorum belki bir erkek olsa bu kadar zoruma gitmezdi umarım zamanla değişir

Evet özel ilgi değil de yaranmaya çalışıyor gibi bir de onaylaninca daha çok hoşuna gidiyor kendini daha çok ortaya koyuyor bu durum beni sinir ediyor haliyle bir bayan için bunu yapmasını kaldıramıyorum belki bir erkek olsa bu kadar zoruma gitmezdi umarım zamanla değişir
Erkek olsa da gıcık olurdun, bence düzeltilecek bi şey, seni yalnız bırakmasın ama.

işyerinde neler konusuluyor ne oluyor acıkcası bilmyorum sadece isim olarak biliyorum ve mesajlarda gördüğüm kadarıyla ama sanırım günlük konusmalar yapıyorlar
Gözünüzün önünde sizinle denize girmeyip müze gezmeyen o abla dediğiyle gezen kocanız sizin olmadığınız ortamda da gayet rahattır. Çok saçma gereksiz samimiyet, muhabbet bunlar.

3 abla ile büyümüş biri için yaşı büyük kadınlarla anlaşması tuhafıma gitmez ama kurduğu samimiyet rahatsız edici bir düzeyde

eşim 28 yaşında
bana karşı çok ilgili
beni sevmediğini düşünmüyorum neden yapıyor anlamyorum
Bilinçaltında bunla ilgili kodladığı bişey olabilir kendinden büyüklerle iletişim kurmayı masum görüyor olabilir flörtöz bir bağ kurmuyor olabilir bu yaptığını meşru kılmaz. sizi ihmal edecek kadar olması pek hoş değil. Nasıl farkında olmaz ki bir insan siz net olarak rahatsız olduğunuzu belli edip sınır çizin. Kendi tavrını değiştirmesi gerekir.Çünkü iletişim halinde olması bana sağlıklı gelmedi.

Bugun 10:31 de üye olup 10:49 da konuyu acmissiniZ. İlk kez konu actiginizi aciklamissiniz. Genelde bu aciklamayi yapanlar troll derler ya.
Zaten yeni uyesiniz. Ben de esimi kendi haline biraktim, yok o da sebebini bilmiyor demeniz ilginc geldi, anlatim tarziniz. Denize kadinla yuzmeye gidiyor ne demek. Bi de masumca anlamadim diye bize soruyorsunuz. Ben sahsen konuyu inandirici bulmadim.
İnandırıcı bulmadıysanız fake trol yazıp konuyu dağıtma hakkınız yok. Şikayet edersiniz yönetim durumu değerlendirir. Kaç defa uyardılar bu konuda

Deniz bos muydu herif merif yok muydu kocan ablayla yüzerken sende bi heriflerin yanına yaklasıp yüzemedin mi? Yüzerken görmemis gibi yapıp bi’ erkege carpıp ay pardon diyip sohbet edebilirdin.
Püf bitiriyo beni bu kızların saflıgı.

Sonra herifte evli cikiyormuş karisi goruyormuş ortalik karişiyormuş. 😂😂😂

Yanlış olduğunu düşündüğünüz bir durum için , aynı yanlışın yapılmasını tavsiye etmenin doğru olmadığını düşünüyorum.

Eşiniz/sevgiliniz , size örneğin "bir bardak su getirmiyor" diye aynı şekilde davranıp anlamasını sağlamaktan bahsetmiyorsunuz.

Kocasının "abla diye hitap ettiği kadınlara davranışı"ndan rahatsız olan kadına, siz de "abiler bulun" demek ve bu yönde tavsiye vermek çok çirkin.

M mina0147 , rahatsız olduğunuz durumu eşinizle konuşarak çözmeye çalışın. Kimse için kendi karakterinizden ödün vermeyin.

X