Eşimin kırıcı laflarından Bıktım artık...

bu erkekler niye böyle yaaa niye bu kadar nankörler?
Valla siz benim konularımı bilseniz nankörlükte eşimin eline kimse su dökemez :)) Hepsi öyle olmasa da birçoğu ne yazık ki böyle... Anlatsanız anlamaz, lafın başını alıp sonunu dinlemeden tartışır, suçlanma psikolojisi ile kendini savunur... Oooof of yani!..

Normalde bahsettiğiniz iyi anlaşıyorsanız eşinizle tartışırken söylediklerine çok kulak asıp canınızı sıkmayın.Söyledikleri hoş değil kabul ediyorum.Ama bazen her insan tartışma esnasında aslında normalde çok da sorun etmediği şeyleri büyük bir problemmiş gibi sinirle çok patlayabiliyor.Keşke yaşanmasaymış ama hep bu şekilde düşünüyor da demek bana demiyormuş diye kendinizi üzmeyin.Bir de çocuklara da bağırıyorsun çok azarlıyorsun konusunu yine de kulak arkası etmeyin.Çünkü malesef gördüğüm kadarıyla anneler bazen tahammülsüzleşip azarlama kısmını fazla abartabiliyorlar.Sizin için demiyorum yanlış anlamayın ama farkında olmadığınız bir durum içinde olabilirsiniz.sakin kafayla konuşsanız aslında ikiniz de ortada kalp kıracak bir neden olmadığını göreceğinize eminim.İnşallah bu probemi çözüp birbirinizin gönlünü alırsınız.(yorulma ve misafir istememe konusunda size hak veriyorum ama malesef erkeklerin genelde anlamadığı bir durum)

bu erkekler niye böyle yaaa niye bu kadar nankörler?

Çok nankör olan kadınlar da var.Aynı evi paylaştığınız bir arkadaşınız oldu mu bilmiyorum ama bazı nankör kadınlar nankörlüklerinin üstüne sanki elinden gelenin en iyisini yapan oymuş da sanki siz kılınızı kıpırdatmıyormuşsunuz gibi davranabiliyorlar ki çok daha fena(maddi manevi her konuda)

Valla çalışan bir anneyim ben de, eşime kalsa misafirler her gün akşam yemeğine yakın gelip gece 11lere kadar oturacak, yemek çıkarmak çayın yanına pasta yapmak hepsi bana bakıyo eşim yardımcı oluyorsa da o misafiri ağırlama stresi bana yetiyor. Bebeğim sabahlara kadar milyon kere uyanıyor hem uykusuz kalıyorum hem de her gün sabahın köründe okula gitmek zorunda oluyorum, bir de bunların üzerine millet benden izzeti ikram bekliyor sürekli eve davet etmem için ağzımın içine bakıyorlar, eşim de öyle tabi ben istemeyince de bir ton surat yok millet ne dermiş falan filanlar havada uçuşuyor. Umrumda mı hayır, milleti pohpohlayıp kendimden fedakarlık yapıp sonunda da sizin gibi yaptiklarim hiç olacağına yapmıyorum valla. Siz de yapmayın kadir kıymet bilen olmuyor inanın, nankörlük kol geziyor her tarafta

2 çocuk annesi çalışan bir bayanım.
Eşim misafir ağırlamayı veya gitmeyi çok sever. Son 1 aydır haftada 2-3 misafir ağırladım. Bazıları yemeğe, bazıları çaya ama tabi ki ikramlıklar hazırladım yanında hep. Bende seviyorum aslında misafiri mutlu oluyorum birlikte yemekler yendiğinde ama şu son zamanlarda çok yoruldum artık. Geçenlerde bir misafirimiz gelmek için aradı. Ama önceden haber vermedi geleceği günün aynı gün akşamı. Eşimde hayır diyemedi kabul etti. Benimde yüzüm düştü tabi. Neden kabul ettin yarın gelselerdi dedim.Oda hayır diyemediğini falan söyledi bana. Neyse, ben tabi etrafı toplamak için kalktım hemen ama hala yüzüm asık tabi..Eşim bir bağırmaya başladı" her misafir geleceğinde veya bir yere gideceğimizde sorun çıkarıyorsun..Her gün kavgadan bıktım artık ben falan filan" dedi. Beynimden kaynar su döküldü resmen.
Ben her gelen misafiri en iyi ağırlayayım diye uğraştım hep ve gerçekten severek yapıyorum bunu. Bir gün surat astım diye bana demediğini bırakmadı şok oldum.. Her gün kavga dediği de çocuklara bağırıyormuşum. Allah aşkına çocuğuna bağırmayan var mı evde?
Tabi kavgamız büyüdü o bana ben ona çok kırıcı laflar ettik. Bundan sonra bizimle bir yere gitmeyecekmiş tek başına gidecekmiş. Bıkmış bizim kargaşamızdan. Çok üzüldüm ben her şeyi 4*4 yapmaya çalışan bir bayanım. Eşimin de öyle düşünüyor sanıyordum. Bir kere istediğini yapmayınca 2 .yüzünü gösterdi hemen. Normalde o kadar iyi davranır, sürekli sarılır öper..Ufak tefek yardımı olur. Ama onun istediği bir şey olmadığında hemen modu değişir. Geber bile dedi bana kavga sırasında...İçinde o kadar büyütmüş ki evdeki ufak tefek münakaşaları ..Benim sorun olarak aklıma bile takmadığım şeyler onda sorunmuş meğersem.:mad:
bu erkeklerin diline düğüm atmak istiyorum .hepsimi aynı olur ya.en ufak bi hatamızı genelliyorlar

Misafir ağırlamak zorunda mısın?
Sanki Allah'ın emri mi?

Ben bu erkeklerin misafir ağırlama sevdasını anlamıyorum.
Eşlerinin misafirperverliği ile kendilerini misafir ağırladım zannediyorlar.
Karısı her şeyi hazırlasın hizmeti etsin, beyefendiye de sohbet etme zevki kalıyor. Niye istemesinler ki?

Ya artık bi kendinize gelin hemcinslerim.
Sizde çalışıyorsunuz o eve para getiriyorsunuz.
Yanı kocanızdan bi farkınız yok.
O kıçını devirip yatarken siz saçınızı süpürge etmeyin.
Misafir kabul ediyorsa kalksın ikramları o hazırlasın evi toplasın çayı o koysun.
Yok bunları yapmıyorsa ben ağırlamam misafir falan kendimi odaya kapatırım.
Hayır nedir yani bu misafir yüzünden beni boşayacaksa da defolsun gitsin zaten.

Artık devir değişti hem dışarda çalış hem evde çalış hem çocukları büyüt öyle bi dünya yok artık.
Erkekler de kadınlar ne iş yapıyorsa aynısını yapabilir fiziksel bi engelleri yok sonuçta.

Pesss yani sabah 6 da kalkıp evi toplayıp, çocuğunu hazırlayıp,işe gidip bir de üstüne evin her işine koşan, bir de misafir ağırlayan kadınlar uzayda yaşıyorlar herhalde görmemiş adamcık🤬 şimdiki kadınlar eskilerden daha gariban geliyor bana, biri bizim kuşağı kandırdı mesela çalışıp ayaklarımızın üzerinde dururken hem içerde hem dışarda yüklerimiz oldu ve çoğu çalışan kadının hala söz hakkı yok, eskiden çok daha kötü durum

Pesss yani sabah 6 da kalkıp evi toplayıp, çocuğunu hazırlayıp,işe gidip bir de üstüne evin her işine koşan, bir de misafir ağırlayan kadınlar uzayda yaşıyorlar herhalde görmemiş adamcık🤬 şimdiki kadınlar eskilerden daha gariban geliyor bana, biri bizim kuşağı kandırdı mesela çalışıp ayaklarımızın üzerinde dururken hem içerde hem dışarda yüklerimiz oldu ve çoğu çalışan kadının hala söz hakkı yok, eskiden çok daha kötü durum
Eskiden annelerimiz evde söz sahibiymiş babalarınız dışarıda.
Ama şimdi ne evde ne dışarda söz sahibiyiz. Kendi paramizi kendimizin ödediği hizmetçilik gibi bir durum söz konusu.
Biraz kaba bir tabir oldu kusura bakmayın.. o_O

Eskiden annelerimiz evde söz sahibiymiş babalarınız dışarıda.
Ama şimdi ne evde ne dışarda söz sahibiyiz. Kendi paramizi kendimizin ödediği hizmetçilik gibi bir durum söz konusu.
Biraz kaba bir tabir oldu kusura bakmayın.. o_O

77 doğumluyum ben, bizim kuşak cidden kandırıldı ya, çağdaş köleler olduk hepimiz, geç evlendim o yüzden bu tip şeyler yaşamadım, evlendiğimde kendi hayatımı çoktan kurmuştum ama yaşıtım arkadaşlar çok çektiler , Allahtan yeni nesil daha bilinçli geliyor, gençlerden umudum var bu konularda yani umut etmek istiyorum

Mesele çağırıp cagirmamasi değil ama genelleme yapilmasi insanın canını sıkıyor. Sizinde bu sıkmış bir kere oldu mu sanki hep böyleymiş tavir oluyor. Benim eşimde hafta sonu atışsak her hafta sonu bunu yapıyorsun der kahvalti ustu genelde mesela baktım 3 haftadır hic olmadi yani önceside olmamıştır belki düşününce 3 hafta bu hafta sonu etsek bunu der yine genellemeden nefret ediyorum

Her dediginin yapilmasina belki cok alistirmissinizdir kucuk cocuk gibi en kucuk biseyde trip atmasi kavga etmesi hic hos degil sende tavrini koymalisn bu durumda

X