eşimin sen müdür olamazsın demesi

Aynen işte ben ondan destek bekledim. Kendisi saatlerce iş hayatını anlatır dinlerim yardımcı olurum ama bana gelince çoğu zaman tepki ve yorum bile alamıyorum. Yani zaten çok fazla anlatmam yaşadıklarımı, ama bazen bunalırım ve dertleşmek isterim. Dinlemediğini hissediyorum. Benim eşimden tek beklentim buydu evlenirken aslında, destek olması köstek değil. Beni kendine rakip görmemesi. Bilmiyorum kafam karışıyor, belki çok ufak gelebilir bazılarına ama karşımdaki insan beni kıskanacaksa rakip görecekse desteklemeyecekse niye evliyim?
Canım benim esin seni eskiden rakip olarak görmüyor ve destekliyordu ama o zamanlar is hayatinda onunla aynı pozisyonlari paylasmiyordunuz.Astiydin.Simdi giderek yükseliyorsun ve artık belki de onunla statü olarak eşit ve hatta amiri pozisyonuna geçme durumun olabilir.Bu yüzden o da bu duyguları yeni yaşıyor.Sindirememis o ayrı ...olsun sen yoluna devam et.

Aynen işte ben ondan destek bekledim. Kendisi saatlerce iş hayatını anlatır dinlerim yardımcı olurum ama bana gelince çoğu zaman tepki ve yorum bile alamıyorum. Yani zaten çok fazla anlatmam yaşadıklarımı, ama bazen bunalırım ve dertleşmek isterim. Dinlemediğini hissediyorum. Benim eşimden tek beklentim buydu evlenirken aslında, destek olması köstek değil. Beni kendine rakip görmemesi. Bilmiyorum kafam karışıyor, belki çok ufak gelebilir bazılarına ama karşımdaki insan beni kıskanacaksa rakip görecekse desteklemeyecekse niye evliyim?
Senin eşin de böyle biri demek ki.O yüzden yapmak istediğini yap ve hedeflerine ulaş bence.İstediği kadar köstek olsun.Güç insanın kendi içinde.Sen istemiyo olsan onun müdür ol demesiyle müdür olamayacağın gibi , sen müdür olmak istersen onun "müdür olamazsın" demesiyle olmayacak değilsin.Yani kendini motive et.Ondan da bişey bekleme bence bu anlamda.

Kaale alınacak bir sebep bile sunamamış. Eşiniz kendini sizden çok mu üstün görüyor? Yani o müdür olabilir ama siz olamazsınız öyle mi? Bir daha böyle küçümser tavırlara girerse bunu sorun kendisine. Kadınlar çoğu işi erkeklerden çok daha iyi yapıyor, bunu kabul etmek egolarını zedeliyor. Boş verin, siz önünüze bakın. Umarım kazanırsınız sınavı.

Kızlar merhaba biz bankacıyız eşimle, eşim müdür ben de bu sene müdür yardımcısı olacağım sınavı kazanırsam. Dün akşam konuşurken inşallah ben de yönetici olurum bu kadar çaba gösteriyorum yoruluyorum falan derken eşim pat diye seni müdür falan yapmazlar ki dedi. Neden dedim, nereye gideceksin ki seni yapmazlar olamazsın dedi tekrar. Ben de bozuldum, neden yani olanların benden ne eksiği var (ki zaten öyle insanlar bile müdür oluyor ki) dedim. Tavrı aşırı küçümserdi. Sonra tamam ben içerde kitap okuyorum dedim kitap okumaya geçtim biraz sonra geldi gönlümü almak için aşkımlar bilmemneler...

Ben eşimin beni desteklediğini düşünürken bu çıkışına çok bozuldum. Hatta bundan önce de evde otur işten çık oh mis demişti ama ben şaka diye ciddiye almamıştım.

Burda önemli olan müdür olup olmamak değil eşimin küçümsemesi.
Eşin ne niyetle söylemiştir biz bilemeyiz tabi ama, hayatta seni aşağı çekmeye çalışan kim olursa olsun dinleme. Eşin ailen farketmez. Hedeflerinden ve hayallerinden vazgeçme derim. Sınavında başarılar dilerim, umarım kariyerinde istedğin yere ulaşırsın

Siz de müdür oldugunuzda havasini atabilecegi bir durum sarsintiya ugrayacak!! Kadinlardan bir adim önde üstte olmak ister erkekler cogunlukla.Ve yine egoludur bir çogu!!
Azim,hirs yüklenin.Sizi yüreklendirip "yakisir benim esime" demiyorsa o lafi yedirirdim.Ben olsaydim!

Kıskanmış sizi, rekabete girmiş eril kafasıyla. Çok komik, hiç ciddiye almayın. Kızmanıza bile gerek yok.
Büyük bir ihtimalle kıskandığının, rekabete girdiğinin farkında bile olmayabilir. Bu kodlar taaaaa mağara devrinden bu yana erkeklerin genlerine yazılmış. Gülün geçin, inşallah müdür olduğunuzda da emin olun gurur duyacaktır.
Başarılar diliyorum

Eşim böyle bir tavır sergilese niyetim olmasa da inadına sınava girer kazanırdım kesinlikle daha çok gaza getirirdi. Ayrıca onun 3 gözü 5 kulağı var diye mi müdür olmuş acaba da sizin ne eksiğiniz var. Keşke bu kadar kırıcı lafın üzerine kimler kimler müdür oluyor misal sen bile diye ekleseydiniz.
Ben de eşimle aynı meslekteyim yeri geldi ondan iyi kazandıgım ve iyi pozisyonda çalıştıgım oldu. Arkadaşları eşime, karım benden çok kazanamaz bile dediler. Eşim hala ne kadar dar kafalı olduklarını anlayamaz güler geçer.

Son düzenleme:
Kızlar merhaba biz bankacıyız eşimle, eşim müdür ben de bu sene müdür yardımcısı olacağım sınavı kazanırsam. Dün akşam konuşurken inşallah ben de yönetici olurum bu kadar çaba gösteriyorum yoruluyorum falan derken eşim pat diye seni müdür falan yapmazlar ki dedi. Neden dedim, nereye gideceksin ki seni yapmazlar olamazsın dedi tekrar. Ben de bozuldum, neden yani olanların benden ne eksiği var (ki zaten öyle insanlar bile müdür oluyor ki) dedim. Tavrı aşırı küçümserdi. Sonra tamam ben içerde kitap okuyorum dedim kitap okumaya geçtim biraz sonra geldi gönlümü almak için aşkımlar bilmemneler...

Ben eşimin beni desteklediğini düşünürken bu çıkışına çok bozuldum. Hatta bundan önce de evde otur işten çık oh mis demişti ama ben şaka diye ciddiye almamıştım.

Burda önemli olan müdür olup olmamak değil eşimin küçümsemesi.
Seni bile yaptılarsa beni haydi haydi yaparlar deyiverseydiniz

Sen müdür olamazsınki cünlesinin alt metni: sen müdür olursan benim erkeklik gururum ve egom bunu kaldıramaz gururumu zedelememek için seni aşağılayarak kendimi iyi hissetmeliyim. Zavallı erkekler, erkekliklerini tehlikede hissettikleri her an aşağılama yöntemine başvurmaktan yılmadılar yılmıyorlar. Yazık...

Ayyy bu erkekler. Hele de iyi para kazananlar ve mevki sahibi olanlar.
Takılmayin derim, takilip da sinirinizi bozmayın. Oturun calisin onun yerine. Beğenmiyorsa da gitsin mudur olan bir eş bulsun kendine.
Allahim!
Siz nolur caninizi sikmayin.

X