Eşimin sosyalliği

karcicegi94

Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2022
292
-10
26
Kızlar merhabalar öncelikle, ya ben eşime sinir oldum size danışmak istiyorum. Çok arkadaş canlısı, sosyal bir eşim var. Biz sevgili olmadan önce de böyleydi hatta ilk başlarda ben böyle sosyal biriyle yapamam diyip reddetmiştim o dönemler eşimi. Mesela bir iş gezisine gitti mi, orada yeni insanlarla tanışır, sohbet muhabbet kurar ve genelde direkt sosyal medyadan ekler kadın/erkek fark etmeksizin. Hatta bazen telefon numarası bile aldığı oluyor, bana da anlatır işte tanıştığım kişilerle numaralaştık diye. Sebebini sorduğumda belki lazım olur, belki seninle oralara gittiğimizde görüşürüz sende tanışmış olursun vs vs…diyor. Sohbeti muhabbeti çok seven biri kendisi. Şimdi de fuarda mesela, orada birkaç gündür tanıdığı kişileri eklemiş sosyal medyasına (kadın/erkek birkaç kişiyi eklemiş). Sosyal medyasında beraber fotoğraflarımız falan var benden çocuğumuzdan bahsetmiş oradakilere, ama yine de bana çok saçma geliyor birkaç gündür tanıdığın kadınları/erkekleri ne diye ekliyorsun? Onu değiştirmek istemiyorum mutsuz olsun istemiyorum bu nedenle bu konuda henüz bir şey demedim kendisine. Ama diğer yandan ben ufaktan rahatsız oluyorum ne gereği var yani? Sık sık görüşmek zorunda olduğun bir iş arkadaşı olsa tamam ama birkaç günlüğüne gördüğü kişileri eklemesi saçma değil mi sizce de?
Haksız mıyım?

Bence saçma değil sohbet geçiyordur herkes birbirini ekliyordur. Kafanıza takıp kendinizi yıpratmayın bende sosyal medyada eklemesem de(bazı zamanlar ekliyorum eğer konusu geçtiyse veya istek atildiysa, hikayeye etiketleyeceksem) ama her yerde yeni insanlarla tanışmak sohbet etmek çok hoşuma gidiyor hayatımdaki insandan da bahsediyorum. Beni hayatına alan kişi de bu davranışımı bildiği için sorun etmiyor çünkü güveniyor

Haksızsınız.
Adamın yapısını, sosyal hayattaki davranışlarını bilerek ve kabul ederek evlenmişsiniz. Şu saatten sonra kıskanma, kısıtlama hatta rahatsız olma hakkınız yok. Yok ben illa huzur bozacam diyorsanız ayrı mesele.
Çok haklısınız, başlarda bu nedenle reddetmiştim ama aylarca uğraştı en sonunda gönül ferman dinlemedi…. Bende haksız olduğumu düşünerekten eşime herhangi bir sitem etmiyorum ama istem dışı rahatsız olmaya başladım içten içe

Baştan bu sebeple reddettiğiniz adamla sonrasında evlenmişsiniz. Şimdi rahatsız olmanız huzursuzluk çıkarmaktan baska bir sey olmayacak.

Ben bu kadar sosyal ki bence sosyallik her gördüğün,tanıştığın insanı sosyal medyadan eklemek değil, istemezdim bu arada ama siz bunu bilerek evlenmişsiniz.

resmen huzursuzluk yaratmak için kaşınıyorsunuz gibi görünüyor. sosyal medya mahrem bir yer değil ki insanlar yüzeysel tanışıklıklarını da ekliyor takip ediyor. ayrıca adam sosyal bi insanmış zaten şimdi sen karakterini değiştir demek size adil geliyor mu

Bence saçma değil sohbet geçiyordur herkes birbirini ekliyordur. Kafanıza takıp kendinizi yıpratmayın bende sosyal medyada eklemesem de(bazı zamanlar ekliyorum eğer konusu geçtiyse veya istek atildiysa, hikayeye etiketleyeceksem) ama her yerde yeni insanlarla tanışmak sohbet etmek çok hoşuma gidiyor hayatımdaki insandan da bahsediyorum. Beni hayatına alan kişi de bu davranışımı bildiği için sorun etmiyor çünkü güveniyor
Yaa bilmiyorum rahatsız olmaya başladım istem dışı. Benim eşim de benden bahsediyor hatta bazı kadın iş arkadaşlarına oğlumuzun benim fotoğraflarımızı göstermiş bu hoşuma gidiyor tabi ama bir yandan da bu kadar sosyalliğe gerek var mı diyorum

Yani bilerek evlendiniz, haksızsınız.
Birde kocanız zaten size onları anlara sizi anlatıyormuş bana masumane geldi eşinizin davranışları. Normalde başka biri olsa bu hareketler yanlış anlaşılabilir ama bazı insanların huyu bu ortamda resmen parlıyorlar ağızları güzel laf yapıyor hemen kaynaşıyorlar.

Baştan bu sebeple reddettiğini adamla sonrasında evlenmişsiniz. Şimdi rahatsız olmanız huzursuzluk çıkarmaktan baska bir sey olmayacak.

Ben bu kadar sosyal ki bence sosyallik her gördüğün insanı sosyal medyadan eklemek değil, istemezdim bu arada ama siz bunu bilerek evlenmişsiniz.
Çok Haklısınız bende bu nedenle istememiştim başta ama sonra aylarca uğraştı en sonunda bende kendisinden hoşlandım evet dedim . O nedenle şimdi huzursuzluk çıkarmak istemiyorum ama işte elimde olmadan rahatsız oluyorum

Yani bilerek evlendiniz, haksızsınız.
Birde kocanız zaten size onları anlara sizi anlatıyormuş bana masumane geldi eşinizin davranışları. Normalde başka biri olsa bu hareketler yanlış anlaşılabilir ama bazı insanların huyu bu ortamda resmen parlıyorlar ağızları güzel laf yapıyor hemen kaynaşıyorlar.
Aynen işte benim eşimin ağzı aşırı iyi laf yapıyor girdiği her ortamda kendisini gösteriyor ben ise tam tersi bir karakterdeyim. Bu nedenle başta çok reddettim aylarca uğraştı en sonunda bende kendisinden hoşlandım. O nedenle haksız olduğumu biliyorum ama işte rahatsız oluyorum istem dışı.

Adamı bu şekilde görmüşsün evlenmişsin… ben bunda sıkıntılı bir durum görmüyorum. Ben de eşiniz gibi hemen konuşurum kaynaşırım en fazla saçma bulursam engellerim oldu bitti

Yaa bilmiyorum rahatsız olmaya başladım istem dışı. Benim eşim de benden bahsediyor hatta bazı kadın iş arkadaşlarına oğlumuzun benim fotoğraflarımızı göstermiş bu hoşuma gidiyor tabi ama bir yandan da bu kadar sosyalliğe gerek var mı diyorum
O şekilde yazdım ama size de hak vermiyor değilim bazen aynı davranışları hayatımdaki insan yapsa sanırım kıskanırdım ve trip atarım gibi geliyor sırf bu yüzden empati yaparak azaltmaya çalışıyorum 😅 Bilinçli kıskandırma değil ama aynı davranışları sergileyin bence o da farkına varacaktir

O şekilde yazdım ama size de hak vermiyor değilim bazen aynı davranışları hayatımdaki insan yapsa sanırım kıskanırdım ve trip atarım gibi geliyor sırf bu yüzden empati yaparak azaltmaya çalışıyorum 😅 Bilinçli kıskandırma değil ama aynı davranışları sergileyin bence o da farkına varacaktir
Ya bende arada iş gereği eklediğim ya da bana istek atanlar oluyor ama eşim kıskanmıyor asla

Eşim de aynı şeyi söylüyor; network. Adam bayılıyor ya yeni birileriyle tanışıp sohbet etmeye. Ben ise tam tersi biriyim
İşimle ilgili bir sorum olduğunda, bir geliştirmeye ihtiyaç duyduğumda arayıp sorabileceğim o kadar çok kişi oluyor ki.. Yöneticilerim de bunu yaptığım için takdir ediyorlar, bilginiz olsun.

Çok haklısınız, başlarda bu nedenle reddetmiştim ama aylarca uğraştı en sonunda gönül ferman dinlemedi…. Bende haksız olduğumu düşünerekten eşime herhangi bir sitem etmiyorum ama istem dışı rahatsız olmaya başladım içten içe
Törpüleyeceksiniz kendinizi, başka çareniz yok.
Fuarlara katıldığına göre satış pazarlama benzeri bir mesleği var. Bu tip mesleklerde de sosyallik önemlidir. Zaten sosyal açıdan becerisi yüksek bir karakteri olduğu için mesleğini seçmiştir ve muhtemelen başarılıdır. Sizin en ufak müdahaleniz evlilik hayatınıza darbe vuracağı gibi iş hayatına da olumsuz yansıyacaktır.

X