Eşimin sosyalliği

Yani evet ama numara aldığı da çok oluyor, bana göre gereksiz bilmiyorum ya
Adamın işini nasıl daha iyi yürüteceğine sizin karar verebileceğini sanmıyorum. Yıllardır o sektörde, neden almasın numaraları, neden gereksiz olsun. Sektörü siz yönetmediğiniz gibi hakim de değilsiniz. Belki iş bağlamak için onu arayacaklar, belki o aynı sebeple başkasını arayacak. Dmden mi ulaşacaklar adama sürekli, anlık dm kontrolü mü yapacak.

Adamın işini nasıl daha iyi yürüteceğine sizin karar verebileceğini sanmıyorum. Yıllardır o sektörde, neden almasın numaraları, neden gereksiz olsun. Sektörü siz yönetmediğiniz gibi hakim de değilsiniz. Belki iş bağlamak için onu arayacaklar, belki o aynı sebeple başkasını arayacak. Dmden mi ulaşacaklar adama sürekli, anlık dm kontrolü mü yapacak.
Evet sektöre hakim değilim ama dediğiniz gibi iş bağlamak için numara almıyor, iş bağlayacak bir durum yok çünkü ortada, öyle bir iş yapmıyor… alma sebebi; öyle bir dursun belki lazım olur, belki günün birinde seninle beraber o şehire gidersek görüşürüz sende tanışırsın vs vs.. bana göre gereksiz

Evet sektöre hakim değilim ama dediğiniz gibi iş bağlamak için numara almıyor, iş bağlayacak bir durum yok çünkü ortada, öyle bir iş yapmıyor… alma sebebi; öyle bir dursun belki lazım olur, belki günün birinde seninle beraber o şehire gidersek görüşürüz sende tanışırsın vs vs.. bana göre gereksiz
Bence size gereksiz geldiği için eşinize müdahale etmeyi düşünmeniz daha da gereksiz

Beni anladığınız için çok teşekkür ederim, tam olarak aklımdan geçenleri, rahatsız olma nedenlerimi yazmışsınız.. şu an bebeğimiz çok küçük ama en kısa zamanda iş hayatına dönmeyi düşünüyorum yoksa böyle boş zamanlarımda kafaya takıyorum bu tarz şeyleri

Valla panpa, adam sevmiş ki evlenmiş , çevresinde de onca insan var aldatacağı olsaydı bunca zamana kadar aldatırdı o bakımdan bence rahat olmak gerek. Sıkıldıkça bu mesele kafana düşüyor bence, ben olsam spora giderim duşuydu muşuydu zaman yiyor fırsatın olmaz. Onun dışında sanat kursuna gidebilirsin, evde takılmak istersen çok güzel online sanat kursları var onlara bakarsın. kafa dağıtmak için puzzle olur, dizi izlemek olur her şey olur kafanı bir şeylere verirsen bu meseleyi de düşünmezsin diye düşünüyorum.

Sizi çok iyi anlıyorum ben de olsam çok fazla sosyal biri değilsem bi nebze rahatsız olurdum. Eşiniz en azından yaptığı şeyleri size haber veriyor şüphe duymamanız için, bu önemli ve güzel bi ayrıntı. Şüphe duyacağınız rahatsız olduğunuz bişey olursa o zaman konuşursunuz. Sonuçta her şeyi kontrol edemezsiniz oluruna bırakmaya çalışın.☺️

Eşiniz size gelip "Bu kadar pasif olma az atik ol, sen neden benim gibi sosyal değilsin? " dese ne tepki verirsiniz? "Benim yapım,mizacım bu. Beni en başından böyle kabul etmedin mi?" dersiniz. İnsanların mizaçları değişmez. Kimisi dışadönüktür, kimi içedönüktür, kimisi de hem içedönük hem dışadönüktür. Siz eşinize sabahtan akşama kadar değiş deseniz bile o mizaç değişmiyor. Birbirinizi öyle kabul etmişsiniz, zıt yapılar birbirini çekmiş. Eşiniz size az sosyalleş baskısı yapsa kendinizi kötü hissedersiniz değil mi? Aynı şeyi bu yüzden ona yapamazsınız. Bence boşuna olay çıkarmayın. Yarın bir gün şüpheli bir hareketini görürseniz o zaman üstüne gidin. Bir yanlışı olursa o zaman zaten tepki gösterirsiniz ama adamın şu ana kadar sosyal olma dışında bir yanlışı yok ki. Ne diyeceksiniz? Benim üniversitede bir arkadaşın telefonunun rehberinde en az bin kişi vardı. Benim en fazla 70 kişi vardır. Ben yakın ilişkimiz yoksa numara vermem iş için mail veririm ama bu benim tarzım. Dediğim gibi insanların mizaçlarına saygı duymamız lazım.

Sizi çok iyi anlıyorum ben de olsam çok fazla sosyal biri değilsem bi nebze rahatsız olurdum. Eşiniz en azından yaptığı şeyleri size haber veriyor şüphe duymamanız için, bu önemli ve güzel bi ayrıntı. Şüphe duyacağınız rahatsız olduğunuz bişey olursa o zaman konuşursunuz. Sonuçta her şeyi kontrol edemezsiniz oluruna bırakmaya çalışın.☺️
Çok teşekkür ediyorum beni gerçekten anladığınız için. Evet eşim haber veriyor aslında o an içimden kızsam bile belli etmiyorum hmm iyi bari ya da hmm iyi yapmışsın, başka neler yaptın gün içinde diye soruyorum ama sonrasında aklıma takıldığı oluyor.. en iyisi takmamak umarım başarabilirim bunu, çünkü eşimi değiştirmek istemiyorum gerçekten

işi bunu gerektiriyor olabilir ama ben yinede çok rahatsız olurdum. sürekli aranıyor gibi insanlarla etkileşime girmesi ekleşmesi bana göre anormal, iş için bile abartılı davranışlar. ama ben zaten böyle biriyle beraber olmazdım kaldıramazdım yani durumu, içimde hep şüphe kalırdı çünkü erkek milletine güven olmaz

Sosyal medyaya sizin kadar anlam yüklemiyor muhtemelen.
Beni rahatsız etmedi, herkesin bir yaşam tarzı var.
Ki anladigim kadiriyla eşiniz konuşarak,tanışarak,sosyal çevresini ve portföyunu genişleterek para kazanan kişilerden.
Sonradan huy edinseydi rahatsız olurdum ancak eşiniz hep böyleymiş.
Hiç umursamazdim ha diyorsanız ki farklı bir hesabı daha olabilir o zaman iş değişir.

Dediklerinizin bende farkındayım bu yüzden eşime herhangi bir şey demiyorum, tepki göstermiyorum çünkü sosyal bir karakteri var, onu değiştirmek istemiyorum ama istem dışı rahatsızlık duyuyorum. Şu an çalışmıyorum bebeğimize bakıyorum ama normalde evet özel sektörde çalışıyordum. Şu an yaşadığımız şehirde evlenmemizle beraber taşındığım için çok fazla sosyal çevrem yok, eşimin iş arkadaşları/komşular/kaynanamın genç tanıdıkları ile görüşüyorum
Evlenmeden önce çalışıyordunuz sanırım ve siz de az çok sosyaldiniz. O yüzden şimdiki gibi rahatsız etmemiş sizi belli ki eşinizin sosyalliği. Yeni bir şehir, yalnızca eşinizin tanıdığı kişilerle görüşme, çalışma hayatınızın olmaması ve bebek sizin bu duruma takılmanıza neden olmuş galiba. Hayatınızda çok ciddi değişimler var. Kendinize özgü bir çevre oluşturmanız gerek.

Sosyal medyaya sizin kadar anlam yüklemiyor muhtemelen.
Beni rahatsız etmedi, herkesin bir yaşam tarzı var.
Ki anladigim kadiriyla eşiniz konuşarak,tanışarak,sosyal çevresini ve portföyunu genişleterek para kazanan kişilerden.
Sonradan huy edinseydi rahatsız olurdum ancak eşiniz hep böyleymiş.
Hiç umursamazdim ha diyorsanız ki farklı bir hesabı daha olabilir o zaman iş değişir.
Hayır sosyal çevresini genişleterek para kazanmıyor, hiç alakası yok öyle olsa takılmazdım belki ama eklediği kişiler kazancına dolaylı veya dolaysız hiçbir şekilde etki etmiyor. Sadece sosyal olmayı tanışmayı arkadaşlık kurmayı aşırı seviyor. Ve sadece sosyal medyadan eklemekle kalmıyor bazen numara da alıyor bilmiyorum belki abartıyorumdur ama aklıma takıldı işte

Evlenmeden önce çalışıyordunuz sanırım ve siz de az çok sosyaldiniz. O yüzden şimdiki gibi rahatsız etmemiş sizi belli ki eşinizin sosyalliği. Yeni bir şehir, yalnızca eşinizin tanıdığı kişilerle görüşme, çalışma hayatınızın olmaması ve bebek sizin bu duruma takılmanıza neden olmuş galiba. Hayatınızda çok ciddi değişimler var. Kendinize özgü bir çevre oluşturmanız gerek.
Çok güzel özetlemişsiniz, tam olarak böyle. Teşekkür ederim, evet dediğiniz gibi çevre oluşturmaya yoğunlaşmam gerek yoksa böyle olmuyor

Haksızsınız. Adamın yapısı bu karakteri bu. Evlenmeden de aynıymış. Evlendikten sonra vay sen böyle birisin neden diye huzur bozmak doğru gelmiyor bana. Kimi insan dediğiniz gibi arkadaş canlısıdır bunu normal karşılar. Doğrusu bu diye bir şey yok. Herkesin doğrusu kendine

Haksızsınız. Adamın yapısı bu karakteri bu. Evlenmeden de aynıymış. Evlendikten sonra vay sen böyle birisin neden diye huzur bozmak doğru gelmiyor bana. Kimi insan dediğiniz gibi arkadaş canlısıdır bunu normal karşılar. Doğrusu bu diye bir şey yok. Herkesin doğrusu kendine
Ya evet böyleydi aşırı sosyaldi çok fazla insanla tanışıp kaynaşıyordu ama o zamanlar insanlardan numara da alıyor muydu bilmiyorum, şimdi tanıştığı kişilerden numara da alıyor, bana göre aşırı gereksiz istem dışı rahatsızlık duyuyorum işte

Ya evet böyleydi aşırı sosyaldi çok fazla insanla tanışıp kaynaşıyordu ama o zamanlar insanlardan numara da alıyor muydu bilmiyorum, şimdi tanıştığı kişilerden numara da alıyor, bana göre aşırı gereksiz istem dışı rahatsızlık duyuyorum işte

Tek sorun sadece numara alması mı? Numara almasa mesele yok mu? Size göre gereksiz işte ama ona göre gerekli demek ki

Tek sorun sadece numara alması mı? Numara almasa mesele yok mu? Size göre gereksiz işte ama ona göre gerekli demek ki
Evet yani sosyal medyadan eklemeyi anlayabilirim ama numara almak ne alaka onu anlayamıyorum hadi diyelim iş arkadaşındır sürekli konuşman gerekir anlarım ama bu bana çok mantıksız geliyor açıkçası

Kızlar merhabalar öncelikle, ya ben eşime sinir oldum size danışmak istiyorum. Çok arkadaş canlısı, sosyal bir eşim var. Biz sevgili olmadan önce de böyleydi hatta ilk başlarda ben böyle sosyal biriyle yapamam diyip reddetmiştim o dönemler eşimi. Mesela bir iş gezisine gitti mi, orada yeni insanlarla tanışır, sohbet muhabbet kurar ve genelde direkt sosyal medyadan ekler kadın/erkek fark etmeksizin. Hatta bazen telefon numarası bile aldığı oluyor, bana da anlatır işte tanıştığım kişilerle numaralaştık diye. Sebebini sorduğumda belki lazım olur, belki seninle oralara gittiğimizde görüşürüz sende tanışmış olursun vs vs…diyor. Sohbeti muhabbeti çok seven biri kendisi. Şimdi de fuarda mesela, orada birkaç gündür tanıdığı kişileri eklemiş sosyal medyasına (kadın/erkek birkaç kişiyi eklemiş). Sosyal medyasında beraber fotoğraflarımız falan var benden çocuğumuzdan bahsetmiş oradakilere, ama yine de bana çok saçma geliyor birkaç gündür tanıdığın kadınları/erkekleri ne diye ekliyorsun? Onu değiştirmek istemiyorum mutsuz olsun istemiyorum bu nedenle bu konuda henüz bir şey demedim kendisine. Ama diğer yandan ben ufaktan rahatsız oluyorum ne gereği var yani? Sık sık görüşmek zorunda olduğun bir iş arkadaşı olsa tamam ama birkaç günlüğüne gördüğü kişileri eklemesi saçma değil mi sizce de?
Haksız mıyım?

Huyunu suyunu bile bile evlendiğiniz insanları değiştirmeye çalışmaktan vazgeçin.

X