Eşimin süt baskısı

Hanımlar merhaba
1 aylık yavrum var sütüm çok az 10 cc bile çıkmıyor etrafım da ki herkes süt baskısı yapıyor mama karşıtı biri değilim bebeğim doğduğu günden itibaren de veriyorum mama.
Eşim her gün mutlaka bugün emzirdin mi falan diye sorar bende emziridiğimi ama bazen sütümün gelmediğini söylerim bugün de aynısı oldu. Eşim diyor ki eee napıcaz böyle bende dedim ki napıcaz derken elimden gelen bir şey yok keşke olsa yapsam tek mamayla büyüyen bizim yavrumuz değil gelmiyorsa yapıcak bişey yok dedim vay efendim ben çok rahatmışım ondan böyleymişim pompayla sağmaya başlıcakmışım yarın itibari ile bazen diyorum oda çocuğu düşünüyor ama beni aşırı boğuyor artık sıkıldım üstüm de baskı hissediyorum ve sütüm çok az ben ne yapabilirim ki
Olmayan sut pompayla cogaliyorsa, pompayi kendine taksin.

Eşinizi falan boşverin, eds ile bebeği besleyin bol bol emzirmiş olacaksınız. Sütünüz gelecektir bu şekilde.

Sizin bu lohusalık konuları bitmiyor hiç. Çevrenizdeki insanların hepsi ayrı bir alem. Emzirme danışmanı bulun. Burada benim açtığım bir konu var. Emziren anne diyeti. Diyetisyenin verdiği listeleri paylaştım. Sütüm bariz arttı onları uygulayınca. Ama ondan önce mutlaka bir danışmanla görüşün. Sizi mental olarak rahatlatacaktır, sütünüz artacaktır.

Rezene çayı, tahin bide aktardan ben süt yapan çaylar alırdım çok işe yariyor hunnapin falan
Rezene doğru değil aslında . Bir hekim olarak yazayım istedim son çalışmalarda Bebek emziren anneler için önerilmiyor. Tahin gerçekten güzel artırır aynı şekilde dut ..süt yapan çayların içeriğinde de rezene mutlaka oluyor dikkat etmek lazım

Daha bir aylıkmış zaten bu kadar baskı neden ki mamaya bile ihtiyaç yok sık sık emzir o çocuk zaten doyuyor emin ol azıcık sütle bile doyar birden artmaz sütün çocuk ne kadar sık emerse o kadar artar bence mamayı kesmelisin sadece anne sütünü ver yoksa mamadan dolayı anne sütünüde bırakır
Yanlış bilgi veriyorsunuz yapmayın bunu, süt yetersizse bebekte şeker düşmesi yapabiliyor... yakınım mama vermemekte direndi yıllar önce, doğum yaptığı hastaneninde ısrarıyla sonuç bebek beslenememiş kan şekeri düşmüş 1 hafta yenidoğan yoğunbakımda hastanede yattılar.

Yanlış bilgi veriyorsunuz yapmayın bunu, süt yetersizse bebekte şeker düşmesi yapabiliyor... yakınım mama vermemekte direndi yıllar önce, doğum yaptığı hastaneninde ısrarıyla sonuç bebek beslenememiş kan şekeri düşmüş 1 hafta yenidoğan yoğunbakımda hastanede yattılar.
Çocuk 3.5 aylık ? Bende anneyim aynı şeyleri bende yaşadım yeri geldi ters bile emzirdim eninde sonunda emdi yani yiğenlerimde var 4 tane anneleride öyle yaptı bir sorun olmadı

Emzirme danışmanından destek alın. Eşinizin baskısını da bir şekilde bertaraf edin. Siz gayret edin eşiniz de manyak değilse sorup durmaz.

Bir de sizi şunu söylemek istiyorum gak dese emzir guk dese emzirin. Öyle saat başı emzirmek vs değil.
Sağım tam anlamıyla çıkan süt miktarını göstermez. Bebeğinizle bol bol tentene durun. Bol protein, bol su size süt olarak geri dönecektir.
Bir de gece evet mama ile çok güzel uyuyorlar ama şunu unutmayın süt emzirdikçe artar pompa vsden ziyade tavsiyelerim bu yönde.

Aslı Othan Tanir var emzirme danismani ismini yazinca instagramda cikiyor.Facede de emzirme akademisi diye sayfasi var ben Asli hanim sayesinde 25 ay emzirdim muhakkak yardim alin kendisinden.Ayrica esiniz çok biliyorsa kendi emzirsin memeyse meme onda da var

Rezene doğru değil aslında . Bir hekim olarak yazayım istedim son çalışmalarda Bebek emziren anneler için önerilmiyor. Tahin gerçekten güzel artırır aynı şekilde dut ..süt yapan çayların içeriğinde de rezene mutlaka oluyor dikkat etmek lazım
Evet ben rezeneden 3 defa acillik oldum lohusa iken midemi delecekti neredeyse asla tavsiye etmem.Sonuncusunda rezeneden oldugunu anladık da bir daha icmedim

Hanımlar merhaba
1 aylık yavrum var sütüm çok az 10 cc bile çıkmıyor etrafım da ki herkes süt baskısı yapıyor mama karşıtı biri değilim bebeğim doğduğu günden itibaren de veriyorum mama.
Eşim her gün mutlaka bugün emzirdin mi falan diye sorar bende emziridiğimi ama bazen sütümün gelmediğini söylerim bugün de aynısı oldu. Eşim diyor ki eee napıcaz böyle bende dedim ki napıcaz derken elimden gelen bir şey yok keşke olsa yapsam tek mamayla büyüyen bizim yavrumuz değil gelmiyorsa yapıcak bişey yok dedim vay efendim ben çok rahatmışım ondan böyleymişim pompayla sağmaya başlıcakmışım yarın itibari ile bazen diyorum oda çocuğu düşünüyor ama beni aşırı boğuyor artık sıkıldım üstüm de baskı hissediyorum ve sütüm çok az ben ne yapabilirim ki
Daha pompa bile denemedi iseniz ben eşinize hak verdim siz elinizden geleni yapmıyorsunuz ki? Süt arttırıcı biseyler yaptığınızı kaygilandiginizi eşiniz de görse böyle üzerinize gelmezdi zaten
Çaylar var masajlar var vs vs vs pes etmek için çok erken

Emzirme danışmanına hemen en acilinden danışın. Eşinize bu konudan bahsedin eminim o da destekleyecektir.

Evet ben rezeneden 3 defa acillik oldum lohusa iken midemi delecekti neredeyse asla tavsiye etmem.Sonuncusunda rezeneden oldugunu anladık da bir daha icmedim

AA çok enteresan. Ben mide rahatsızlıklarım içim aç karna içerdim. Hep faydasını gördüm. Emzirme sürecinde çay olarak kullanmadım uzmanlar uyardığı için.

AA çok enteresan. Ben mide rahatsızlıklarım içim aç karna içerdim. Hep faydasını gördüm. Emzirme sürecinde çay olarak kullanmadım uzmanlar uyardığı için.
Benim kizim cok gazliydi rezene tohunu alip evde kendim demleyip iciyordum bir ictim iki ictim derken bir gece siddetli mide agrisiyla uyandim ama ne agri ölüyorum yani acile gittik gaz vs dedi.Ertesi gün yine aynı oldum gittik ultrasonda yine gaz cıktı lavman yapildi neyse ben de gaz ciksin diye rezeneyi arttirdim aksam oldu mide agrisi bulanti kusma rengim sarardi baska bir doktora gittik dedi nasil besleniyorsun iste normal beslenme vs saydim bitki cayi iciyor musun dedi evet rezene iciyorum gaz icin dedim sana iyi gelmemis zaten bir yarari da yok onun dedi biraktım.O günden beri hic agrimadi midem o agri degil sanki kalp krizi gibi bir seydi berbattı

Benim kizim cok gazliydi rezene tohunu alip evde kendim demleyip iciyordum bir ictim iki ictim derken bir gece siddetli mide agrisiyla uyandim ama ne agri ölüyorum yani acile gittik gaz vs dedi.Ertesi gün yine aynı oldum gittik ultrasonda yine gaz cıktı lavman yapildi neyse ben de gaz ciksin diye rezeneyi arttirdim aksam oldu mide agrisi bulanti kusma rengim sarardi baska bir doktora gittik dedi nasil besleniyorsun iste normal beslenme vs saydim bitki cayi iciyor musun dedi evet rezene iciyorum gaz icin dedim sana iyi gelmemis zaten bir yarari da yok onun dedi biraktım.O günden beri hic agrimadi midem o agri degil sanki kalp krizi gibi bir seydi berbattı

Çok geçmiş olsun. Birimize iyi gelen bir başkasına iyi gelmiyor demek ki.

Şuan hala lohusa sayılırsınız bir cinnet her şeyi çözer bagırın def edin başınızdan 🐥 bayılıyorlar kadın işine burun sokmaya.

Ben sütüm artsın diye neler yaptım artmadı çocuk artık memeyi gördükçe daha çok ağlıyordu 😢 benim ki de mamayla büyüdü gayet de sağlıklı. Benim de süt konusu ile akrabalar hep psikolojimi bozdu ve bu konuda eş desteği önemli sizi şuan daha kötüye sürüklüyor böyle bilmişlik yaparak sanki siz çocuğunuz için en iyisi için uğraşmıyorsunuz. Sinir oluyorum böyle laflar diyenlere bi onlar biliyor doğruyu zaten çocuğu annesine bıraksalar zaten her şey yoluna girecek.

Bu süreçte en büyük destekçiniz olacağı yerde kayınvalideliğe soyunmuş bir eş daha😡benimde sütüm azdı kızım meme reddi yaşıyordu gece gündüz sagdım gece uykularında emzirdim. Eşim aylarca gece emzirmeye kalktığımda sırtıma doğru yaslanırdı sırtım ağrıyor diye. 7 ay bu şekilde kızıma rağmen emzirebildim.En sonunda eşim kendini helak ettin elinden geleni fazlasıyla yaptın istemiyorsa bırak mama ile büyüyen tek bizim kızımız değil demişti. Şuan kızım 2 yaşında gayet sağlıklı kendinizi kesinlikle yıpratmayın🥰

Neden rezene doğru değil bunca zaman yanlış mı duyduk ki gaz yapmayı da önlüyor diye biliyordum

Çocuk 3.5 aylık ? Bende anneyim aynı şeyleri bende yaşadım yeri geldi ters bile emzirdim eninde sonunda emdi yani yiğenlerimde var 4 tane anneleride öyle yaptı bir sorun olmadı
Çocuk emebilir ve yinede kadının sütü yeterli gelmeyebilir. 10 cc sütten bahsetmiş hanımefendi, tabiki emzirmeye devam etsin ama mama takviyesi verme demeyi yanlış buldum. Yeterli gelöiyosa mama ile desteklenmeli taraftarıyım.

X