Eşimin süt baskısı

Ayy konuyu okuyunca sinirlerim zıpladı. Çok biliyorsa kendisi emzirsin. Nedir bu ya sanki süt oluk oluk siz vermiyorsunuz. Bazen kadınlar böyle durumlar yaşayabilir çok normal ama erkeklerim hadlerine değil. Kendisi mükemmel baba sizin sütünüzü didikliyor.

Hanımlar merhaba
1 aylık yavrum var sütüm çok az 10 cc bile çıkmıyor etrafım da ki herkes süt baskısı yapıyor mama karşıtı biri değilim bebeğim doğduğu günden itibaren de veriyorum mama.
Eşim her gün mutlaka bugün emzirdin mi falan diye sorar bende emziridiğimi ama bazen sütümün gelmediğini söylerim bugün de aynısı oldu. Eşim diyor ki eee napıcaz böyle bende dedim ki napıcaz derken elimden gelen bir şey yok keşke olsa yapsam tek mamayla büyüyen bizim yavrumuz değil gelmiyorsa yapıcak bişey yok dedim vay efendim ben çok rahatmışım ondan böyleymişim pompayla sağmaya başlıcakmışım yarın itibari ile bazen diyorum oda çocuğu düşünüyor ama beni aşırı boğuyor artık sıkıldım üstüm de baskı hissediyorum ve sütüm çok az ben ne yapabilirim ki
Esiniz kendine baksin ve eger çok istiyorsa prolaktin hormonunu arttirip kendi emzirsin. Bunun alttan alınacak bir tarafı yok ve bu stresle gelmemesi normal. Ben de emziren bir anneyim ve esim destekci. Yani ben stres yaptigimda o sakinlestiriyor olmasi gerektigi gibi. Haddini bildirin lohusa kadinin üzerinde bu kadar baski kurulmaz ya cok sinir oldum.

En güzel uyku süt yapıyor. Bebeği babasına bırakıp uyuyun. Stres azaltıyor.

Hanımlar merhaba
1 aylık yavrum var sütüm çok az 10 cc bile çıkmıyor etrafım da ki herkes süt baskısı yapıyor mama karşıtı biri değilim bebeğim doğduğu günden itibaren de veriyorum mama.
Eşim her gün mutlaka bugün emzirdin mi falan diye sorar bende emziridiğimi ama bazen sütümün gelmediğini söylerim bugün de aynısı oldu. Eşim diyor ki eee napıcaz böyle bende dedim ki napıcaz derken elimden gelen bir şey yok keşke olsa yapsam tek mamayla büyüyen bizim yavrumuz değil gelmiyorsa yapıcak bişey yok dedim vay efendim ben çok rahatmışım ondan böyleymişim pompayla sağmaya başlıcakmışım yarın itibari ile bazen diyorum oda çocuğu düşünüyor ama beni aşırı boğuyor artık sıkıldım üstüm de baskı hissediyorum ve sütüm çok az ben ne yapabilirim ki
Hade len ordan ,çok bilmiş, bir erkek böyle kadın işlerine burnunu fazlaca sokuyorsa onu yüzde bir milyon dolduran vardır o kişiyi bul haddini bildir eşine de bu kadar anlayışla davranma o sana davranıyormu

eşinizin ağzına 2 tane çakıveresim geldi...
Bu konuya sadece anne karar verebilir.
Kocanın bile hakkı yoktur.
Anne pskolojisi iyi ise,süt gelir.
Ona rağmen gelmiyorsa mama vardır.
Bebek anne sütü ile büyüsede,mama ile büyüsede, o anne dünyanın en iyi annesidir...bitti.

Hanımlar merhaba
Kuvvetle muhtemel anesinin ona söylediklerini oda size söylüyor kendi fikriymis gibi...
Bende emziremedim bebeğimi 4 ay boyunca mama verdim yoktu sütüm..bana emzir baskısı yapan olmadi o ayrı ...yapsalardi oturun kendiniz emzirin derdim kesin..
Lohusa kadınlar bu denli bunaltilmamali...
Eşinizle konuşun olmadı sağlam bir cinnet bu problemi kökten çözer

X