Eşimin süt baskısı

Daha pompa bile denemedi iseniz ben eşinize hak verdim siz elinizden geleni yapmıyorsunuz ki? Süt arttırıcı biseyler yaptığınızı kaygilandiginizi eşiniz de görse böyle üzerinize gelmezdi zaten
Çaylar var masajlar var vs vs vs pes etmek için çok erken
Şaka mısınız pompayla sağmasam 10 cc bile süt gelemdiğini nerden bilicem? Kaygılanmalıyım dan ne kadar eminsiniz günde 3 lt su bestlak damla ve süt artırıcı çay içiyorum bilip bilmeden konuşmayın.

Emin olun ne gerekiyorsa yaptım ama çok az geliyor
Emzirme uzmanından destek aldınız mı? Süt artırmak doğru yöntemlerle zor bir şey değil. Doğru kişiyle çalışırsanız mutlaka sonuca varırsınız. Daha yolun başındasınız, vazgeçmeyin lütfen. Ben de oğluma mama veriyordum. 2 aylıkken bıraktım. Şimdi 11 aylık hala emiyor, üstelik tek memeden. Siz niye yapamayasanız? Sadece uzman desteğine ihtiyacınız var bence. ❤️ tabii bir de eşinizin çenesini kapatmasına.

Şaka mısınız pompayla sağmasam 10 cc bile süt gelemdiğini nerden bilicem? Kaygılanmalıyım dan ne kadar eminsiniz günde 3 lt su bestlak damla ve süt artırıcı çay içiyorum bilip bilmeden konuşmayın.
Siz yazmazsanız nerden bileyim müneccim miyim ben ayrıca tüm yorumlara cevabinizj okumak zorunda mıyım? Verdiğiniz detaylardan fazlasi yok sanmakta haklıyım çünkü yazmamissiniz

Hanımlar merhaba
1 aylık yavrum var sütüm çok az 10 cc bile çıkmıyor etrafım da ki herkes süt baskısı yapıyor mama karşıtı biri değilim bebeğim doğduğu günden itibaren de veriyorum mama.
Eşim her gün mutlaka bugün emzirdin mi falan diye sorar bende emziridiğimi ama bazen sütümün gelmediğini söylerim bugün de aynısı oldu. Eşim diyor ki eee napıcaz böyle bende dedim ki napıcaz derken elimden gelen bir şey yok keşke olsa yapsam tek mamayla büyüyen bizim yavrumuz değil gelmiyorsa yapıcak bişey yok dedim vay efendim ben çok rahatmışım ondan böyleymişim pompayla sağmaya başlıcakmışım yarın itibari ile bazen diyorum oda çocuğu düşünüyor ama beni aşırı boğuyor artık sıkıldım üstüm de baskı hissediyorum ve sütüm çok az ben ne yapabilirim ki
Üzüntü ve stres anında saniyesinde sütü keser
Benimde kesildi.
1 yaşına kadar sadece mamayla büyüdü kızım 1 yaşına girdiği gün mamayı bıraktım normal yemek süt vs ile devam ettim şükür Allaha hiçbir sıkıntımız yok.
Eşiniz kayınvalide gibi konuşmayı keserse sütünüz gelecektir çıkan 10 cc süte bakmayın süt bebek emdikçe kanalları açılır süt artar

Eşinizin çocuğu düşündüğünü hiç düşünmüyorum. Mamaya para vermemek için yapıyor. " Eee ne yapıcaz" demesinden beli zaten neyi düşündüğü.
bir kişi de buraya kadar geldim yazmamış diyecektim
balll gibi de öyle konu sahibi
muhtemelen dolduruluyor ayy bi dünya para biz karışmayalım sen söyle vs diye

Çocuk emebilir ve yinede kadının sütü yeterli gelmeyebilir. 10 cc sütten bahsetmiş hanımefendi, tabiki emzirmeye devam etsin ama mama takviyesi verme demeyi yanlış buldum. Yeterli gelöiyosa mama ile desteklenmeli
Mama bebeği sütten keser hele ki 3 aylık bebek ve gaz problemli

Siz yazmazsanız nerden bileyim müneccim miyim ben ayrıca tüm yorumlara cevabinizj okumak zorunda mıyım? Verdiğiniz detaylardan fazlasi yok sanmakta haklıyım çünkü yazmamissiniz
Bunları bilmiyosunuz da kaygılanmadığımı nerden biliyorsunuz onu anlayamadım suçlamak kolay geldi galiba ?

Bunları bilmiyosunuz da kaygılanmadığımı nerden biliyorsunuz onu anlayamadım suçlamak kolay geldi galiba ?
Kaygilanmadiginizi da esiniz "napcaz o zaman" dediğinizde herşeyi deneyeceğim demek yerine "sanki bjr bizim mi cocugumuz mama yiyor" demenizden çıkardım. Lohusa olarak hassassınız anlıyorum ama sütünüzün gelmediğine üzülmek yerine eşinizin size olan tavrına üzülmüş konu açmışsınız. Bakın siz ne yaxıyorsaniz biz onu biliyoruz. Eşiniz de öyle olabilir. Yani gün içinde bjr çok şey denemiş olabilirsiniz eşiniz eve gelince bunu görmemiş olabilir haliyle bu gün emzirebildin mi diyebilir çok normal yani. Siz ona bu durumdan üzüldüğünü belli edin. Onun tavrına üzüldüğünüzü değil. Bazen ben de tüm gün ev işi yapıyorum söylemesem adam nerden bilecek benim yorgun olmadığımı dusunebilir ben de şöyle yaptım böyle yaptım anlatıyorum.

Neden rezene doğru değil bunca zaman yanlış mı duyduk ki gaz yapmayı da önlüyor diye biliyordum
Estragol içeriği nedeniyle genotoksik olduğu son çalışmalarda ortaya kondu. Bunca zamandır bu konuda bilimsel ispatlı net veri yoktu. Artık pubmed makalelerinde görülen bilimsel kanıta dayanan veri var. Bebeklerde bu ölçüde DNA hasarı riskli kabul ediliyor.

Kaygilanmadiginizi da esiniz "napcaz o zaman" dediğinizde herşeyi deneyeceğim demek yerine "sanki bjr bizim mi cocugumuz mama yiyor" demenizden çıkardım. Lohusa olarak hassassınız anlıyorum ama sütünüzün gelmediğine üzülmek yerine eşinizin size olan tavrına üzülmüş konu açmışsınız. Bakın siz ne yaxıyorsaniz biz onu biliyoruz. Eşiniz de öyle olabilir. Yani gün içinde bjr çok şey denemiş olabilirsiniz eşiniz eve gelince bunu görmemiş olabilir haliyle bu gün emzirebildin mi diyebilir çok normal yani. Siz ona bu durumdan üzüldüğünü belli edin. Onun tavrına üzüldüğünüzü değil. Bazen ben de tüm gün ev işi yapıyorum söylemesem adam nerden bilecek benim yorgun olmadığımı dusunebilir ben de şöyle yaptım böyle yaptım anlatıyorum.
Bu sözü her şeyiii deneyip hiç bir şey işe yaramadıktan sonra söyledim emin olun saatlerce bu sitede süt getiren süt çoğaltan şeyler aradım, denedim göğüs uçlarım yara oldu yavrum emiyor ama süt gelmiyor. Bir anneye kaygılanmıyorsunuz demek çok çok yanlış ve hadsizce ne yaşadığımı asla bilemezsiniz evet sütüm kadar olmasa da eşimin lafını da üzüldüm. Çünkü, neler yaptığımı kendimi ne kadar hırpaladığımı bildiği gördüğü halde her gün sorması üzüleceğimi bile bile ısrarla sormasına üzüldüm evet haklısınız. Ayrıca eşim evden çalışıyor ve kendimi ne kadar hırpaladığımı çok net görüyor.

Hanımlar merhaba
1 aylık yavrum var sütüm çok az 10 cc bile çıkmıyor etrafım da ki herkes süt baskısı yapıyor mama karşıtı biri değilim bebeğim doğduğu günden itibaren de veriyorum mama.
Eşim her gün mutlaka bugün emzirdin mi falan diye sorar bende emziridiğimi ama bazen sütümün gelmediğini söylerim bugün de aynısı oldu. Eşim diyor ki eee napıcaz böyle bende dedim ki napıcaz derken elimden gelen bir şey yok keşke olsa yapsam tek mamayla büyüyen bizim yavrumuz değil gelmiyorsa yapıcak bişey yok dedim vay efendim ben çok rahatmışım ondan böyleymişim pompayla sağmaya başlıcakmışım yarın itibari ile bazen diyorum oda çocuğu düşünüyor ama beni aşırı boğuyor artık sıkıldım üstüm de baskı hissediyorum ve sütüm çok az ben ne yapabilirim ki
bir erkeğin kadına süt baskısı yapması asırı itici!
İster emzirie ister emzirmezsin.
Avrupa da cogu cocuk 4 ay emiyor.
Kimse kimseye süt emme baskısı yapmıyor
Siz inek değilsiniz.
Gelmiyorsa süt kasmayın
Annelik süt değildir
İyi eğitim vermek, özveri, herseyden korumak , sevmek, herseye rağmen hayattaki hatalarına rağmen koşulsuz sevmek…
Esinize sert bi tavır cekin

Yalnız pompadan gelen miktar ölçü değil.
Takip eden doktorunuz size bilgi vermiyor mu?
Çocuk daha iyi çeker. Pompadan gelen miktara göre karar verilmez.
Süt talebe göre artar. Yani çocuk ne kadar emerse meme o kadar uyarı gönderir beyine ve süt üretimi artar.
Mutlaka denemeye devam etmelisiniz

Estragol içeriği nedeniyle genotoksik olduğu son çalışmalarda ortaya kondu. Bunca zamandır bu konuda bilimsel ispatlı net veri yoktu. Artık pubmed makalelerinde görülen bilimsel kanıta dayanan veri var. Bebeklerde bu ölçüde DNA hasarı riskli kabul ediliyor.
Doğrudur hiç duymamıştım aslında teşekkür ederim

Bende su icmek sık emzirmek süt artırıyor. Ama cok su icmek en az 3 litre umarim artar sütünüz.

Hanımlar merhaba
Eşiniz de evladını düşündüğünden stres yapıyordur ,ben böyle şeylerde erkeklerin bizim durumumuzu anladığını düşünmüyorum çok takılmayın siz. Bir aylık bebeğin midesi ne ki zaten hemen doyar. Bizim ebe,yumruğu kadar midesi var az emer ama sık sık emzirki artsın derdi.ilk üç ay kimsenin oluk oluk sütünün aktığını sanmıyorum ama zamanla bebek büyüdükçe sen emzirdikçe sütün artacak emin ol.şu an az gelir çok normal.bol proteinli beslen ve vakit buldukça uyumaya çalış bunlar sütü arttırır.benim ilk ay öyle az geliyorduki mama vereyim diyordum ebe izin vermedi az olması normal derdi.bana kalırsa makina çok gerekli değil inan bana bende aldım gereksiz.çalışan anne için,sonra kullanmak üzere saklamak için tamam ama süt arttırmak için bebeği emzireceksin makinadan daha etkili.

çocuğu taşıyan biz
doğuran biz
besleyen biz
hatta ilerde bakıp büyüten biz
akşamdan akşama çocuk gören erkekler babalık taslıyor
konuşturmayın şunları ya
becerebiliyorsa kendisi versin süt madem

Süt sağma makinesini kullanmayın benimde iki çocuğumda sütum olmadı ama boş memeyi bile verin doktorum bana önce 15 er dakika iki memeyide verin sonra mama verin eğer mamayı icmezse sütünüz geliyodur ve bebek doyuyodur dedi iki saatte bir emzirin tahin tahin helvası soğan bulgur ve bol su süt yapar birde ben tatlı yediğimde her zamankinden cok oluyordu eczaneden süt yapıcı çay var onu da için sağlıkla büyütün bebeğinizi

Emin olun ne gerekiyorsa yaptım ama çok az geliyor
Tavsiye vermek isterim. Belki uyguluyorsunuzdur.
Bol bol su iç
Günde 4 litre civarı. Ama bir anda degil .aralıklarla. ikisini de deneyimledim
Birden yuklendgm su sut yapmadı
Çaylar vb hikaye. Şu da bitiyor is

Dereotu deli gbi sut yapıyor
Kendimde deneyimledim . Ne zaman çiğ dereotu yesem çeşme gbi akar sütüm
Hurma ve et yediğimde de öyle.

Deli mi nedir! Bir memelere karışmadıkları kalmıştı pes! Belki de onun yüzünden sütün gelmiyor.
Biz 3 kardeşiz ben ölümüne emmişim ne biberon ne emzik almışım ikiz kardeşlerim eski zaman işte sütle büyümüş. 10 ay emmişler. En çürük yumurta benim. Dişim saçım tırnaklarım her yerim çürük.
Benim 2 çocuğum var biri 2 yaşa kadar emdi diğeri 7 aylık bıraktı. 7 aylık bırakan MaşAllah daha dayanıklı. Demem o ki süt varsa emsin ama yoksa da mama yiyen bebek de sağlıklı oluyor çok takılma. Eşini de sert bir dille uyar.

X