eşimin umursamazlığı

Siz eşinizin geç yatıp erken kalkmasından değil hiçbir sorumluluk almamasından işi olmasa dahi size yardımcı olmamasından şikayetçisiniz. Bebeğinizle bile ilgilenmiyor anladığım kadarıyla. Saatli işe girsede değişmez akşam gelince yorgunum der oylece yatar gibime geliyor. Kendini hala bekar saniyor esiniz cok galesiz bu sizi oldukca yorar kusura bakmayin.

Evliliğinizde sorunlar yok gibi başlamışsınız ama anlattıklarınız bence ciddi sorun bu adam ne evli ne de baba olduğunun farkında. Neden hemen çocuk yaptınız ki? Keşke biraz evliliğinize baksaydınız bu adamdan baba olur mu? Bu düzende çocuklar ilgileniyor mu? Hiiiç sanmıyorum

Ben evde insanlarin rahat etmesinden yanayim ve bu sadece uyumla olacak birsey sizde de o uyum yok.

Canim sabahin korunde kalkip kahvalti istemiyorsa sirf biri basimda soyleniyor diye o kahvaltiyi etmek istemem devamli.
İnsanin istedigi saatte, istedigini yapacak ozgurlugu de olmayacaksa yaşamak zor olmaz mi? 🙄🙄
Sizin taraftan bakinca siz de haklisiniz. Sabahin korunde eşimle kahvalti etmek istesem ve hiç olmasa ben de bozulurdum
Ustelik bebek var bu herseyi karmasiklastiriyor.

Yani bu konuya nereden baksak o kişi hakli cikar bence. Uyum şart.
Biz eşimle hemen hemen ayni saatlerde uyanip kahvalti yapariz. Bazen geç, bazen erken olur o zmaan da surat asmayiz. Oyle işte cozumu bu.

işte ben onu yapamıyorum içim içimi kemiriyor kalksın diye. sıkılıyorum bir de yapacağım her şeyi yapıyorum tek başıma çocuk uyurken falan 😂😂 sonra gidip sataşıyorum işte ondan da kavga çıkıyor
Daha evliliğin yeni zamanla yaparsın canim tecrübeyle sabit😆

Serbest çalışıyor derken kendine ait iş yeri var ve buraya sadece iş çıkınca mı gidiyor yoksa evden mi çalışıyor orasını anlamadım. Dükkanı varsa ve sadece iş olduğu zamanlar gidiyorsa hata ediyor, bereketi kaçar. Benim de mesela al bugün iş yok her şeyi hallettim geldim işim başındayım sabahtan beri. Ben de o kafadaydım, iş olursa giderim derdim. Eşim alıştırdı bereketi kaçar benimle birlikte kalk ve işe git diye :) Sabah erken kalkmak çok önemli, hem işleri halletmek hem hayata katılmak açısından. Size hak veriyorum umarım eşinizin tutumu değişir.

işi olunca kalkıyormuş ya

çocuktan ala iş mi olur

sabah kaldırın verin kucağına

atıyorum duş alacağım deyin ya da işte çocukla olmayacak bir şey

o onunla ilgilensin

ya da cuma sabahı ben uyuyacağım sen bebeğe bak deyin hatta saati kurun o gün kalksın

ama sadece o gün

böyle belki biraz dahil olur hayata

eşim olağan günde yani pandemi öncesi son saniyeye kadar yatar benim onu da kaldırmamı beklerdi

ama kendi işi varsa 5 te de olsa kalkar

bazı şeyler sorumluluk duygusuna bağlı

yani ben nasılsa onu kaldıracağım diye umursamıyor ama kendisi kalkması gerektiğinde de kalkıyor

eşiniz sabahları kalkmayı gerekli görmüyor, evet gerekli değil zira sadece "benimle kahvaltıya kalk" deyince ben de kalkmam galiba

ama bebeğe bak ben kahvaltı hazırlamalıyım ya da ben bebeği emzireceğim ve acıktım sen şunu yapmalısın diye somut bir ihtiyacı göstermeniz lazım

erkeğin "eşim kahvaltıda ona eşlik etmemi, birlikte yememizi istiyor "diye ince düşünen modeline ben rastlamadım, rastlayanlar kıymetini bilsin :)))

Bekar hayati yaşıyor. Sizi de annesi gibi görüp kahvaltiya kaldirinca kiziyordur. Oyun oynayan erkekleri kınamak gibi oluyor ama burda okudukca delleniyorum. Kocasin,babasin sen ya
ben de. içim sıkılıyor böyle konularda. bahsedilen tipleri de gözümde canlandırdıkça bana bi iğrenme geliyor. saygı duyamıyorum. çocuğu var, karısı var, aslında yapması gereken bir sürü iş var ama oyun derdinde, uyuma derdinde, kendi keyfinde. çok özür diliyorum ama bu oğlan çocuklarını adam yerine koyup güzel bir yuva, güzel bir evlilik vermeye çalıştıkça, kendimizi paraladıkça olan bize yani kadınlara oluyor. üzülüyorum hemcinslerimize. kimse böyle tipleri koca diye haketmez. ne demiş neşet ertaş, kadın insandır, erkek insanoğlu. asıl onların bize itaat etmesi gerekirken olan hep kadına oluyor. neden böyle sorunlar yaşanıyor, niçin bunlara izin veriliyor koca koca insanlar neden hala çocuk gibi aklım almıyor. bu tarz başka konular da açılıyor yani her ne kadar eşleri pozitif olsa da, gömmemek için sözlerini dikkatli seçse de neyin ne olduğu gün gibi ortada.

Bilemedim ama her gun birlikte yatip kalkmak zorunda degilsiniz ki yani illa ayrica evdeyken erken kalkmak cok sikici napiyorsunuz erken kalkip? Cocuk icin siz kalkmak zorundasiniz ama iki kisi neden kalksin. Her gun olmasi kotu ama her gunde isi olmayan adamin asker gibi erken kalkip erken ytmasini beklemek sacma

eşimle yaklaşık 1 yıldır evliyiz, ufak bebeğimiz var. ilişkimizde bir sorun anlaşmazlık yok, dünya iyisi ve çok anlayışlı bir insan. birbirimizi seviyoruz, saygı duyuyoruz onda problem yok. hatta ne kadar şanslı olduğumu düşünüyorum bazen, bu konuyu kafama taktığım için nankör olduğumu bile düşünüyorum. buna siz karar vereceksiniz şimdi. eşim serbest çalışıyor, işi saatli değil. iş oldukça gidiyor. dolayısıyla evdeyiz genelde, ancak eşim bıraksam sabaha kadar oturuyor, oyun oynuyor. tamam diyorum az uyuruz erken kalkarız çocukla beraber, ama yok. sabah 8de kalkıyorum çocuğa bakmaya, diyorum kalk sen de kahvaltı yapalım, yok. bir iki saat geçiyor çocuğa biraz bakar mısın işlerimi halledeyim diyorum, yok. kavga ediyor benimle kaldırmaya çalışıyorum diye. sonra istediği saatte kalkıp geliyor hiçbir şey yokmuş gibi laf atıyor gönlümü almaya çalışıyor, ama ben sinirlenmiş oluyorum haliyle. yanlış anlaşılmasın 7 günün 5i böyle geçiyor. ama bir yere gidilecek olsun, anası babası çağırsın, 2 saat uykuyla ayağa dikiliyor ben de buna sinir oluyorum. erkenden kalkıp kahvaltı yapmaya değmiyor muyum yani. böyle yaşamaktan çok memnun ama ben düzen olması lazım diye düşünüyorum bir evlilikte. her şeyden önce bebek var yani ona göre hareket etmek gerekiyor. kalkıyor 2de hadi kahvaltı yapalım diyor dalga geçer gibi. kızınca da ben abartıyor oluyorum. ne diyorsunuz nasıl yaklaşmalıyım? defalarca konuştum yeri geldi kavga bile ettik ister istemez ama sonuç değişmedi. kaale alınmadığımı düşünüyorum artık.
Bana abartıyorsun gibi geldi. Bende uykuma düşkünüm her gün evdede olsam sabah 8 de kahvaltı yapmak için uyanmam ki neden uyanıyım kahvaltı dediğin uyanınca yapılır. He ayıp olmasın diye 1 kere kalkabilirim. Bazen bende izin günümde uyurum eş tarafından biri için erken kalkarsam mırın kırın ederim ama anneme gitmek için erkenden kalkarım çünkü annemde uyurum dinlerim yormaz beni dışardan biri de bana “ şuna bak bize gelince kalkmaz kendi işine gelince kalkıyor” diyebilir. Kavga etmeden konuşmayı deneyin ifade edin kendinizi biraz daha hassas olabilir belki.

Ben evde insanlarin rahat etmesinden yanayim ve bu sadece uyumla olacak birsey sizde de o uyum yok.

Canim sabahin korunde kalkip kahvalti istemiyorsa sirf biri basimda soyleniyor diye o kahvaltiyi etmek istemem devamli.
İnsanin istedigi saatte, istedigini yapacak ozgurlugu de olmayacaksa yaşamak zor olmaz mi? 🙄🙄
Sizin taraftan bakinca siz de haklisiniz. Sabahin korunde eşimle kahvalti etmek istesem ve hiç olmasa ben de bozulurdum
Ustelik bebek var bu herseyi karmasiklastiriyor.

Yani bu konuya nereden baksak o kişi hakli cikar bence. Uyum şart.
Biz eşimle hemen hemen ayni saatlerde uyanip kahvalti yapariz. Bazen geç, bazen erken olur o zmaan da surat asmayiz. Oyle işte cozumu bu.
Tamam esi uyumak isteyebilir ama evde bir bebek var ve muhtemeln koni sahibi bebek icin erken kalkiyor, ee bu bebegi tek basina yapmadi tabi ki adam da kalkacak yardim edecek zaten evdeymis, acikcasi ben der sabah uyumak isterim ama benim kizm da uyumuyor suanda mecbur ikimz de kalkiyoruz biraksam esim de uyur ama kaldiriyorum o kizla ilgileniyor ben kahvalti yapacak birsey yok, adam baba oldu sabau kalkip yardim edecek bebegn sprumlulugu bir kiside olmamali hem bebekte ailece kahvalti kulturunu olusturmali kafasinda ama ramazan da cok zor oluyor acikcasi sabah 7 de uyaniyordu kizm biz de esimle sıraya koymustuk bir sabah o kalkip kahvalti yaptirip oyaliyordu ertesi sabah ben 😂
Bilemedim ama her gun birlikte yatip kalkmak zorunda degilsiniz ki yani illa ayrica evdeyken erken kalkmak cok sikici napiyorsunuz erken kalkip? Cocuk icin siz kalkmak zorundasiniz ama iki kisi neden kalksin. Her gun olmasi kotu ama her gunde isi olmayan adamin asker gibi erken kalkip erken ytmasini beklemek sacma
Iyi de neden hergun kadin kalksin, bebegi tek basina yapmadi sonucta, ikisi de kalkar biri bebekler ilgilenir digeri kahvaltiy hazrlayip evdeki isleri yapar hem cocukta ailecek kahvalti yapmayi ogrenir anne babayla zaman gecirir,

X