Eşimin yaptığı terbiyesizlik

womansclup

Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2021
48
-88
Eşimle normal otururken bir laf açıldı bana dedi ki sende hiç sosyal değilsin bak x kardeşin ne kadar sosyal.Bende dedim senin yüzünden çünkü sürekli evdesin gelene gidene laf ediyorsun nasıl sosyal olayım.X kardeşimin kocası geleni gideni seviyor dedim. X kardeşimle aynı şehirdeydik 1 yıl önceye kadar.Bekar dayım var daha önce sürekli gelirdi bu x kardeşime .Ben şimdi dayıma yakın yere geldim kardeşim başka şehre taşındı.Dayın hiç gelmiyor bak çağırmıyorsun dedi.Dedim ben çağırıyorum ama gelmiyor. O da senin yüzünden dedim .Çünkü bu x kardeşimin kocası burdan taşınırken annesi ,kardeşi kendi geldi evi toplamaya .Kardeşimin bebeği vardı o annemgilde kaldı.Kamyon bir gün sonra geldi .Ama eşim pandemi var diye misafir olarak istemedi onları.Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyordu düşünün. Başka birinde kaldılar.Ve x kardeşimin eşiyle küstüler .Kendi suçlu olduğu halde onu suçluyor hep ben ona mesaj attım yeni işin yerin hayırlı olsun diye .O cevap vermiyor diyor.E sen haksızsın dedim ben olsam bende yüzüne bakmam dedim. Ve bana dediği laf git o senin kocan olsun .O seni s...ksin dedi .Kan beynime sıçradı.Artık bu adamın bu terbiyesizliklerine dayanamıyorum.Evde iki düşman gibiyiz şu anda. Bir günümüz iyiyse bir günümüz kötü Hep bana laf sokma derdinde .Ben de ona benzedim artık.Eskiden yaptıklarını sürekli açıyorum unutamıyorum .Tamam hataydı diyor. Ama unutamıyorum.Çok basit nedenlerden çıkardığı kavgaları falan.Kötü bir şey yapıyorsa daha sonra iyilik yapıp onu telafi edeceğini sanıyor.Ama unutulmuyor.Büyük oğlum 10 yaşında .Anne siz ayrılarsınız ben ölürüm diyor.Çok üzülüyor ağlayıp duruyor.Gerçekten insan çocuklar için dayanıyor yoksa yüzüne bakılacak insan değil.İçimi dökmek istedim.sayfa 6 da uzun bir yazım var.

Son düzenleme:
Eşimle normal otururken bir laf açıldı bana dedi ki sende hiç sosyal değilsin bak x kardeşin ne kadar sosyal.Bende dedim senin yüzünden çünkü sürekli evdesin gelene gidene laf ediyorsun nasıl sosyal olayım.X kardeşimin kocası geleni gideni seviyor dedim. X kardeşimle aynı şehirdeydik 1 yıl önceye kadar.Bekar dayım var daha önce sürekli gelirdi bu x kardeşime .Ben şimdi dayıma yakın yere geldim kardeşim başka şehre taşındı.Dayın hiç gelmiyor bak çağırmıyorsun dedi.Dedim ben çağırıyorum ama gelmiyor. O da senin yüzünden dedim .Çünkü bu x kardeşimin kocası burdan taşınırken annesi ,kardeşi kendi geldi evi toplamaya .Kardeşimin bebeği vardı o annemgilde kaldı.Kamyon bir gün sonra geldi .Ama eşim pandemi var diye misafir olarak istemedi onları.Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyordu düşünün. Başka birinde kaldılar.Ve x kardeşimin eşiyle küstüler .Kendi suçlu olduğu halde onu suçluyor hep ben ona mesaj attım yeni işin yerin hayırlı olsun diye .O cevap vermiyor diyor.E sen haksızsın dedim ben olsam bende yüzüne bakmam dedim. Ve bana dediği laf git o senin kocan olsun .O seni s...ksin dedi .Kan beynime sıçradı.Artık bu adamın bu terbiyesizliklerine dayanamıyorum.Evde iki düşman gibiyiz şu anda. Bir günümüz iyiyse bir günümüz kötü Hep bana laf sokma derdinde .Ben de ona benzedim artık.Eskiden yaptıklarını sürekli açıyorum unutamıyorum .Tamam hataydı diyor. Ama unutamıyorum.Çok basit nedenlerden çıkardığı kavgaları falan.Kötü bir şey yapıyorsa daha sonra iyilik yapıp onu telafi edeceğini sanıyor.Ama unutulmuyor.Büyük oğlum 10 yaşında .Anne siz ayrılarsınız ben ölürüm diyor.Çok üzülüyor ağlayıp duruyor.Gerçekten insan çocuklar için dayanıyor yoksa yüzüne bakılacak insan değil.İçimi dökmek istedim.
Allah size sabır versin, eşinize de akıl fikir ihsan eylesin. Çocuğunuza üzüldüm, inşallah düzelir.

Eşimle normal otururken bir laf açıldı bana dedi ki sende hiç sosyal değilsin bak x kardeşin ne kadar sosyal.Bende dedim senin yüzünden çünkü sürekli evdesin gelene gidene laf ediyorsun nasıl sosyal olayım.X kardeşimin kocası geleni gideni seviyor dedim. X kardeşimle aynı şehirdeydik 1 yıl önceye kadar.Bekar dayım var daha önce sürekli gelirdi bu x kardeşime .Ben şimdi dayıma yakın yere geldim kardeşim başka şehre taşındı.Dayın hiç gelmiyor bak çağırmıyorsun dedi.Dedim ben çağırıyorum ama gelmiyor. O da senin yüzünden dedim .Çünkü bu x kardeşimin kocası burdan taşınırken annesi ,kardeşi kendi geldi evi toplamaya .Kardeşimin bebeği vardı o annemgilde kaldı.Kamyon bir gün sonra geldi .Ama eşim pandemi var diye misafir olarak istemedi onları.Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyordu düşünün. Başka birinde kaldılar.Ve x kardeşimin eşiyle küstüler .Kendi suçlu olduğu halde onu suçluyor hep ben ona mesaj attım yeni işin yerin hayırlı olsun diye .O cevap vermiyor diyor.E sen haksızsın dedim ben olsam bende yüzüne bakmam dedim. Ve bana dediği laf git o senin kocan olsun .O seni s...ksin dedi .Kan beynime sıçradı.Artık bu adamın bu terbiyesizliklerine dayanamıyorum.Evde iki düşman gibiyiz şu anda. Bir günümüz iyiyse bir günümüz kötü Hep bana laf sokma derdinde .Ben de ona benzedim artık.Eskiden yaptıklarını sürekli açıyorum unutamıyorum .Tamam hataydı diyor. Ama unutamıyorum.Çok basit nedenlerden çıkardığı kavgaları falan.Kötü bir şey yapıyorsa daha sonra iyilik yapıp onu telafi edeceğini sanıyor.Ama unutulmuyor.Büyük oğlum 10 yaşında .Anne siz ayrılarsınız ben ölürüm diyor.Çok üzülüyor ağlayıp duruyor.Gerçekten insan çocuklar için dayanıyor yoksa yüzüne bakılacak insan değil.İçimi dökmek istedim.
eşinle uzun bir süre konuşmanı önermem ben olsam konusmazdım bir süre. insan nası öyle bir cümle kurabilir bence o da ne dediğinin farkında değil yoksa söylemezdi gibime geliyor. bir süre uzak kalın

Eşiniz gerçekten pis ağızlı o nasil laf öyle ya.
Yatağa almayında görsün gününü terbiyesiz.
Muhatap olmayin sizde onu adamdan saymayin kafanıza da takmamaya çalışın.
Çocuğun yaninda tartışmayın etkilenmiş üzüldüm.
Rabbinm yardimciniz olsun.

Evliliğinizde saygı bitmiş. Sevgi yokluğu kadar önemlidir. Temel yapı taşlarındandır sonuçta bu.

Birbirinizi küçük görüyor. Gereken değeri vermiyorsunuz. Canım sen kendi ağırlığını koy. Eşinin gözünde basit bir noktaya gelmişsin. Ama bu durumda suçlu aranmaz. Sen birşey yapmasanda o seni kendi gözünde küçültebilir. Tartışmalar seviyesizleştiğinde ortamı terket. Sana avamca konuşmasına izin verme. Sana saygı duyması gerektiğini ona hissettir. Sevgi verilir. Saygı alınır. Saygı karşıdan beklenmez. Onu sen alırsın. Diğer taraftan senin gözünde de onun ağırlığı yok. Eşin çok küçülmüş. Sende ona saygını koru.

Terapiste gidebilirsiniz. Anladığım kadarıyla boşanmayı düşünmüyorsunuz. Bu konuya hiç girmiyorum. Evlenmek kadar boşanmak kararı da size ait.

Saygı, sevgi kadar zor gelen birşey değildir. Bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Bu nasil bir Terbiyesizliktir bir koca karisina nasil baskasi seni s... der. Sormak lazim sende p.... ligimi mi yapacaksin diye. Cocugunuza iyilikmi yapiyorsunuz sozce böyle bir Adamla evli kalmakla? Ileride oglunuzda karisina böyle konusacak. Hatta belki size bile. Cünki örnek ortada. 10 yasindaki cocugun lafiylami yasayacaksiniz hayati. Dogru olani siz bilmelisiniz 10 yasindaki oglunuz degil

Evet konu sahibi bu nasıl oldu? Çocuk gelin misiniz fake mi? Sanırım ikincisi. Gerçi çoğu insanın bilgileri doğru değil zaten
Bana da aslında çocuğu yok ama yorumlar "boşanın" tarzında olmasın diye bunu uydurduğunu düşündürdü
Özellikle ayrılırsanız ölürüm lafı tamamen boşanın denmemesi için

Ayrılırsanız ölmez, alışır. Büyüyünce oğlum bana bunları söyleyen adamla senin için bile evli kalamazdım dersiniz, çocuk dik duran bir annesi olduğu için gurur duyar.

Aksi halde 5 sene sonra o da babasından duyduklarını size söyleyecek, zerre saygı duymayacak size.

Bana da aslında çocuğu yok ama yorumlar "boşanın" tarzında olmasın diye bunu uydurduğunu düşündürdü
Özellikle ayrılırsanız ölürüm lafı tamamen boşanın denmemesi için
Yaşı 35 oradaki bilgi yanlış. Çocuğu var merak etmeyin. Hatta çocuk meselesinden linç yemişti. 2 oğlu var büyük olanı babasına bırakıp kendisi küçük olanla memleketinde kalıyor ve tatil planı yapıyordu. Büyük çocukla küçük doğunca bağımız azaldı, ilgi küçüğü yöneldi, zaten büyük olan git gide babasına benziyor demişti. Büyük olan bir süre babasıyla yalnız yaşadı, haliyle babasına çok düşkün olabilir ve boşanmalarını istemeyebilir.

Büyük çocukla küçük doğunca bağımız azaldı, ilgi küçüğü yöneldi, zaten büyük olan git gide babasına benziyor demişti.
Şu kısma şok oldum
Madem bağı azalmış çocuğun ayrılmayın lafına neden abanıyor konu sahibi?
Babasına benziyor zaten demek kocasını da sevmediği anlamına gelir.

Ben sizi hatırladım, siz büyük oğlunuzu babaya bırakıp küçük seviyor diye tatile gitmeyi düşünen üyesiniz. Eşinizin oğlunuzun da psikolojisiniz bozduğunu söylemiştiniz o konunuzda. Bence bir an önce ayrılmaya bakın. Eşiniz iğrenç biri.

Yaşı 35 oradaki bilgi yanlış. Çocuğu var merak etmeyin. Hatta çocuk meselesinden linç yemişti. 2 oğlu var büyük olanı babasına bırakıp kendisi küçük olanla memleketinde kalıyor ve tatil planı yapıyordu. Büyük çocukla küçük doğunca bağımız azaldı, ilgi küçüğü yöneldi, zaten büyük olan git gide babasına benziyor demişti. Büyük olan bir süre babasıyla yalnız yaşadı, haliyle babasına çok düşkün olabilir ve boşanmalarını istemeyebilir.
+ ikinci üyeliği ve öğretmenmiş.
🤐

Şu kısma şok oldum
Madem bağı azalmış çocuğun ayrılmayın lafına neden abanıyor konu sahibi?
Babasına benziyor zaten demek kocasını da sevmediği anlamına gelir.
Hafiye gibi bu kk .Aslında orada her insanın yaşadığı şeyi söyledim .Bağım asla azalmaz .İlgi demek istedim yanlış anlaşıldı.Küçük bebek olunca ister istemez emiyor , uyutulmak ıstiyor sürekli yanındasınız.

X