Eşimin yaptığı terbiyesizlik

Eşiniz gerçekten pis ağızlı o nasil laf öyle ya.
Yatağa almayında görsün gününü terbiyesiz.
Muhatap olmayin sizde onu adamdan saymayin kafanıza da takmamaya çalışın.
Çocuğun yaninda tartışmayın etkilenmiş üzüldüm.
Rabbinm yardimciniz olsun.
Sağol canım.Gerçekten sürekli uyarıyorum mal ,geri zekalı ,senden bir şey olmaz gibi laflarıda var büyük oğluma karşı. Bana karşıda vardı ben bayağı mücadele ettim .ama sinirlenince oğluma devam ediyor .Ben hep araya giriyorum. Kırıp kırıp sonra oğlumun gönlünü almaya çalılıyor

Eşimle normal otururken bir laf açıldı bana dedi ki sende hiç sosyal değilsin bak x kardeşin ne kadar sosyal.Bende dedim senin yüzünden çünkü sürekli evdesin gelene gidene laf ediyorsun nasıl sosyal olayım.X kardeşimin kocası geleni gideni seviyor dedim. X kardeşimle aynı şehirdeydik 1 yıl önceye kadar.Bekar dayım var daha önce sürekli gelirdi bu x kardeşime .Ben şimdi dayıma yakın yere geldim kardeşim başka şehre taşındı.Dayın hiç gelmiyor bak çağırmıyorsun dedi.Dedim ben çağırıyorum ama gelmiyor. O da senin yüzünden dedim .Çünkü bu x kardeşimin kocası burdan taşınırken annesi ,kardeşi kendi geldi evi toplamaya .Kardeşimin bebeği vardı o annemgilde kaldı.Kamyon bir gün sonra geldi .Ama eşim pandemi var diye misafir olarak istemedi onları.Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyordu düşünün. Başka birinde kaldılar.Ve x kardeşimin eşiyle küstüler .Kendi suçlu olduğu halde onu suçluyor hep ben ona mesaj attım yeni işin yerin hayırlı olsun diye .O cevap vermiyor diyor.E sen haksızsın dedim ben olsam bende yüzüne bakmam dedim. Ve bana dediği laf git o senin kocan olsun .O seni s...ksin dedi .Kan beynime sıçradı.Artık bu adamın bu terbiyesizliklerine dayanamıyorum.Evde iki düşman gibiyiz şu anda. Bir günümüz iyiyse bir günümüz kötü Hep bana laf sokma derdinde .Ben de ona benzedim artık.Eskiden yaptıklarını sürekli açıyorum unutamıyorum .Tamam hataydı diyor. Ama unutamıyorum.Çok basit nedenlerden çıkardığı kavgaları falan.Kötü bir şey yapıyorsa daha sonra iyilik yapıp onu telafi edeceğini sanıyor.Ama unutulmuyor.Büyük oğlum 10 yaşında .Anne siz ayrılarsınız ben ölürüm diyor.Çok üzülüyor ağlayıp duruyor.Gerçekten insan çocuklar için dayanıyor yoksa yüzüne bakılacak insan değil.İçimi dökmek istedim.
Ne tarafa kusuyoruz:kusmuk:
Cidden böyle evliliklerde de cocugun arkasına sıgınmayın ya.
Cocuk nasıl ortamda büyüyor kimbilir:KK43:
Yazık günah.

Sağol canım.Gerçekten sürekli uyarıyorum mal ,geri zekalı ,senden bir şey olmaz gibi laflarıda var büyük oğluma karşı. Bana karşıda vardı ben bayağı mücadele ettim .ama sinirlenince oğluma devam ediyor .Ben hep araya giriyorum. Kırıp kırıp sonra oğlumun gönlünü almaya çalılıyor
Sen de bu adamla çocuğu aylarca yalnız bırakıp bebekle tek başına tatile çıkıyorsun he mi? .... Bravo

Bu adama büyük oğlunuzu bırakıp bir ay memlekette kalmıştınız üstelik daha fazla da kalmayı düşünüyordunuz. O zamanlar tepki alınca harika bir baba olduğunu, oğlunuzun çok mutlu olduğunu söylemiştiniz. Umarım daha böyle bir şey yapmazsınız.

Bu adama büyük oğlunuzu bırakıp bir ay memlekette kalmıştınız üstelik daha fazla da kalmayı düşünüyordunuz. O zamanlar tepki alınca harika bir baba olduğunu, oğlunuzun çok mutlu olduğunu söylemiştiniz. Umarım daha böyle bir şey yapmazsınız.
Baba olarak şöyle deyim çok sorumludur hemde haddinden fazla.Ama bazen sinirlenince işte o yaptığı bütün iyilikler boşa gidiyor.

Baba olarak şöyle deyim çok sorumludur hemde haddinden fazla.Ama bazen sinirlenince işte o yaptığı bütün iyilikler boşa gidiyor.
Sorun babanın sorumlu olup olmaması değil ki, sorun sizin sorumluluk anlayışınız. Sebebi ölüm kalım olmadığı sürece o yaşta üstelik okula başlayan bir çocuğu keyfen babasına bırakıp bebekle aylarca tatil yapabiliyorsaniz sıkıntının büyüğü sizde, hiç kusura bakmayın. Bir de çocuğa mal diyip size küfreden eşinizi "özünde iyi" kategorisine sokmaya çalışmanız zaten çok tanıdık bizim için.allah çocuklarınıza yardım etsin. Ne diyelim?

Son düzenleme:
Allah islah etsin canım ya.
Çocuğuna öyle konuşmasına izin verme yazik çocuğun psikolojisi de mahvolacak ya.
Insan evladına nasil oyle konuşur eşiniz cidden dengesiz.

Bu noktadan sonra oğlunuzun üzülüyor olması durumu değiştirmez.
Hem kendinizin hem oğullarınızın iyiliği için ayrılmalısınız.
Git gide babasına benziyorsa çocuk birebir görüyor ve taklit ediyordur babasını
İleride babasının kopyası bir çocuk yetiştirmeyin.
Söylediği lafın iğrençliğinden utanması lazım

Son düzenleme:
Bu noktadan sonra oğlunuzun üzülüyor olması durumu değiştirmez.
Hem kendinizin hem oğullarını on iyiliği için ayrılmalısınız.
Git gide babasına benziyorsa çocuk birebir görüyor ve taklit ediyordur babasını
İleride babasının kopyası bir çocuk yetiştirmeyin.
Söylediği lafın iğrençliğinden utanması lazım
Aynen hal ve hareketleri aynı babası olmaya başladı.Eşime sorsan herşeye bir bahanesi var .Ben zorlamışımdır da demiştir o lafı .Örnek olarak Yere kaysa düşse beni niye tutmadınız der .Her hatasına bir kulp illa bulur.

Aynen hal ve hareketleri aynı babası olmaya başladı.Eşime sorsan herşeye bir bahanesi var .Ben zorlamışımdır da demiştir o lafı .Örnek olarak Yere kaysa düşse beni niye tutmadınız der .Her hatasına bir kulp illa bulur.
Oğlunuz sizin adınıza karar veremez.
Elbette ayrılıyor diye üzülür ama kendisi için neyin iyi neyin kötü olduğuna 10 yaşında bir çocuk karar veremez.
Ne olur ayrılmayın diyen bir çocuk varsa babasının yaptıklarının gayet farkındadır.

Son düzenleme:
Bu konulardaki cocuklar da bir garip. Anne dayak yer ya da evde devamli saygisizlik kavga vardir ama cocuklarin hepsi babaya asiri düşkündür ve boşanma istemez.

Ben anneme kendi agzimla boşanin sizin olaylarinizi çekmek zorunda değilim ben diyordum cocuk aklimla. 🙄 Dogru duzgun gecinemeyen anne babanin ayni evde olmasi, o kavgalari dinlemek bu kadar hoşuna mi gider bir cocugun boşanirsaniz ölürüm diyor. Cocukta garip psikolojisi iyi degil doktora goturun.

O laftan sonra da evli kalinmaz bana kalirsa.

Son düzenleme:
X