Eşimin yaptığı terbiyesizlik

Bence çocuklar için acil pedagog desteğine başlayın. Hem davranış bozuklukları hem de ayrılık öncesi çocuk psikolojisi için. Çocuğun yaşı şuan küçük onun lafıyla mı hareket edeceksiniz koca kadın üstelik de öğretmeniniz. Destek alırsa eminim bir 5 yıl sonra oğlunuz "iyi ki boşandın annecim" diyecektir. Çocuğun arkasına sığınmayın.

Arkadaşlar hepiniz çok ama çok haklısınız bazıları haddinden fazla ağır yorum yapsada meslekle ilgili .Ama inanın meslekle ev ayrı oluyor. Elle gösterilen bir öğretmenim onda şüphe olmasın.Hiç kötü bir yorum duymadım velilerden bu zamana kadar hep dualar aldım öyle deyim.Hakkıyla yapıyorum işimi .Gerçekten ben yeni yeni kendine özgüveni gelen birisiyim. Herkes aynı ortamda büyümüyor inanın yetiştiriliş tarzı kişilik yapısı hepdi etkiliyor.Ben küçük bir yerde büyüdüm küçük yerlerde okudum hassas kırılgan bir yapım var.Eşim ise tam tersi küçüklükten beri lisede istanbula okumaya gitmiş tek başına .Yani bana göre çok çok gözü açık.İnanın bana ben 30 yaşımdan sonra deyim size hayatı anladım .Bir anda açıldı gözüm deyim.Iş ortamında mesela şaka yollu bana laf sokanları bile anlamıyordum.Çünkü görmemişim herkesi kendim gibi saf ve temiz sanıyordum .Ama gözün açılıp geriye doğru düşünmeye başladığımda hımm o bana demekki şunu demiş böyle yapmış diye üzüldüm gerçekten.Eşim içinde şu anda öyleyim geriye dönüp yaptıklarını düşünüyorum aklımdan çıkaramıyorum .Tamam hataydı diyor.Dünkü lafından sonra da hiç yüzüne bile bakmadım uzun bir zamanda konuşmayı düşünmüyorum.Bir anda ağzımdan çıktı sen teşvik ettin beni falanda filanda savunmaya geçti.Ama gerçekten bu son şansı zaten boşanma konusu her zaman aklımdaydı dün iyice arttı.Önce kendimi hazırlamam için psikolog araştırdım çünkü bizim aile psikolojik hastalıklara yatkın .Avukat araştırdım,birde okulumun yanında ev baktım .Bu ev kayınbabanın malesef kirasını versekte adama git diyemem .Eminim çok kızacaksınız bana çift terapistine gitmeyi kabul etti onu araştırıyorum.Ama her an tetikteyim her an planımı uygulamaya koyabilirim.
Bu anlattıklarınızın küçük yerde büyük yerde yetişmekle alakası yok. Görgüyle ahlakla yetişmeyle insanlıkla alakası var. Benim eski eşimle tam tersi durumdaydık. Ben büyükşehirde doğdum büyüdüm o küçük. Ama kendisi kocanın karakter ikiziydi. Meslek statü de fark etmiyor. Kötülük insanın içinden gelir. Birazcık cesaretin varsa ilk fırsatta boşanmalısın.

Arkadaşlar hepiniz çok ama çok haklısınız bazıları haddinden fazla ağır yorum yapsada meslekle ilgili .Ama inanın meslekle ev ayrı oluyor. Elle gösterilen bir öğretmenim onda şüphe olmasın.Hiç kötü bir yorum duymadım velilerden bu zamana kadar hep dualar aldım öyle deyim.Hakkıyla yapıyorum işimi .

Deyim diye bir fiil yok yalnız. Müthiş örtmenimiz de /da ayıramıyor, fiil çekimi yapamıyor, yazım yanlışları deryasında yüzüyor.

Deyim diye bir fiil yok yalnız. Müthiş örtmenimiz de /da ayıramıyor, fiil çekimi yapamıyor, yazım yanlışları deryasında yüzüyor.
Gerçekten çok ayıp şu söylediğiniz sözler Siz dönüp kendinizle dalga geçin .İnsanın ufacık bir açığını bulup onlarla dalga geçecek kötü niyetli bir insansınız.

Bu anlattıklarınızın küçük yerde büyük yerde yetişmekle alakası yok. Görgüyle ahlakla yetişmeyle insanlıkla alakası var. Benim eski eşimle tam tersi durumdaydık. Ben büyükşehirde doğdum büyüdüm o küçük. Ama kendisi kocanın karakter ikiziydi. Meslek statü de fark etmiyor. Kötülük insanın içinden gelir. Birazcık cesaretin varsa ilk fırsatta boşanmalısın.
Bana göre alakası kesinlikle var. Büyük şehirde insan her türlü şeyle karşılaşıyor ama köyde ki kısır döngü bellidir.

Gerçekten çok ayıp şu söylediğiniz sözler Siz dönüp kendinizle dalga geçin .İnsanın ufacık bir açığını bulup onlarla dalga geçecek kötü niyetli bir insansınız.
dalga geçmedim? Müthiş öğretmen olduğunuzu siz söylediniz. Diğer yazdıklarım da gerçekler. yukarıdaki metinde nerede dalga geçilmiş?

dalga geçmedim? Müthiş öğretmen olduğunuzu siz söylediniz. Diğer yazdıklarım da gerçekler. yukarıdaki metinde nerede dalga geçilmiş?
Bakın hala dalga geçiyor gibi yazıyorsunuz .Müthiş öğretmen lafını ben dalga olarak görüyorum. Kimi kandırıyorsunuz anlayamadım.Çıkıp ta helal olsun diyemiyorsunuz .Neden zorunuza gitti anlayamadım .Ben bana gelen dönütlerden bahsettim .

Bakın hala dalga geçiyor gibi yazıyorsunuz .Müthiş öğretmen lafını ben dalga olarak görüyorum. Kimi kandırıyorsunuz anlayamadım.Çıkıp ta helal olsun diyemiyorsunuz .Neden zorunuza gitti anlayamadım .Ben bana gelen dönütlerden bahsettim .
Kıskandım zaar. Helal olsun🤲🏼👏🏼❤️‍🔥🏆🥇

Ev hanımıyım. Konu çok dağıldı ama Eşinizin de dediği şey çok ayıpmış bu arada. Umarım özür diler layığıyla kimse böyle bir sözü hak etmiyor.
Şu anda hiç yüz vermiyorum .Bir anda çıktı ağzımdan falan deyip özür diliyor.Bazıları bunlar nasıl öğretmen nasıl öğrenci yetiştiriyor dedikleri için yazmak zorunda kaldım. Okulla işin kesinlikle farklı olduğunu .İşimizi hakkıyla yaptığımızdan bahsettim.

Madem kötü yorum istemiyorsunuz konu açmayın bende bunu anlamıyorum ne bekliyorsunuz ki adam apaçık namusunuza laf etmiş ne diyelim mesela AA nolcak canım uzatma öpün barışın hadi mi dicez ne dicez Allah aşkına biraz mantık bir de okumuş etmiş çalışan bir kadinsiniz burda bunlara alinicaginiza eşinizin size dediklerini hazmetmeyin bir zahmet çift terapisine de bir gelir ikinci üçüncü de de avcunuzu oturup yalarsiniz.

Eşimle normal otururken bir laf açıldı bana dedi ki sende hiç sosyal değilsin bak x kardeşin ne kadar sosyal.Bende dedim senin yüzünden çünkü sürekli evdesin gelene gidene laf ediyorsun nasıl sosyal olayım.X kardeşimin kocası geleni gideni seviyor dedim. X kardeşimle aynı şehirdeydik 1 yıl önceye kadar.Bekar dayım var daha önce sürekli gelirdi bu x kardeşime .Ben şimdi dayıma yakın yere geldim kardeşim başka şehre taşındı.Dayın hiç gelmiyor bak çağırmıyorsun dedi.Dedim ben çağırıyorum ama gelmiyor. O da senin yüzünden dedim .Çünkü bu x kardeşimin kocası burdan taşınırken annesi ,kardeşi kendi geldi evi toplamaya .Kardeşimin bebeği vardı o annemgilde kaldı.Kamyon bir gün sonra geldi .Ama eşim pandemi var diye misafir olarak istemedi onları.Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyordu düşünün. Başka birinde kaldılar.Ve x kardeşimin eşiyle küstüler .Kendi suçlu olduğu halde onu suçluyor hep ben ona mesaj attım yeni işin yerin hayırlı olsun diye .O cevap vermiyor diyor.E sen haksızsın dedim ben olsam bende yüzüne bakmam dedim. Ve bana dediği laf git o senin kocan olsun .O seni s...ksin dedi .Kan beynime sıçradı.Artık bu adamın bu terbiyesizliklerine dayanamıyorum.Evde iki düşman gibiyiz şu anda. Bir günümüz iyiyse bir günümüz kötü Hep bana laf sokma derdinde .Ben de ona benzedim artık.Eskiden yaptıklarını sürekli açıyorum unutamıyorum .Tamam hataydı diyor. Ama unutamıyorum.Çok basit nedenlerden çıkardığı kavgaları falan.Kötü bir şey yapıyorsa daha sonra iyilik yapıp onu telafi edeceğini sanıyor.Ama unutulmuyor.Büyük oğlum 10 yaşında .Anne siz ayrılarsınız ben ölürüm diyor.Çok üzülüyor ağlayıp duruyor.Gerçekten insan çocuklar için dayanıyor yoksa yüzüne bakılacak insan değil.İçimi dökmek istedim.sayfa 6 da uzun bir yazım var.
Eş demeye dilimin varmadığı o davarı ne emeklerinize yemek ütü vb nede yatağınıza, hayatınıza daha fazla ortak etmeyin bence. Bırakın kış uykusuna sizsiz dalsın. Terbiyesizlik değil bu bildiğiniz ayılık, ezik egosunu kaldıramamış sizide aklı sıra sindirmeye ezmeye çalışmış. Çocuklarınıza ve size çok üzüldüm...
böyle bir insanımsı için kendi emeğinizi huzurunuzu israf etmeyin.. değmez.

Çocuğu bahane etmeyin. Hiçbir çocuk bunun için ölmez. O çocuğun annesini başka adamla aynı cümlede “seni o s.ksin, kocan o olsun.” diye anabilen ahlaksız ve g.vat ruhlu bir adamla büyümemesi daha iyidir hatta. Bazı şeylerin telafisi olamaz. Sizin için de olmamalı. Nasıl içiniz alıyor anlamadım. Öyle adamı ben bir daha eve sokmazdım.

Şu anda hiç yüz vermiyorum .Bir anda çıktı ağzımdan falan deyip özür diliyor.Bazıları bunlar nasıl öğretmen nasıl öğrenci yetiştiriyor dedikleri için yazmak zorunda kaldım. Okulla işin kesinlikle farklı olduğunu .İşimizi hakkıyla yaptığımızdan bahsettim.
Siz değil miydiniz öfke kontrolü olmayan bir adama okula yeni başlayan çocuğunuzu emanet edip kendi köyde bebekle takılan, tatile gitmek isteyen? İnsan haliyle düşünüyor bu nasıl öğretmen diye. Eğitimden, çocuk psikolojisinden bihaber gibisiniz çünkü. 🤦🏻‍♀️ Biraz bir şey bilseniz böyle bir adamla çocuk yetiştirmezsiniz zaten.

Eşiniz ahlaksız.
Bir insan hayat arkadaşına,çocuğunun annesine böyle saygısızca konuşuyorsa bence ondan artık herşey beklenir.
Siz ona bu tip belden aşağı bir cümle kursaydınız ne olurdu cidden merak ediyorum.
Saygının olmadığı ortamda ne sevgi olur ne huzur ne başka birşey.
İnsan kapı komşusuna bile kibar davranıyor ki yüzyüze bakacağım diyerek,eşinizdeki bu rahatlık pes dedirtti. Aynı evi hayatı paylaşıyorsunuz edep yahu.

şu lafın geçtiği bir evde yaşanır mı
evlilik mi bu
ayrıca hangi çocuk ölmüş ailesi ayrılınca
siz daha çok laf yersiniz
hiç biriniz de normal değilmişsiniz maalesef

Dönüt nedir🤔
Geri bildirim mi🤔

Eşimle normal otururken bir laf açıldı bana dedi ki sende hiç sosyal değilsin bak x kardeşin ne kadar sosyal.Bende dedim senin yüzünden çünkü sürekli evdesin gelene gidene laf ediyorsun nasıl sosyal olayım.X kardeşimin kocası geleni gideni seviyor dedim. X kardeşimle aynı şehirdeydik 1 yıl önceye kadar.Bekar dayım var daha önce sürekli gelirdi bu x kardeşime .Ben şimdi dayıma yakın yere geldim kardeşim başka şehre taşındı.Dayın hiç gelmiyor bak çağırmıyorsun dedi.Dedim ben çağırıyorum ama gelmiyor. O da senin yüzünden dedim .Çünkü bu x kardeşimin kocası burdan taşınırken annesi ,kardeşi kendi geldi evi toplamaya .Kardeşimin bebeği vardı o annemgilde kaldı.Kamyon bir gün sonra geldi .Ama eşim pandemi var diye misafir olarak istemedi onları.Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyordu düşünün. Başka birinde kaldılar.Ve x kardeşimin eşiyle küstüler .Kendi suçlu olduğu halde onu suçluyor hep ben ona mesaj attım yeni işin yerin hayırlı olsun diye .O cevap vermiyor diyor.E sen haksızsın dedim ben olsam bende yüzüne bakmam dedim. Ve bana dediği laf git o senin kocan olsun .O seni s...ksin dedi .Kan beynime sıçradı.Artık bu adamın bu terbiyesizliklerine dayanamıyorum.Evde iki düşman gibiyiz şu anda. Bir günümüz iyiyse bir günümüz kötü Hep bana laf sokma derdinde .Ben de ona benzedim artık.Eskiden yaptıklarını sürekli açıyorum unutamıyorum .Tamam hataydı diyor. Ama unutamıyorum.Çok basit nedenlerden çıkardığı kavgaları falan.Kötü bir şey yapıyorsa daha sonra iyilik yapıp onu telafi edeceğini sanıyor.Ama unutulmuyor.Büyük oğlum 10 yaşında .Anne siz ayrılarsınız ben ölürüm diyor.Çok üzülüyor ağlayıp duruyor.Gerçekten insan çocuklar için dayanıyor yoksa yüzüne bakılacak insan değil.İçimi dökmek istedim.sayfa 6 da uzun bir yazım var.
Esini ikna edebilirsen eğer bi iliski terapisine gitmenizi oneririm canim. Baksana cocuk cok etkileniyor. Esinin yaptigi buyuk terbiyesizlik. Bi sure ayri kalmak konusmamak da iyi felebilir. Uzaklik bazi taslari yerine koyar

X