Eşimle aramızdaki sorun

Mükemmel evlilik kimsede yoktur bu hanımlar bu laftan anladığı acaba herkes mi böyle şiddet görüyor diye düşünüyorlar. Bilmiyorum ben mi duygusalım hadi fiziksel şiddetin morluğu geçti (ki asla hafife almıyorum kesinlikle ayrılma sebebidir) seninle birlikte olduktan sonra arkası dönüp yatan adam insanın kalbini çok kırar. Bu resmen kullanmak çok ağır bir şey.

Aynen. Seks öyle basit ihtiyac gidermek gir cik isi degil ki. Yani adam istese orda da barisabilirdi esi ile. Ama hala ego tavan cünkü konu sahibi sart kosmadan eve döndü. Ben hep diyorum profesyonel destek almadan böyle durumlar ve evlilikler kolay kolay düzelmiyor, cünkü bizim insanlarimiz cogu zaman degismeye ve degisime kapali. Yani "ben kendime esim ugruna bir ceki düzen veriyim. Hataliyim" diyen bir es ortada yok. Yemegi disarda halletti, sosyalligi arkadaslari ile, donalari yikaniyordur, üstüne seks. Eh adam niye degisecek. Esine deger verse bastan el kaldirmaz. Hepimizin esiyle anlasamadigi konular oluyor, ama kimse birbirine el kaldirmaz, ses bile yükseltmiyoruz cünkü ikimizde orta yolu bulmaya gayret ederiz hep (bunu öho öho bak ne mükemmel evliligim var diye yazmiyorum, sadece baska iletisim yollarin da mümkün oldugu göstermek icin). Bir cok konuda kadinlarin tek basina cirpindiklarini görüyoruz, halbuki iki tarafin gayreti ile olur. Almanyadayim ben, burda bir doktorum bana bir cok türk kadini (hele 50 yas üstünde) depresyon icin tedavi ettigini anlatti. Bu asla tesadüf degil. Bizim kadinlarimiz kendini yuva diye parcaliyor (kendindende vazgecerek) ama karsi taraf hala yine ayni odun.

Ben evden çekip gittim diye yapıyor bu tribi hadsiz
Iyide madem surat yapacakti niye getirdi
Oh be gitti desin gotunun ustune keyifle otursun
Sizde biliyosunuz surat yapacagini niye donuyosunuz
Yuz vermeyin su adama
Kendisinede soyle, madem surat yapacaktin niye getirdin diye ama kabahatin buyugu sizde adama yanasmis ask yasamisiniz

Aynen. Seks öyle basit ihtiyac gidermek gir cik isi degil ki. Yani adam istese orda da barisabilirdi esi ile. Ama hala ego tavan cünkü konu sahibi sart kosmadan eve döndü. Ben hep diyorum profesyonel destek almadan böyle durumlar ve evlilikler kolay kolay düzelmiyor, cünkü bizim insanlarimiz cogu zaman degismeye ve degisime kapali. Yani "ben kendime esim ugruna bir ceki düzen veriyim. Hataliyim" diyen bir es ortada yok. Yemegi disarda halletti, sosyalligi arkadaslari ile, donalari yikaniyordur, üstüne seks. Eh adam niye degisecek. Esine deger verse bastan el kaldirmaz. Hepimizin esiyle anlasamadigi konular oluyor, ama kimse birbirine el kaldirmaz, ses bile yükseltmiyoruz cünkü ikimizde orta yolu bulmaya gayret ederiz hep (bunu öho öho bak ne mükemmel evliligim var diye yazmiyorum, sadece baska iletisim yollarin da mümkün oldugu göstermek icin). Bir cok konuda kadinlarin tek basina cirpindiklarini görüyoruz, halbuki iki tarafin gayreti ile olur. Almanyadayim ben, burda bir doktorum bana bir cok türk kadini (hele 50 yas üstünde) depresyon icin tedavi ettigini anlatti. Bu asla tesadüf degil. Bizim kadinlarimiz kendini yuva diye parcaliyor (kendindende vazgecerek) ama karsi taraf hala yine ayni odun.
Coğrafya kaderdir maalesef. Umarım biz kaderlerimizi değiştiririz ve gelecek nesiller artık bu durumların normal olmadığını kavrar.

Iyide madem surat yapacakti niye getirdi
Oh be gitti desin gotunun ustune keyifle otursun
Sizde biliyosunuz surat yapacagini niye donuyosunuz
Yuz vermeyin su adama
Kendisinede soyle, madem surat yapacaktin niye getirdin diye ama kabahatin buyugu sizde adama yanasmis ask yasamisiniz
ne deseniz haklısınız kendi kendimi ezmiş oldum ama olsun Buda bana koz olsun ve büyük bi ders olsun

Almanyadayim ben, burda bir doktorum bana bir cok türk kadini (hele 50 yas üstünde) depresyon icin tedavi ettigini anlatti. Bu asla tesadüf degil. Bizim kadinlarimiz kendini yuva diye parcaliyor (kendindende vazgecerek) ama karsi taraf hala yine ayni odun.
Su durumu annemde yasiyor.
Ona sorsan bizim icin, cocuklari icin katlanmis. Hayir o oyle degil iste. Kimse, kimse icin biselere katlanmak zorunda degil
Babamla evli kalarak ne travmalara ugradik neler gitti hayatimizdan.
Ben bebegim 6aylikken ayrildim. Bundan hic pisman olmadim.
Bizim turk kadinlarin, "napimm cocuklarim icin katlandim" demesi klise zaten.
Kalk bi silkin, cocugun icin saglam, ayaklarinin uzerinde durabilen bi anne lazim agzi yuzu patlak konusmaya aciz kendini ifade etmekden korkan bir anneye degil!

Şöyle bişey yapsam nasıl olur sadece fikir almak istiyorum sizden diyorum ki abisini arayayım böyle devam ederse alıp çocukları gideceğimi psikolojik şiddet gördüğümü falan anlatayım konuşsun eşer eşimin aklı başına gelir konulmaya başlarsa bu defa ben konuşmam 🤔
Bu kısır döngüde mi yasacaksiniz o zaman da ? Bastan hatalar yapılmış. Çağırın madem abisini güzelce konuşun bitsin bu küslük ( şiddetin affı olmaz bence ama siz boşanmayı düşünmediğimiz icin şimdilik bu bir yol olabilir yoksa bu ayıya gerçek yol çok daha farklı ama neyse )

Bu kısır döngüde mi yasacaksiniz o zaman da ? Bastan hatalar yapılmış. Çağırın madem abisini güzelce konuşun bitsin bu küslük ( şiddetin affı olmaz bence ama siz boşanmayı düşünmediğimiz icin şimdilik bu bir yol olabilir yoksa bu ayıya gerçek yol çok daha farklı ama neyse )
Bu seferde abisinin zoruyla barışmış olmaz mı 🤦‍♀️ Aslına bakarsanız ne istediğimi bende bilmiyorum

Bu seferde abisinin zoruyla barışmış olmaz mı 🤦‍♀️ Aslına bakarsanız ne istediğimi bende bilmiyorum
Iyi de zaten abisinin zoruyla geldiniz adam size yalvardi mi ?hayir. Pişmanlığını iletti mi ?hayir . Yüzünüze bakiyor mu Şu an hayır? Yani ya biraz daha sabırla bekleyin akşam eşinizle konusun 3.kişileri işin içine karıştırmadan. Hâlâ biseyler düzelmezse abisini ararsınız.

Su durumu annemde yasiyor.
Ona sorsan bizim icin, cocuklari icin katlanmis. Hayir o oyle degil iste. Kimse, kimse icin biselere katlanmak zorunda degil
Babamla evli kalarak ne travmalara ugradik neler gitti hayatimizdan.
Ben bebegim 6aylikken ayrildim. Bundan hic pisman olmadim.
Bizim turk kadinlarin, "napimm cocuklarim icin katlandim" demesi klise zaten.
Kalk bi silkin, cocugun icin saglam, ayaklarinin uzerinde durabilen bi anne lazim agzi yuzu patlak konusmaya aciz kendini ifade etmekden korkan bir anneye degil!

Kendinize farkli bir yok cizebildiginize sevindim. Allah hep mutlu etsin sizi ve evladinizi ❤

Coğrafya kaderdir maalesef. Umarım biz kaderlerimizi değiştiririz ve gelecek nesiller artık bu durumların normal olmadığını kavrar.

Aynen. Hep "yuvayi kadin yapar, sen altdan al, fazla konusma" diye diye kadinlari pasiflestirdiler. Birde sanirim oglumun esini dövdügünü duysam acayip üzülürüm. Sonuc olarak hep baska secimlerde vardir. Siddeti secmesi aslinda beceriksizligin ve kontrolsüzlügün göstergesidir. Adam da hala kendini hakli görüyor. Cünkü esi dövsede sövsede susacakti. Zaten en cok ona güveniyorlar. Evliligin kiymetini bilmezler, ama onun mahremiyetini siddet icin kullanmak istiyorlar

Çok gururludur beyefendi hep karşıdan bi adım beklet düşünün ablasıyla 3 yıldır küs asla adım atmaz
Of bilmiyorum ya çok saçma bi işin içindeyim
Sizde gurur yok mu?onun önemsemediğini siz niye onemsiyorsunuz. .eşiniz kapınıza geldi mi?özür mu diledi? Allah bilir sizi almamıştır siz kendiniz gitmissinizdir eve...

Eşim asla barışmak için ilk adımı atmaz, sadece canı istediğinde ilişki için gelir, sonra tribine devam eder yazmışsınız. Gerçekten sizi anlayabilme niyetiyle soruyorum, böyle bir şeye neden izin veriyorsunuz? Eğer tripliyse tripli olduğu kadınla ilişki yaşamayacak. Siz onun istediği zaman açıp çalıştırabileceği ilişki robotu değilsiniz, duyguları olan kanlı canlı bir insansınız.

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 10 gün önce bi konu yüzünden eşim bana el kaldırdı sırtıma omzuma falan vurdu o gece hiç sesimi çıkarmadım sabahı abimi aradım abim iki dakka içinde kapıya geldi beni kendi evine bıraktı bağırdı çağırdı nasıl el kaldırır sana telefonu kapat bundan sonra yüzünü göremez şimdi iş yerine gidiyorum dua edin orda olmasın falan dedi sinirden gözleri döndü resmen neyse iş yerine gitti abisi oradaydı eşim orda değilmiş abisine bağırıp çağırmış çabuk onu ara gelsin falan demiş abisi bi şekilde sakinleştirmiş abimi yoksa olacakları hayal bile edemiyorum
Neyse 1 hafta kaldım abimde bikaç kere eşim aradı beni açmadım abisi gidip geldi sürekli özür diledi eşim adına bi daha olmayacak falan abim bana bıraktı kararı sen biliyorsun gitmek istemiyorsan kal ama bana sorarsan abisinin hatrı için bir şans tek bir şans ver saten bi daha öyle bişi olursa bu kadar kolay olmaz dedi bende abimin hatrı içim geldim eve eşim aldı bizi
1 haftadır evdeyim asla ama asla tek bir kelime etmiyor bişi isterse 5 yaşındaki kızımızdan istiyor yada kendi kalkıyor asla bişi lazım olsa dahi aramıyor tek kelime etmiyor akşamları arkadaşıyla dışarda yemek yiyip geliyor kahvaltı yapmadan çıkıyor
Madem eve geldim çok uzatmak istemiyorum dün yanaşayım belki düzelir dedim çocuklar uyumuşken yanaştım ilişki oldu ama ilişkiden sonra sırtını dönüp uyudu odun yine aynı odun
Erkekler biraz çocuk gibidir daha doğrusu benimki öyle benden adım bekler asla kendisi yanaşmaz yanaşsa ilişki için yanaşır sonrasında aynı devam eder
Ben çocuklarda etkilenmesin diye küslüğü devam ettirmek istemiyorum açıkçası tamam haksız olan o ama büyüklük bende kalsın evin huzuru daha fazla kaçsın istemiyorum daha doğrusu küslüğe dayanamıyorum
Size şöyle bi sorum olacak acaba diyorum abisini arasam durumu anlatsam eşimle biraz konuşsa nasıl olur yada ben ona nasıl yanaşmalıyım ne yapsam yada yapsam mı yoksa boşversem mi bilmiyorum ama bildiğim tek şey var daha fazla dayanamıyorum
Siddeti soylemen iyi olmuş. Sahipsiz sanmasin. Ama artik evdeki bu soğukluk için kimseyi aramayin. Aile içinizin tüm sorunlarini dişariya aktarmayin. Benim etrafimda ve kk.da gozlemledigim birsey var o da erkek siddet uygulayinca ve sonra arada küslük olunca her zaman kadinlar barişmaya çalişiyor. Halbuki hatalar erkekde. Siz eşinize seninle konuşmak istiyorum diyerek çocuk da uyudugu bir zamanda konuşun. Olaydaki hatanin kimde olduğunu ortaya koyun. Hatali ozur dilesin. Abine soylediyin için sana kusse o zaman mukayeseli bir tarzda konuş. Ablasi varsa ablana eşi vurarsa senin yanaşman nasil olur? Gibisinden konuş. Ozur dileyen, yanaşan taraf sen olmamalisin. Evliliği tamam ayakta tutmak gerek ama her iki tarafin fedakarliklariyla. Bir evlilikde her zaman ama her zaman erkeyin kadina daha çok ihtiyaci vardir. Sana kussede yaptiğin yemeği yiyor, utulediyin gomleyi giyiniyor. Yok sen konuşmaya çalişinca bile yine egosu tavansa o zaman kendi haline birak.

Eğer affedecekseniz bile onun sizin gönlünüzü alması için kırk takla atması gerek. Tam tersi siz yüklenmişsiniz bunu.
Keşke en başta yalvarmadan dönmeseydiniz ama hala geç değil, siz de ilgilenmeyin , baktınız düzelmiyor, kendinize de evlatlarınıza da bu adamla kalıp eziyet etmeyin.

Eşiniz dönmenizi istememiş ki. Abisi gelmiş onun adına özür dilemiş siz kabul edip dönmüşsünüz. Eşinizle konuşmamışsınız, o size dön dememiş. Abisinin zoruyla gelmiş almış sizi o kadar. Dönerek hata etmişsiniz. Hala o evde durarak bu hatayı devam ettiriyorsunuz

Eşiniz dönmenizi istememiş ki. Abisi gelmiş onun adına özür dilemiş siz kabul edip dönmüşsünüz. Eşinizle konuşmamışsınız, o size dön dememiş. Abisinin zoruyla gelmiş almış sizi o kadar. Dönerek hata etmişsiniz. Hala o evde durarak bu hatayı devam ettiriyorsunuz
aynen bende böyle düşündüm

Çok üzgünüm sizin için. O kadar pasifleştirilmişsiniz ki sizin döven insanın yanına dönüp birde ona mükafat gibi hareketlerde bulunuyorsunuz.

Başka şeyler de yapsaydınız. Mesela en sevdiği yemekleri yapsaydınız. Güzelce giyinip süslenseydiniz. Bir daha beni dövdüğünde kimseye haber vermem merak etme istediğin zaman döv stresini at deseydiniz.

Adam çok gururluymuş… Sizin zaten duygularınız, gururunuz, onurunuz önemsiz.

Madem o eve geri döndünüz, adamın değiştiği görene kadar yüzüne bakmasaydınız. Ama olmaz dimi, aranız falan açılır sonra mazallah.

Siz bir insan olarak, bir kadın olarak, bir anne olarak o kadar değerlisiniz ki. Bu değeri her gün kendinize hatırlatın. Lütfen çocuklarınızın da kendiniz ve eşiniz gibi olmaması için çok uğraşın.

X