Eşimle aramızdaki sorun

Arkadaşlar dün konuşmaya çalıştım
Kızımdan su istedi ben kalktım getirdin al dedim yüzüme bile bakmadı alırmısın dedim çık içmiyorum dedi
Derdin ne dedim ne sorunun varsa gel otur konuşalım birlikteçözelim çocuk gibi trip atınca bi sorun çözülmüyor dedim yüzüme bile bakmadı bende geçtim yatağıma yine atlayıp gitmeyi düşünüyorum ama bu sefer ger ekten o kadar kolay olmayacak
Sizce gitmek mi yoksa kalıp her iki tarafın abilerini çağırıp oturup konuşmak mı konuşsunlar derdi neymiş olmasa yine abimlerle çıkar giderim
Ben olsam daha fazla durmazdım, böyle bir adamla yaşanmaz ama aile yapınızı da tahmin ederek abileri çağırıp durumu onlara gösterdikten sonra gitmeniz daha uygun geldi bana. Bu adamdan koca olmayacak. Bu gün kalsanız bir kaç yıl sonra gideceksiniz. Boşa zaman kaybetmeyin

Ben olsam daha fazla durmazdım, böyle bir adamla yaşanmaz ama aile yapınızı da tahmin ederek abileri çağırıp durumu onlara gösterdikten sonra gitmeniz daha uygun geldi bana. Bu adamdan koca olmayacak. Bu gün kalsanız bir kaç yıl sonra gideceksiniz. Boşa zaman kaybetmeyin
Gerçekten abileri çağırmak için bile 1 saat daha kalamam germekten istemediğini gördüm çünkü abilerim git desende gitmem artık ben ona onun gerçek anlamda pişmanlığını görmedikçe

Gerçekten abileri çağırmak için bile 1 saat daha kalamam germekten istemediğini gördüm çünkü abilerim git desende gitmem artık ben ona onun gerçek anlamda pişmanlığını görmedikçe
Doğru kararı verdiniz. Eşinizin kişiliğini az çok tahmin eder hale geldik, asla pişman olmayacak, özür dilemeyecek, boşuna çabalayıp kendinizi yıpratmayın. Eşinizin ettiği eziyet yüzünden çekeceğiniz acı yerine ayrılık acısı çekmeniz daha mantıklı. Ama çocuğunuzu okula götürün, okul değişikliği yapmanız gerekmeyecekse tabi

@Otrera ZemheriPoyraz ZemheriPoyraz E eessmeralda @Filozof89 @Pinhan Calcifer Calcifer @Dasmeer Tahin Helva Tahin Helva R -Rosa- @Buyuk_umutlar ve daha aklıma gelmeyen diğer arkadaşlar lütfen sizden fikir istiyorum ben konuşmaya çalıştım bunuda geri tepti
Geri teptiyse o zaman o evde durma. Arkanda ailen varken böyle bir adamın nazı da çalışmaz kaprisi de. üç çocuklu adam çocuklarından daha çocukça hareket ediyorsa bedelini evliliğiyle öder. Merak etme gün gelir "Tülaayyyy geri döönn" kıvamına gelir

Geri teptiyse o zaman o evde durma. Arkanda ailen varken böyle bir adamın nazı da çalışmaz kaprisi de. üç çocuklu adam çocuklarından daha çocukça hareket ediyorsa bedelini evliliğiyle öder. Merak etme gün gelir "Tülaayyyy geri döönn" kıvamına gelir
Umarım öyle olur o gün gelir mi acaba sanmıyorum da neyse . Teşekkür ederim hepinize destekleriniz için

Doğru kararı verdiniz. Eşinizin kişiliğini az çok tahmin eder hale geldik, asla pişman olmayacak, özür dilemeyecek, boşuna çabalayıp kendinizi yıpratmayın. Eşinizin ettiği eziyet yüzünden çekeceğiniz acı yerine ayrılık acısı çekmeniz daha mantıklı. Ama çocuğunuzu okula götürün, okul değişikliği yapmanız gerekmeyecekse tabi
Anaokuluna gidecek bence gerekmez bilmiyorum
Evet özür dilemeyeceğim pişman olmayacağını bile bile bekliyorum bunun adı aptallıktan başka bişi değil

@Otrera ZemheriPoyraz ZemheriPoyraz E eessmeralda @Filozof89 @Pinhan Calcifer Calcifer @Dasmeer Tahin Helva Tahin Helva R -Rosa- @Buyuk_umutlar ve daha aklıma gelmeyen diğer arkadaşlar lütfen sizden fikir istiyorum ben konuşmaya çalıştım bunuda geri tepti
Eşiniz kendini ifade etmekten aciz. Ya da aklınca sizi bu şekilde cezalandırıyor. Ayrıca kendinizi bu olanların suçlusu gibi hissetmeyin. Gitseniz de, önemli değil eşiniz için, öyle görünüyor. İnsan niye konuşmaz anlamam. İstemiyosan istemiyorum de, ben gitmeyi düşünüyorum zaten deyin. Hayır bitsin istiyosa söylesin. O da yok. Boğ at yani öyle bişe. Ama gidin. Kalmayın, gözden çıkarın bu evliliği. Şu anda size yaptığı da bi çeşit şiddet. Olgunlaşamamış, çocuklukta kalımş bi adamla muhatapsınız. Ne istediğini eminim kendi de bilmiyordur. Siz pervane oldukça da böyle davranmaya devam eder. Gidin. Evliliğin gerektirdiği olgunluk yok eşinizde. Çocuk gibi küsmek. Yapabildiği sadece bu. Yetişkin insanlar bi sorun varsa duygu ve düşüncelerini ya da ayrılmak istediklerini konuşarak anlatrlar. Bunu idrak edememiş hayatı boyunca. Çocuklukta kalmış.

Cok ağladım kızımı okula götüremiycem yazmışsınız.
Üzgün olabilirsiniz ama çocuğun ilk gün heyecanını elinden alacak birşey yok yasadıklarınızda. Kendinize gelin biraz.

3 tane çocuğunuz var. Eşiniz böyle bir adammış zaten, tavrına alışık olmanız lazım.

Aİlenizin yanına gitmek için acele etmeyin diyorum çünkü sizde öyle bir kararlılık yok. İlla aynı gün bir aksiyon almaniza gerek yok. Biraz akışına bırakın. Daha fazla adım atmaya çalışmayın yeter. Biraz zaman geçsin netleşir fikirleriniz.

Saçma ama seviyorum galiba 😓
Seviyo olabilirsiniz ama zorlamayla bi ilişki yürümez. Siz elinizden geleni yaptınız. Ama o kendisi hatalı olduğuna rağmen hiç bi şey yapmiyo. Belli ki abisinin zoruyla sizi eve aldı. Resmen gitmenizi bekliyo . Sevgi de bi yere kadar daha fazla o evde durarak ezdirmeyin kendinizi.

Siz daha öncede böyle bir sorun yaşadınız mi?evden gitmisliginiz var mi?yada şiddet?

Ben dün demiştim, bana kızmıştınız. Dün yüz vermeyip tavır yaptığında üsteleyip ayaklarına falan kapansaydınız lütfedip affederdi. Onun istediği sizi daha fazla ezip aşağılamak. Siz de daha seviyorum deyin. Adamın öyle bir derdi yok. Boşansanız da umursayacağını sanmıyorum. Adam burnu düşse almaz.
Artık yapacağınız her hareket sizi daha fazla aşağılara iter.
Ben olsam bavulunu hazırlar kapıya koyardım. Üç çocukla nereye gideceksiniz, sorarsa ki sanmıyorum, çocukların düzeni bozulmasın. Biz dört kişiyiz, sen tek, senin gitmen daha mantıklı dersiniz.

Afedersiniz ama bu adam sizi hayvan gibi döverek terbiye etmiş ya neyini seviyorsunuz hala? Bildiğiniz sizi aşağılamış, sadece sözleriyle de değil bu sefer. Hala yok abiler yok bilmem neler hayır siz evlisiniz ikiniz bu sorunu aranızda çözmelisiniz. Abiler sizin ve onun velisi olmuş. Başta yazmışsınız 8 abim var bir daha yapar mı? Zaten bunu bile bile yapmış. Ayrıca siz eşinizin size vurmak istediğini ama sırf abi korkusundan vuramadığını bilseniz onu kabul mu edeceksiniz? Böyle pis bir zihniyeti. Hayır. Öyle göz korkutmaya değil bun işler kalpteki sevgiyle olur sizin eşinizde de ondan yok. Eşinizinki gurur falan da değil gururlu bilmem ne diye kendinizi kandırmayın çünkü ortada onun gurur yapacağı bir hareket yok resmen trafikte arkadan çarpan araba konumunda şiddeti yapan o mu, o. O zaman olay bitti gurur yapma sırası sizde. Bu adamda yalnızca erkeklik kompleksi var abiniz durumu bildirdinizde sanki hizaya geldi gibi gözükmeyi kendine yediremiyor, Paşa paşa yedirecek suçlu çünkü. Siz yeterince şans vermişsiniz yeterince yanlış da olsa adım atmışsınız bir kere dönüp de pişmanlık belirtisi göstermemiş. Gurur değil bunun ki şımarıklık. Bir çocuk gibi ben haklıyım kavgasında ve aslında hiç de normal bir tavır değil bu yarın öbür gün daha ne işler açar başınıza Allah korusun, şiddette bile haklılık payı gören birinden her şey beklenir. Sizin yazdıklarınızı okudum siz barışalım istiyorsunuz, iki güzel söz söylese hemen normal olsun her şey istiyorsunuz. Hatta o sözleri söyletmek için elinizden geleni de yapmışsınız ama hödük herif ona bile yanaşmamış. Maalesef bu insan özür dilemez belki tamam ben de hatalıyım sen de der siz onu özür sanarsınız öyle ancak. Yani siz bize bu adam nasıl özür diler gibi sormuşsunuz biraz ama o zor. Bir kere yapan hep yapar. Böyle ben ne yaparım tiplerine girmeyin, biraz uzak durun. Ya evin içinde iki yabancı olun ya da ayrı eve gidin. Ondna bir geri adım olmadıkça da siz adım atmayın. Geri dönmezse boşanırsınız. Boşanmaktan bu kadar korkmayın. Siz elinizden geleni yaptınız o adım atmadı, sonuçta beklediniz de aslında siz değil o sizi yaptığı hareketlerle boşandı bile bunu unutmayın.

Sakin olun, fevri davranmayın bence.
Kendinizi tamamen geri çekin, sadece kendinize ve çocuklarınıza odaklanın.
Biliyorum zor , aynı ev de yabancı gibi oturmak, karar vermeye çalışmak, ne kadar kötü olursa olsun boşanma korkusu, sonrası ne olur düşünceleri.
Fazla değil biraz bekleyin , emin olun sonra da arkanıza bile bakmayın, gittiğiniz de acaba şöyle mi böyle mi diye yemeyin kendinizi.

Sakin olun, fevri davranmayın bence.
Kendinizi tamamen geri çekin, sadece kendinize ve çocuklarınıza odaklanın.
Biliyorum zor , aynı ev de yabancı gibi oturmak, karar vermeye çalışmak, ne kadar kötü olursa olsun boşanma korkusu, sonrası ne olur düşünceleri.
Fazla değil biraz bekleyin , emin olun sonra da arkanıza bile bakmayın, gittiğiniz de acaba şöyle mi böyle mi diye yemeyin kendinizi.
Hiç bişi yapmadan oturmakta canımı acıtıyor . Haftalarca konuşmamak ama asla muhatap bile olmak istemiyorum aynı evde illa bişiler lazım oluyor konuşmak zorumda kalıyorum bu bile zoruma gidiyor artık bu tavırlarından sonra offfffffffff bilmiyorummmmmm

Hiç bişi yapmadan oturmakta canımı acıtıyor . Haftalarca konuşmamak ama asla muhatap bile olmak istemiyorum aynı evde illa bişiler lazım oluyor konuşmak zorumda kalıyorum bu bile zoruma gidiyor artık bu tavırlarından sonra offfffffffff bilmiyorummmmmm
Karşınızda ki bir duvarla aynı ev de kalmak zor evet.
1-2 gün verin kendinize sadece.
Yapacağınız çoğu şeyi fazlasıyla yapmışsınız zaten.
Madem konuşmayacaksın, madem umurunda değil, karın yanına yanaştığın da o işi de yapmayacaksın öyleyse, madem o kadar gururlusun, sonra da hiç yerine koymaya devam, kadın için onur kırıcı.
Aklının başına gelmesi için iyi bir dersi ve gidişi hakediyor.

Karşınızda ki bir duvarla aynı ev de kalmak zor evet.
1-2 gün verin kendinize sadece.
Yapacağınız çoğu şeyi fazlasıyla yapmışsınız zaten.
Madem konuşmayacaksın, madem umurunda değil, karın yanına yanaştığın da o işi de yapmayacaksın öyleyse, madem o kadar gururlusun, sonra da hiç yerine koymaya devam, kadın için onur kırıcı.
Aklının başına gelmesi için iyi bir dersi ve gidişi hakediyor.
10 günde düzelmeyen odun 2 günde düzelmez ki kararımı verdim Ben elimden gelen her şeyi yaptım kendi ailemi ve onun ailesini çağrıcam derdini söylesin ona göre çekip gideceğim

Evet iletişim sorunu olduğu için zaten abileri katayım diyorum başka nasıl çözülecek kim kimden ne anlayacak ha ben giderim o ayrı artık abiler oturup konuşur mu ne yapar ne eder beni ilgilendirmiyor kalbimde bittikten sonra
Sizin anlamadığınız nokta ne biliyor musunuz: evliliğin iki kişilk olması.

Bunca yazılandan sonra hala abim, abisi, abiler.

Onlara ne sizin ilişkinizden, evliliğinizden.
Önce kendi kararlarını veren bireyler olmayı başarıp sonra çoluk çocuğa karışsaydınız keşke.

Evlilik sizin, problem sizin, hayat sizin.
Neden ilk mektep talebesi gibi veli arayışı içindesiniz.
Kardeş olarak sever ve ilişkinize devam edersiniz de hayatınızın problemlerinin yükünü neden abilere yüklüyorsunuz, buna hakkınız yok ki.

X