Eşimle aramızdaki sorun

Sizin anlamadığınız nokta ne biliyor musunuz: evliliğin iki kişilk olması.

Bunca yazılandan sonra hala abim, abisi, abiler.

Onlara ne sizin ilişkinizden, evliliğinizden.
Önce kendi kararlarını veren bireyler olmayı başarıp sonra çoluk çocuğa karışsaydınız keşke.

Evlilik sizin, problem sizin, hayat sizin.
Neden ilk mektep talebesi gibi veli arayışı içindesiniz.
Kardeş olarak sever ve ilişkinize devam edersiniz de hayatınızın problemlerinin yükünü neden abilere yüklüyorsunuz, buna hakkınız yok ki.
Anlatamıyorum galiba ben
Elimden geleni yaptım konuşmaya çalıştım olmadı bende ayayım köşeme çekildim olmadı daha nereye kadar çekecem ben acaba yapmadığım yüzsüzlük kalmadı ki tekrar tekrar üstüne gidip konuşturmaya çalışayım adam bildiğiniz hödük konuşmuyor anlatabildim mi konuşmuyor iletişim sorunu var konuşmuyor sorun ne nerde bilmiyorum benim şuan iki seçeceğim var ya herşey ardımda bırakıp çekip gitmek bir daha dönemmek üzere yada onun dilinden anlayan kişilerle oturup konuşmak ve bende en son seçenek olarak çekip gitmeyi düşündüğüm için şimdilik aileleri devreye koymayı düşündüm neden anlamıyorsunuz anlamıyorum ki

Anlatamıyorum galiba ben
Elimden geleni yaptım konuşmaya çalıştım olmadı bende ayayım köşeme çekildim olmadı daha nereye kadar çekecem ben acaba yapmadığım yüzsüzlük kalmadı ki tekrar tekrar üstüne gidip konuşturmaya çalışayım adam bildiğiniz hödük konuşmuyor anlatabildim mi konuşmuyor iletişim sorunu var konuşmuyor sorun ne nerde bilmiyorum benim şuan iki seçeceğim var ya herşey ardımda bırakıp çekip gitmek bir daha dönemmek üzere yada onun dilinden anlayan kişilerle oturup konuşmak ve bende en son seçenek olarak çekip gitmeyi düşündüğüm için şimdilik aileleri devreye koymayı düşündüm neden anlamıyorsunuz anlamıyorum ki
Kendinizi kandırırsınız anca.
Son çare abiler gelsin yapma etme barışın desin tavrı kessin diye çağıracaksınız. Amacınız hala o ayıyla o öküzle devam edebilmek. Bunun için de arabulucu sokuyorsunuz.
Yazık vallahi ya.
Kendine değer vermeyen bir adamı seven, kendisine vuracak karaktersizlikte birine seviyorum diyebilecek birisiniz

Anlatamıyorum galiba ben
Tamam bir şekilde hala o evdesiniz, bari iletişime geçmeye çalışmayın. Herkesin görevi ne ise onu yapsın, küs olduğunuz ev arkadaşı gibi düşünün. Üstüne gittikçe kendini haklı görüyor.

Neyini seviyorsunuz?
Sizi sevmemesini mi seviyorsunuz? Sevse hem dövüp hem böyle surat asar mı?
Size seks objesi muamelesi yapmasını mı seviyorsunuz yoksa? Çünkü resmen size şişme kadın gibi davranmış?
Konu sahibi için barışsa yeter Khomyuk hanım, şimdi gelse özür bile dilemeden, uzatmayalım dese konuyu kapatır.
Uğradığı psikolojik, cinsel ve fiziksel şiddete o kadar da takılmıyor zaten. Ben sünger çekmeye hazırken o niye yapmıyor diye üzülüyor. Tüm sıkıntısı bu, şu anda.
Bana, size göre şiddet affedilemez olabilir ama hala iletişim deyip duruyor konu sahibi mesela. Ben olsam vurduğu gün iletişimi koparırdım. Hem dayağı yiyip hem de benle konuşsun diye didinmezdim.
Ha diyelim ki gideceğim yer yok, boşanamıyorum, o zaman bile adım atmazdım. Aynı evde konuşmadan yaşardım, çok ciddiyim. Beni döven adamla bir de muhabbet edip ihtiyaçlarını mı karşılayacağım? Yok artık!

Anlatamıyorum galiba ben
Sizin iletişim kuramadığınız kocanızla elalem iletişim kurmak zorunda mı?

İletişim kuramıyorsanız da bu abilerin problemi değil, sizin probleminiz. Siz neden bunu anlamamakta ısrar ediyorsunuz?

Sizin anlamadığınız nokta ne biliyor musunuz: evliliğin iki kişilk olması.

Bunca yazılandan sonra hala abim, abisi, abiler.

Onlara ne sizin ilişkinizden, evliliğinizden.
Önce kendi kararlarını veren bireyler olmayı başarıp sonra çoluk çocuğa karışsaydınız keşke.

Evlilik sizin, problem sizin, hayat sizin.
Neden ilk mektep talebesi gibi veli arayışı içindesiniz.
Kardeş olarak sever ve ilişkinize devam edersiniz de hayatınızın problemlerinin yükünü neden abilere yüklüyorsunuz, buna hakkınız yok ki.
Sizin dediğinizi çok iyi anlıyorum ama bu ülkede pek çok farklı kültür var. 8 abisi olan bir kadının geldiği geleneksel yapıyı iyi kötü tahmin ediyorum ben, o yapıda yapılması gereken aileleri toplayıp durumu bildirmek. Böyle yapınca herkese haklı olduğunu kanıtlamış olacak. Sadece kendi çerçevemizden bakmamalıyız

Konu sahibi için barışsa yeter Khomyuk hanım, şimdi gelse özür bile dilemeden, uzatmayalım dese konuyu kapatır.
Uğradığı psikolojik, cinsel ve fiziksel şiddete o kadar da takılmıyor zaten. Ben sünger çekmeye hazırken o niye yapmıyor diye üzülüyor. Tüm sıkıntısı bu, şu anda.
Bana, size göre şiddet affedilemez olabilir ama hala iletişim deyip duruyor konu sahibi mesela. Ben olsam vurduğu gün iletişimi koparırdım. Hem dayağı yiyip hem de benle konuşsun diye didinmezdim.
Ha diyelim ki gideceğim yer yok, boşanamıyorum, o zaman bile adım atmazdım. Aynı evde konuşmadan yaşardım, çok ciddiyim. Beni döven adamla bir de muhabbet edip ihtiyaçlarını mı karşılayacağım? Yok artık!
Sevişebilmesi o kadar onur kırıcı ki. İnsan üzülüyor kendine yaptığına bir kadının. Bir de hala şu adamı seviyorum diyor ya. Bana bir fiske vursun seviyorum diyeceğim ben hala. Şeytan görsün yüzünü derim.

Anlatamıyorum galiba ben
Bakın siz anlatıyorsunuz, biz sizi anladık. Siz bizi anlamıyorsunuz. Aşk iki kişiliktir, eşiniz size vurduysa zaten sevmiyordur. Yine de abisi af dilemiş ve sizin abiniz size afedebilirsin demiş. Çevreniz sizin şiddete rağmen evliliğe devam etmenizi istemiş. İnsanların neden veli arıyorsun demesinin sebebi abilerinizin laflarıyla hareket etmeniz. Sizden eşiniz mi özür diledi? Eve dönmeniz için eşiniz mi yalvardı? Hayır. Hadi kendisi utancındankonuşamadı abisini yolladı diye kendinizi avuttunuz, eve gittiğinizde sizinle konuşmadığınızı gördüğünüz de neden evde kalmaya devam ediyorsunuz? Eşinize önce abiniz kızmış, sonra kendi ailesi kızmış. Sizin gönlünüzü almak gibi bir niyeti yok. Siz umrunda bile değilsiniz. Sadece çevre baskısı ile evde durmanıza ses çıkarmıyor. Konuşmamasının sebebi iletişim sorunu yaşaması değil. Sizi sevmiyor ve istemiyor. Boşuna aileleri araya sokup daha düşmeyin. Kimse adamı ikna edemez. Boşanın.

Sizin dediğinizi çok iyi anlıyorum ama bu ülkede pek çok farklı kültür var. 8 abisi olan bir kadının geldiği geleneksel yapıyı iyi kötü tahmin ediyorum ben, o yapıda yapılması gereken aileleri toplayıp durumu bildirmek. Böyle yapınca herkese haklı olduğunu kanıtlamış olacak. Sadece kendi çerçevemizden bakmamalıyız
O zaman hayatın her alanı geleneksel yaşanması gerekmez mi?
Geleneksel ataerkilliğin içinde erkeğin tahakkümü de kabul edilmeli.
Aile birliğindeki haklara gelince eşitliği şiar edinip yaşanan problemde sülaleyi toplamak çelişkili olmaz mı?

Sevişebilmesi o kadar onur kırıcı ki. İnsan üzülüyor kendine yaptığına bir kadının. Bir de hala şu adamı seviyorum diyor ya. Bana bir fiske vursun seviyorum diyeceğim ben hala. Şeytan görsün yüzünü derim.
Ben sinirlerime o kadar güvenmiyorum Khomyuk mesela. Fiziksel şiddet beni tetikliyor, içimden böyle nefret, zehir gibi bir şey yükseliyor. Göz kararması denen şey galiba, o an ne yapacağımı kestiremiyorum. Yani hayal ettim de tokat yesem, adamı çok fena dövebilirim. Allah'a şükür daha hiç olmadı böyle bir şey ama, sadece hayal ettiğimde olan bu.
O yüzden bazı kadınların nasıl öfkelenmeyip bir de üstüne seviyorum diyebildiklerini anlayamıyorum. Bende duygu şartelleri atıyor çünkü, değil sevmek, karşımdakini insan olarak görmem bile mümkün değil.
Konu sahibi yaşadığı aşağılanmaya öfkelenmiyor, üstüne bir de kabulleniyor, bir de adamla empati kurup bayağı bildiğin sevgiyle yaklaşıyor. Buda falan değilseniz, normal değil bu. :KK14:

Anlatamıyorum galiba ben
İnsan en büyük kötülüğü kendi kendine yapıyor

O zaman hayatın her alanı geleneksel yaşanması gerekmez mi?
Geleneksel ataerkilliğin içinde erkeğin tahakkümü de kabul edilmeli.
Aile birliğindeki haklara gelince eşitliği şiar edinip yaşanan problemde sülaleyi toplamak çelişkili olmaz mı?
Erkek tahakkümü şiddete boyun eğmek değildir, erkeğin aldığı kararlara saygı duyup Kabullenmektir ki bu tahakküm yaşa bağlı bir hiyerarşi izler erkekler arasında bile, abi abi olmazsa baba büyük amca dede gibi. Eğer evliliğe sülale izin verdiyse (ki bu yapıda kız evlenirken bile amcaların dedenin de rızası onayı alınır) bitişinde de bu hiyerarşik yapı toplanıp haklıyı haksızı belirler ortaya koyar. Böylece haksız taraf herkes tarafından bilinir ve iftira ihtimali aza indirgenir.

Hayatın her alanı geleneksel yaşanamıyor günümüzün hızla değiştiği toplum yapısında ama ısrarla korunan gelenekler mevcut.

Konu sahibi sizin de üç tane kızınız var. Kızınız dayak yese bir yerleri morarsa gelse sonra seviyorum dese gönderir misiniz tekrar o adamın yanına kızınızı? Cevabınız evetse devam edin böyle. Değilse şu an çocuklarınıza da rol model oluyorsunuz. İleride dayak yese de sizin gibi seviyorum diyip oturabilir haberiniz bile olmaz.

Erkek tahakkümü şiddete boyun eğmek değildir, erkeğin aldığı kararlara saygı duyup Kabullenmektir ki bu tahakküm yaşa bağlı bir hiyerarşi izler erkekler arasında bile, abi abi olmazsa baba büyük amca dede gibi. Eğer evliliğe sülale izin verdiyse (ki bu yapıda kız evlenirken bile amcaların dedenin de rızası onayı alınır) bitişinde de bu hiyerarşik yapı toplanıp haklıyı haksızı belirler ortaya koyar. Böylece haksız taraf herkes tarafından bilinir ve iftira ihtimali aza indirgenir.

Hayatın her alanı geleneksel yaşanamıyor günümüzün hızla değiştiği toplum yapısında ama ısrarla korunan gelenekler mevcut.
Ney! :KK57:
Şiddete boyun eğmek değil, aldığı karara saygı duymak mı?
Ne diyorsunuz siz ya hu, ne yazdığınızı okuyor musunuz?
Buna tek vereceğim tepki, gayet geleneksel olan bir ünlem şekli: Abovvv! :olamaz:

Tespitlerinizi paylaşmanıza saygı duyuyorum, amacım polemik yaratmak da değil.
Ancak mesajınızda belirttiğiniz "erkeğin aldığı karara saygı duyup kabullenmek" yine de yok.
Erkek konuşmama ya da pasif agresif tepki gösterme kararı aldıysa, saygı duyup kabullenilmesi gerekir. Ama kabullenilmiyor işte.

Buna tek vereceğim tepki, gayet geleneksel olan bir ünlem şekli: Abovvv! :olamaz:
İkisi farklı şeyler yanlış yorumladınız, şiddete hayır diyebilirsiniz, diğer konularda alınan kararlar bukonudan ayrıdır demek istedim. Bunu da nasıl böyşe yorumladınız inanamadım

İki ayrı cümle var orada virgül de var nasıl bağladınız ya

Cocuklarin icin eve donmeni anliyorum caresizligini de anliyorum ama o sana trip atarken beraber olman pek hos olmamis hakliyken onu hakli durumuna dusurmussun egosu sismistir resmen abisiyle konusmak yerine ona bagirip cagirmayi denesen daha temiz

Tespitlerinizi paylaşmanıza saygı duyuyorum, amacım polemik yaratmak da değil.
Ancak mesajınızda belirttiğiniz "erkeğin aldığı karara saygı duyup kabullenmek" yine de yok.
Erkek konuşmama ya da pasif agresif tepki gösterme kararı aldıysa, saygı duyup kabullenilmesi gerekir. Ama kabullenilmiyor işte.
Evet kabullenmiyor çünkü bu psikolojik şiddet. Karar değil bu, karar olsa git ya da kal der
Bakın aileler doğulu, batı bakış açısıyla içinden çıkamayacağımız bir mesele var ortada, ben onların bakış açısıyla değerlendirme yapıyorum

X