Eşimle aramızdaķi sorunlar

Sormadinizmi ne demek oluyor bu diye. Siz eşinizi kız kardeşinizin eşiyle yada herangi bir erkekle kiyaslasaniz tepkisi ne olur.
Sordum defalarca ben kaynimla ilgili seni kıyaslıyor muyum ?ben seni ona bakarak eleştiriyor muyum diyorum direk konuyu başka yere çeviriyor ya da sen ruh hastasının diyor .Oldukça sakın konuşuyorum oysa ki kızması gereken benim .İlk ailesi ile kıyaslamayın başladı halbuki annesi ile o görüşmez,aramaz sormaz.Neden soğuksun bak o sıcak.Zaten sen yatıp kalkiyorsun o fizigini koruyor manipüle ede ede eleştirdi.Benim ozguvenim düşünce tozunu artirdi

Evet yükseltmelisiniz ki eşinizede yeri geldği zaman haddini bildresiniz. Siz kendinizi daha çok sevdikçe beğendikçe eşiniz saygı duymaya başlar ve bu tarz cümleler kuramaz
Kızdığım ,bagirdigim zamanlar oldu .Karşımda duvar var gibi öyle tepkisiz soğuk .Ben kavga etmeyi bile sevmem çünkü balık burcuyum gerçekten alinganim diyorum alınma diyorum bağırma nazik konuş eşime evlendigimizden beri 3 kez sesimi yukseltim ucude bu olay yüzünden .Keşke diyorum o kadar soğuk kanlı durmasaydim belki evden gitseydim uzaklasaydım ulan sen ne diyorsun deseydim ama dicem

Konu sahibi mesele kayınvalide yada başkalarının sizin eltinizle olan kıyaslamaları ve ona pozitif ayrımcılık yapmaları ve aşırı teloranslı olmaları falan değil bu konuları aşarsınız.En büyük mesele senin aynı yastığa baş koyduğun hayat arkadaşının kem gözleri! O gözlerini lütfen eltinin üzerinden çeksin.gercekten çok ayıp.yengeye ayıp,kardeşe ayıp,karısı olan size ayıp..ayıpta ayıp bu ne ahlaksızlık bu ne terbiyesizlik! Utanmamışta yenge hanımın beline bacağına herhangi uzvuna mı bakmışta onun fiziği gibi olsan diyor..bu ne cüret,bu ne münasebetsiz,karaktersiz ve güven vermeyen bir tarzdır.ukraynalı dünya iyisi yengeni seversin,değer verirsin ama senin eşin seninle ilgili yengenin ismini ağzına alamaz.burada kocana sınır koymalısın.bir daha bu tarz bir mukayeseye girmesine asla ama asla izin verme! Laf dalaşına falan girme de ki benimle yengemi fiziksel olarak kıyas edemezsin sen benimle böyle konuşamazsın.sana karşı kaybetme korkusu yokki adamın ne dersem derim bişey olmaz diyor ama yengesine iyi gözle bakmayan adamla senin işin ne ? Kendine gelecek böyle olmaz

Merhaba arkadaşlar yeni üye oldum ,yazım ve imla yanlışları yaparsam mazur görün lütfen .
Benim derdim eşim ile aramızda artık aşamadığımiz sorunlar ve çözüm yolu bulmak için yazacağım .
Eşimle aynı yaştayiz üç yıl önce severek evlendik.Hayat görüşümuz ,yaşam tarzlarımiz hemen hemen aynı .1 yıldır sorun yaşıyoruz nedeni size çok saçma gelebilir ama eşimin kardeşi (kaynim) ve eşi (yabancı )nedenleri şöyle .1 yıldır evliler 1 yıldırda sorun yaşıyoruz nedeni eşimin benim ile kaynimin eşini sürekli kıyaslaması.Sen neden anneme karşı mesafelesin ,neden suratını asiyorsun?bak o öyle mi canım canım az onu örnek al yahu arkadaşlar herkes aynı karaktere sahip olmak zorunda mı ?ben mesafeli durmak istiyorum sınırlarımı olsun istiyorum bunda ne zarar olabilir .Bak o ne kadar fiziğine dikkat ediyor ne kadar bakımlı sen anca yat kalk .Benim eltimle sorunum yok fakat ailesi dahil herkes bizı kıyaslıyor mesela aynı yemeği ben yapsam normal o yapsa ne kadar hamaratsın.Gorumcemde öyle diyor ki ne kadar beyazsin boyunda uzun bak bide bize bak derken işaret parmağıyla beni gösteriyor esmer ve basenliyiz ben esmer değilim buğday tenliyim diyorum yok.Nafaka konusu mesela eşim der ki ben sadece çocuğuma öderim çocuğumla görüşürüm kız buna benzer laf ettiğinde aAA tabi senin hakkın Ukrayna'dan buraya geldin aşkın için tabiki de nafaka şart iyide sorun benim bu ülkeye ait olmam mi yani ben İstanbuldan gelin geldim tüh kaka .
Kayinvalideme gideriz mesela arada komşular gelir ayy ne güzel otur izle der iyide bari bana da birşey söyle bari yalandan.Sorun arkadaşlar şu ben burada yaşıyorum diye herşey normal hatta uni mezunu olup çalışmamam eleştiriliyor arkamdan tabi ama o çalışmayınca ay o narin hem biraz evliliğin tadını çıkartsinlar.Artık dayanamıyorum ya ozguvenim düştü .İçimde korku oluyor eltimle yanyana gelince aha yine kuaför ona iltifat edecek bana boş boş bakacak onun yaptığı hazır yemek çok iltifat alacak ben fırında yemek yapsam eh güzel işte eşime artık tahammül bile edemiyorum lütfen fikirlerini bekliyorum
Herşey saçma da nafaka muhabbeti ne alaka? Eşiniz oturup sizinle boşanmayı hayal edip plan mı yapıyor?
Demiyor musunuz birlikte yaşlanıp el ele ölmek varken ne nafakasından bahsediyorsun diye?
Yada kardeşinin karısının fiziğini incelemeye utanmıyor musun ahlaksız demiyor musunuz?
Geri kalan fasa fiso, kaynana diğer gelini övüyor görümce yemeğini beğeniyor falan filan boş işler, akıllarınca sizi hakir görüyorlar, hırslanıp birşeyler yapın diye uğraşıyorlar.
Aşkı için Ukrayna dan geldi dediğinde bende tek taraflı olan aşkım için hepinizin edebsizliklerine ucuzluklarına katlanıyorum demiyor musunuz?
Kaynana ayyy ne güzel otur izle dediğinde hayırdır lezbiyen olmaya mı karar verdin demiyor musunuz?
Kimsenin lafına bakıp kılımı kıpırdatmam, hele birileri beni biriyle kıyaslayıp küçük beceriksiz çirkin buluyor diye bırak özgüvenimi düşürmeyi tek harf yazacak kadar bile umursamam

Ben hep mesafeliydim eşimin ailesine karşı .Eşimde öyleydi hatta kendisi bile annesini pek aramazdi.Kardeşi evlenince bir rekabete girdi aslında .Kayinvalide de bak sen aramıyorsun ama o yabancı nasıl arıyor nasıl soruyor.İyide aynı yaklasmiyorlar ki sen benim arkamdan konuşunca ben ona 32 dış nasıl gülebilirim .Nasılsa yabancı türkçe az biliyor cümleleri tartarak konuşuyor
Klasik kayinvalide taktigi, gelinleri hirslandirip kendine hizmet ettirecek. Eger bir daha Eltiyi overse masallah anne Gercekten cok becerikli, Ben Cabuk yoruluyorum yapamiyorum de, icinde patlasin

Son düzenleme:
Elalem bize hasta biz elaleme..

Güzellik görecelidir, zevkler birbirini tutmaz.
Ben pek sarışın sevmem misal cok guzel olsa da ilgimi çekmiyor..

Eşin olacak herifi ezmelisin bence.
Sürekli eleştir. Başkalarının kocasını öv. Oo adama bak ne boy, ne endam. Maşallah elinden her iş geliyor. Ne şanslı kadınlar var..
Çuval giyse yakışıyor ne fizik ama gibi mirildan.

Ihtiyaci olan tam olarak bu terbiyesizin

Benim bir arkadaşım olmuştu iş yerimde. Kızın gözleri yeşil ama böyle kedi gözü gibi yeşil gözler yok mu onlardan. Ece ünerin gözleri gibi diyeyim beni anla. Yani böyle yumuşak içinde kaybolacağın gözlerden değil. Bu arada Ece üneri çok beğenirim bunu da belirtelim. Ve beyaz tenli arkadaş. Her kadın güzeldir falan diye kimse bana edebiyat yapmasın. Öyle bi dünya yok. Neyse bu arkadaşın ağzı büyük çenesi fazla uzun alın yapısı fazla geniş falan. Fakat gel gör ki konu güzellikten açıldığı anda senin gözlerin yeter, ah senin o gözlerin beyaz tenin yok mu, yeşil göz beyaz ten :KK37: falan triplerine sahip insanlar yüzünden kız harbiden kendisini güzel sanıyordu. Ve çok güzelmiş gibi davranıyordu. Kız buna o denli inanmıştı ki bir zaman sonra herhalde ben anlamıyorum diye bende kızı güzel bulmaya başladım ahahaha:KK48:

Fakat senin şanssızlığına tüküreyim onca milletten Ukrayna’yı nasıl buldun bacım. Biz ne dersek diyelim senin görüşmemekten başka çaren yok gelin hanımla. Çünkü biz güzele (güzel olmasa bile beyaz ten renkli göze) aşık bir milletiz. Ölüyoruz güzel diye. Diğerlerinden farklı olarak burnun mu çok güzel hemen bir adım öne çıkartıyor toplum seni. Başka hiçbir vasfının önemi yok. Türk toplum kafası değişmediği müddetçe sen özgüven kırılması yaşamaya devam edeceksin üzgünüm. Ben Türkiye’de ortalama beşse 6.5 derecesinde güzelim bence. (Ki bu Ukrayna’da 2.5 a falan tekabül ediyordur :KK48:) fakat bu ortalamanın birazcık üstünde olmanın bile bazı yolların diğer insanlara nazaran bana daha kolay açıldığına çok şahit olmuşumdur.Millet olarak vizyon olmayınca dümdüz baktığımız ve gördüğümüze kıymet veriyoruz.
En güzel kadınlar biziz yorumlarına da romantik mesajlarıyla mutluluklar diliyorum :) İnşallah birgün biz de gerçekçi olabiliriz :dua:

Merhaba arkadaşlar yeni üye oldum ,yazım ve imla yanlışları yaparsam mazur görün lütfen .
Benim derdim eşim ile aramızda artık aşamadığımiz sorunlar ve çözüm yolu bulmak için yazacağım .
Eşimle aynı yaştayiz üç yıl önce severek evlendik.Hayat görüşümuz ,yaşam tarzlarımiz hemen hemen aynı .1 yıldır sorun yaşıyoruz nedeni size çok saçma gelebilir ama eşimin kardeşi (kaynim) ve eşi (yabancı )nedenleri şöyle .1 yıldır evliler 1 yıldırda sorun yaşıyoruz nedeni eşimin benim ile kaynimin eşini sürekli kıyaslaması.Sen neden anneme karşı mesafelesin ,neden suratını asiyorsun?bak o öyle mi canım canım az onu örnek al yahu arkadaşlar herkes aynı karaktere sahip olmak zorunda mı ?ben mesafeli durmak istiyorum sınırlarımı olsun istiyorum bunda ne zarar olabilir .Bak o ne kadar fiziğine dikkat ediyor ne kadar bakımlı sen anca yat kalk .Benim eltimle sorunum yok fakat ailesi dahil herkes bizı kıyaslıyor mesela aynı yemeği ben yapsam normal o yapsa ne kadar hamaratsın.Gorumcemde öyle diyor ki ne kadar beyazsin boyunda uzun bak bide bize bak derken işaret parmağıyla beni gösteriyor esmer ve basenliyiz ben esmer değilim buğday tenliyim diyorum yok.Nafaka konusu mesela eşim der ki ben sadece çocuğuma öderim çocuğumla görüşürüm kız buna benzer laf ettiğinde aAA tabi senin hakkın Ukrayna'dan buraya geldin aşkın için tabiki de nafaka şart iyide sorun benim bu ülkeye ait olmam mi yani ben İstanbuldan gelin geldim tüh kaka .
Kayinvalideme gideriz mesela arada komşular gelir ayy ne güzel otur izle der iyide bari bana da birşey söyle bari yalandan.Sorun arkadaşlar şu ben burada yaşıyorum diye herşey normal hatta uni mezunu olup çalışmamam eleştiriliyor arkamdan tabi ama o çalışmayınca ay o narin hem biraz evliliğin tadını çıkartsinlar.Artık dayanamıyorum ya ozguvenim düştü .İçimde korku oluyor eltimle yanyana gelince aha yine kuaför ona iltifat edecek bana boş boş bakacak onun yaptığı hazır yemek çok iltifat alacak ben fırında yemek yapsam eh güzel işte eşime artık tahammül bile edemiyorum lütfen fikirlerini bekliyorum
Yabanci kizlara karşi çoğu erkeklerin zaafi var. O yuzden bir zaaf. Ama hadsizlik. Deseki guzel kiz neyse ama karisini kotulemek onu yuceltmek nedir. Bnim buyuk ablam biblo gibi çok guzel. Benim eşim onu ovup beni kotulese affetmem yani. Hele guzelliğini, fiziğini. Keşke benim karim da oyle olsaydi duye dusunmek de şerefsizlik

kayinvalidenin yaninda yaslanip elden ayaktan dusunce o gelin size bakacak mi bakalim yoksa bana ne mi diyecek deyin de bir dank etsin. kimi hos tutmasi gerektigini fark etsin.

sanki kardeşinin eşine göz koymuş gibi, çok tiksindirici. Bu zihniyette bir adamla evlilik nasıl devam edecek

Söyledim kaç defa ben şerefsiz miyim diyor .Mükemmel değil oda normal türk erkeği ya öyle 1.90 kaslı falan değil ki normal

Laflarin demek ki birsey ifade etmiyor. Saglam bir durus sergilemen gerek. Yaptigi saygsizligi yüzüne vurduktan sonra onun ile konusma, trip at, ne dersen de. Senin kizdigini, cidden kirildigini bilmesi lazim.

Ve sende ayni sekilde kiyasla. Kaynin ile kiyasala yada etrafinda baska erkekler ile, ki fark etsin neyin ne oldugunu.

Tabi bence en iyisi bence bosanmaktir da yapmazsin. Suç hiç elti ve kayinda degil. Esin cahil terbiyesiz bir adam. O eltiye acidim yemin ile böyle bir kayni var igrenç.

Ay şu bizim türk erkeklerinin yabancı kadın ı tövbe yarabbim Allah göndermiş gibi davranmaları beni iligimden kemigimden ayırıyor. Vallahi iyi sabretmişsiniz nasıl kavga etmiyor ümüğüne çökmüyorsunuz. Ya bu bu adamlar namus namus diye ortada dolanıp nerdeyse hayatında ki kadının ondan önce bir sevgilisi olduğunu duyduğunda bile iki kere düşünen heriflerin bu yabancı kadınlarla evlenirkenki görüşleri zihniyetleri bı aydınlanıyor namus için öldüren adamlar daha önce onlarca birlikteliği olan kadınların bacak aralarını asla problem etmiyorlar.

Bu kadınlar ilgiye bogsun asla sıkılmazlar bize bi yerden sonra şeyleri kalkmıyor kaç kadın isyanda bu forumda. Bu kadınlar evi arabayı kendi üzerine yaptirsa Vaybe ne kadın varımı yogumu verdim onun için olur biz istesek aç gözlü ona güvenmeyen . Vallahi turk erkeklerimi evliyim ama geneli böyle dinlen dinlen kaç.

Sonuna kadar haklısınız. Üniversite mezunuymuşsunuz ne güzel. Hemen alanınızda ya da alan dışında bir iş bulun. Ortam değişince bahsedeceğiniz şeyler olur. İş arkadaşlarınızdan eşiniz bahsedensiniz, kıyaslarınız siz de.

Esin madem bu kadar beğeniyormuş rus kadınları, o da oradan evleneymiş, terbiyesiz.
Çevrenin tutumu hadi neysede, eşiniz iğrenç. Evlenirken buğday tenli basenli olduğunuzu görmedi mi?
Kardeşinin eşinin fiziğine kadar incelemesine ne diyim bilemedim.
Beni beğenmeyen biriyle evli kalamam, çünkü bu yardımla düzelebilecek birşey değil beğenmiyorsa beğenmiyordur. Kendimi bu kişiyle evli kalıp değersizleştiremem.

Aslında Yapmanız gereken şey şu eşiniz kıyasladığında “ kıyas evliliği öldürürür hiç hoşuma gitmiyor bidaha böyle şey duymak istemiyorum diceksin. Aynı şekilde ailesi yaptığında “ bu şekilde kırılıyorum ve canım sıkılıyor diyip ortamdan uzaklaşıcaksın.

Eşin çok terbiyesizmis ne demek onun fiziğine bak ayıp yahu herşey dış görünüş mü cok haklısın bence bende olsam dayanamazdim ama öyle dese eşim ağzının payinida çok güzel verirdim...

Anladığım kadarıyla eltiniz tatlı dilli o yüzden baya sevilmis onlara herşeyi güzel geliyor.Esinizin fiziğinden bahsetmesi bana tuhaf gelmedi dikkat et biraz demek istemiş yani yapacak birsey yok güzeller gerçekten takmamaya çalışacaksınız
Kadının eşi olabilir misiniz? 😂😂 Bu nasıl bir mantık?

X