Eşimle bitmeyen küslüklerimiz. İç huzursuzluğum

Sen değiş dünya değişsin : )
Eşinize ebeveyn olmayın, yetişkin olun ve sorunları konuşarak çözmeyin..
Eşiniz maalesef yetişkin olmamış ve siz de bunu beslemişsiniz yani büyümesine izin vermemişsiniz.. yani kimler küser çocuklar küser, ortada çocuk varsa bir de kim vardır anne... siz ona anne olmuşsunuz ... anneler ne yapar koşulsuz affeder siz de koşulsuz affetmişsiniz hep halbuki kim daha hatalıysa o adım atmalı...

biz yetişkin insanlarız küserek aynı evi paylaşamayız sürekli bunu söyleyin... biz yetişkiniz !

bakın bu dediklerim hayati şeyler lütfen ciddiye alın...
mesela cinsel yaşantınız nasıl? Ona bakın zaten o size bir çok ipucu verir...

Destek alın muhakkak... terapiye gidin... eşiniz gitmese bile siz gidin eğer siz değişirseniz eşiniz de size karşı tavrı değişir... siz ona karşı ebeveyn olmaktan çıkarsanız o da büyür ve sizi yetişkin olarak gördüğü için o da sizle yetişkin ilişkisi kurar...

Günaydın kızlar. Benim konum genel ve evlendiğimden bu yana yaşıyoruz bu durumu. Nerdeyse 7 yıldır beraberiz. Bir kızımız var, Allah bağışlasın.Evliliğimizin ilk aylarından itibaren, basit sebeplerden; çok uzun süren küslükler yaşıyoruz. Son bir senedir mücadelemi bıraktım; fakat; inanılmaz huzursuzluk yaşıyorum. Hayattan zevk almıyorum. Eşim özünde iyi biri. Küs olsak dahi yemek yapar. Şuan konuşsam gülümseyerek konuşur. Ama bir kez bile beni karşısına alıp, “hadi barışalım” demez. Ben uzun yıllar, karşıma alıp, “barışalım hadi, yine ben yaklaştım bak” vb sevimliliklerle saniyede hallettim ama artık takdir edersiniz ki yoruldum. Evin içinde yabancı gibi, sadece zorunlu hallerde konuşmak, öyle zor bir durum ki. Umursamaz gibi de yapmak istemiyorum. Haftalarca sürüyor her bir küslük. Önerilerinizi bekliyorum
😪2 aydır kus ve ben biraktim artik evde sadece yemek.yemek icin bir araya geliyoruz bu isin sonu nereye varicak hic bilmiyorum yalniz degilsin yani

😪2 aydır kus ve ben biraktim artik evde sadece yemek.yemek icin bir araya geliyoruz bu isin sonu nereye varicak hic bilmiyorum yalniz degilsin yani
Kötü yaa çok iyi anlıyorum. Dün annemde kaldım, yine apladım gizliden. Öyle huzursuzum ki anlatamam. Ağzını yüzünü kırmak istiyorum. Sinir de cabası. Resmi şekilde konuşmaya başladık ama bu sefer düzelmeyecek gibi

Konuşsam konuşur diyorsanız küslük değildir o. Çünkü ben küstüğümde eşim kendini de yırtsa cevap vermiyordum. Kulaklık takıp son ses müzik falan dinliyodum. Bulunduğum odaya gelse odadan çıkıyordum falan. Sonra eşimi de kendime benzettim, o da küsmeye başladı. Neyse ki aştım o nemrutluğumu. Şimdi kavga sonrası 10 dk falan geçince göz göze gelince gülmeye başlıyoruz. Ben anladım ki evlilikte biraz geniş, umursamaz olacaksın. Gurur yapayım, inat edeyim falan yürümüyor. Eskiden her kavga sonrası günlerce süren gerilimler yaşardık. Ben küserdim o küserdi, ayrı yemek yapar ayrı yerdik, koridorda karşılaşınca duvara yapışarak yürürdük, gece ayrı odalarda yatardık, kediyi bile paylaşamazdık, o derdi ki gel oğlum babayla yat ben derdim ki gel oğlum ananın kollarına, kedi bile manyaklaşırdı. Şimdi yapmıyoruz. Hemen geyiğe başlıyoruz. Uzatmıyoruz. Hayat yeterince zor daha da zorlaştırmaya hiç gerek yok. Tabi bu dediklerim çiftler arasında ciddi sorunlar yoksa geçerli. Ciddi bir saygısızlık ya da alan ihlali durumunda öyle geyiğe vurup geçilmez. Ama incir çekirdeğini doldurmayacak meseleleri surat yaparak uzatmaya gerek yok, gülüp geçmek dalgaya vurmak lazım. Biz küsüyorduk, küsme nedenimizi unutuyorduk bu sefer karşı taraf küstüğü için küslüğü uzatıyorduk öyle saçma sapan bir hal, kafamızda huniler falan.
Ben yazdm sandm ilk senemzi ve sonrasini anltmssnz resmn ..ikimz de cok mutsz oluyodk berbat gunlrrdi..dedignz gbi gırgıra vurmadan olmuyor ama ciddi bi mesele varsa da ustunu kapatmamk gerekyor. Kedi olayi da cok bnzyo gulumseyerek okudm :)

Çocuklar küser, yetişkinler konuşarak anlaşır ama nerde o koca yürek. Konuşarak çözmeyi öğretmek gerekiyor eşinize sanırım, öyle kavga ettik hadi uzatmayalim hicbir şey olmamış gibi devam edilmez aşılmaz

2 ay evde konuşmadan nasıl yaşıyorsunuz.
hiç ihtiyaç doğmuyor mu konuşmaya. diyelim konuştunuz devamı gelmiyor mu.
bi de eşinizin burcu ne?

Ama herkesin yolu, yöntemi, alışkanlıkları, öğrendikleri farklıdır. Sindi konuşsam gülerek konuşur, yemek yapar küsüp kabuğuna çekilmez diyorsunuz. Bu davranışlar bana çok da itici gelmedi. Siz gel barışalım demesini istiyorsunuz, o da barışma konuşmasına gerek görmeden siz ona geldiğinizde iletisimine kaldığınız yerden devam ediyor. Siz de siniriniz geçince onun gibi gayet normal davranın. Akşam çocuk uyuduktan sonra sakin bir anda da sorun neyse konuşup çözün. Ben ilk yılları aşan evliliklerde bir iratları çok gereksiz ve yıkıcı buluyorum. Siz ya da o , atılan o adımdan sonra eviniz huzurlu bir yere donecekse yok ben yine gitmem o gelsin diye direnmenin ne alemi var. Aranizin iyi olduğu bir anda konuşun. Ne istiyorsanız açık açık söyleyin. Sizin içinizden geçenleri eşiniz bilmiyor olabilir.

2 ay evde konuşmadan nasıl yaşıyorsunuz.
hiç ihtiyaç doğmuyor mu konuşmaya. diyelim konuştunuz devamı gelmiyor mu.
bi de eşinizin burcu ne?
Yengeç🙄vala cocuk icin konusiyoruz yada ev ihtiyaci icin felan onun dısında konusmaya yanasmiyor ayri odalardayiz evde yokmus gibi yasamak cok zor gercekten

Kötü yaa çok iyi anlıyorum. Dün annemde kaldım, yine apladım gizliden. Öyle huzursuzum ki anlatamam. Ağzını yüzünü kırmak istiyorum. Sinir de cabası. Resmi şekilde konuşmaya başladık ama bu sefer düzelmeyecek gibi
İnsallh duzelir yuvayi yapmak zor ama yikmak kolay bende sabredecegim bir sure akısina biraktim bakalim benim gidebilcegim biryerim bile yok evde el mahkum duzelirse devam duzelmesse sonuc belli ama ilerde oglum sorarsa ben mucadelemi verdim hemen birakip gitmedim diyebilecegim en azindan sizde ani karar vermeyin annenizin evinde bir sure aramayin o arayana kadar psikolog esra esmeciyi tavsiye ediyorum surekli ama alaninda cidden basarli bi kadin bu gibi durumlarda bedel ödetin diyor kitabini almanizi tavsiye ederim

Yengeç🙄vala cocuk icin konusiyoruz yada ev ihtiyaci icin felan onun dısında konusmaya yanasmiyor ayri odalardayiz evde yokmus gibi yasamak cok zor gercekten
zaten ya yengeç ya balık diye düşünmüştüm. cidden bu su gruplarında var küsme huyu

İnsallh duzelir yuvayi yapmak zor ama yikmak kolay bende sabredecegim bir sure akısina biraktim bakalim benim gidebilcegim biryerim bile yok evde el mahkum duzelirse devam duzelmesse sonuc belli ama ilerde oglum sorarsa ben mucadelemi verdim hemen birakip gitmedim diyebilecegim en azindan sizde ani karar vermeyin annenizin evinde bir sure aramayin o arayana kadar psikolog esra esmeciyi tavsiye ediyorum surekli ama alaninda cidden basarli bi kadin bu gibi durumlarda bedel ödetin diyor kitabini almanizi tavsiye ederim
Teşekkür ederim. Boşanmak en son çare, çünkü bizimde çocupumuz var. Aldatma-şiddet olmadıpı sürece ayrılamam. Yoksa çoktan bitmişti. Aramasam ne fayda. O arıyor ama sırf çoxupu sormak, ne zaman alayım vb demek için

Ama herkesin yolu, yöntemi, alışkanlıkları, öğrendikleri farklıdır. Sindi konuşsam gülerek konuşur, yemek yapar küsüp kabuğuna çekilmez diyorsunuz. Bu davranışlar bana çok da itici gelmedi. Siz gel barışalım demesini istiyorsunuz, o da barışma konuşmasına gerek görmeden siz ona geldiğinizde iletisimine kaldığınız yerden devam ediyor. Siz de siniriniz geçince onun gibi gayet normal davranın. Akşam çocuk uyuduktan sonra sakin bir anda da sorun neyse konuşup çözün. Ben ilk yılları aşan evliliklerde bir iratları çok gereksiz ve yıkıcı buluyorum. Siz ya da o , atılan o adımdan sonra eviniz huzurlu bir yere donecekse yok ben yine gitmem o gelsin diye direnmenin ne alemi var. Aranizin iyi olduğu bir anda konuşun. Ne istiyorsanız açık açık söyleyin. Sizin içinizden geçenleri eşiniz bilmiyor olabilir.
Şimdi resmi olarak konuşuyoruz ya, nasıl içi rahat ediyor bilmiuorım. Ben 5 sene çabaladım küstüpümüxde. Hani o da tapsın biraz, çaba nerde? Eminim 1 yıl küssem de yüzü gülmez konuşurken. Bu sözde barışmamızdan önce ben konuşurken gülerdi ya da o yanaşırdı. Şimdi o da yok. Öyle huzursuzum ki. Hiç ama hiç karşıma alıp konuşmucam imkansız. Anlaşmaya çalışmıcam. Beklentim de yok. Tam patlıyım diyorum, “haftalarca küssün, huzurszluktAn beni mahfettin” diyorum diye düşünüyorım ama onun bana cevaplarından eminim. Ben sana küsmedim ki, bak konuşuyorum dicek. İyi de resmi resmi bu ne böyle desem nolcak ?? sonuç aynı. Nolcak bilmiyorum valla

Günaydın kızlar. Benim konum genel ve evlendiğimden bu yana yaşıyoruz bu durumu. Nerdeyse 7 yıldır beraberiz. Bir kızımız var, Allah bağışlasın.Evliliğimizin ilk aylarından itibaren, basit sebeplerden; çok uzun süren küslükler yaşıyoruz. Son bir senedir mücadelemi bıraktım; fakat; inanılmaz huzursuzluk yaşıyorum. Hayattan zevk almıyorum. Eşim özünde iyi biri. Küs olsak dahi yemek yapar. Şuan konuşsam gülümseyerek konuşur. Ama bir kez bile beni karşısına alıp, “hadi barışalım” demez. Ben uzun yıllar, karşıma alıp, “barışalım hadi, yine ben yaklaştım bak” vb sevimliliklerle saniyede hallettim ama artık takdir edersiniz ki yoruldum. Evin içinde yabancı gibi, sadece zorunlu hallerde konuşmak, öyle zor bir durum ki. Umursamaz gibi de yapmak istemiyorum. Haftalarca sürüyor her bir küslük. Önerilerinizi bekliyorum
Bizdede tam tersi asla burnum düşse yere eğilip almam o tiplerdenim eşimi bazen bu çok boguyo farkındayım ama bende bir adımına bakiyorum önceden uzatirdim ama smdi uzatmiyorum gel barisalim demez ama benimle konuşmak için muhabbet açar bişey sorar öle devam ederiz

Hiççç değişmiyorlar benim kocam da çocuk gibi küserdi ömrümü yedi
Çekme bunu mu çekeceksin
Hasta kişilikler resmen

Ben olsaydim soyle yapardim ben olsaydim boyle yapardim asla adim atmazdim vs vs diyenler o kadar cok ki. Olumsuz konusmak icin yaratilmislar sanki yaa. Canim ortada buyuk sebepler yokmus zaten dedigine gore. Bak ne guzel iste. Ufak tefek seylerde de uzatmadan baris birsey yokmus gibi devam et. Esin de iyi biriymis. Hic takilma bence. Yanina gidip aa bak ben barisiyorum her defasinda da deme. Birsey olmamis gibi davran.

Ben olsaydim soyle yapardim ben olsaydim boyle yapardim asla adim atmazdim vs vs diyenler o kadar cok ki. Olumsuz konusmak icin yaratilmislar sanki yaa. Canim ortada buyuk sebepler yokmus zaten dedigine gore. Bak ne guzel iste. Ufak tefek seylerde de uzatmadan baris birsey yokmus gibi devam et. Esin de iyi biriymis. Hic takilma bence. Yanina gidip aa bak ben barisiyorum her defasinda da deme. Birsey olmamis gibi davran.
Bu kadar olur. Bu mesajı okumadan dün öğleden sora barışmıştım. Dediğin gibi birşey yokmuş gibi davrandım. İçime pek sinmedi ama inan çok yoruldum ve huzursuzluğum içimde patlayacak gibi. Huzursuz yaşamaktansa konuştum. Annemlere gelmişti bizi almaya. İftara da kaldı. Ben de konuştum işte. Eskisi gibi karşıma alıp bana bunu yaptın, böyle dedin, adım atmadın, beni mahvettin vb demeye zerre hâlim yok. Çünkü hepsi BOŞ

X