Eşimle Çok kötü kavga ettik çok hatalıyım... :(

Geriye dönüş yok olan olmuş , ağır konuşmuşsunuz , önemli olan şu saatten sonra ki tutumunuz .

Konuşmadan önce kendi kendinize düşünün, eşiniz ile şartlarını bilerek evlenmişsiniz , maddi durum sıkıntılı ev bütçeside eşinizde , imkanı neye el veriyorsa onu uygulamalı ...

Eşiniz uyumlu ve ılımlı bir eş , hatta 3 hanımın serzenişleri ile sıkışmış bunalmış durumda ...

Ne kadar zor kendi annesi yerine sizin rahatınız için annenizde kalmanıza onay vermiş , onun için sizin kayın valideniz nasılsa , anneniz için de aynısı geçerli...

Küçültmüş ve çok pardon aşağılamışsınız , yapmayın . O sizin eşiniz ve şu anda çok onuru hem annenizin hem sizin karşınızda kırılmış...

Şu saatten sonra bırakın bütçe neye el veriyor ise orda oturun , bebeğiniz le ilgileneceğiniz için evde geçecek çoğu zamanınız...

Evi değil eşinizi ve kendinizi düşünün, 2 anne evliliğinize karıştırmayın , anneniz ileri gitmiş , siz vermeyin o rahatlığı anneniz eşinize saygı duymalı , evinde kalıyorsunuz diye her şeyi söyleme hakkı yok...

Saygı sevgi , anlayış boş sebepler ile yıpratmayın evliliğinizi ...

Üzülmeyin af dileyin , tekrarını yapmayın önemli olan bu ....

Aynen ama mecbur yani ben nelerini gördüm kaynana neler yaptı gelince boş durmadı evlilikleri yıkıldı malesef zaman zaman herseyin ilacı zaman

Ama işte objektif bakmıyosun, kv şeytan diyelim,kendi annesinin yaptığı çok mu doğru,önce laf taşı sonra dolduruşa getir

Senin annenin eşine karşı tavrı nasıl, konu sahibinin annesi gayet cüretkar bence, bir de istenen semte para yetmiyor anladigim kadariyla
Benim annem sessiz sakin bir insan olduğu için çok fazla aralarında sürtüşme geçmiyor.
Ama farklı konularda bazen aralarında istemediğim şeyler yaşanıyor.
Sonuç itibari ile eşimin annesi bana nasıl "kaynana" ise benim annem de benim eşime "kaynana" bu bakış açısı kadında da erkekte de değişmiyor malesef.

Netice itibari ile ben eşime diyorum "sen beni zamanında dinlemedin, sesini çıkartma lüksün yok - evi taşıyana kadar annem ne derse o" diyerek kapatıyorum ağzını... Yapacak birşey yok, zamanında beni dinleseydi zaten bu noktada olmayacaktık...

Ama işte objektif bakmıyosun, kv şeytan diyelim,kendi annesinin yaptığı çok mu doğru,önce laf taşı sonra dolduruşa getir
Ama kendi annesindede hata varda ben benim anneme ne konuştunuz diye sorsam söylemek lazım sormasam bile ama dolduruşa getirmeden yine demesi lazım

Buraya anlatıp rahatlamak istedim paylaşabileceğim derdimi kimsem yok.. Biz evlenmeden evvel eşim hiç istemediğim bir evi tutmuştu.. ( kirası ucuzdu o zaman bütçemizde çok sınırlıydı.. ) Ev çok küçüktü çatı katıydı hiç içim atmamıştı ama olsun diyerek tuttum evi... Kış geldi çatı katıydı hiç ısımamıştı 500 tl fatura ödedim gecen ay bir nebze ısınmadı.. alt boş üst boş yanlar boş olunca.. Bende hamileyim sürekli hasta oluyordum burdada paylaşmştm.. kalınacK GİBİ değildi banyo bile yapamıyorduk
Annem tek yaşıyor ( babam vefat etti kardeşim ablam abim yok) gelin burda kalın ev bulana kadar dedi..
Eşim ne kadarda istemese burda ne kadarda rahat edemese benm için evladm için geldi.. 3 haftadır annemde kalıyoruz ev arıyoruz bir yandan ama bulamıyoruz su an için ( kaynanam onlarda kalmıyoruz ve oğlu burda kalıyor diye sürekli eşimi şişirdi gittik suray yaptı ben orda kalamam ki tek yerde soba yanıyor evleri buz gibi kalkıp oturamıyorum ona hizmet edemem kayın babamın yannda kalamam bunu anlamadı oglunu doldurdu ben hissediyorum burda kalıyoruz die içi içini yiyor ) Eşim dün annemle mesajlaşmış bende dershanedeydim o ara..
Annem : hiç ev bulamassanız napacaksnz
Eşim : hiç bulamassak havalar ısınınca evimize geçeriz güze doğru bulmaya calışırım
Annem: hadi o zamanda bulamassanız
Eşim: valla bilmiyorum napacağız bütcemize göre cıkmıyor ev ... ( çok pahalı evler cıkıyor karşımıza)
Kızının istediği yerlerden bulamıyoruz olmassa birazda uzaklaşacağız x y z muhitlerine bakacağız napalım
Annem : kızım oralara gitmez bunu biliyosun sende
Eşim : Zorda kalırsak mecbur gitcek felan demiş
Her neyse konuşmalar bu şkilde.. Benim kızdığım nokta eşim işine gelmeyen yeri istemiyor ..
Bir ev bulduk çok güzeldi.. ama annesgilin oraya minübüs olmadığı için orayı tutmayı biliyormusunuz hayatım sapa bura dedi bir aşağı insen inemen biyere gitsen gidemen felan.. tamam dedim ağızımı acmadım
Ama kendine gelince birşey yok x y z muhitlerini istemedimi dile getirdim oralar olmaz dediğim halde son çare oralara bakılacak diyor.. x y z muhitlerindede bir aşağı inilmez çarşıa cok uzak.. aynı durum.. Ama annesigile dolmuş kalkıyor ya o zaman sorun olmuyor onun için.. buda beni deli etti anlıcanız işine geldi gibi davranıyor..
Annemde bunları söyledi bana bende eşime çattm
Hayırdır benden habersiz benim istemedim yerlere mi bakmaya karar verdin oralar sapa değil mi oralar uzak değil mi sırf ananlara dolmuş kalkıyor ya senin için fark etmez demi diyerek bağrdm
Eşimde annen gelipde konuşmalarımızı sanamı yapıştırdı ben sadece annene örnek gösterdim cok zorda kalırsak die dedi..
Bende çok zorda kalacak birşey yok gidip oralardan 50. 100 tl aşağı oturmaktanda istediğim yerde 100 tl fazla veririm istedim muhitlerde otururum.. hani bana diyordun hayatım suralar sapa çarşıa uzak buralar uzak..
SEnin o dediğin yerlerde uzak noldu ne değişti.. Sırf annenlere minibüs kalkıyor die demi dedim..
Benim sinrlendiğim nokta işine gelmeyen yeri hayatım ora uzak sapa su bu diyor işine gelen yeri uzakta olsa sapa da olsa aşağıda iniilmese olur diyor nie çünkü anasıgili düşünüyor
BEnde zıvanadan cıktım o bana bagırdı ben ona bagırdm :KK43: birsürü laf söyledim çünkü eline fırsat versem yine aynsını yapacak yine beni istemedim yerde oturtacak bu sefer razı gelemem
O sinirle çok laf söyledim sen karaktersizsin Seref... sin dedim Sen ananların ordaki gibi bir yere laiksin çöplüklere laiksin dedim defol dedim .. Eşim şimdie kadar bana ne bi hakaret etti ne bi kötü söz söyledi.. Çok kavgalar ettik ama hiç birinde saygısını bozmadı ben ise bozdum :KK43: biliyorum çok ileri gittim inanını bu sözleri nasıl dedim bilmiyorum.. çok utandım kendimden.. Eşim bana annende sana hemen geldi konuşmaları mı yapştrdı yazık diyerek kapattı telefonu
Annem geldi sonra mesajları okudum evet eşim sadece örnek göstermiş cok çaresiz kalırsak oralar ucuz olmassa oralarda otururuz die..
Birazda annemn dolduruşna geldim sanrm sonradan çok pişman oldum.. eşim akşam oldu gelmedi. aradm açmadı snra bana mesaj attı ben kötüledim.. :KK43: benim durumumu bile bile bana bagırdı çağırdı gece geldi..
Hiç konuşmadı ( sen oralara layiksin çöplüğüne don ) lafım çok onurunu kırmış ( karaktersiz serefsiz) demem de sabah oldu hiç konuşmadı işe gitti
Ben su an çok kötüyüm keşke böyle olmasaydı hep aramıza birileri girdi.. kaynanam yüzünden ayrılma noktasına geldik.. onlar yzünden bebegimi kaybetme noktasına geldim çok şey yaşadım
Şimdide durduk yere kendim hata yapıyorum
BEni sinir eden tek şey işine geldiği gibi davranması ve bu ev konusunda bile anasıgili düşünmesi oldu
Ama cok ileri gittim :KK43: şimdi napmalıyım bilmiyorum.. eşimde hatalı ama ben ondan cok daha hatalıyım bilyorum.. Haklı olduğum halde haksız duruma düştüm bu çok daha kötü oldu
Kişi kendinden bilir işi. KV nin eşini doldurduğunu düşünüyorsun hala ana annen baya bildiğin hem seni doldurmuş hemde üstüne vazife olmayan bir konuşma yapmış eşinle. Ben eşinin yerinde olsam o konuşma esnasında çok farklı şeyler düşünürdüm. KV yi falan bırak. Annene dikkat et sen gaza geliyorsun ve annen müdahale etmeyi seven biri. En başta söylenecek sözü en sonda görüyorsun mesaj ı okuyunca. Kaldıki bu soruları soracak kişi sensin.

Bayanlar önemli olan kendi yuvası anası ne demiş babası ne demiş katmamaları lazım adam dolduruşa gelsin bayan dolduruşa gelsin bu çocuk ortada kalsın bi yanı eksik kalsın niye huzursuzluklar olsun yuva yıkılsın

Annesine yakin olmak istemesi suç mu bunun icin insana şerefsiz denirmi Ben olsam ssizden bosanirdim

Buraya anlatıp rahatlamak istedim paylaşabileceğim derdimi kimsem yok.. Biz evlenmeden evvel eşim hiç istemediğim bir evi tutmuştu.. ( kirası ucuzdu o zaman bütçemizde çok sınırlıydı.. ) Ev çok küçüktü çatı katıydı hiç içim atmamıştı ama olsun diyerek tuttum evi... Kış geldi çatı katıydı hiç ısımamıştı 500 tl fatura ödedim gecen ay bir nebze ısınmadı.. alt boş üst boş yanlar boş olunca.. Bende hamileyim sürekli hasta oluyordum burdada paylaşmştm.. kalınacK GİBİ değildi banyo bile yapamıyorduk
Annem tek yaşıyor ( babam vefat etti kardeşim ablam abim yok) gelin burda kalın ev bulana kadar dedi..
Eşim ne kadarda istemese burda ne kadarda rahat edemese benm için evladm için geldi.. 3 haftadır annemde kalıyoruz ev arıyoruz bir yandan ama bulamıyoruz su an için ( kaynanam onlarda kalmıyoruz ve oğlu burda kalıyor diye sürekli eşimi şişirdi gittik suray yaptı ben orda kalamam ki tek yerde soba yanıyor evleri buz gibi kalkıp oturamıyorum ona hizmet edemem kayın babamın yannda kalamam bunu anlamadı oglunu doldurdu ben hissediyorum burda kalıyoruz die içi içini yiyor ) Eşim dün annemle mesajlaşmış bende dershanedeydim o ara..
Annem : hiç ev bulamassanız napacaksnz
Eşim : hiç bulamassak havalar ısınınca evimize geçeriz güze doğru bulmaya calışırım
Annem: hadi o zamanda bulamassanız
Eşim: valla bilmiyorum napacağız bütcemize göre cıkmıyor ev ... ( çok pahalı evler cıkıyor karşımıza)
Kızının istediği yerlerden bulamıyoruz olmassa birazda uzaklaşacağız x y z muhitlerine bakacağız napalım
Annem : kızım oralara gitmez bunu biliyosun sende
Eşim : Zorda kalırsak mecbur gitcek felan demiş
Her neyse konuşmalar bu şkilde.. Benim kızdığım nokta eşim işine gelmeyen yeri istemiyor ..
Bir ev bulduk çok güzeldi.. ama annesgilin oraya minübüs olmadığı için orayı tutmayı biliyormusunuz hayatım sapa bura dedi bir aşağı insen inemen biyere gitsen gidemen felan.. tamam dedim ağızımı acmadım
Ama kendine gelince birşey yok x y z muhitlerini istemedimi dile getirdim oralar olmaz dediğim halde son çare oralara bakılacak diyor.. x y z muhitlerindede bir aşağı inilmez çarşıa cok uzak.. aynı durum.. Ama annesigile dolmuş kalkıyor ya o zaman sorun olmuyor onun için.. buda beni deli etti anlıcanız işine geldi gibi davranıyor..
Annemde bunları söyledi bana bende eşime çattm
Hayırdır benden habersiz benim istemedim yerlere mi bakmaya karar verdin oralar sapa değil mi oralar uzak değil mi sırf ananlara dolmuş kalkıyor ya senin için fark etmez demi diyerek bağrdm
Eşimde annen gelipde konuşmalarımızı sanamı yapıştırdı ben sadece annene örnek gösterdim cok zorda kalırsak die dedi..
Bende çok zorda kalacak birşey yok gidip oralardan 50. 100 tl aşağı oturmaktanda istediğim yerde 100 tl fazla veririm istedim muhitlerde otururum.. hani bana diyordun hayatım suralar sapa çarşıa uzak buralar uzak..
SEnin o dediğin yerlerde uzak noldu ne değişti.. Sırf annenlere minibüs kalkıyor die demi dedim..
Benim sinrlendiğim nokta işine gelmeyen yeri hayatım ora uzak sapa su bu diyor işine gelen yeri uzakta olsa sapa da olsa aşağıda iniilmese olur diyor nie çünkü anasıgili düşünüyor
BEnde zıvanadan cıktım o bana bagırdı ben ona bagırdm :KK43: birsürü laf söyledim çünkü eline fırsat versem yine aynsını yapacak yine beni istemedim yerde oturtacak bu sefer razı gelemem
O sinirle çok laf söyledim sen karaktersizsin Seref... sin dedim Sen ananların ordaki gibi bir yere laiksin çöplüklere laiksin dedim defol dedim .. Eşim şimdie kadar bana ne bi hakaret etti ne bi kötü söz söyledi.. Çok kavgalar ettik ama hiç birinde saygısını bozmadı ben ise bozdum :KK43: biliyorum çok ileri gittim inanını bu sözleri nasıl dedim bilmiyorum.. çok utandım kendimden.. Eşim bana annende sana hemen geldi konuşmaları mı yapştrdı yazık diyerek kapattı telefonu
Annem geldi sonra mesajları okudum evet eşim sadece örnek göstermiş cok çaresiz kalırsak oralar ucuz olmassa oralarda otururuz die..
Birazda annemn dolduruşna geldim sanrm sonradan çok pişman oldum.. eşim akşam oldu gelmedi. aradm açmadı snra bana mesaj attı ben kötüledim.. :KK43: benim durumumu bile bile bana bagırdı çağırdı gece geldi..
Hiç konuşmadı ( sen oralara layiksin çöplüğüne don ) lafım çok onurunu kırmış ( karaktersiz serefsiz) demem de sabah oldu hiç konuşmadı işe gitti
Ben su an çok kötüyüm keşke böyle olmasaydı hep aramıza birileri girdi.. kaynanam yüzünden ayrılma noktasına geldik.. onlar yzünden bebegimi kaybetme noktasına geldim çok şey yaşadım
Şimdide durduk yere kendim hata yapıyorum
BEni sinir eden tek şey işine geldiği gibi davranması ve bu ev konusunda bile anasıgili düşünmesi oldu
Ama cok ileri gittim :KK43: şimdi napmalıyım bilmiyorum.. eşimde hatalı ama ben ondan cok daha hatalıyım bilyorum.. Haklı olduğum halde haksız duruma düştüm bu çok daha kötü oldu

Cnm burada annen %100 hatalı
Evinde kalan damadini çok zorlamis üstüne fazlasıyla gitmiş
Ne demek hiç bulamazsanız! İllaki üç aşağı 5 yukarı bir yer bulunur
Esinde sıkışmış başka semt bakarız demiş
Annen durmak bilmemis kızım istemez demiş
Adam iyi terslememis mesajlasirken
Duramamis seni gazlamis

Ayrıca çok ayıp eşinize bu kadar hakaret etmeyin bir daha seviyeyi dusurmeyin
Unutma "soyleyeceklerinden cekinmiyorsan duyacaklarindan gocunma" demişler. Ya bir dahakine de o sana hakeret ederse?

Kavga esnasında yanlış kelimeler kullandığınızı, yeniden istemediğiniz bir yerde oturmak zorunda kalacağınızın korkusu ve paniği olduğunu, onu çok sevdiğinizi vs söyleyin.

Ve kusura bakmayın ama annenizin dolduruşuna gelmişsiniz. Ona ne sizin ev derdinizden... Eşinize zorla o cümleleri söyleymeye çalışmış sanki. Adam bakacağız bulacağız diyor o ya olmazsa diyor. Annecim senin yanında kalırız ya da annecim kızının istediği bir yerden buluruz merak etme demesini mi bekliyordu.

Sizinle kaynananız bu şekilde mesajlaşsa.. Düşünceleriniz hemen netleşir bu kadın yuvamı yıkmak istiyor derdiniz. Anneniz de doğru vir şey yapmamış.

Ev meselesi ne olursa olsun seninle huzurla oyurmak istiyorum deyin, çözülmedikçe gerildim vs ile eşinizin gönlünü alın.

of çok fevri olmuş şuanda toplayacak yeri yok gerçekten.. ne denir bilemedim özür dile eşinden ve değerli oldugunu hissettirmeye çalış

hatalı olduğunu sen de söylemişsin zaten. bence hazır evde arıyorken senin annenden de eşinin annesinden de uzakta minübüs kalkmayan bir yer bulun.
kocan hiçbişey dememiş annen sana gaz verdikçe vermiş araya birini sokmayın. sizin ev bulamazsanız ne yapacağınız anneni ilgilendirmemeli idi. eşinle senin mevzunu konuşmak annene mi kaldı? bu kadar kendi işinize başkalarını karıştırırsanız mutlu olmanız çok zor

X