Eşimle Çok kötü kavga ettik çok hatalıyım... :(

Justholdme_

Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2015
519
127
31
Buraya anlatıp rahatlamak istedim paylaşabileceğim derdimi kimsem yok.. Biz evlenmeden evvel eşim hiç istemediğim bir evi tutmuştu.. ( kirası ucuzdu o zaman bütçemizde çok sınırlıydı.. ) Ev çok küçüktü çatı katıydı hiç içim atmamıştı ama olsun diyerek tuttum evi... Kış geldi çatı katıydı hiç ısımamıştı 500 tl fatura ödedim gecen ay bir nebze ısınmadı.. alt boş üst boş yanlar boş olunca.. Bende hamileyim sürekli hasta oluyordum burdada paylaşmştm.. kalınacK GİBİ değildi banyo bile yapamıyorduk
Annem tek yaşıyor ( babam vefat etti kardeşim ablam abim yok) gelin burda kalın ev bulana kadar dedi..
Eşim ne kadarda istemese burda ne kadarda rahat edemese benm için evladm için geldi.. 3 haftadır annemde kalıyoruz ev arıyoruz bir yandan ama bulamıyoruz su an için ( kaynanam onlarda kalmıyoruz ve oğlu burda kalıyor diye sürekli eşimi şişirdi gittik suray yaptı ben orda kalamam ki tek yerde soba yanıyor evleri buz gibi kalkıp oturamıyorum ona hizmet edemem kayın babamın yannda kalamam bunu anlamadı oglunu doldurdu ben hissediyorum burda kalıyoruz die içi içini yiyor ) Eşim dün annemle mesajlaşmış bende dershanedeydim o ara..
Annem : hiç ev bulamassanız napacaksnz
Eşim : hiç bulamassak havalar ısınınca evimize geçeriz güze doğru bulmaya calışırım
Annem: hadi o zamanda bulamassanız
Eşim: valla bilmiyorum napacağız bütcemize göre cıkmıyor ev ... ( çok pahalı evler cıkıyor karşımıza)
Kızının istediği yerlerden bulamıyoruz olmassa birazda uzaklaşacağız x y z muhitlerine bakacağız napalım
Annem : kızım oralara gitmez bunu biliyosun sende
Eşim : Zorda kalırsak mecbur gitcek felan demiş
Her neyse konuşmalar bu şkilde.. Benim kızdığım nokta eşim işine gelmeyen yeri istemiyor ..
Bir ev bulduk çok güzeldi.. ama annesgilin oraya minübüs olmadığı için orayı tutmayı biliyormusunuz hayatım sapa bura dedi bir aşağı insen inemen biyere gitsen gidemen felan.. tamam dedim ağızımı acmadım
Ama kendine gelince birşey yok x y z muhitlerini istemedimi dile getirdim oralar olmaz dediğim halde son çare oralara bakılacak diyor.. x y z muhitlerindede bir aşağı inilmez çarşıa cok uzak.. aynı durum.. Ama annesigile dolmuş kalkıyor ya o zaman sorun olmuyor onun için.. buda beni deli etti anlıcanız işine geldi gibi davranıyor..
Annemde bunları söyledi bana bende eşime çattm
Hayırdır benden habersiz benim istemedim yerlere mi bakmaya karar verdin oralar sapa değil mi oralar uzak değil mi sırf ananlara dolmuş kalkıyor ya senin için fark etmez demi diyerek bağrdm
Eşimde annen gelipde konuşmalarımızı sanamı yapıştırdı ben sadece annene örnek gösterdim cok zorda kalırsak die dedi..
Bende çok zorda kalacak birşey yok gidip oralardan 50. 100 tl aşağı oturmaktanda istediğim yerde 100 tl fazla veririm istedim muhitlerde otururum.. hani bana diyordun hayatım suralar sapa çarşıa uzak buralar uzak..
SEnin o dediğin yerlerde uzak noldu ne değişti.. Sırf annenlere minibüs kalkıyor die demi dedim..
Benim sinrlendiğim nokta işine gelmeyen yeri hayatım ora uzak sapa su bu diyor işine gelen yeri uzakta olsa sapa da olsa aşağıda iniilmese olur diyor nie çünkü anasıgili düşünüyor
BEnde zıvanadan cıktım o bana bagırdı ben ona bagırdm :KK43: birsürü laf söyledim çünkü eline fırsat versem yine aynsını yapacak yine beni istemedim yerde oturtacak bu sefer razı gelemem
O sinirle çok laf söyledim sen karaktersizsin Seref... sin dedim Sen ananların ordaki gibi bir yere laiksin çöplüklere laiksin dedim defol dedim .. Eşim şimdie kadar bana ne bi hakaret etti ne bi kötü söz söyledi.. Çok kavgalar ettik ama hiç birinde saygısını bozmadı ben ise bozdum :KK43: biliyorum çok ileri gittim inanını bu sözleri nasıl dedim bilmiyorum.. çok utandım kendimden.. Eşim bana annende sana hemen geldi konuşmaları mı yapştrdı yazık diyerek kapattı telefonu
Annem geldi sonra mesajları okudum evet eşim sadece örnek göstermiş cok çaresiz kalırsak oralar ucuz olmassa oralarda otururuz die..
Birazda annemn dolduruşna geldim sanrm sonradan çok pişman oldum.. eşim akşam oldu gelmedi. aradm açmadı snra bana mesaj attı ben kötüledim.. :KK43: benim durumumu bile bile bana bagırdı çağırdı gece geldi..
Hiç konuşmadı ( sen oralara layiksin çöplüğüne don ) lafım çok onurunu kırmış ( karaktersiz serefsiz) demem de sabah oldu hiç konuşmadı işe gitti
Ben su an çok kötüyüm keşke böyle olmasaydı hep aramıza birileri girdi.. kaynanam yüzünden ayrılma noktasına geldik.. onlar yzünden bebegimi kaybetme noktasına geldim çok şey yaşadım
Şimdide durduk yere kendim hata yapıyorum
BEni sinir eden tek şey işine geldiği gibi davranması ve bu ev konusunda bile anasıgili düşünmesi oldu
Ama cok ileri gittim :KK43: şimdi napmalıyım bilmiyorum.. eşimde hatalı ama ben ondan cok daha hatalıyım bilyorum.. Haklı olduğum halde haksız duruma düştüm bu çok daha kötü oldu

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne denir ki. Haklı oldugun halde yanlış bi çıkış yapıp hatalı duruma düşmüşsün. Erkekler neden bilmem annesinin evine hep yakın olmak istiyor. Tatlı dille yola getirip istediğin yerde eve çıkmalıydın. Şimdi bu sözleri hemen unutmaz. Burnundan fitil fitil çıkarır benden demesi.

Ben de senin gibi fevriyim sonra dusunce utaniyorum yaptiklarimdan esini takdir ettim masallah ona düzgün bir dille uc bes kurusun hesabini yapmayalim düzgün sıcak bir evde oturalim yoksa kiradan kazandigimizi sandigimiz parayi sagligimiz icin harcamak zorunda kalcaz de ki bir de bebek var uysal bir sekilde anlatin hataniz için de size karsi koyamiyorsa az cilve yaparak Özür dileyin kabul etmezse cok da ustelemeyin

kalp kırılmadan birşey elde edilmiyor ama ortada ev yok birşey yok gereksiz bağırış olmuş
eşiniz sonuçta gelmiş
üzülmeyin... sonuçta o üzülmesin diye ileride siz üzülebilirsiniz
ama böyle ortada ev bile yokken yakmayın gemileri

Annenize çok kızdım tamam bir iyilik yapmış evini açmış ama eşinizin üstüne çok gitmiş bi de sizi dolduruşa getirmiş tamam annedir baş tacidir ama bilemiyorum yani.

İstediğiniz gibi bir yerde oturmak elbette hakkınız ama keşke guzellikle konuşmaya devam etseydiniz ettiginiz hakaretler yenilir yutulur cinsten değil. Eşinizin gönlünü bir şekilde alın. İçtenlikle özür dileyin çünkü hiç kabahati yok gibi belli ki onu da kayınvalideniz dolduruyor.

Son olarak yuvanizin selameti için iki anneden de uzak durun. Selamı hurmeti kesin demiyorum. Sadece sizi doldurmalarina müsaade etmeyin

Anneniz sizi misafir ediyor Allah razı olsun ama bu konuda eşinizle mesajlaşması gereksiz olmuş
Fikrini söyleyebilir tabiki ama bunu üçünüz beraberken yüz yüze söylemesi daha uygun olurmuş. mesajlarda da üstüne gitmiş benim anladığım
Sürekli bulamazsanız neolur yerine gönlünüze göre bulursunuz evladım inşallah deseydi keşke.
Öfkeyle söyledim özür dilerim deyip konuyu kapatın
Annenizinde fırsatını vermeyin eşinizide hırpalamayın

Çok acı saygıyı kaybetmişsin!!! Şe..siz ne demek ya o senin kocan Nasıl dersin??? Bir ev yüzünden hıhh?? K.bakma ama acilen özür dile ve affetmesi için elinden geleni yap. Bu kadar da gitmeyin üzerine maddi durumu kısıtlı ne yapabilir?

Ne denir ki. Haklı oldugun halde yanlış bi çıkış yapıp hatalı duruma düşmüşsün. Erkekler neden bilmem annesinin evine hep yakın olmak istiyor. Tatlı dille yola getirip istediğin yerde eve çıkmalıydın. Şimdi bu sözleri hemen unutmaz. Burnundan fitil fitil çıkarır benden demesi.
biliyorum bu sözler cok agır bir şekilde dönecek bana keşke dilime hakim olabilseydim ama beceremedim yapamadım.. haklıyken haksız ve aciz bir konuma düştüm şimdi napmalıym bilmiyorum enisi susmak mı :KK43:

Çok acı saygıyı kaybetmişsin!!! Şe..siz ne demek ya o senin kocan Nasıl dersin??? Bir ev yüzünden hıhh?? K.bakma ama acilen özür dile ve affetmesi için elinden geleni yap. Bu kadar da gitmeyin üzerine maddi durumu kısıtlı ne yapabilir?
biliyorum canm ben çok üzerine gittim hatamı kabul ediyorum.. dememem lazımdı ama oda işine geldi gibi davranıyor işine gelmeyen yere kirası ucuzda olsa sapa uzak diyor işine gelen yer uzakda sapa da olsa onu diyemiyor anasını düşünüyor siz olsanız sizdesinir olmazmısnz bu duruma..

Anneniz sizi misafir ediyor Allah razı olsun ama bu konuda eşinizle mesajlaşması gereksiz olmuş
Fikrini söyleyebilir tabiki ama bunu üçünüz beraberken yüz yüze söylemesi daha uygun olurmuş. mesajlarda da üstüne gitmiş benim anladığım
Sürekli bulamazsanız neolur yerine gönlünüze göre bulursunuz evladım inşallah deseydi keşke.
Öfkeyle söyledim özür dilerim deyip konuyu kapatın
Annenizinde fırsatını vermeyin eşinizide hırpalamayın
annemin karışması cok kötü oldu ve eşim annen konuştuklarımızı hemen sana mı yapıştırdı çok yazık ben örnek gsterdim deid..
Ben çk korkyrm yine istemedim bi yerden evi tutmasına.. ucuz ev bulduk ama bahane buldu uzak sapa aşa inemessin.. ( annesgilie dolmuş kalkmıyor) ama başka uzak yerlere ( annesgile dolmuş kalktığı için ) oralara uzak demiyor bahane bulmuyor kendini düşünüyor siz olsanız sizde tepki göstermezmydinz

kalp kırılmadan birşey elde edilmiyor ama ortada ev yok birşey yok gereksiz bağırış olmuş
eşiniz sonuçta gelmiş
üzülmeyin... sonuçta o üzülmesin diye ileride siz üzülebilirsiniz
ama böyle ortada ev bile yokken yakmayın gemileri
gereksiz oldu biliyorum ama ben yine aynı şeyleri yaşamaktan korktm işine geldiği gibi davranıyor cok ev bulduk ama anasigile uzak die tutmadı bahanesi uzak sapa oldu x y z muhitleride bana uzak sapa ama onun işine geldi için ses etmiyo ben onun istemedi yerlere bakmıyorum ama o benim istemedim yerlere bakmaya çalışıyor sizce bu haksızlk değil mi yada bencillik değil mi..

Ben de senin gibi fevriyim sonra dusunce utaniyorum yaptiklarimdan esini takdir ettim masallah ona düzgün bir dille uc bes kurusun hesabini yapmayalim düzgün sıcak bir evde oturalim yoksa kiradan kazandigimizi sandigimiz parayi sagligimiz icin harcamak zorunda kalcaz de ki bir de bebek var uysal bir sekilde anlatin hataniz için de size karsi koyamiyorsa az cilve yaparak Özür dileyin kabul etmezse cok da ustelemeyin
bende çk fevriyim ve bu yüzden kaybediyorum bilyormsnz haklıyken haksız konuma düşüyorum aglıyorum sızlıyorum kimsenin umrunda olmuyor.. ama oda damarıma basıyor hala işine geldiği gibi davranıyor onu istemedi yer olunca birşey diyemiyorum benim istemedim yer olunca başlıyor vay sen hiç bir yeri istemiyorsunda vay şöylede vay böylede demeye..

arayı anneniz bozmuş..

annenize ne sizin evinizden.. kayınvalideniz annenizin yaptığını yapsa; ona neki o ne karışıyor bizim evimize dersiniz..

lütfen birazcık çift taraflı olmaya çalışın..

he ayrıca ben eşinizin yerinde olsam sizi çoook zor affederim oda çocuğun hatrına.
ben bilyorum zaten hatalı oldumu ama cok zoruma gitti.. hep işine geleni yaptı
onun istemedi yer olunca ben tamam diyorum benm istemedim yer olunca bana laf yapıyor bu haksızlk değil mi..
ama ne olrsa olsun o sözlerimi hKLI cıkarmaz onuda bilyorum :KK43:

anneniz rahatsız mı sizin orda kalmanızdan da adamı sorguya çekmiş.. yok bulamazsınız yok güze de bulamazsanız vs vs..
ayrıca evde konuşmuyorlar mı da mesajla iletmiş ev derdini..

evet annenizin dolduruşuna gelmişsiniz.. benim kızım oralarda oturmaz ne ya.. oralar dediği her nereyse orda da insanlar oturuyor.. sizde maşallah gazı alıp çöplüğüne dön demişsiniz ..

alın karşınıza konuşun özür dileyin..

anneniz rahatsız mı sizin orda kalmanızdan da adamı sorguya çekmiş.. yok bulamazsınız yok güze de bulamazsanız vs vs..
ayrıca evde konuşmuyorlar mı da mesajla iletmiş ev derdini..

evet annenizin dolduruşuna gelmişsiniz.. benim kızım oralarda oturmaz ne ya.. oralar dediği her nereyse orda da insanlar oturuyor.. sizde maşallah gazı alıp çöplüğüne dön demişsiniz ..

alın karşınıza konuşun özür dileyin..
bilyrm annemin de dolduruşuna geldim.. benm tek zoruma giden eşimin hala bütün olanlara ragmen ailesini düşünmesi işine geldi gibi davranması..
Kendi istemedi bir yer oldu zaman hayatım ben buraları istemiyorum diyor tamam diyorum saygı gösteriyorum..
Benim istemedim x y z muhitlerine ısrarla bakmaya çalışıyor hayatım istemiyorum diyorum sende hiç bir yer istemiyosn diye başlıyor kendine gelince birşey yok bana gelince laf söz ediyor sırf anası için bu haksızlk değil mi .

gereksiz oldu biliyorum ama ben yine aynı şeyleri yaşamaktan korktm işine geldiği gibi davranıyor cok ev bulduk ama anasigile uzak die tutmadı bahanesi uzak sapa oldu x y z muhitleride bana uzak sapa ama onun işine geldi için ses etmiyo ben onun istemedi yerlere bakmıyorum ama o benim istemedim yerlere bakmaya çalışıyor sizce bu haksızlk değil mi yada bencillik değil mi..
adam ben çabaladım demek için de geliyor olabilir sonuçta geliyor ama hepsine bir kulp buluyor
ayrıca ev ha deyince bulunmuyor
sabredin ve herşeyin hemen olmasını beklemeyin...

Annesigile yakın olmak istemesi normal. Bizde ev bakıyoruz annesinin mahallesinden bakıyor. Ne var ki baksın. Ne olacak yani. Bence eşinle araya soğukluk girmeden kısa sürede düzelt.

okadar da kizma kendine bence alttan almasi lazim sonucta hamilesin ve zaten gergin bi donemdesiniz bardagin tasmis... olur oyle seyler

Annesigile yakın olmak istemesi normal. Bizde ev bakıyoruz annesinin mahallesinden bakıyor. Ne var ki baksın. Ne olacak yani. Bence eşinle araya soğukluk girmeden kısa sürede düzelt.
ben asla annegile yakın oturmam yoksa o kadın benim yuvamı yıkar o kadın yüzünden ayrılma noktasına geldik koptuk nası lyakın oturabirilim başıma gelecekleri bile bile.. o zaman bende annemin yakınından bakyım benmkide normal olsun..

X