Eşimle Çok kötü kavga ettik çok hatalıyım... :(

Eşine anasına yakın olmak istiyo diye kiziyosun, ama sırf sen ve bebeginiz için şu an anasinda degil de senin ananda kaliyo. yani o kadar da ana düşkünü gibi değil aslında. (Biz ne ana düşkünleri gördük burda.) Adama, "kendi çöplüğüne dön, ş...siz, k...siz" diye hakaret edip de akşam eve donmesini beklemek de tuhaf olmuş. Annen konusunda da haklı bence. Lafı soylemekten söylemeye fark vardır. Msj hiç de olumsuzluk icermiyo. Ama annen senden bahsederken adını soylemek yerine "benim kızım oralarda oturmaz" diyo. Prenses miyiz allah aşkına ya. Kocanla bu konuyu sakince konuş. Özür dileyerek başla. Sonra rahatsız olduğun durumlari belirt. Ortak bi noktada buluşmaya çalışın. Ancak dediğim gibi yazik olmuş. Hakaret aşağılama bi kere oldu mu, sonrası geliyor maalesef.

Buraya anlatıp rahatlamak istedim paylaşabileceğim derdimi kimsem yok.. Biz evlenmeden evvel eşim hiç istemediğim bir evi tutmuştu.. ( kirası ucuzdu o zaman bütçemizde çok sınırlıydı.. ) Ev çok küçüktü çatı katıydı hiç içim atmamıştı ama olsun diyerek tuttum evi... Kış geldi çatı katıydı hiç ısımamıştı 500 tl fatura ödedim gecen ay bir nebze ısınmadı.. alt boş üst boş yanlar boş olunca.. Bende hamileyim sürekli hasta oluyordum burdada paylaşmştm.. kalınacK GİBİ değildi banyo bile yapamıyorduk
Annem tek yaşıyor ( babam vefat etti kardeşim ablam abim yok) gelin burda kalın ev bulana kadar dedi..
Eşim ne kadarda istemese burda ne kadarda rahat edemese benm için evladm için geldi.. 3 haftadır annemde kalıyoruz ev arıyoruz bir yandan ama bulamıyoruz su an için ( kaynanam onlarda kalmıyoruz ve oğlu burda kalıyor diye sürekli eşimi şişirdi gittik suray yaptı ben orda kalamam ki tek yerde soba yanıyor evleri buz gibi kalkıp oturamıyorum ona hizmet edemem kayın babamın yannda kalamam bunu anlamadı oglunu doldurdu ben hissediyorum burda kalıyoruz die içi içini yiyor ) Eşim dün annemle mesajlaşmış bende dershanedeydim o ara..
Annem : hiç ev bulamassanız napacaksnz
Eşim : hiç bulamassak havalar ısınınca evimize geçeriz güze doğru bulmaya calışırım
Annem: hadi o zamanda bulamassanız
Eşim: valla bilmiyorum napacağız bütcemize göre cıkmıyor ev ... ( çok pahalı evler cıkıyor karşımıza)
Kızının istediği yerlerden bulamıyoruz olmassa birazda uzaklaşacağız x y z muhitlerine bakacağız napalım
Annem : kızım oralara gitmez bunu biliyosun sende
Eşim : Zorda kalırsak mecbur gitcek felan demiş
Her neyse konuşmalar bu şkilde.. Benim kızdığım nokta eşim işine gelmeyen yeri istemiyor ..
Bir ev bulduk çok güzeldi.. ama annesgilin oraya minübüs olmadığı için orayı tutmayı biliyormusunuz hayatım sapa bura dedi bir aşağı insen inemen biyere gitsen gidemen felan.. tamam dedim ağızımı acmadım
Ama kendine gelince birşey yok x y z muhitlerini istemedimi dile getirdim oralar olmaz dediğim halde son çare oralara bakılacak diyor.. x y z muhitlerindede bir aşağı inilmez çarşıa cok uzak.. aynı durum.. Ama annesigile dolmuş kalkıyor ya o zaman sorun olmuyor onun için.. buda beni deli etti anlıcanız işine geldi gibi davranıyor..
Annemde bunları söyledi bana bende eşime çattm
Hayırdır benden habersiz benim istemedim yerlere mi bakmaya karar verdin oralar sapa değil mi oralar uzak değil mi sırf ananlara dolmuş kalkıyor ya senin için fark etmez demi diyerek bağrdm
Eşimde annen gelipde konuşmalarımızı sanamı yapıştırdı ben sadece annene örnek gösterdim cok zorda kalırsak die dedi..
Bende çok zorda kalacak birşey yok gidip oralardan 50. 100 tl aşağı oturmaktanda istediğim yerde 100 tl fazla veririm istedim muhitlerde otururum.. hani bana diyordun hayatım suralar sapa çarşıa uzak buralar uzak..
SEnin o dediğin yerlerde uzak noldu ne değişti.. Sırf annenlere minibüs kalkıyor die demi dedim..
Benim sinrlendiğim nokta işine gelmeyen yeri hayatım ora uzak sapa su bu diyor işine gelen yeri uzakta olsa sapa da olsa aşağıda iniilmese olur diyor nie çünkü anasıgili düşünüyor
BEnde zıvanadan cıktım o bana bagırdı ben ona bagırdm :KK43: birsürü laf söyledim çünkü eline fırsat versem yine aynsını yapacak yine beni istemedim yerde oturtacak bu sefer razı gelemem
O sinirle çok laf söyledim sen karaktersizsin Seref... sin dedim Sen ananların ordaki gibi bir yere laiksin çöplüklere laiksin dedim defol dedim .. Eşim şimdie kadar bana ne bi hakaret etti ne bi kötü söz söyledi.. Çok kavgalar ettik ama hiç birinde saygısını bozmadı ben ise bozdum :KK43: biliyorum çok ileri gittim inanını bu sözleri nasıl dedim bilmiyorum.. çok utandım kendimden.. Eşim bana annende sana hemen geldi konuşmaları mı yapştrdı yazık diyerek kapattı telefonu
Annem geldi sonra mesajları okudum evet eşim sadece örnek göstermiş cok çaresiz kalırsak oralar ucuz olmassa oralarda otururuz die..
Birazda annemn dolduruşna geldim sanrm sonradan çok pişman oldum.. eşim akşam oldu gelmedi. aradm açmadı snra bana mesaj attı ben kötüledim.. :KK43: benim durumumu bile bile bana bagırdı çağırdı gece geldi..
Hiç konuşmadı ( sen oralara layiksin çöplüğüne don ) lafım çok onurunu kırmış ( karaktersiz serefsiz) demem de sabah oldu hiç konuşmadı işe gitti
Ben su an çok kötüyüm keşke böyle olmasaydı hep aramıza birileri girdi.. kaynanam yüzünden ayrılma noktasına geldik.. onlar yzünden bebegimi kaybetme noktasına geldim çok şey yaşadım
Şimdide durduk yere kendim hata yapıyorum
BEni sinir eden tek şey işine geldiği gibi davranması ve bu ev konusunda bile anasıgili düşünmesi oldu
Ama cok ileri gittim :KK43: şimdi napmalıyım bilmiyorum.. eşimde hatalı ama ben ondan cok daha hatalıyım bilyorum.. Haklı olduğum halde haksız duruma düştüm bu çok daha kötü oldu
Seninki fevrilik değil simariklik olmuş oraya gitmem orda oturmam anasına hizmet etmem bide üstüne bi sürü hakaret sizin özür dilemekten daha fazla yapacağınız işler var gibi görünüyor

Buraya anlatıp rahatlamak istedim paylaşabileceğim derdimi kimsem yok.. Biz evlenmeden evvel eşim hiç istemediğim bir evi tutmuştu.. ( kirası ucuzdu o zaman bütçemizde çok sınırlıydı.. ) Ev çok küçüktü çatı katıydı hiç içim atmamıştı ama olsun diyerek tuttum evi... Kış geldi çatı katıydı hiç ısımamıştı 500 tl fatura ödedim gecen ay bir nebze ısınmadı.. alt boş üst boş yanlar boş olunca.. Bende hamileyim sürekli hasta oluyordum burdada paylaşmştm.. kalınacK GİBİ değildi banyo bile yapamıyorduk
Annem tek yaşıyor ( babam vefat etti kardeşim ablam abim yok) gelin burda kalın ev bulana kadar dedi..
Eşim ne kadarda istemese burda ne kadarda rahat edemese benm için evladm için geldi.. 3 haftadır annemde kalıyoruz ev arıyoruz bir yandan ama bulamıyoruz su an için ( kaynanam onlarda kalmıyoruz ve oğlu burda kalıyor diye sürekli eşimi şişirdi gittik suray yaptı ben orda kalamam ki tek yerde soba yanıyor evleri buz gibi kalkıp oturamıyorum ona hizmet edemem kayın babamın yannda kalamam bunu anlamadı oglunu doldurdu ben hissediyorum burda kalıyoruz die içi içini yiyor ) Eşim dün annemle mesajlaşmış bende dershanedeydim o ara..
Annem : hiç ev bulamassanız napacaksnz
Eşim : hiç bulamassak havalar ısınınca evimize geçeriz güze doğru bulmaya calışırım
Annem: hadi o zamanda bulamassanız
Eşim: valla bilmiyorum napacağız bütcemize göre cıkmıyor ev ... ( çok pahalı evler cıkıyor karşımıza)
Kızının istediği yerlerden bulamıyoruz olmassa birazda uzaklaşacağız x y z muhitlerine bakacağız napalım
Annem : kızım oralara gitmez bunu biliyosun sende
Eşim : Zorda kalırsak mecbur gitcek felan demiş
Her neyse konuşmalar bu şkilde.. Benim kızdığım nokta eşim işine gelmeyen yeri istemiyor ..
Bir ev bulduk çok güzeldi.. ama annesgilin oraya minübüs olmadığı için orayı tutmayı biliyormusunuz hayatım sapa bura dedi bir aşağı insen inemen biyere gitsen gidemen felan.. tamam dedim ağızımı acmadım
Ama kendine gelince birşey yok x y z muhitlerini istemedimi dile getirdim oralar olmaz dediğim halde son çare oralara bakılacak diyor.. x y z muhitlerindede bir aşağı inilmez çarşıa cok uzak.. aynı durum.. Ama annesigile dolmuş kalkıyor ya o zaman sorun olmuyor onun için.. buda beni deli etti anlıcanız işine geldi gibi davranıyor..
Annemde bunları söyledi bana bende eşime çattm
Hayırdır benden habersiz benim istemedim yerlere mi bakmaya karar verdin oralar sapa değil mi oralar uzak değil mi sırf ananlara dolmuş kalkıyor ya senin için fark etmez demi diyerek bağrdm
Eşimde annen gelipde konuşmalarımızı sanamı yapıştırdı ben sadece annene örnek gösterdim cok zorda kalırsak die dedi..
Bende çok zorda kalacak birşey yok gidip oralardan 50. 100 tl aşağı oturmaktanda istediğim yerde 100 tl fazla veririm istedim muhitlerde otururum.. hani bana diyordun hayatım suralar sapa çarşıa uzak buralar uzak..
SEnin o dediğin yerlerde uzak noldu ne değişti.. Sırf annenlere minibüs kalkıyor die demi dedim..
Benim sinrlendiğim nokta işine gelmeyen yeri hayatım ora uzak sapa su bu diyor işine gelen yeri uzakta olsa sapa da olsa aşağıda iniilmese olur diyor nie çünkü anasıgili düşünüyor
BEnde zıvanadan cıktım o bana bagırdı ben ona bagırdm :KK43: birsürü laf söyledim çünkü eline fırsat versem yine aynsını yapacak yine beni istemedim yerde oturtacak bu sefer razı gelemem
O sinirle çok laf söyledim sen karaktersizsin Seref... sin dedim Sen ananların ordaki gibi bir yere laiksin çöplüklere laiksin dedim defol dedim .. Eşim şimdie kadar bana ne bi hakaret etti ne bi kötü söz söyledi.. Çok kavgalar ettik ama hiç birinde saygısını bozmadı ben ise bozdum :KK43: biliyorum çok ileri gittim inanını bu sözleri nasıl dedim bilmiyorum.. çok utandım kendimden.. Eşim bana annende sana hemen geldi konuşmaları mı yapştrdı yazık diyerek kapattı telefonu
Annem geldi sonra mesajları okudum evet eşim sadece örnek göstermiş cok çaresiz kalırsak oralar ucuz olmassa oralarda otururuz die..
Birazda annemn dolduruşna geldim sanrm sonradan çok pişman oldum.. eşim akşam oldu gelmedi. aradm açmadı snra bana mesaj attı ben kötüledim.. :KK43: benim durumumu bile bile bana bagırdı çağırdı gece geldi..
Hiç konuşmadı ( sen oralara layiksin çöplüğüne don ) lafım çok onurunu kırmış ( karaktersiz serefsiz) demem de sabah oldu hiç konuşmadı işe gitti
Ben su an çok kötüyüm keşke böyle olmasaydı hep aramıza birileri girdi.. kaynanam yüzünden ayrılma noktasına geldik.. onlar yzünden bebegimi kaybetme noktasına geldim çok şey yaşadım
Şimdide durduk yere kendim hata yapıyorum
BEni sinir eden tek şey işine geldiği gibi davranması ve bu ev konusunda bile anasıgili düşünmesi oldu
Ama cok ileri gittim :KK43: şimdi napmalıyım bilmiyorum.. eşimde hatalı ama ben ondan cok daha hatalıyım bilyorum.. Haklı olduğum halde haksız duruma düştüm bu çok daha kötü oldu
Kusura bakmayın ama inşallah evladımız erkektir ve onunda eşi sizin gibi iç guveysi ister resmen eşiniz iç guveysi almışsiniz hem sizin hem annenizin kuklası olmuş asılkkötülüğü anneniz yapmış aranızi bozmuş sonra kaynanam kötü eşim annesine yakın yerde oturmak istiyor diyorsunuz o zaman çöpsuz üzümle evlenseydiniz ben anlamıyorum kocalarınin annesi ailesi hep kötü ama kadınlarin ailesi hep mükemmel

"Benim durumumu bile bile bana bagrdi cagirdi" demissiniz.
Sizin drumunuz ne pardon?
Hamile olmanizmi?
O kadar hatalisinizki.
Ne yani siz hamilesiniz diye kocana serefsiz de, copluge git de. Sonrada sana bagirmasindan gocun. Adam yine iyi dayanmis.
Siz kimsinizde kocanizin ailenin oturdgu yeri copluk diye adlandiriyosunz.
Bide " oda hatali bende' diyosunz. Hayir burda sadece siz hatalisiniz.
' bari bu sefer benim istedgim olsun' diyosunz. Ilk ev alma mevzusunda sanki esinizinmi dedigi oldu? Kocanizn cok isine yarar zaten buz gibi evde oturup, kv ye yerlesmek. O zamanlar durum bunlari gerektirmis mecbur kalinmis o ev, sizde kabul etmissinz. Ne demeye onun dedigi olsun istiyor diyorsunz. Kocaniz istemezmiydi eviniz sicak olsun? Hemde nasil guzel razi gostermis annenizde oturmaya.

Degerini bilmiyosnz siz varya.

Tartışmayı bilmiyorsanız tartışmaya girmeyeceksiniz. Tamam kadının şerri diye bir şey var ama bu hakaretler,bukadar bozuk üsluplar ne gerek var? Kendi değerinizi yitiriyorsunuz. 6 seneyi aşkındır evliyim,eşim 9-10 yıldır hayatımda ve bu saydıklarınına benzer lafların binde birini bile söylemedim bugüne kadar. Kadının çirkefleşmesini hiç hoş bulmuyorum. Sinirine hakim olmayacaksan tartışmayacaksın yada oturup iki insan gibi problemini çözeceksin. Eşinde hata yok baştan sona kadar sen hatalısın ve ağır laflarını unutturmak için çok çaba harcaman lazım. Biri bana şerefime dil uzatacak ben onun yüzüne bakmam. Ayrıca belirteyim benim evim var ama alırken eşimin ailesine ulaşım için kolay olacak yerden aldım.

umarım eşinin gönlünü kısa zamanda alırsın ve aranız düzelir. bence eşin gayet iyi niyetli davranmış ayrıca bütçenize uygun ev o muhitte yoksa başka yerlere de bakın ne olmuş ki çarşıya biraz uzak ise :S

demek ki neymiş,

benim annem canım annem ama kaynanam karışmasın bize kafası yanlışmış... Anneniz de sizin kadar hatalı. sınırı koyamayan da belli ki sizsiniz.

Eşinin gönlünü biran önce almaya bak
Ruh halinden kaynaklı söylemişsin belli Sonuçta pişmansın. Özrünü dile oda sana bir adım gelecektir.

annenin mesajları ne kadar kavgaya teşvik edici öyle.
resmen zorlamış terlemesi için ama eşin iyi sabırlıymış.
zorla deşmiş ya onu da bulamazsan ya o zmanda bulamazsan ya hiç bulamazsan adam sabırlıymış kayanana sana böyle mesjlar atsa kadın remsne cadı dersin konu açarsın.
ayrıca sonra gelip sizi doldurup kavga etmenizi sağlamsı daha çirkin.
eşim durumumu (hamile olmanı) biliyor hala bana bunu dedi diyorsun da annen de durumunu biliyor.

Yazılanları tek tek okudum hepinize tsk ederim fikirlernz için bende böyle olsn istemezdim ama oldu ne yazikki ve ben bugun net birsey daha gordum dun resmen amnem hem esimi zorlams mesajda hemde beni doldurms esimnde dediği gibi zirp gelip yapıştır di zaten hassas bi dönemde ym ondan snra olna oldu.
Şimdi gecms karşıma ee noldu söyle böyle diyor. Hic birsey demedmde anlatmadmda ben gördüm ki gerçekten annemde cok tehlikeli saf gibi onun yüzünden eşimle arami bozdum cok ama cok pişmanım :KK43: eşim den dunde Özür dilemstm sabahta Özür diledm sarldm ams hic bir tepki vermedi vermiyor da eşimle konsmyrm bile annemn evndyken ama su an cok Üzgünüm içim içimi yiyor :KK43:

Eşinin gönlünü biran önce almaya bak
Ruh halinden kaynaklı söylemişsin belli Sonuçta pişmansın. Özrünü dile oda sana bir adım gelecektir.
Diledm ama gelmedi canm ne kadar safmsm annemin doldrsuna gelmsm resmen zevk aldini dusunyem biz kavga ednce bugunde piskin piskin soruo ee noldu die hersey onun yüzünden zaten birdaha esimede mesaj atmasn zaten adami zorluo azindan laf alio sonrada bana yapış tirio

Annenizde az değil bosanmanizi mi istiyo. Sen kayinpederinin yanında rahat edemem diye düşünürken eşini annemgile goturuyosun üstelik agzina geleni söylüyorsun. Hiç empatide mi kuramiyosun adam zaten ezilmiş iyice baştan hatalı o evi tutmakla ama o da ugrasiyo bişeyler için çok acımasız cümleler kurmussunuz. Adamın ailesini yaşadığı yerleri aşşagilamissin hakkın yoktu eşim bana söylese bunları sogurum esimden eskisi gibi Sevemem. Bazı kadinlar çok benmerkezcil oluyo

Haklıyken haksız duruma düşmek tamda böyle bir şey olsa gerek .
Eşinize gerçekten pişman olduğunuzu hissettirin .
Hatta dışarı çıkın biraz baş başa kalın ve her şeyi rahatça konuşun .

O an ne hissettiyseniz açık açık konuşun bence.Hamileliğin vermiş olduğu hormon değişikliğinden olabilir bence fevri çıkış yapmanız. Ona pişman olduğunuzu hissettirin ve düşüncelerinizi güzel naif bir dille sinirlerinize hakim olarak açıklayın. Size değer veren bir insan açık açık konuşmanızı göz ardı edemez.

Annen git kocana o kelimeleri say mı dedi? Kendi ağızından çıkmış işte. Bence başkalarını suçlamayı bırakmalısın.

Anneniz hatalı sizde fazlasıyla söylediğiniz cümleler yüzünden hatalısınız inşallah çözersiniz bu durumu daha ılımlı o an sinirle söylediğinizi belirtin üzgün durun bari :KK51:Anlayamadığım annenizin bu ısrarı nedir ağzından laf almak için eşinizi sıkıştırmış durmuş sonra gelip size yetiştirmiş bir anneye yakışmıyor açıkcası:KK12:Eşinizin annesine minibüs yok diye istememesi çok mu anormal sizin annenize hiç gidecek araç olmazsa yine de tutar mıydınız ? herkesin annesi kendine kusura bakmayın da :KK52:

1. HEP AYNI MUHABBET: SENİN ANNEN - BENİM ANNEM.

YA ARKADAŞ ŞUNU KABUL ETMEK NEDEN BU KADAR ZOR: HEMEN HEMEN HERKES KENDİ AİLESİNİN YANINDA, YAKININDA RAHAT EDER. BİZ "ANNEME YAKIN OLAYIM" DERKEN HAK DA, ADAMLAR "BENİM ANNEME YAKIN OLALIM" DEDİĞİNDE Bİ SÜRÜ BAHANE....ÇOK KIZIYORUM BU BENCİLLİĞE. EŞİNİZ BİR NEVİ İÇ GÜVEY GİBİ GELİP, SİZİN ANNENİZİN EVİNE YERLEŞMİŞ. YİNE LAF YİNE MEMNUNİYETSİZLİK. UMARIM EŞİNİZİN BU NEZAKETİNE KARŞILIK, ARADA BİR DE KAYINVALİDENİZİN EVİNDE KALIYORSUNUZDUR.

2. TARTIŞMA SIRASINDAKİ USLUBA GELİNCE, ZATEN HATANIN FARKINA VARMIŞSINIZ. İÇTEN GELEN BİR ÖZÜR, FIRSAT VARSA BAŞBAŞA GÜZEL Bİ YEMEK. SICAK Bİ ÖPÜCÜK ÇÖZER İŞİ UMARIM :) AMA HAKARET OLAYI ÇOK SIKINTILI DURUM TABİ

Ben bu konuda biraz farklı düşünüyorum.
Ayy o hiç kötü laf etmemiş, sen etmişsin haksızsın diyemem.

Çünkü insanda hanımlık bırakmıyorlar.
Ve onun delirmesine gerek yok ki!
Sonuçta onun istediği oluyor, bencilce mantık dışı seçimler yapıyor ve istediğini elde ediyor.
Neden delirsin?
Neden kötü söz çıksın ağzından?

Ama sen başından beri düşünülmeyen, istekleri umursanmayan tarafsın.
Tabi çıldırma sonucu çıkar ağzından bunlar.

Boşver üzme kendini.

Hamileyken bile beni düşünmeyip anneni düşünüyorsan eğer
ben artık senden hiç bir şey beklemiyorum de ve sus.
Sesine hasret kalsın.

Al karşına, hamileliğim sebebiyle ben bile kendimi tanıyamıyorum düşünmeden konuştum ve çok özür dilerim de. Ben seni kırmadım senin istediğin evde oturdum sana bir şans verdim fikrine saygı duydum bu seferde sen bana bir şans ver ben sen ve çocuğumuzla mutlu olmak istiyorum fln de. Bence hallolur sakin konuşur ve pişman olduğunu belli edersen.

X