Eşimle ilerimi göremiyorum, korkuyorum :(

Şimdi bu iyi bir şey mi: şiddetin kat kat fazlasını gördüm yazıp durumu normalleştirmişsiniz

Son cümlenize de katılıyorum çoluk çocuk olup yük artınca sinirli insanlar hepten zıvanadan çıkıp iyice agresifleşiyor yani bu kızı hiiiiç güzel günler beklemiyor. Bunlar iyi günleri
Ya o şiddet mevzusu yanlış oldu fiziki bi şiddet görmedim ama hergün bagris çağrış biktirmisti beni hergün yaşadigim için öyle yazdım yanlış anlaşılmasın

Evet şiddet tir kabul ediyorum ilk yıllarda oldu ve aramızda konuştuk hallettik şimdi onlardan eser yok ve cok mutluyuz konu sahibi hanimefendi de yeni evli olduğu için ona ithafen yazmıştım
Allah daim etsin mutluluğunuzu fakat ben insanların kolay kolay değişeceklerine inanmıyorum. Bende yeni evliydim! Boşanıyorum! Sonradan düzelir mi diye ömrümü harcayamam. Nitekim 8 ay çok bile dayanmışım. Her geçen günde kararımın ne kadar doğru olduğunu görüyorum.

İyiyken herkes iyidir, mesele kötü zamanlardaki tutumlar!

Bu benim ex koca boşanma aşamasında arabayı abisinin üstüne geçirtmiş, altınları çalmış, krediyide bana yıkıyor.

Anlatabiliyor muyum?

Ben şayet yeni evliyim diye katlanmaya devam etseydim çok daha büyük zararlar görebilirdim maddi ve manevi!

Konu sahibinde de mutlu olabileceğine dair ışık göremiyorum. Adam eşya kırıyor, döküyor, kadıncağızı maddi olarak sömürüyor ve isteklerini tatmin etmiyor.

Ilk evliligim olacaktı eski kötü günlerime yasanmisliklara inat mutlu bir yuvanın özlemi vardi icimde bu sefer mutlu olucam umuduyla bazi seyleri kabullendim anlayislı oldum esime destek cikarsam beni yasatir mutlu eder belki dusüncesiyle. Halbuki ailem hep arkamdadir. Kisaca benimki bir anlik kapılma heyecan hevesti.. sonuclarinın böyle olacagini bilemezdim ki bilsem esimle evlenme yoluna girmez onu biraz daha tanımaya calisirdim. Evet ailesi istemiyormus esim soyluyor hala demin annesi aradi sizin ayrilmaniz gerek anlasamiyorsuniz ilk olarak evlerinizi ayırmanız lazim dedi ben bunları duyar duymaz ağlamaya basladim telefonu kapatmak istedim. Yeni yasanan bir durum. Sanirim okul bitince dilekcelerimizi vericez gibi görunuyor. cok üzülüyorum ama yuvam yıkılsın ister mi hic bir kadın ??

İstemez canım ama bunu söyleyecek yüzü eşinden bulmuş olmalı bu kadın, eşin her şeyi anlatıyor bence şu an kurtuluyorsun araba al birikiminle, doğuda birikim kolay yapılıyor, Yazın Avrupa ya git yani durduğum yerde durma hemen unutursun, o da telde annesine anlatmaya devam etsşn

Ilk evliligim olacaktı eski kötü günlerime yasanmisliklara inat mutlu bir yuvanın özlemi vardi icimde bu sefer mutlu olucam umuduyla bazi seyleri kabullendim anlayislı oldum esime destek cikarsam beni yasatir mutlu eder belki dusüncesiyle. Halbuki ailem hep arkamdadir. Kisaca benimki bir anlik kapılma heyecan hevesti.. sonuclarinın böyle olacagini bilemezdim ki bilsem esimle evlenme yoluna girmez onu biraz daha tanımaya calisirdim. Evet ailesi istemiyormus esim soyluyor hala demin annesi aradi sizin ayrilmaniz gerek anlasamiyorsuniz ilk olarak evlerinizi ayırmanız lazim dedi ben bunları duyar duymaz ağlamaya basladim telefonu kapatmak istedim. Yeni yasanan bir durum. Sanirim okul bitince dilekcelerimizi vericez gibi görunuyor. cok üzülüyorum ama yuvam yıkılsın ister mi hic bir kadın ??
Kimse bosanmak icin evlenmez, ne hayallerle giriliyor bu yola.. Ama ortada bi evlilik, bi yuva olabilmesi icin iki tarafli değer ve emek gerekir.. Her zaman alttan almak da iyi olmuyor, zaten karsidaki kiymet bilmedikten sonra sen ne yaparsan yap vız gelir..

Hepsini okudum ama uzun uzun detaylar hakkında yazacak gücüm yok tek düşündüğüm boşansanız hayrına olur gibi duruyor.

Şunu da söyleyeyim kendi kullandığınız arabayı ödemenizde sorun görmüyorum ama kocan bunu kötü niyetli yapmış gibi duruyor, yoksa kendi kullandığı arabayı neden babasının üzerine yapsın bir sıkıntısı yoksa? Bu yüzünü gösteren biriyle evlenmemeliydin bile.

Allah daim etsin mutluluğunuzu fakat ben insanların kolay kolay değişeceklerine inanmıyorum. Bende yeni evliydim! Boşanıyorum! Sonradan düzelir mi diye ömrümü harcayamam. Nitekim 8 ay çok bile dayanmışım. Her geçen günde kararımın ne kadar doğru olduğunu görüyorum.

İyiyken herkes iyidir, mesele kötü zamanlardaki tutumlar!

Bu benim ex koca boşanma aşamasında arabayı abisinin üstüne geçirtmiş, altınları çalmış, krediyide bana yıkıyor.

Anlatabiliyor muyum?

Ben şayet yeni evliyim diye katlanmaya devam etseydim çok daha büyük zararlar görebilirdim maddi ve manevi!

Konu sahibinde de mutlu olabileceğine dair ışık göremiyorum. Adam eşya kırıyor, döküyor, kadıncağızı maddi olarak sömürüyor ve isteklerini tatmin etmiyor.
Sağol canim benim..inşallah bundan sonra ki hayatında mutlu olursun ama geçtik o zamanları sindi daha anlayışlı bana karşı gözümle görüyorum ikimizde küçük yaşta evlendik ben ona bağlı yorum olgunlaştikca ikimizde torpuledik kendimizi kolay kuruluyor bi yuva ama çok zor yıkılıyor anlıyorum seni ve koni sahibini yaşayan bilir derler ya benim tek artık kaynanam larla iyi geçinmem onun ailesinin ve çevresinin beni çok sevmesi

Sakın sakın vermeyin birikimi! Hiç bir sözüne inanmayın. Seven insan bunları yapmazzz... B Began çok haklı bak.. Benim buna benzer bi ex koca vardı! Pislik beni sağılacak inek gibi görmüş, şimdi düğünde takılan altınları çaldı, arabayı abisinin üstüne geçirmiş ve benim üzerimdeki (araç için çektiğimiz) krediyi ödemiyor.

Borcu üstüme yıkıyor yani. Allah kötüsünden korusun ama en azından çocuk olmadan kurtulduğuma şükrediyorum.

Sizin eşinizde maddiyatçı, cimri, 200tl fazla vergi vermemek için aracı gidip babasının üstüne yapıyor. Dikkat edin nolur. Boşanın ve o birikime erişemesin eşiniz. Ömürboyu mutsuz olmaktansa, ileride daha zor olmasındansa şimdi başındayken kurtulun ve geleceğinize bakın...

Gecmis olsun sana da canim bosanmanıza üzuldüm yuvanız yıkılmış ama eski esinizden kurtulmanıza da bir o kadar sevindim. Ayrica altınlar sizin hakkınız olmalıydı bikere calmak ne demek oluyo! Krediyi de insallah ödemezsiniz. Arastırın iyice. Yazık ya helal etmeyin hic biseyi burnundan gelsin fitil fitil. Umarım bundan sonraki hayatınızda cok mutlu olursuniz ve sizi hakeden biri cikar karsiniza insallah. Eger bende bosanırsam maddi manevi tazminat acarim simdi den anlasmalı bosanalım ozaman diyor niyeti varsa ben hemen bosanalım demicem anlasmali olunca sonradan bisey talep edemiyormussun sanırım pek bilmiyorum prosedurleri ailesi de dahil biraz sürünsünler ailesinin esime boşan cekme karını demeleri cok kolay benim maddiden cok manevi kayıbım olcak cunku ileride hayatimızı kurarken 'evlendim boşandım' diyerek bir hayat kurcaz kolay mı ? Ya akılları başlarına gelir eşim doksan derece döner öfke icin tedavi olmayı kabul eder beni mutlu etmek icin caba sarfeder ya da ben zaten kafamda bitirdim. Olmuyorsa inceldigi yerden kopcak. Ayrica kredi icin biriktirdigimiz maasımı vermicem kesinlikle vazgectim aklı basina gelsin. Bakalım simdi telefonlarla esimi ailesi ariyor zirt pirt disariya cikip konusuyor bakalim nasil daha dolduracaklar merak ediyorum. Zormus evlilik canım inan cocuk oyuncagi degil diyorlar ya iste degilmis gercektende. Allahım sana da yardim etsin bana da boyle çile ceken hepimize..

Gecmis olsun sana da canim bosanmanıza üzuldüm yuvanız yıkılmış ama eski esinizden kurtulmanıza da bir o kadar sevindim. Ayrica altınlar sizin hakkınız olmalıydı bikere calmak ne demek oluyo! Krediyi de insallah ödemezsiniz. Arastırın iyice. Yazık ya helal etmeyin hic biseyi burnundan gelsin fitil fitil. Umarım bundan sonraki hayatınızda cok mutlu olursuniz ve sizi hakeden biri cikar karsiniza insallah. Eger bende bosanırsam maddi manevi tazminat acarim simdi den anlasmalı bosanalım ozaman diyor niyeti varsa ben hemen bosanalım demicem anlasmali olunca sonradan bisey talep edemiyormussun sanırım pek bilmiyorum prosedurleri ailesi de dahil biraz sürünsünler ailesinin esime boşan cekme karını demeleri cok kolay benim maddiden cok manevi kayıbım olcak cunku ileride hayatimızı kurarken 'evlendim boşandım' diyerek bir hayat kurcaz kolay mı ? Ya akılları başlarına gelir eşim doksan derece döner öfke icin tedavi olmayı kabul eder beni mutlu etmek icin caba sarfeder ya da ben zaten kafamda bitirdim. Olmuyorsa inceldigi yerden kopcak. Ayrica kredi icin biriktirdigimiz maasımı vermicem kesinlikle vazgectim aklı basina gelsin. Bakalım simdi telefonlarla esimi ailesi ariyor zirt pirt disariya cikip konusuyor bakalim nasil daha dolduracaklar merak ediyorum. Zormus evlilik canım inan cocuk oyuncagi degil diyorlar ya iste degilmis gercektende. Allahım sana da yardim etsin bana da boyle çile ceken hepimize..
Amin canım amin. Rabbim şu mübarek günde yâr ve yardımcımız olsun!

İnsanların bu denli kötü olabileceklerini hayal edemezdim ben. Aklım almazdı asla ama meğer burnumun dibindeymiş o kötü insanlar.

Allaha sığınıyorum, biliyorumki o benim hakkımı yiyerek bindikleri arabadan hayır görmeyecekler. Eminim çoook çekecekler! Hiçbirine hakkım helal değil, ne o koca olacak karaktersize, ne annesine ne babasına ne abisine!

Ne hayallerle yola çıkıyoruz ama yaşadığımız şeylere bak. Bende ilk anlaşmalı boşanırız diye düşünüyodum ama iğrenç yaratığın arkadan iş çevirdiğini öğrenince direkt çekişmeliye döndüm. Sakın anlaşma falan düşünme sende canım, mağdur olan biziz. Üzülen, kırılan, yıpranan biziz zaten.

Çoook uzun araba olayına kadar okudum. Araba evlenmeden önce alınıp tükenmiş değil kullanan sizsiniz ödemelisiniz.
Babanıza üzüldüm allah rahmet eylesin, babanne şahane kök sokturur. Amaaaaa artık aileniz denilince aklınıza eşiniz gelmeli geri kalan akrabadır.
Aile sırlarınızı sokağa dökmeyin.

Ben bu konuya yorum yazmayacaktım.sırf bu cevabınız için yazıyorum. Burada kasıtlı bir davranış var bir kere.Araba özellikle evlenmeden önce ve başkasının adına alınıyor. Borç kadıncağıza odetilip hukuken, hiçbir hak talep edemecegi duruma getiriliyor. Biz kadınlar sizin gibi iyi niyetle yaklaşıp duruyoruz. Maddi-manevi sömürülüyoruz. Lütfen gözümüzü açalım artık. Çalışıyorsak ve ödeme yapıyorsak bizahmet mal bizim olsun.

Ben bu konuya yorum yazmayacaktım.sırf bu cevabınız için yazıyorum. Burada kasıtlı bir davranış var bir kere.Araba özellikle evlenmeden önce ve başkasının adına alınıyor. Borç kadıncağıza odetilip hukuken, hiçbir hak talep edemecegi duruma getiriliyor. Biz kadınlar sizin gibi iyi niyetle yaklaşıp duruyoruz. Maddi-manevi sömürülüyoruz. Lütfen gözümüzü açalım artık. Çalışıyorsak ve ödeme yapıyorsak bizahmet mal bizim olsun.
Ben de o kısmı okumadan yazmıştım.
Allah iyi insanlarla karşılaştırsın.
Araba eşinin üzerine sanmış ona göre yazmıştım. Empati yaptım kendi esim haram yemez haliyle bi dünya malım olsa onun üstüne olabilir sıkıntı yok boşanma vs durumunda benim hakkımdan fazlasını vereceğine eminim.
Konu sahibi arkadaşımızin da hakkında hayırlısı olsun.

ACİMA,ACİYANİN OLMAZ..

Laftan anlamiyorsa inceldigi yerden kopsun..doğru mantık..ne mutlu ki kavga edebiliyorsunuz..aynı evde 5 yıl kavga edemeden bağırıp çağırdım..adım nankör oldu..iyi olup ailesi konusunda hep zorladım kendimi ama hayır demedim.." bu kadar iyi olmasaydın" dendi..

Eğer seninle bı kahve içmeye gitmeyi,bı sinema gitmeyi gereksiz görüyor da.adi cimri dir.bunu eşe yakıştırmak zor,kabullenmesi güç ama böyle..ne yazıkki..

Paranı ne olursa olsun kaptırma.kendilerini çok akıllı sanıyorlar..

Ve çocuğun olmadan bı psikolog bul.tum + ve - lerini değerlendir..

Yoksa evlilik tam bir işkenceye dönüyor :KK43:

Aynen
Kadınlar seviyoruz diye duygusal davranıp haklarını yedirmesinler

Çok uzun hepsini okuyamadım.Ama ben olsaydım babasının üstüne aldigi arabanın borcunu ödemezdim.Amac ne neden onun üstüne alinmiş yarın boşansanız hiç bir hakkınız olmayacak o araba üzerinde.

Cimri erkekle asla mutlu olunmaz...bunu bilir bunu soylerim...Arabayı da sana odetmiş...cimriler bencildir zaten...Yol yakınken dön çocuk yapmadan

X