Eşimle ilerimi göremiyorum, korkuyorum :(

Sürekli gezip tozmak la adamın başını yemişsin resmen araba konusunda yine siz haksizsiniz baştan kabul etmeyecek tiniz şimdi ifade etmenin manası yok hep gezmek yerine esin icon özel şeyler yapabilirsin çalıştığın için pek sanmıyorum yemek le filan uğraştığınj gelenek Görenek farklı demişsin belki de kendi yöresine ait şeyler yemek içmek itiyor dur evi kırıp dökmesine de üzüldüm bi erkek kolay kolay o raddeye gelmez ama ailesiyle uğraşmayi bırakın mal mülk sevdalısı gibi gözüküyor sunuz karşıdan çünkü
Iste bu tip mesajlar yuzunden bu ozel durumumu paylasip paylasmamak arasinda kalmistim paylastim ama yalniz olmadigimi gordüm en azindan. Kadın kadinın halinden anlar demisler. Ama belliki siz pek anlayamamissiniz beni. Gene de saygi duyarım yazdiklariniza sonucta bu forumda kimse kimseyi dogru duzgun tanimiyo yapilan mesajlara gore cevap atiliyo genelde. Ama sunu söylemek isterim size mesajmi iyi okumamissiniz ikimizde ögretmeniz ve dogu gorevi yapiyoruz burada gezilecek yer yok gezemiyosun sıkıntılı terör bölgesine yakiniz. Ama ilce disinda yakin illerde gorulebilecek güvenli cok güzel tarihi yerler var. Gidilip görulebilir mesela ama benim ona cok fedakar davranmam yardimci olmak istememle alakali bir durum. Tabi cok düsününce kendimi yiprattım sıkıldım ve patladim bir yerde. onu alistirmis zten benimde maasimı hesaba koymam onun da isine geldi bu sürecte. Ve biz yeni evliyiz anlayacaginiz biz birikim yapmaktan arabanin kredisini düsünmekten cıkamadık oyle gezmeye. Gezme meraklisı olsam zaten o bahsettigim yerlerin hepsine götürtürdüm. Ben de yeri geldimi kıya köseye para koyan bir kadinım severim ev sahibi olmak isterim elbet ama herseyin bir yeri ve zamanı var. Özetle ben ne gezme tozma meraklisı ne de sadece parayla malla mülke mutlu olan bir kadinım. Hersey kararinda. Ve yazmissiniz acimasizca siz ne yaptiniz da öfkelenip onu bunu firlatiyor diye ben küfür de etmedim bogazini da sıkmadım hertürlü kadınlık görevimi de yaptım. Bilir de. Karisı olarak soru sormak merak etmek kendi planlarimi soylemek ondan bazi seyler talep etmek madem gorevimi yapip fedakarligimi da yapiyorsam o da benim taleplerimo yerine getirmeli fedakar olmalı yeri geldi mi ama kendinden taviz vermedigi icin sinirlenip birden öfke patlaması yasiyor esya kirmaya kadar gidiyor. Herkes öfkelenir sinirlenir ama bu kadarı da insana hakaret gibi geliyor endisrye kapiliyor ister istemez. Umarım daha iyi anlamissinizdir belki yasamadiysaniz bu tarz seyler anlamanız zor olmustur. Iyi günler.

Son düzenleme:
Iste bu tip mesajlar yuzunden bu ozel durumumu paylasip paylasmamak arasinda kalmistim paylastim ama yalniz olmadigimi gordüm en azindan. Kadın kadinın halinden anlar demisler. Ama belliki siz pek anlayamamissiniz beni. Gene de saygi duyarım yazdiklariniza sonucta bu forumda kimse kimseyi dogru duzgun tanimiyo yapilan mesajlara gore cevap atiloyo genelde. Ama sunu söylemek isterim size mesajmi iyi okuduysaniz ikimizde ögretmeniz ve dogu gorevi yapiyoruz burada gezilecek yer yok gezemiyosun sıkıntılı terör bölgesine yakiniz. Ama ilce disinda yakin illerde gorulebilecek cok güzel güvenli tarihi yerler var. Gidilip görulebilir mesela ama benim ona cok fedakar davranmam yardimci olmak istememle alakali bir durum. Tabi cok düsününce kendimi yiprattım sıkıldım ve patladim bir yerde. onu alistirmis zten benimde maasimı hesaba koymam onun da isine geldi bu sürecte. Ve biz yeni evliyiz anlayacaginiz biz birikim yapmaktan arabanin kredisini düsünmekten cıkamadık oyle gezmeye. Gezme meraklisı olsam zaten o bahsettigim yerlerin hepsine götürtürdüm. Ben de yeri geldimi kıya köseye para koyan bir kadinım severim ev sahibi olmak isterim elbet ama herseyin bir yeri ve zamanı var. Özetle ben ne gezme tozma meraklisı ne de sadece parayla malla mülke mutlu olan bir kadinım. Hersey kararinda. Ve yazmissiniz acimasizca siz ne yaptiniz da öfkelenip onu bunu firlatiyor diye ben küfür de etmedim bogazini da sıkmadım hertürlü kadınlık görevimi de yaptım. Bilir de. Karisı olarak soru sormak merak etmek kendi planlarimi soylemek ondan bazi seyler talep etmek madem gorevimi yapip fedakarligimi da yapiyorsam o da benim taleplerimo yerine getirmeli fedakar olmalı yeri geldi mi ama kendinden taviz vermedigi icin sinirlenip birden öfke patlaması yasiyor esya kirmaya kadar gidiyor. Herkes öfkelenir sinirlenir ama bu kadarı da insana hakaret gibi geliyor endisrye kapiliyor ister istemez. Umarım daha iyi anlamissinizdir belki yasamadiysaniz bu tarz seyler anlamanız zor olmustur. Iyi günler.
Ayrıca cok güzel yemeklerde yaparım calismakla alakası yok bunun icinden geldimi kadin herseyi yapar.

starsea starsea eşin çok çakal. araç kredisi bitince ne yapacağınızı sor. ev alalım ama bilmem ne vergisinden dolayı anamın veya babamın üzerine olsun diyecek eminim. sor ve gör.

ayrıca o seni sevmiyor, maaşını seviyor. seni sevse kırıp dökmez. her zaman iyi davranır. sen değil senden gelecek para kaçmasın diye tüm yalvarmaları.

araç kredisi bitince çocuk doğurmak ve kendim büyütmek istiyorum. o yüzden istifa edeceğim de ve yine eşinin tepkisini izle.

okumuş meslek sahibi kadınlarsınız, bu kadar saf olmayın.

ben anlattıklarından eşinde sevgi falan görmedim. bulmuş saf bir memur, sömürüyor işte.

Son düzenleme:
Meslektasiz maasnizda var o nedenle katlanmayin bosancam diye tehdit ediyorsa bi gun gercekten biter bu is gencsiniz bosanin belki mutlu bir evlilik yaparsiniz..

Ayrıca cok güzel yemeklerde yaparım calismakla alakası yok bunun icinden geldimi kadin herseyi yapar.
kendinden taviz vermek değil eşininki, senin maaşına göre yaptığı planlar bozulacak diye öfkesi. kırıp dökmesi hepsi sana gözdağı vermek için. çocuk olunca şiddet sana dönerse şaşırma.

Ayrica simdi farkettim araba k.pederin ustune cok sacma odemeyin bosanirsak ona kalsin diyemi birakti amaci ne bende en basta babamin uzerine yaptim arabami mecburiyetten oldu oda il disindan aldik arabami evlenmeden once il disi tayin olcagim icin arabami geri aldim

Sürekli gezip tozmak la adamın başını yemişsin resmen araba konusunda yine siz haksizsiniz baştan kabul etmeyecek tiniz şimdi ifade etmenin manası yok hep gezmek yerine esin icon özel şeyler yapabilirsin çalıştığın için pek sanmıyorum yemek le filan uğraştığınj gelenek Görenek farklı demişsin belki de kendi yöresine ait şeyler yemek içmek itiyor dur evi kırıp dökmesine de üzüldüm bi erkek kolay kolay o raddeye gelmez ama ailesiyle uğraşmayi bırakın mal mülk sevdalısı gibi gözüküyor sunuz karşıdan çünkü
Yahu konu sahibi ne zaman bir yere gitmiş ki ayrıca tabi ki gezecek tozacak çalıyor kazanıyor hakkı bu onunda.
Sürekli araba ev para daha yeni evliler bunun tadını çıkartmaları lazım.
Hayat kısa ne çok savurgan nede kısmını olmak lazim

Her şeyi boşver, bir erkeğin ya da bir kanın evinde yaşadığı sorunu telefon açıp annesine anlatması aşırı yanlış, sen eşinle barışırsın çünkü aktif iletişim içindesin diğer insanlar bu iletişimin dışında sadece izleyici ve dinleyici konumunda. Sizin evliliğinize gelince sizinle aynı durumda çok arkadaşım oldu. Öğretmenlik yaptığım dönemde. Doğu görevinin bir sonucu bu yanlış evlilikler, genç öğretmenler bu ilçelerde köylerde yalnız kalıyorlar ve çok aşık olduk sanıyorlar çünkü insan alan hayat her şey kısıtlı fakat özellikle erkekler sorumluluk nedir bilmiyorlar 23-25 yaşında insanlar normal bir şey ama evlilik bunu kaldırmıyor ne yazık ki. Adamın ailesi belli sizi istememiş, bahane ararsan kaşıkçı elması da gözümü aldı der beğenmezsin ve sanırım maddi anlamda eşinizden beklentileri var. Bu evlilik tayin için size faydalı olacak mıydı, o amaçla mı evlendiniz bu biraz bende şüphe uyandırdı.
Evet bir yandan doğru seyler de yazmissiniz. Ikimizde aynı yere ayni anda atandık. Birbirimizden hemen hoslandık bilmiyorum nasil bir anda gelistigini ama ikimizde yakin zamanlarda eski sevgililerimizden ayrilmistik. Bunun acısını pek yasayamadan o yarayı birbirimizle kapatmak istedik belki de. Dediginiz gibi bir bosluga da kapilıp birlikteligimizi sürdürmüs olabiliriz. Zaten ailelerle cok uzak görev yaptigimiz yer. Görüsmemizde zor. Birbirimize sığındık burda. Ama flört dönemimiz güzeldi heyecanlı gecti ikimizde öğretmeniz iyi anlasacagimizi ve mutlu olacagimizi düşündük ve 1 yıl sonra evlendik. Evlendikten sonra esinde görmedigin yönler gorüyorsun asil daha yeni birbirini tanimaya basliyorsun. Biz birbirimizi tanimamisiz hic sevgiliyken. Evlendikten sonra uyusamadigimiz çok yön oldu. Zıtlastık hep. Keske daha uzun nisanlı kalıp tanimaya calissaydim diyorum..

Bi şey dikkatimi cekti.. Olanlari, yapilanlari anlatirken hep "bi sekilde hallettik/konuyu kapattik" demişsin, niye her şey alttan alinacak bi durum haline getiriliyor? Gelinlikten araba mevzusuna kadar niye surekli gerginlik ve emrivaki var?
Ayrica esinin ailesi hangi hak ve rütbeyle "bosanmanizdan yana" olabiliyor, dahasi bunu belirtebiliyorlar?? Vebal degil mi bu ya? Ortada bi evlilik var, bosanma surecine girilmemis edilmemis, hani surec baslamis olsa fikirlerini belirtmelerini anlarim ama su durumda bu nasil iş??

Ilk evliligim olacaktı eski kötü günlerime yasanmisliklara inat mutlu bir yuvanın özlemi vardi icimde bu sefer mutlu olucam umuduyla bazi seyleri kabullendim anlayislı oldum esime destek cikarsam beni yasatir mutlu eder belki dusüncesiyle. Halbuki ailem hep arkamdadir. Kisaca benimki bir anlik kapılma heyecan hevesti.. sonuclarinın böyle olacagini bilemezdim ki bilsem esimle evlenme yoluna girmez onu biraz daha tanımaya calisirdim. Evet ailesi istemiyormus esim soyluyor hala demin annesi aradi sizin ayrilmaniz gerek anlasamiyorsuniz ilk olarak evlerinizi ayırmanız lazim dedi ben bunları duyar duymaz ağlamaya basladim telefonu kapatmak istedim. Yeni yasanan bir durum. Sanirim okul bitince dilekcelerimizi vericez gibi görunuyor. cok üzülüyorum ama yuvam yıkılsın ister mi hic bir kadın ??

Iste bu tip mesajlar yuzunden bu ozel durumumu paylasip paylasmamak arasinda kalmistim paylastim ama yalniz olmadigimi gordüm en azindan. Kadın kadinın halinden anlar demisler. Ama belliki siz pek anlayamamissiniz beni. Gene de saygi duyarım yazdiklariniza sonucta bu forumda kimse kimseyi dogru duzgun tanimiyo yapilan mesajlara gore cevap atiliyo genelde. Ama sunu söylemek isterim size mesajmi iyi okumamissiniz ikimizde ögretmeniz ve dogu gorevi yapiyoruz burada gezilecek yer yok gezemiyosun sıkıntılı terör bölgesine yakiniz. Ama ilce disinda yakin illerde gorulebilecek güvenli cok güzel tarihi yerler var. Gidilip görulebilir mesela ama benim ona cok fedakar davranmam yardimci olmak istememle alakali bir durum. Tabi cok düsününce kendimi yiprattım sıkıldım ve patladim bir yerde. onu alistirmis zten benimde maasimı hesaba koymam onun da isine geldi bu sürecte. Ve biz yeni evliyiz anlayacaginiz biz birikim yapmaktan arabanin kredisini düsünmekten cıkamadık oyle gezmeye. Gezme meraklisı olsam zaten o bahsettigim yerlerin hepsine götürtürdüm. Ben de yeri geldimi kıya köseye para koyan bir kadinım severim ev sahibi olmak isterim elbet ama herseyin bir yeri ve zamanı var. Özetle ben ne gezme tozma meraklisı ne de sadece parayla malla mülke mutlu olan bir kadinım. Hersey kararinda. Ve yazmissiniz acimasizca siz ne yaptiniz da öfkelenip onu bunu firlatiyor diye ben küfür de etmedim bogazini da sıkmadım hertürlü kadınlık görevimi de yaptım. Bilir de. Karisı olarak soru sormak merak etmek kendi planlarimi soylemek ondan bazi seyler talep etmek madem gorevimi yapip fedakarligimi da yapiyorsam o da benim taleplerimo yerine getirmeli fedakar olmalı yeri geldi mi ama kendinden taviz vermedigi icin sinirlenip birden öfke patlaması yasiyor esya kirmaya kadar gidiyor. Herkes öfkelenir sinirlenir ama bu kadarı da insana hakaret gibi geliyor endisrye kapiliyor ister istemez. Umarım daha iyi anlamissinizdir belki yasamadiysaniz bu tarz seyler anlamanız zor olmustur. Iyi günler.
1.si bende doğuda yim üstelik eşim asker Doğunun nesini dert ediniyoruz terör dimi ama siz yok tarihi yerler falan filan emin ol biz taze sebze meyve bulamiyoduk doktor a gidemiyordum siz güzel yazmissiniz ben size üzülmedim değil evet olmaması gereken bişey sözlü ve fiziki şiddeti kabul etmem imkansız ben senden daha fazlasını yaşadım emin ol söz konusu bağırıp çağırması eşya kirması ise kat kat fazlasini gördüm ama size söylemek istediğim aslında şu araba mesele si olmuş bitmiş baştan bi tepki koymamissin ikide bir adamın önüne sürme yemek isitir gibi kendinden sogutursun senj tanımıyorum ama umarım sende beni anlamissin dir sen daha yenisin daha coluk çocuk olacak sen bugu lerini bile ozleyecek sin anladigim kadariyla esin agresif biri

Canım para araba bi kenarda dursun bence en kötüsü herşeyi ailesine anlatması emin ol şu anda kendiniz bazı şeyleri aşsanızda karşı tarafla olayları bildikleri için aşamayacaksınız o zamanda bunlara sebep bi sürü olay olacak Allah yardımcın olsun

1.si bende doğuda yim üstelik eşim asker Doğunun nesini dert ediniyoruz terör dimi ama siz yok tarihi yerler falan filan emin ol biz taze sebze meyve bulamiyoduk doktor a gidemiyordum siz güzel yazmissiniz ben size üzülmedim değil evet olmaması gereken bişey sözlü ve fiziki şiddeti kabul etmem imkansız ben senden daha fazlasını yaşadım emin ol söz konusu bağırıp çağırması eşya kirması ise kat kat fazlasini gördüm ama size söylemek istediğim aslında şu araba mesele si olmuş bitmiş baştan bi tepki koymamissin ikide bir adamın önüne sürme yemek isitir gibi kendinden sogutursun senj tanımıyorum ama umarım sende beni anlamissin dir sen daha yenisin daha coluk çocuk olacak sen bugu lerini bile ozleyecek sin anladigim kadariyla esin agresif biri
Bende doğu görevini bilirim ama siz empati yapamamışsınız bence insanın ihtiyacı oluyor gurbet zor gezmek dokanmak tabiki ister ben daha kötülerini yaşadım deyip onun olayını normalleştirmeyin lütfen

boşan.

Ilk evliligim olacaktı eski kötü günlerime yasanmisliklara inat mutlu bir yuvanın özlemi vardi icimde bu sefer mutlu olucam umuduyla bazi seyleri kabullendim anlayislı oldum esime destek cikarsam beni yasatir mutlu eder belki dusüncesiyle. Halbuki ailem hep arkamdadir. Kisaca benimki bir anlik kapılma heyecan hevesti.. sonuclarinın böyle olacagini bilemezdim ki bilsem esimle evlenme yoluna girmez onu biraz daha tanımaya calisirdim. Evet ailesi istemiyormus esim soyluyor hala demin annesi aradi sizin ayrilmaniz gerek anlasamiyorsuniz ilk olarak evlerinizi ayırmanız lazim dedi ben bunları duyar duymaz ağlamaya basladim telefonu kapatmak istedim. Yeni yasanan bir durum. Sanirim okul bitince dilekcelerimizi vericez gibi görunuyor. cok üzülüyorum ama yuvam yıkılsın ister mi hic bir kadın ??

Hiç ağlamayın

Sevgili B Began çok doğru yazmış bulmuşlar hem iyi niyetli hem maaşlı bir kız güzelce sömürüyorlar

Ağlamak yok defolsun gitsin mutsuzsanız o evliliği boşverin gitsin

Siz evden gitmeyin, boşanmak isteyen çıkar gider siz değil nerde kalırsa kalsın

Atın evden gitsin

Bir daha anası ararsa boşanıcaz tabi ama önce araba parasını geri vericeksiniz yağma yok diceksiniz. Vermezseniz de mahkemede söke söke alıcam diceksiniz

Velhasıl boşverin şimdi yuvayı muvayı bu çakallara tek kuruş vermemeye bakın

Bende doğu görevini bilirim ama siz empati yapamamışsınız bence insanın ihtiyacı oluyor gurbet zor gezmek dokanmak tabiki ister ben daha kötülerini yaşadım deyip onun olayını normalleştirmeyin lütfen
Normallestiren yok baştan evet demiyicek ti o zman araba için şimdi sürekli bu mevzuyu adamın önüne koyarsa adam bikar ben adamın yaptıklarını tasnif etmiyorum haddime değil ama kendisinde görüyorum en büyük hatayi

Şimdi bu iyi bir şey mi: şiddetin kat kat fazlasını gördüm yazıp durumu normalleştirmişsiniz

Son cümlenize de katılıyorum çoluk çocuk olup yük artınca sinirli insanlar hepten zıvanadan çıkıp iyice agresifleşiyor yani bu kızı hiiiiç güzel günler beklemiyor. Bunlar iyi günleri

Yahu konu sahibi ne zaman bir yere gitmiş ki ayrıca tabi ki gezecek tozacak çalıyor kazanıyor hakkı bu onunda.
Sürekli araba ev para daha yeni evliler bunun tadını çıkartmaları lazım.
Hayat kısa ne çok savurgan nede kısmını olmak lazim
Hani demiş ya araba yi birlikte odeyecez diye bende istemeyerek kabuk ettim... baştan kabul etmeyecek ti onu diyorum sadece ayrıca hakkıdır gezmek tozmak belkide başka mevzular var arada kendisinin haberi yok

Benim maas kartimda degil ama diger üniversite hesabimda birikiyor. Yani birikim bende istedigim zaman hesaptan ulasabilirim..
Sakın sakın vermeyin birikimi! Hiç bir sözüne inanmayın. Seven insan bunları yapmazzz... B Began çok haklı bak.. Benim buna benzer bi ex koca vardı! Pislik beni sağılacak inek gibi görmüş, şimdi düğünde takılan altınları çaldı, arabayı abisinin üstüne geçirmiş ve benim üzerimdeki (araç için çektiğimiz) krediyi ödemiyor.

Borcu üstüme yıkıyor yani. Allah kötüsünden korusun ama en azından çocuk olmadan kurtulduğuma şükrediyorum.

Sizin eşinizde maddiyatçı, cimri, 200tl fazla vergi vermemek için aracı gidip babasının üstüne yapıyor. Dikkat edin nolur. Boşanın ve o birikime erişemesin eşiniz. Ömürboyu mutsuz olmaktansa, ileride daha zor olmasındansa şimdi başındayken kurtulun ve geleceğinize bakın...

X