Eşimle ipler kopmak üzere

13 senelik evliyim. Evlendiğimden bu zamana kadar çok sıkıntılı zamanlarımız oldu.zamanla düzeldi diye düşünürken,bu yakınlarda ciddi ciddi eşimden çok soğudum
Akşam mahalle arasında düğün vardı evin hemen yukarısında.balkona çıktık bakıyorduk. Karşı apartmanla evlerimiz çok yakın. Eşime baktım karşı apartmana bakıyor. 2. Kata. Eşime nereye bakıyorsun sen dedim.bir adam vardı tanıdık ilk baktığımda gördüm, bardak dedi geldi içki içtiğini düşündüm gibi saçma bir cevap verdi. Diğer katlarada bakıyordu. Düğüne kimin baktığını merak etmiş

2 katta, iki orta yaşlarda kadın bir tanede genç kız vardı. Hatta ben eşime sen nereye bakıyorsun dediğimde kızla göz göze geldim. Ben ilk baktığımda adam vardı ikincide adam var sandım kızı görmedim vs saçma cevaplar verdi
Ben daha önce ona, bak bu ev saf sokakta, apartmanlar karşılıklı. Sen kötü niyetli bakmazsın ama karşıdaki kişi öyle anlamaz. Devamlı etrafına bakan erkeklerden nefret ederim. Ben başkasına bakmam,seninde öyle olmanı istiyorum demiştim

Çok katu birisi değilim. Robot değil sonuçta. Sürekli başı aşağıda gezemez ancak düğün sol tarafta o karşı apartmana bakıyor.
O kadar sinirlendim ki anlatamam. Kız yanında eşi varken bana bakıyor der, der yani ben olsam öyle düşünürdüm
Birde üste çıkması yok mu? Sen abartıyorsun, ben kızı ilk baktığımda görmedim. Beni ne konuma sokuyorsun diyor. Artık dayanamıyorum. Her tartışmada kendini haklı görmesine herşeyi ben abatıyormuşum gibi davranmasına dayanamıyorum
Çocuğum bütün olan herşeyi görüyor. Onun yüzüne bakamıyorum

Sizce bu olanlar abartı mı? Siz olsanız ne yapardınız
Haklısınız valla abartı falan da değil ne o öyle aranıyormuş gibi bakmak falan yerinizde olsaydım aynı şeyi yapardım erkekler böyledir üste çıkmaya bayılırlar biz kadın olarak bakmıyorsak başka erkeklere eşimiz varken onlarda bakmayacak yanımızda

Erkek komsuya dalip gidiyor kadin ozguvensiz oluyor
Erkek bakiyor kadin abartmis oluyor
Erkek bakiyor bakiyor erkek

Adamin korneasinin benim kendime guvenimle alakasi yok ...kavga moduna girme fakat hos degil zira gozune sahip olamayan gonlune hic olamaz ....bundan rahatsiz oldugunda savunmak yerine empati yapmasini sakince soyle sıkısip sacmalamasin

Bakın arada fark var. Gözü kayar ama eşim ikinciye bakmış. Ne varda ne bakıyorsun ya? Ben karşı apartmanda kim var kim yok farkında değilim
Yok barsak sesi gelmiş, yok adam içki içiyor sanmış. Sanane ya sanane kim ne yaparsa yapsın
Ben bekarken karşı komşumuz vardı. Adam kötü niyetli değildi biliyorum ancak sürekli bakardı. Rahatsız olurdum

Belki bu kişide rahatsız olur. Yanında eşi var niye bakıyor diye düşünür.

adamın hiçbir şeyine tahammül edemiyorsunuz.. bence siz de çekmeyin daha fazla adam da sizden çekmesin.. ayrılın herkes huzura ersin..

Onun bütün cevapları saçma.
Hiç sevmem öyle etrafa bakınan erkek. Bir kavga olur, birşey olur bakarsın yada düğün o yöndedir tamam bakarsın. Ben düğüne bakıyorum kafamı çevirdim karşı apartmana bakıyor
O kadar sinirlendim ki artık bende bakıcam görüceksin dedim
Haklısınız benim eşimin başı da hep yerdedir.Yolda tanıdık birilerini hep ben görürüm trafikte yine ben.Millet yolda ona el sallar ben görürüm.Çünkü bakmaz sağa sola.Düşünüyorum da öyle milletin evine apartmanına asla bakmaz.Bunları neden yazdım, acaba abartmış olabilir misiniz ama hayır abartmıyorsunuz milletin camında penceresinde ne işi var da bakıyormuş

İşte benim yerimde olsaydın, kafamı çevirdiğinde apartmana baktığını görseydin, ve orda bir kız olsaydı ne hissederdin, o an ne yapardın
Yahu bişey yapmazdım ne yapacağım? Balkondan gördüğü kıza yürüyecek adamla zaten evli kalmam, yok evliysem kocamın birilerine yürümeyeceğinden eminimdir. Gözü takılmıştır der geçerim. Bunu mesele edip kendi huzurumu kaçırmam. Ha biri benim kocamın bakmasından rahatsızsa balkonuna perde taksın bana ne.

Karşı binada bi tane emmi var, balkona çıkınca eve doğru oturur. Ona bakıp bakıp eğleniyoruz biz mesela. Evin manzarası izmir manzarasından güzelse demek, amca karısından korkusuna dönüp manzaraya bakamıyor falan diye 😂 Kendinizi komik duruma düşürüp evinizin huzurunu kaçırıyorsunuz başka bir şey değil.

İsim olarak eski konularınızdan aklımda kalan bir üyesiniz . Gerçekten eşinizle bir sorun var aranızda ama bu şekilde devam ederseniz daha kötü sonuçlar olabilir . Psikolojik destek alın mutlaka
Not; buraya yazdığınız kadarını biliyoruz ama adamın Facebook sayfasında prezervatif reklamı çıkmasını şüpheli bir olay olarak görmeniz , bir isim aratmış sanmanız ( aslında kızınız aratmış) sürekli her hareketini izleyip bir şey bulmaya çalışmanız pek normal değil .

Haklısınız valla abartı falan da değil ne o öyle aranıyormuş gibi bakmak falan yerinizde olsaydım aynı şeyi yapardım erkekler böyledir üste çıkmaya bayılırlar biz kadın olarak bakmıyorsak başka erkeklere eşimiz varken onlarda bakmayacak yanımızda
Aynısı yapıcam zaten, nasıl birşeymiş anlasın

Yahu bişey yapmazdım ne yapacağım? Balkondan gördüğü kıza yürüyecek adamla zaten evli kalmam, yok evliysem kocamın birilerine yürümeyeceğinden eminimdir. Gözü takılmıştır der geçerim. Bunu mesele edip kendi huzurumu kaçırmam. Ha biri benim kocamın bakmasından rahatsızsa balkonuna perde taksın bana ne.

Karşı binada bi tane emmi var, balkona çıkınca eve doğru oturur. Ona bakıp bakıp eğleniyoruz biz mesela. Evin manzarası izmir manzarasından güzelse demek, amca karısından korkusuna dönüp manzaraya bakamıyor falan diye 😂 Kendinizi komik duruma düşürüp evinizin huzurunu kaçırıyorsunuz başka bir şey değil.
Komik duruma düştüğümü düşünmüyorum. Keşke sizin gibi olabilseydim. Hayat daha kolay olurdu

Haklısınız benim eşimin başı da hep yerdedir.Yolda tanıdık birilerini hep ben görürüm trafikte yine ben.Millet yolda ona el sallar ben görürüm.Çünkü bakmaz sağa sola.Düşünüyorum da öyle milletin evine apartmanına asla bakmaz.Bunları neden yazdım, acaba abartmış olabilir misiniz ama hayır abartmıyorsunuz milletin camında penceresinde ne işi var da bakıyormuş
Bende bakınmasını istemiyorum. Bayan olarakta değil birtek, adamlarada öyle selam veremicem diye aklı çıkıyor arkadaşlarına, akrabalarına

Tek hatam o ben konuşurken üste çıkınca ve kendini haklı görünce, yüzsüz köpek dedim ve duydu. Şimdi surat asıyor. Artık iyice kendini haklı görür. Hayatımda ilk defa ağzımdan böyle birşey çıktı ama kendimi tanıyamıyorum artık

Bardak sesinin neyi ilgisini çekicek Allah aşkına
Aynı yerde bende vardım ben neden duymadım birşey?
Ne bakıyorsun der mi hiç kız? Oraya bakan benim eşim suç eşimde
Ne tuhafsınız ya insan bu robot değil nedir bu telaşınız ay balkonda kız vardı baktı filan
Karşıdan karşıya kızı yiyecek hali yok adamın
Herkes art niyetli olmadığı için hayatı gelişine yaşayan insanlar var, eşiniz gibi, benim gibi
Biz art niyetli olmadığımız için öküzün altında buzağı aramadığımız için bardak sesine de gayri ihtiyari dönüp bakarız hapşırık sesine de gülüşme sesine de, diken üstünde yaşamıyoruz şimdi balkona çıkacam asla karşı tarafın balkonuna doğru dönük durmamalıyım 50 derece kuzey batı yönünde gözlerimi sabit tutmalıyım, hatta kulak tıkacı ve at gözlüğü kullanmalıyım, ya hatta pencere balkon ne varsa uzak durayım yerin altına bir oda kazıp orada yaşayayım ki hiçbir karşı cinsle karşılaşmayayım
Adama sapık muamelesi yapmışsınız resmen ya balkondaki kıza gerek yok siz böyle giderse adamın başını kendiniz belaya sokarsınız ha gayret
Kız sizin balkona bakıyor suç olmuyorda eşiniz o tarafa bakınca niye suç oluyor
Sizden başka kimse kocanızı suçlu görmüyor
Ayrıca kız niye diyemiyormuş ne bakıyorsun diye, herkes ezik mi iki laf etmekten rahatsızlığını dile getirmekten acizmi, gayette derdi bakışlarınızdan rahatsız oluyorum diye eşiniz suçladığınız gibi davranmış olsaydı

fazla abartmışsınız sürekli eşim nereye bakıyor diye gözlemekte sağlıklı değil zaten adam muhtemelen kadının kocası yani adamı görmüşsünüz başta ee kocası varken yanında ne baksın adam farketmez mi..yakın mesafeymiş o an bakmış olabilir sizin bi an gözünüz kaysa bakmış bulunsanız eşiniz itham etse hoşunuza gider mi..balkondan da düğünün neyini göreceksiniz o ayrı mevzu

Erkek komsuya dalip gidiyor kadin ozguvensiz oluyor
Erkek bakiyor kadin abartmis oluyor
Erkek bakiyor bakiyor erkek

Adamin korneasinin benim kendime guvenimle alakasi yok ...kavga moduna girme fakat hos degil zira gozune sahip olamayan gonlune hic olamaz ....bundan rahatsiz oldugunda savunmak yerine empati yapmasini sakince soyle sıkısip sacmalamasin
Size katılıyorum. Özgüvenimle onun bakmasının ilgisi yok
Sadece hoşlanmıyorum. Ben yanındayken böyleseyse ben yokken düşünemiyorum

Ne tuhafsınız ya insan bu robot değil nedir bu telaşınız ay balkonda kız vardı baktı filan
Karşıdan karşıya kızı yiyecek hali yok adamın
Herkes art niyetli olmadığı için hayatı gelişine yaşayan insanlar var, eşiniz gibi, benim gibi
Biz art niyetli olmadığımız için öküzün altında buzağı aramadığımız için bardak sesine de gayri ihtiyari dönüp bakarız hapşırık sesine de gülüşme sesine de, diken üstünde yaşamıyoruz şimdi balkona çıkacam asla karşı tarafın balkonuna doğru dönük durmamalıyım 50 derece kuzey batı yönünde gözlerimi sabit tutmalıyım, hatta kulak tıkacı ve at gözlüğü kullanmalıyım, ya hatta pencere balkon ne varsa uzak durayım yerin altına bir oda kazıp orada yaşayayım ki hiçbir karşı cinsle karşılaşmayayım
Adama sapık muamelesi yapmışsınız resmen ya balkondaki kıza gerek yok siz böyle giderse adamın başını kendiniz belaya sokarsınız ha gayret
Kız sizin balkona bakıyor suç olmuyorda eşiniz o tarafa bakınca niye suç oluyor
Sizden başka kimse kocanızı suçlu görmüyor
Ayrıca kız niye diyemiyormuş ne bakıyorsun diye, herkes ezik mi iki laf etmekten rahatsızlığını dile getirmekten acizmi, gayette derdi bakışlarınızdan rahatsız oluyorum diye eşiniz suçladığınız gibi davranmış olsaydı
Eşimi suçlu görende var, bana haklısın ben olsam bende istememe diyen

Aslında suç bende ben çok dikkat ediyorum ama bundan sonra bende dikkat etmicem. O bana bakarken benim gözlerim başka yerde olucak. Nasıl birşey olduğunu görsün

X