Eşimle kedimiz yüzünden tartışıyoruz

Hayvanlarla büyüdüm, ama eşim 30 yaşına kadar kediye dokunmamış bile. Şimdi benden daha çok düşünüyor alerjisi olmasına rağmen.
Kediler çok oyuncu olur, mesela tuvalet çıkışında sizi bekler, bacaginiza atlar oyun yapar
Eşiniz süs gibi oturma odasında dursun diye düşünüyorsa olmaz, onlar istediği yerde oynar uyur vakit gecirir
Kızgınlık zamanı çok bağırır, uyutmaz. Ama kısırlastıktan sonra sakinleşirler

O daha yavru, eve alışmaya çalışıyor. Büyüyünce zaten bu halleri geçecek.
Şimdi eşinizi şu yönden anlıyorum, uykum hafif ve ben bir anlık refleksle uyanırsam korkarım. Ben de o yüzden odama almıyorum. Annem genelde alıyor ama. Ben eşinizin kediyi sevmediğini düşünmedim de bence bu konuda bir orta yol bulmak lazım, gece uyanmak çok kötü bir şey çünkü.

Benimde eskiden kedim vardi nerde yatıyorsak gelip yanimizda yatar uyurdu.Çokta sevimliydi sevdiriyordu kendini herkese.Onu yikardim beslerdim bebek gibi sonra bir anda kayb etdim hala özlüyorum.😞
Benimkinin yatagi vardi yataginda uyurdu geceleri ama gun içersinde benimlede yatıyordu.

Başınız sağ olsun.
Çocuğunuz biraz daha büyüyünce başka bir kuzuya yuva olursunuz belki.
Büyük bir sorumluluk tabii ama ben çocukken böyle bir sevgiyi yaşayamadığım için üzülüyorum bazen.

bizimde kedimiz kucağıma alır almaz gurlama sesi çıkarıyor.evden 1 kişiyi seçer dedi veteriner genelde benim kucağımda öyle birde yalıyor uyuyup kalıyor o kadar tatlıki:))
gece yatma konusu sıkıntı işte

Bebek o daha 🥹 Yeni yeni öğreniyor hayatı ve sizi. Büyüdüğünde bu kudurukluğu azalacak. Zaten çok çabuk büyüyorlar.
Kuralları da az çok öğrenir, kediler hiç eğitilemez canlılar değiller. Ama yatak olayı onlardan biri değil bence.
Kapalı kapılardan zaten hoşlanmıyorken ayrı uyumayı öğrenebileceğini sanmıyorum.
Büyük ihtimalle eşinizin kediyle uyumayı öğrenmesi gerekecek.

Başınız sağ olsun.
Çocuğunuz biraz daha büyüyünce başka bir kuzuya yuva olursunuz belki.
Büyük bir sorumluluk tabii ama ben çocukken böyle bir sevgiyi yaşayamadığım için üzülüyorum bazen.
Sağolun Inşallah kismet olur birdaha çocugum alerjili diye korku var biraz herşeye hassas direk kızarıyor kediye olurmu bilmiyorum oda çok seviyor.Sokak kedilerini besliyoruz seviyoruz birlikte en sevdigi hayvan kedi benim gibi oğlumunda kedilerle sakinleştiriyorum bazen gosterince bayılıyor.Kedimi kayb etsemde sokaktaki kedilerim benimle beni taniyorlar besledigim için gelip mirildanip sivazlanmak istiyor yavrucaklar.

O daha yavru, eve alışmaya çalışıyor. Büyüyünce zaten bu halleri geçecek.
Şimdi eşinizi şu yönden anlıyorum, uykum hafif ve ben bir anlık refleksle uyanırsam korkarım. Ben de o yüzden odama almıyorum. Annem genelde alıyor ama. Ben eşinizin kediyi sevmediğini düşünmedim de bence bu konuda bir orta yol bulmak lazım, gece uyanmak çok kötü bir şey çünkü.
yok yok eşim çok seviyor orda sorun yok,sadece gece uyurken yatağıma gelmesinden hoşlanmıyorum diyor ama buda kedi yani anlamıyor hatta daha çok gelmek istiyor bu kezde kediye üzülüyorum

yok yok eşim çok seviyor orda sorun yok,sadece gece uyurken yatağıma gelmesinden hoşlanmıyorum diyor ama buda kedi yani anlamıyor hatta daha çok gelmek istiyor bu kezde kediye üzülüyorum
Adamın tek rahatsız olduğu odaya girmesi. Aşırı inatçısınız, hala şöyle de böyle de diye adamın tek isteğine bahane buluyorsunuz. Ben de inatçıyımdır ama beni bile şaşırttınız. Kapıyı kapatacaksınız bitecek. Kediler de çocuklar gibidir, bağırarak bir şey yaptırmayacağını görünce bunu yapmayı bırakır. 1 gün bağırır, 2 gün bağırır, 3. gün susar.

Kediniz yatarken sizin yanınıza geliyorsa size sevgisindendir. İnsanların uyuma saatleri onlarınkinden farklı olduğu için insan uyudu mu öldü mü anlamadığından yanına gelip sıcak tutmaya çalışır. Yavru çok iyi niyetle geliyor yanınıza. Ayrıca kedi temiz hayvandır, camiye girebilen tek hayvandır huylanmanın manası yok. Bizim de iki kedimiz var, yavruyken yatağa gelirlerdi şimdi ayrı yatıyorlar. Şu pencereye yapıştırılan sepetlerden alırsanız muhtemelen onda gidip yatar o sepetleri çok seviyorlar. El kadarken almış hayır etmişsiniz şimdi böyle ufak tefek şeylerden sakın sokağa atmayı düşünmeyin vebali olur. Ayrıca kedi bakmak uğurdur, çok inanırım ve tecrübe ettim çok defa. Benim kayınvalidem hiç sevmezdi, kayınpederim sokaktan bi tane aldı geldi bir gün. Kayınvalidem önceleri Allah korkusundan gönderemedi şimdi o kadar alıştı ki. Evde gözü görmeyince hemen nereye gitti, kaçtı mı diye arıyor.
insanın uyudumu öldümü diye yanına gittiğini bilmiyordum
evet temiz hayvan,zaten temizlik konusunda hiç bir sorun yok.ne koku ne tüy dökme maşallah çok temiz ve akıllı hayvanlar.tek sorun gece uyurken gelip tırmarlarsa
benimde annem hiç sevmezdi,geçen hafta bizde kaldı sabah kalkmış kedi nerde diyor dedim rüyanda mı gördün?hiç kucağından indirmedi

biz eve kedi aldığımızdan beri evimize huzur doldu eşimle olan muhabbetimi bağımı kuvvetlendirdi. bazı adamlar çok garip.
daha çok minik zamanla kurallarınıza alışır. bizim kızda hiç geceleri uyumazdı şimdi ışık söndüğü anda uyuyacağımızı anlıyor ilgilenmiceğimizi bildiği için kenara geçip uyuyor yatıyor sessiz takılıyor. sakın vurmayın çok büyük tepkiler vermeyin. ben bir iki kere yaptım (kızdım sesimi yükselttim) alışma evresinde çok pişman oldum evet benden çekiniyor bazen ama ne gerek varmış diyorum dilsiz günahsız hayvan :KK43: canım o benim iyi ki var.
İnanır mısın bizimde öyle evimize farklı bir hava kattı,bir hayvanın her hareketi komik olur mu ya?tipine bakmam bile yetiyor bakışları bile çok komik,asla vurmam yazık dilleri yok ki anlatabilsin çok mahsun iyiki almışız diyoruz evden biri gibi oldu

İnanır mısın bizimde öyle evimize farklı bir hava kattı,bir hayvanın her hareketi komik olur mu ya?tipine bakmam bile yetiyor bakışları bile çok komik,asla vurmam yazık dilleri yok ki anlatabilsin çok mahsun iyiki almışız diyoruz evden biri gibi oldu
benim eşim ilk günler üstümüze atladığında (eşim tırsak olduğu için :KK70:) bi kaç kere savruldu kedişim, eşim çok zor alıştı korkuyordu gece gelmesin diye kapıları kapatıyordu kıl tüy girer diye ama şimdi eşim çok bağlandı hiç ayrılmıyo kediden kedimde onu çok seviyor beni hizmetçi onu sahibi olarak görüyor :)
alışır eşinizde

kedimiz 4 aylık,evimiz dubleks üst katta yatıyoruz.gece uyurken kedi yanımıza geliyor ve üstümüze atlıyor eşimde bu durumu istemiyor.geçen akşam kızımla uyurken yanımıza geldi eşimde diğer odada yatıyordu.kızımla ikimizin yattığı odaya geldi kızım babasına seslendi bende götürme aşağıya böyle daha çok merak ediyor dedim eşimde bana kızdı üzerimize atlıyor uyurken çok meraklıysan sen yanına al dedi çok sinir oldum
başkalarından duyuyorum kedimizle uyuduk,yatağın başında uyudu aramızda uyudu gibi şeyler ama benim eşim kedimiz çok hareketli olduğu için istemiyor.merdivene karton koyduk gelmesin diye ilk zamanlar gelemiyordu ama artık kartonu yırtıp gelmeye başladı
salon ve mutfak bir bizim bazen mutfak tezgahına çıkıyor,hayır diyerek alıyoruz hemen ama bunlar olan şe
yavru olduğu için mi böyle yada karakteri mi bilemiyorum,kedisi olan varsa bana fikir verebilir mi?eşimle bu konu yüzünden anlaşamıyoruz
Hayvan sevgisini ayarlı yapmak lazım diye düşünüyorum, benimde 4 yaşında kedim var. Küçükken biraz dominant olarak tezgahlara çıkmaması gerektiğini kararlı bir şekilde hişşşt diyerek anlattım 9 aylıkken bugüne kadar daha ne masalara ne tezgaha çıktığını da görmedim. Siz onun sahibisiniz kararlı olmalısınız yoksa bütün evi ele geçiriyorlar. Ayrıca bende alerji var yatak odama kesinlikle almıyorum, alerjim olmasına rağmen maşaAllah yatak odalarına almadığım için bir sorunda yaşamadım, ilk başlarda alırdım kulaklarım kaşınırdı, öksürük başlardı, ama çözümü bulduk, onu çok seviyorum, ama ara kapımız var geceleri kapatırız bazen miyavlar baya, ben kapıya çıkıp olmaz alamam hadi git oyna bak yat derim. Oda alıştı bu duruma, gece lambasını yakıyoruz ona oda anlıyor uyku vakti geldiğini, Eşim gece kalkar yarım saat 1 saat ilgilenir. Bazen böyle Gönlünü alırız. Bu onu sevmediğimiz anlamına gelmiyor sadece o ev bizim bizim kurallarımız geçerli ve en kaliteli şekilde bakmaya özen gösteriyoruz sevgimizi eksik etmiyoruz sadece kural koyun. Her istediğini vermeyin. Eşiniz haklı.

kedimiz 4 aylık,evimiz dubleks üst katta yatıyoruz.gece uyurken kedi yanımıza geliyor ve üstümüze atlıyor eşimde bu durumu istemiyor.geçen akşam kızımla uyurken yanımıza geldi eşimde diğer odada yatıyordu.kızımla ikimizin yattığı odaya geldi kızım babasına seslendi bende götürme aşağıya böyle daha çok merak ediyor dedim eşimde bana kızdı üzerimize atlıyor uyurken çok meraklıysan sen yanına al dedi çok sinir oldum
başkalarından duyuyorum kedimizle uyuduk,yatağın başında uyudu aramızda uyudu gibi şeyler ama benim eşim kedimiz çok hareketli olduğu için istemiyor.merdivene karton koyduk gelmesin diye ilk zamanlar gelemiyordu ama artık kartonu yırtıp gelmeye başladı
salon ve mutfak bir bizim bazen mutfak tezgahına çıkıyor,hayır diyerek alıyoruz hemen ama bunlar olan şe
yavru olduğu için mi böyle yada karakteri mi bilemiyorum,kedisi olan varsa bana fikir verebilir mi?eşimle bu konu yüzünden anlaşamıyoruz

Kediye güzel bir aile bul eğer evde barındırmazsınız. Sokakta ev kedisi yaşayamaz sakin bırakmayı düşünmeyin şimdiden diyeyim şuan zaten kedilere kötü şeyler yapılmaya çalışılırken artık kaldıramıyoruz.
Eşin başta nasıl kabullendi ortak karar alın böyle durumlar da hayvancığa da yazık. Kedimi istemeyen erkek kendi gidebilir. Kedimden asla vazgeçmem. Yallah.

Yatak odanızda tekli bir koltuk var mı sizi görebileceği?
Kedi sizin güvenliğinizden emin olmak sizi görmek istiyor. Ama ben değil kedi kendi ogluma kocama bile temas halinde uyuyamam. Valla ben çözümü şöyle buldum diyelim geldi yatakta yatıyor kedi. Onu rahatsız ediyorum misal ayagimi üzerine atıyorum onu yataktan aşağıya ittiriyorum falan 😂 kalkıp gidip o tekli koltuğa yatiyor. Alıştı artik. Başta baya zor oldu alışması ama kapıyı kapatmak daha zor bir yol çok miyavliyor öyle. Ha bir gece miyavlar iki gece miyavlar bir saat miyavlar iki saat miyavlar sonunda alışır.
Bir bebege uyku düzeni alıştırmak gibi düşünün ama bu inatçı bir bebek 😂
Ama eşinize de hak verin. Uyku bozuklugu insanda psikoloji bırakmıyor.

Hayvan sevgisini ayarlı yapmak lazım diye düşünüyorum, benimde 4 yaşında kedim var. Küçükken biraz dominant olarak tezgahlara çıkmaması gerektiğini kararlı bir şekilde hişşşt diyerek anlattım 9 aylıkken bugüne kadar daha ne masalara ne tezgaha çıktığını da görmedim. Siz onun sahibisiniz kararlı olmalısınız yoksa bütün evi ele geçiriyorlar. Ayrıca bende alerji var yatak odama kesinlikle almıyorum, alerjim olmasına rağmen maşaAllah yatak odalarına almadığım için bir sorunda yaşamadım, ilk başlarda alırdım kulaklarım kaşınırdı, öksürük başlardı, ama çözümü bulduk, onu çok seviyorum, ama ara kapımız var geceleri kapatırız bazen miyavlar baya, ben kapıya çıkıp olmaz alamam hadi git oyna bak yat derim. Oda alıştı bu duruma, gece lambasını yakıyoruz ona oda anlıyor uyku vakti geldiğini, Eşim gece kalkar yarım saat 1 saat ilgilenir. Bazen böyle Gönlünü alırız. Bu onu sevmediğimiz anlamına gelmiyor sadece o ev bizim bizim kurallarımız geçerli ve en kaliteli şekilde bakmaya özen gösteriyoruz sevgimizi eksik etmiyoruz sadece kural koyun. Her istediğini vermeyin. Eşiniz haklı.
Evet kedi sevgisini köpek sevgisini onlara köle olmak olarak görüyorlar çok yanlış gerçekten. Ben de sert bir ses tonuyla hayır derim kedime hatta piişşşt diye bağırıp yakınına terlik bile atarım. Kediler zaten asil canlılar arsız değiller yani anlıyorlar kuralları

[
Kediler eğitilmiyor.

Kediler çok zekilerdir. Babam yatağa gelmesini bazen sevmez ve babami gördüğünde hemen iner. Kedilere belirli komutlar verirsen kedi de ona göre yaşıyor kedimi uyuması için aynı yere koyarım bu onun için artık rutin olur orda uyur. Hiç kedi mi besledin hayatında?

Abimlerin kedisi var ben kediden aşırı korkan biriyim.onlarin kedileri cins olduğu için acayip akıllı.mesela hiç rahatsız etmez kimseyi evde yok gibi ama yaşı büyük ondan da olabilir.bebek gibi düşünün ilk dogduklarinda çekilmez oluyorlar zamanla büyüdükçe akillaniyorlar.

kedi fobisi yok,sadece gece yatarken yatakta istemiyor ama bu kezde kedi kapı kapalı olunca daha çok merak edip miyavlıyor.bir çözüm bulamadık

Yatağa alıştırmayın ki gelmesin kedi bebek yuvaları ve yatakları var onlardan alın kedi kendi rutinini oluşturur büyüdükçe.

Kedi sahiplerinin kedileri herkes sevmek zorunda gibi hissetmesini kabul etmiyorum.Uzaktan sevebiliriz ama apartmana alıyorlar asansöre giriyor,merdivende inerken baktım kapıların önüne kakasını yapmış yazık temizlikçiye de leş kokuyor apartman
Kocan da ağzında tüyle uyanmak istemiyor alışmak zorunda değil

Konu ev kedisi hemen sokak kedisi düşmanlığına bağlanıvermiş.. yahu bu dönemler de zaten hayvanlarla ilgili kara propaganda yapılırken yanii... Sokak kedileri beslenilmesine kanunen kimse karışamaz senin sevmeni bekleyen yok dert olmayın yeter.
He çok kedisiz hayat istiyorsa bu grup şehirde ki insan sayısını bile geçmiş toraman fare nüfuslu Avrupa ülkelerine göç edebilir bunun için fon bile ayırmışlar ciddi ciddi medeni koca ülkeler bunun derdine düşmüş eee doğal tüm düşmanlarını yok ederseler böyle olur orta çağ gibi veba salgını çıkarsa bu lafları hatırlatırız artık.. Gidişat orta çağ...
Tavsiyemiz ise konu sahibi eğer eve kedi alınıyorsa herkesin gönüllü olması gerekir hiçbir kedi mağdur edilmemelidir. Gönüllü alınan kedilerin tüm sorumlulukları üstlenilmeli bu kanlı canlı bir varlıktır oyuncak değil bizim gibi ihtiyaçları vardır.
Yatakta birlikte uyumaktan hoşlanan da vardır hoşlanmayanda kedinizi bu şekilde eğitin ve aranızda ki bağları kendiniz oluşturun herkesin dinamikleri çok farklı. Ben birlikte uyurum , öperim benim çocuğum gibidir mesela. Bu kadar basit.

Son düzenleme:
Abimlerin kedisi var ben kediden aşırı korkan biriyim.onlarin kedileri cins olduğu için acayip akıllı.mesela hiç rahatsız etmez kimseyi evde yok gibi ama yaşı büyük ondan da olabilir.bebek gibi düşünün ilk dogduklarinda çekilmez oluyorlar zamanla büyüdükçe akillaniyorlar.

En çok bebek hallerini seven beeen.. Her canlı için geçerli 😛😍

X