Eşimle kedimiz yüzünden tartışıyoruz

iyikiamaiyiki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
2.096
558
kedimiz 4 aylık,evimiz dubleks üst katta yatıyoruz.gece uyurken kedi yanımıza geliyor ve üstümüze atlıyor eşimde bu durumu istemiyor.geçen akşam kızımla uyurken yanımıza geldi eşimde diğer odada yatıyordu.kızımla ikimizin yattığı odaya geldi kızım babasına seslendi bende götürme aşağıya böyle daha çok merak ediyor dedim eşimde bana kızdı üzerimize atlıyor uyurken çok meraklıysan sen yanına al dedi çok sinir oldum
başkalarından duyuyorum kedimizle uyuduk,yatağın başında uyudu aramızda uyudu gibi şeyler ama benim eşim kedimiz çok hareketli olduğu için istemiyor.merdivene karton koyduk gelmesin diye ilk zamanlar gelemiyordu ama artık kartonu yırtıp gelmeye başladı
salon ve mutfak bir bizim bazen mutfak tezgahına çıkıyor,hayır diyerek alıyoruz hemen ama bunlar olan şe
yavru olduğu için mi böyle yada karakteri mi bilemiyorum,kedisi olan varsa bana fikir verebilir mi?eşimle bu konu yüzünden anlaşamıyoruz

Kedi daha bebek sayılır. Sizin düzeninize adapte değil henüz. Sahiplenmeden önce bunu hesap etmeniz gerekirdi. Alışması için zaman lazım.
Ben ertesi gün toplantım varken gecenin dördünde ağladığımı bilirim uyutmuyor diye.

Büyüdükçe sakinleşiyorlar genelde. İnsanların düzenine de alışıyorlar. Yani uyku saatinizi öğreniyor.
Bizimki yatmaya gideceğimizi anladığında bizden önce koşup yatağa yatar. Sarılarak uyuyorum ben. Gece kalkıp kendi kendine takılır ama bizi uyandırmaz arada sırada olan kudurmaları dışında.

Biraz sabredeceksiniz kısacası. Büyüdükçe durulur. Ama kedi bu, hiçbir şeyin garantisi yok.

Benim eşim de kedileri çok sever bizim de bir kedimiz var ama yattığımız odaya girmesine karşı başta açık açık söylediği için evlendikten sonra şaşırmadım, benim kedim büyük gece birlikte uyuyamasakta gündüz bir şekilde telafi ediyorum onunla zaman geçirerek. Sizinki yavru olduğu için sürekli ilgi ister yanınızdan ayrılmak istemez ve yaramaz olur haliyle. Büyüdükçe sakinleşir merak etmeyin.

Benim eşim de kedileri çok sever bizim de bir kedimiz var ama yattığımız odaya girmesine karşı başta açık açık söylediği için evlendikten sonra şaşırmadım, benim kedim büyük gece birlikte uyuyamasakta gündüz bir şekilde telafi ediyorum onunla zaman geçirerek. Sizinki yavru olduğu için sürekli ilgi ister yanınızdan ayrılmak istemez ve yaramaz olur haliyle. Büyüdükçe sakinleşir merak etmeyin.
Benim eşimde baştan söyledi.Sevme konusunda sıkıntı yok çok seviyor,gündüzleri yanına alıyor sadece yatarken yatakta istemiyor ama bu kezde kapılar kapalı olduğunda kedi miyavlıyor

Henuz bebekmiş, zamanla öğretirseniz odaniza gelmemeyi öğrenir belki zamanla. Esinizin fikrine saygi duymalısınız. Kedi fobisi olsa hic sahiplenemezdiniz, en azindan evde kedi bakmaniza ses çıkarmıyor. Kedinizle uyumak istememesi cok normal.
kedi fobisi yok,sadece gece yatarken yatakta istemiyor ama bu kezde kedi kapı kapalı olunca daha çok merak edip miyavlıyor.bir çözüm bulamadık

Bebek olarak düşünebilirsiniz onu şimdilik. Sizin düzeninze alıştıkça ve bir yaşını geçtikten sonra sakinleşiyorlar. Sizin düzeninize uyum sağlayacaktır. Benim kedim 5 yaşında ve akşamları ben uyumaya gittiğimde o da yatağın en güzel köşesine yerleşiyor benden önce ve sarılıp uyuyoruz.

kedimiz 4 aylık,evimiz dubleks üst katta yatıyoruz.gece uyurken kedi yanımıza geliyor ve üstümüze atlıyor eşimde bu durumu istemiyor.geçen akşam kızımla uyurken yanımıza geldi eşimde diğer odada yatıyordu.kızımla ikimizin yattığı odaya geldi kızım babasına seslendi bende götürme aşağıya böyle daha çok merak ediyor dedim eşimde bana kızdı üzerimize atlıyor uyurken çok meraklıysan sen yanına al dedi çok sinir oldum
başkalarından duyuyorum kedimizle uyuduk,yatağın başında uyudu aramızda uyudu gibi şeyler ama benim eşim kedimiz çok hareketli olduğu için istemiyor.merdivene karton koyduk gelmesin diye ilk zamanlar gelemiyordu ama artık kartonu yırtıp gelmeye başladı
salon ve mutfak bir bizim bazen mutfak tezgahına çıkıyor,hayır diyerek alıyoruz hemen ama bunlar olan şe
yavru olduğu için mi böyle yada karakteri mi bilemiyorum,kedisi olan varsa bana fikir verebilir mi?eşimle bu konu yüzünden anlaşamıyoruz
Evcil hayvanlar da, çocuk kararı gibidir. Çiftler arasında ortak bir kararla eve kabul edilmeli. Çiftlerden birisi hayvanlardan hoşlanmıyor rahatsız oluyorsa devamlı sorunlar çıkar.Benim kedim British 2 yaşında..Beraber uyur beraber uyanırız..Bazen gece 4 gibi atlar zıplar ama olsun evladımız o bizim.

Maalesef 1 yaşını geçene kadar afacanlıkları bitmiyor. Hatta kısırlaştırmazsanız daha da çıldırıyorlar. Yavru kedi inadı da bişeye benzemez çin işkencesi gibi miyav miyav düşmezler yakadan 😅 Allah yardımcınız olsun ama bugünleri geçici. Büyüyünce de vay be ne günlerdi diyor insan. Ben artık beni sevmiyor mu diye üzülüyorum bile arada. Normalde hep bizimle yatan oğluşumuz artık odasını ayırdı kendi kararıyla 😂

Bizim kedi 3 yaşında,ben akşam eve gittiğimde mutfağın tezğahında dolaşmış oluyor gündüzleri.Kokusunu çok sevmediğimden kızım okuldan gelir gelmez temizliyor ben gelmeden:))Ne var tezgahta anlamıyorum.

Kedim 2 aylıkken sahiplendik şimdi 9 aylık oldu. İlk zamanlar bizi hiç uyutmazdı ama şimdi alıştık varlığına. Benim saçımda uyumayı seviyor hep tepemde yatar. Aramızda yatar. Bazen yüzümüzü gözümüzü yalayarak uyandırıyor. Gece mama koyun kapıyı kapatın mamaya dalınca unutuyor gelmeyi

Açıkçası bende üzerime atlayan yata yatağımda yatan bi kedi istemezdim.
Herkes sevmeyebilir.
Biraz empati yapın.

Bence cinsiyle alakalı.Bizim kedimiz cins kedi koltuktan atlarken bile elli kere düşünüyor.O yüzden sağa sola atlayamıyor.Ama tekirler çok hareketli oluyor.Bence yasaklanan yerleri de daha çok merak ediyorlar.

Kedi sahiplerinin kedileri herkes sevmek zorunda gibi hissetmesini kabul etmiyorum.Uzaktan sevebiliriz ama apartmana alıyorlar asansöre giriyor,merdivende inerken baktım kapıların önüne kakasını yapmış yazık temizlikçiye de leş kokuyor apartman
Kocan da ağzında tüyle uyanmak istemiyor alışmak zorunda değil

X