Eşimle yaşadığım sorunlar lütfen yardım edin!!!

Kelebeginruyasiii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2019
25
11
35
Merhaba arkadaşlar ilk defa konu açıyorum.32 yaşındayım 1 buçuk senelik evliyim.bu arada 1 sene içinde tanışıp evlendik. Eşimle severek evlendik ama ne olduysa evlendikten sonra olmaya başladı. Herşey başta çok güzeldi iyi anlaşıyorduk. Ama sonra eşim herşeye karışmaya sürekli beni düzeltmeye başladı. Ben de 8 sene yalnız yaşadığım için biraz rahata alışmıştım. Alınganlık kavgalar küslükler... eşim başta sinirlendiği zaman evi terkedip giderdi bikaç sefer bunu yaptı sakinleştiğinde oturup konuştum hallettik.

Bide eften püften şeylere sinirlendiğinde bağırır çağırır küfretmez ama hakaretvari konuşur ben de hiç öyle değilim. Sesim yükselir cevap veririm ama asla şahsına hakaret etmem. Bikaç kere yine eften püften şeylere sinirlenip ailemi aradı. Kızınız bana sesini yükseltiyo yok bana karşılık veriyo falan filan. Neyse onu da bi zaman sonra oturup konuştuk annemlere yansıttığı için özürdiledi bidaha olmaz dedi uzun süredir de yoktu. Tartışsak da kendi aramızda hallediyorduk.

Bardağı taşıran son damla bugün oldu. Ben bekarken sigara içiyordum onunla görüşmeye başayınca bıraktım. Hatta bi ilaç bıraktım. Kendisi hayatı boyunca hiç içmediği için sigaraya çok karşıydı içersen hakkımı helal etmem diyip duruyodu. Ben de son zamanlarda hastaneye gidip geliyodum hamile kalmamın zor olduğunu söylemişti doktor. Canım çok sıkkındı bikaç sefer içtim. Bugün de işe gitmişti ama erken geldi habersizce. Yakaladı beni. İnkar ettim korkuyla. Daha da sinirlendi. Yine annemi aradı. Kadının konuşmasına bile fırsat vermeden kızınız sigara içiyo gelin alın terbiyesini verin öyle yollayın dedi. Çok denememe rağmen sakinleşmedi. Ben şimdi işe gidiyorum geldiğimde burda olmicaksın dedi. Çekti kapıyı çıktı gitti. Ne dicemi bilemedim o şokla ben de çıktım annemlere geldim. Eve gelince babam yeter artık herşeyde bizi aramasından sıkıldım biraz da kendi ailesi bilsin oğullarının sürekli tartıştığında bize saygısızlık ettiğini bilsinler dedi. Onları aradı. Ne konuştular bilmiyorum. Kayınvalidem beni aradı üzülme kızım biz konuşuruz gerekirse de küserim konuşmam kendisiyle annen de üzülmesin sen de üzülme biraz zaman verin birbirinize herşey düzelir inşallah gibi sakinleştirici cümleler kurdu. Bu arada eşim olacak insan beni heryerden engellemiş ulaşmak istediğimden değil ama çocuk gibi küsmelerinden böyle fevri davranışlarından bıktım. Devam etsem nereye kadar böyle sürecek etmesem boşansam nolacak hiç bilmiyorum afedersiniz ama iki ucu b.klu değnek anlicanız!! Bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Şunu bilin yarın eğer kendi ayağınızla giderseniz o eve bundan sonra kocanız sizi yönetebileceğini düşünür. Her şeyi geçtim kızınızın terbiyesini verin öyle yollayın ne demek? Önce kendisi terbiyenin ne olduğunu öğrensin, saygısız. Yok ben barışmak istiyorum diyorsanız da iyice süründürün şartlar öne sürün kabul etmezse boşanın zaten. Böyle evlilik yürümez. Daha karşılıklı konuşamadığınız bir ilişkide çocuk düşünmek büyük cesaret.

Beni en çok kıran inciten o söz oldu zaten terbiyesini verin öyle yollayın!! Kendi ayağımla gitmeyi hiç düşünmüyorum kendimi geçtim kaç defadır aileme yansıttığı bu durum onlara yaptığı bu saygısızlık haddini aştı. Ailemden çekinmem ama ailem de benim gibi aman olay büyümesin aman kızımız üzülmesin diye dallandırıp budaklandırmadılar ama hata ettiklerinin farkına vardılar. Annem bu sefer çık gel kesinlikle yazma arama gerekiyosa da boşanırsınız dedi. Şu an durumlar böyle sonrası nolur bilmiyorum karşılıklı konuşup anlaşır mıyız yoksa yolları ayırır mıyız bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

Eşiniz size çocuk muamelesi yapıyor
Ve üstünlük kurmaya çalışıyor

Anne babaya şikayet etmek nedir?
Eviniz ilkokul mu ?
İki yetişkin insan kendi sorunlarını kendi aralarında çözmeli

Eşiniz hiç normal değil
Hiç dönmeyin ailenizin desteği varsa
Terbiyeyi bu yaştan sonra ondan öğrenecek değilsiniz

O degil de ailenizi aradiginda aileniz hiç cevap vermiyor mu eşinize? Durup dinliyorlar mi yani?
Aileniz eşinizi bozsa zirt pirt aramaya cesaret edemezdi onlari. Garip yani, ne gibi bir yaptirimi olacagini dusunuyor ki aileye koşuyor hemen? Siz ailenizden çok mu cekinirsiniz?
Kendi ailesine de hiç yansıtmaz o gün kavga etmiş olsak yoo gayet iyiyiz hiç bi sıkıntımız yok der. O yüzden babam ailesini arayınca şok oldular bizim hiç haberimiz yok bunlardan diye

Beni en çok kıran inciten o söz oldu zaten terbiyesini verin öyle yollayın!! Kendi ayağımla gitmeyi hiç düşünmüyorum kendimi geçtim kaç defadır aileme yansıttığı bu durum onlara yaptığı bu saygısızlık haddini aştı. Ailemden çekinmem ama ailem de benim gibi aman olay büyümesin aman kızımız üzülmesin diye dallandırıp budaklandırmadılar ama hata ettiklerinin farkına vardılar. Annem bu sefer çık gel kesinlikle yazma arama gerekiyosa da boşanırsınız dedi. Şu an durumlar böyle sonrası nolur bilmiyorum karşılıklı konuşup anlaşır mıyız yoksa yolları ayırır mıyız bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

Yangına körükle gitmek için yazmıyorum inanın ama sizin yerinize kendimi koyduğumda yapacağım şey bir boşanma protokolü hazırlatıp yollamak olurdu. Numaramı engellemiş madem pat diye görsün ne kadar ciddi olduğumu derdim

Eşiniz size çocuk muamelesi yapıyor
Ve üstünlük kurmaya çalışıyor

Anne babaya şikayet etmek nedir?
Eviniz ilkokul mu ?
İki yetişkin insan kendi sorunlarını kendi aralarında çözmeli

Eşiniz hiç normal değil
Hiç dönmeyin ailenizin desteği varsa
Terbiyeyi bu yaştan sonra ondan öğrenecek değilsiniz
Çocuk muamelesi yaptığını defalarca söylememe rağmen kabul etmiyor bende aşağılık kompleksi varmış ben öyle anlıyormuşum 🤦🏻‍♀️

Bu adamı öyle evire çevire bosayin ki, kendi ailesinin ona veremediği terbiyeyi siz ona vermiş olun. 32 yaşında kadınsıniz, o kim köpek kızınıza terbiye verin falan diye konuşuyor. Döverim ben bunu ya. Adamla konusuyosunuz, düzelmiş gibi yapıp yapıp fabrika ayarlarına geri donuyo anladığım kadarıyla. Bosayin da görsün dünya kaç bucak. Ayaklarınıza kapanır inşallah da siz de geçti canım hadi bay dersiniz

Bu adamı öyle evire çevire bosayin ki, kendi ailesinin ona veremediği terbiyeyi siz ona vermiş olun. 32 yaşında kadınsıniz, o kim köpek kızınıza terbiye verin falan diye konuşuyor. Döverim ben bunu ya. Adamla konusuyosunuz, düzelmiş gibi yapıp yapıp fabrika ayarlarına geri donuyo anladığım kadarıyla. Bosayin da görsün dünya kaç bucak. Ayaklarınıza kapanır inşallah da siz de geçti canım hadi bay dersiniz
Öfkeyle oturup zararla kalkmak istemediğim için yapmıyorum kendimden çok ailemi düşünüyorum(bizim bu taraflarda boşanınca adın başka şeylere çıkıyo maalesef)ama yapacağım şey şu asla ama asla adım atmicam şu anda o beni hatalı görüyo kesinlikle evet bir konuda hatalıyım istemediği şeyi gizlice yaptım ama bu onun herkesi karşısına almasını saygısızlık etmesini herşeyi silip atmasıni gerektirmiyordu...

Öfkeyle oturup zararla kalkmak istemediğim için yapmıyorum kendimden çok ailemi düşünüyorum(bizim bu taraflarda boşanınca adın başka şeylere çıkıyo maalesef)ama yapacağım şey şu asla ama asla adım atmicam şu anda o beni hatalı görüyo kesinlikle evet bir konuda hatalıyım istemediği şeyi gizlice yaptım ama bu onun herkesi karşısına almasını saygısızlık etmesini herşeyi silip atmasıni gerektirmiyordu...
Siz yetişkin bı kadınsiniz, istiyosaniz sigara da içebilirsiniz hatalı falan değilsiniz, size bu konuda bu kadar baskı yapmaması gerekiyodu zaten onu ilgilendirmez çünkü. Ayrıca çalışan bı kadinsiniz, aileniz de arkanızda, adam size adım attı değişmiş gibi yaptı gittiniz diyelim, yarın bigun başka bı olay olduğunda aileniz bu anlayışı göstericekler mi yeniden? İşin sonunda böyle bı adama muhtaç kaldığınız bı ömür geçirmek de var, bı de çocuk istiyomussunuz

Eşiniz daha büyümemiş çocuklar bıle bu tavırları sergilemez. Aa deli midir nedir:deli: Hayır yanı evlıyken kadını öyle görüp beğenmişsin şimdi ota boka karışmasıda sövmelik sanane yahu
Aslında o konuda yine ben hatalıyım en başta tanışma aşamasında o herşeyi söyledi bana ben kabul ettim yaparım ederim bunca yıl gezdim tozdum istediğimi giydim dedim bundan sonra da eşimin dediği olsun onca sene annem çok karıştı kadını hiç dinlemedim bari bu sefer eşimi dinliyim dedim ama sonuç bu ya ra na ma dım! En ufak hatada annemlerdeyim

X