Eşimle yaşadığım sorunlar lütfen yardım edin!!!

warrior princess

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2019
581
2.975
Aslında o konuda yine ben hatalıyım en başta tanışma aşamasında o herşeyi söyledi bana ben kabul ettim yaparım ederim bunca yıl gezdim tozdum istediğimi giydim dedim bundan sonra da eşimin dediği olsun onca sene annem çok karıştı kadını hiç dinlemedim bari bu sefer eşimi dinliyim dedim ama sonuç bu ya ra na ma dım! En ufak hatada annemlerdeyim

Boşanmayı düşünmüyorum ama kendisi düşünürse asla hayır demem. Ama iletişime geçmek asla istemiyorum benim üzüldüğüm tek nokta o kadar sene bekleyip böyle bişeyle karşılaşmak ve en önemlisi de ailemi böyle bişeyle muhatap etmek
Evet bence de asla boşanmazsınız, çünkü sizde o özgüven ve özsaygı gelişmemiş maalesef, hayırlısı.
Ama adam da boşanmaz. Sizin gibi yemeğini, temizliğini, ütüsünü, cinselliğini karşılayan, eve para getiren, bir de üstüne hakaretini, edepsizliğini size ve ailenize yaptığı affedilmeyecek adiliklerini yutup ona hizmetçilik yapmaya devam edecek başka birini zor bulacağını hatta bulamayacağını kendisi çok iyi biliyordur eminim.
Bu yüzden rahat olun siz boşanmazsınız. :)
 

miyavlayanaslan

Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2019
285
566
Size bu kadar karışması, anne babanızı araması falan çok yanlış. Sigara konusundaki tavrı da yanlış. Ben de sigaradan nefret ederim. İçmeyene çok kötü kokuyor kokuya hassassa insan. Sabahları o ağız kokusu, normalden de kötü kokan ter, cilde kıyafetlere sinen o pis koku... Yani ben de sigara içmeyen insanları tercih ediyorum iliski icin Bunu bastan size demeliydi o zaman ya da sizle hiç olmamalıydı buna bu kadar takıyorsa Anne babanızı araması terbiye verin falan demesi o kadar saçma ki Kendisini kücük düsürüyor Kendisinin terapiye ihtiyacı var
 
Son düzenleme:

Mila86

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2014
532
1.028
30
Merhaba arkadaşlar ilk defa konu açıyorum.32 yaşındayım 1 buçuk senelik evliyim.bu arada 1 sene içinde tanışıp evlendik. Eşimle severek evlendik ama ne olduysa evlendikten sonra olmaya başladı. Herşey başta çok güzeldi iyi anlaşıyorduk. Ama sonra eşim herşeye karışmaya sürekli beni düzeltmeye başladı. Ben de 8 sene yalnız yaşadığım için biraz rahata alışmıştım. Alınganlık kavgalar küslükler... eşim başta sinirlendiği zaman evi terkedip giderdi bikaç sefer bunu yaptı sakinleştiğinde oturup konuştum hallettik.

Bide eften püften şeylere sinirlendiğinde bağırır çağırır küfretmez ama hakaretvari konuşur ben de hiç öyle değilim. Sesim yükselir cevap veririm ama asla şahsına hakaret etmem. Bikaç kere yine eften püften şeylere sinirlenip ailemi aradı. Kızınız bana sesini yükseltiyo yok bana karşılık veriyo falan filan. Neyse onu da bi zaman sonra oturup konuştuk annemlere yansıttığı için özürdiledi bidaha olmaz dedi uzun süredir de yoktu. Tartışsak da kendi aramızda hallediyorduk.

Bardağı taşıran son damla bugün oldu. Ben bekarken sigara içiyordum onunla görüşmeye başayınca bıraktım. Hatta bi ilaç bıraktım. Kendisi hayatı boyunca hiç içmediği için sigaraya çok karşıydı içersen hakkımı helal etmem diyip duruyodu. Ben de son zamanlarda hastaneye gidip geliyodum hamile kalmamın zor olduğunu söylemişti doktor. Canım çok sıkkındı bikaç sefer içtim. Bugün de işe gitmişti ama erken geldi habersizce. Yakaladı beni. İnkar ettim korkuyla. Daha da sinirlendi. Yine annemi aradı. Kadının konuşmasına bile fırsat vermeden kızınız sigara içiyo gelin alın terbiyesini verin öyle yollayın dedi. Çok denememe rağmen sakinleşmedi. Ben şimdi işe gidiyorum geldiğimde burda olmicaksın dedi. Çekti kapıyı çıktı gitti. Ne dicemi bilemedim o şokla ben de çıktım annemlere geldim. Eve gelince babam yeter artık herşeyde bizi aramasından sıkıldım biraz da kendi ailesi bilsin oğullarının sürekli tartıştığında bize saygısızlık ettiğini bilsinler dedi. Onları aradı. Ne konuştular bilmiyorum. Kayınvalidem beni aradı üzülme kızım biz konuşuruz gerekirse de küserim konuşmam kendisiyle annen de üzülmesin sen de üzülme biraz zaman verin birbirinize herşey düzelir inşallah gibi sakinleştirici cümleler kurdu. Bu arada eşim olacak insan beni heryerden engellemiş ulaşmak istediğimden değil ama çocuk gibi küsmelerinden böyle fevri davranışlarından bıktım. Devam etsem nereye kadar böyle sürecek etmesem boşansam nolacak hiç bilmiyorum afedersiniz ama iki ucu b.klu değnek anlicanız!! Bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler
Bende 5 aylık evliyim. Evliliğin ilk 3 ayı her gün kavgayla geçti. Flört ve nişanlılık döneminde sorun olduğu zaman, "aman ailelere yansıtmayalım kendi aramızda çözelim diyen" adam, evlendikten sonra her tartışmamızda annesini, ablasını aradı. O da yetmedi benim ailemin yanına gidip anlattı. O da yetmedi tartışmadan sonra beni baba evine bıraktı. "Yok ben boşanacağım. Yok şöyle yapacağım" diye ahkam kesip durdu. Aile terapistine gidip, her defasında tekrar barıştık. Tabi aileler de iyice yıprandı. En son teyzemin yazlığına gitmiştik. Orada da devamlı kavga burnumdan getirmişti. En son yazlıkta durduk yere tartışma çıkarıp sinir krizi geçirmeme sebep oldu. Hemen annemi, babamı arayıp durumu bildirdim. "Hiç düşünme hemen atla gel dediler". Bende hemen toparlanıp çıktım evden. Giderken durdurmaya çalıştı. Benim valizimi götüremezsin deyip, elimden bavulu aldı. Gidersen bir daha dönemezsin diye tehditler savurdu. Sonuç hiç bilmediğim bir yerde gece vakti çıktım baba evime döndüm. Benim gideceğime hiç ihtimal vermemiş. Anneme çok yakın oturuyorum. Ertesi gün eve gidip eşyalarımı aldım. 1 hafta boyu hiç konuşmadık. Sonra bin pişman aradı. Konuştuk barıştık bir daha da öyle büyük kavgamız tartışmamız olmadı. Şimdi hep alttan alıyor. Aileleri artık tartışmamızın dışında tutuyoruz. Size gelince bence boşanmak istemiyorsanız. Hiç arayıp sormayın. Eve de gitmeyin bir süre burnu sürtsün. Baksın hayatında siz olmadan hayat nasıl, mutlu mu? sizde aynı şekilde onsuz mutlu musunuz? Bazen böyle ufak ayrılıklar iyidir.
 

Pinkflambe

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2016
4.520
18.879
Lütfen burda gaza gelip sinirle bişey yapma. Arkadaşlar bi zahmet hemen kendileri boşanıversin onlar öyle yapıyor heralde böyle akıl verdiklerine göre.

Eşim bir kere ailemi arayıp gelin kızınızı alın tarzı cümle kurmuş değildir. Olur da bir gün öyle bir laf ederse bir dakika durmayacağımı çok iyi bilir. Başıma gelirse hemen kendim boşanıveririm şüpheniz olmasın
 

cocuklarimcanlarim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2014
3.308
3.906
Eşiniz fazlasıyla hadsiz birisi, sigara içmek ne zamandan beri terbiyesizlik oldu da gelin alın terbiyesini verin diyor. Asıl terbiyesiz olan kendisi ama sizi suçlayarak kendi terbiyesizliğini ve oturtamadığı kişiliğini kapatmaya çalışıyor. Sizin yerinizde olsam bir daha dönmezdim.
 

Cok da nickimde

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2015
5.107
10.450
Eşim bir kere ailemi arayıp gelin kızınızı alın tarzı cümle kurmuş değildir. Olur da bir gün öyle bir laf ederse bir dakika durmayacağımı çok iyi bilir. Başıma gelirse hemen kendim boşanıveririm şüpheniz olmasın
Başınıza gelmeden bilemezsiniz büyük konuşmayın, sonra burada herkes şöyle diyor bende boşan diyordum ama başına gelince çok farklıymış vs vs. BEnce taraflar sakinleştikten sonra karşı tarafdan gelecek adıma göre sakin bir şekilde oturup konuşulmalı, insanları aksi şekilde yönlendirmeye çalışmak çok yanlış. Bence tabi ki.
 

Pinkflambe

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2016
4.520
18.879
Başınıza gelmeden bilemezsiniz büyük konuşmayın, sonra burada herkes şöyle diyor bende boşan diyordum ama başına gelince çok farklıymış vs vs. BEnce taraflar sakinleştikten sonra karşı tarafdan gelecek adıma göre sakin bir şekilde oturup konuşulmalı, insanları aksi şekilde yönlendirmeye çalışmak çok yanlış. Bence tabi ki.

Bence de tam tersi. Burda hepimiz fikrimizi yazıyoruz ama sizin yaptığınız fikir belirtmek değil fikir belirtenleri eleştirmek. Başıma gelmedi diye neden konuşmayayım ben kendimi tanıyorum. Burda herkes sadece başına gelenler için yorum yapacaksa üye sayısı yarıya düşer. Adam her yerden engellemiş konu sahibini, konu sahibi evinde oturup adamın paşa keyfi ne zaman isterse sakinleyip ona ulaşmasını mı beklesin?
 

warrior princess

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2019
581
2.975
Lütfen burda gaza gelip sinirle bişey yapma. Arkadaşlar bi zahmet hemen kendileri boşanıversin onlar öyle yapıyor heralde böyle akıl verdiklerine göre.

Eşin gerçekten haddini iyice aşmış, evli olduğunun farkında mı ne bu flört tripleri ya, çocuk mu şikayet ediyor. İletişimi öyle bir kes ki şok olsun, kesinlikle özür dileme..
İnanır mısınız bu ülkede her kadın sizin gibi -bu dünyanın kahrını çek babam çek mantalitesiyle yaşamıyor hanımefendi.
Bunu atıp tuttuğum için söylemiyorum ama ben ne bana böyle davranılmasını sineye çekerim, ne de beni el bebek gül bebek büyüten ailemi böyle çirkin insanlarla ve durumlarla defalarca karşı karşıya getirip onları üzerim. Kimin haddine?

Demem o ki kendine ve hayatına değer veren, kendisini ve ailesini insan tiksindiren seviyesizliklere layık görmeyen, hayatında kaliteli insanlar barındırıp kaliteli yaşayan kadınlar olarak sayımız hiç az değil.
Siz ve yakın çevreniz öyle olmayabilir ama biz böyleyiz. Ne diyeyim nazar etmeyin ne olur, ezilmeyin, hadsize haddini bildirin, bir kere yaşayacağınız yaşamın, ana babanızın kıymetini bilin sizin de olur.
 

ASSOSyal

💎
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2011
8.709
23.224
Konu sahibi senin çocuğun var zaten hiç çocuk için uğraşma,bir eve iki çocuk çok gelebilir şu şartlarda . Bu ne ya bebe gibi küstüm oynamıyorum ben havaları. Gelişimini tamamlayamamış bireycikleri salıyorlar evlilik kurumuna, yazık değil mi yaa. Keşke affetmeseniz, engellemek ne mânâ yani. Çelik gibi sinirler diliyorum size :KK68:
 

bahar09876

Az insan, çok huzur
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2020
1.067
1.847
Öncelikle çocuk yapmayın.
Açıkçası siz ,sanki elin çocuğu gibisiniz.
Yada siz koca bir çocukla uğraşıyorsunuz.sizi de evden konmuş.valla boşanın
 

Sencansin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2020
24
11
33
Merhaba arkadaşlar ilk defa konu açıyorum.32 yaşındayım 1 buçuk senelik evliyim.bu arada 1 sene içinde tanışıp evlendik. Eşimle severek evlendik ama ne olduysa evlendikten sonra olmaya başladı. Herşey başta çok güzeldi iyi anlaşıyorduk. Ama sonra eşim herşeye karışmaya sürekli beni düzeltmeye başladı. Ben de 8 sene yalnız yaşadığım için biraz rahata alışmıştım. Alınganlık kavgalar küslükler... eşim başta sinirlendiği zaman evi terkedip giderdi bikaç sefer bunu yaptı sakinleştiğinde oturup konuştum hallettik.

Bide eften püften şeylere sinirlendiğinde bağırır çağırır küfretmez ama hakaretvari konuşur ben de hiç öyle değilim. Sesim yükselir cevap veririm ama asla şahsına hakaret etmem. Bikaç kere yine eften püften şeylere sinirlenip ailemi aradı. Kızınız bana sesini yükseltiyo yok bana karşılık veriyo falan filan. Neyse onu da bi zaman sonra oturup konuştuk annemlere yansıttığı için özürdiledi bidaha olmaz dedi uzun süredir de yoktu. Tartışsak da kendi aramızda hallediyorduk.

Bardağı taşıran son damla bugün oldu. Ben bekarken sigara içiyordum onunla görüşmeye başayınca bıraktım. Hatta bi ilaç bıraktım. Kendisi hayatı boyunca hiç içmediği için sigaraya çok karşıydı içersen hakkımı helal etmem diyip duruyodu. Ben de son zamanlarda hastaneye gidip geliyodum hamile kalmamın zor olduğunu söylemişti doktor. Canım çok sıkkındı bikaç sefer içtim. Bugün de işe gitmişti ama erken geldi habersizce. Yakaladı beni. İnkar ettim korkuyla. Daha da sinirlendi. Yine annemi aradı. Kadının konuşmasına bile fırsat vermeden kızınız sigara içiyo gelin alın terbiyesini verin öyle yollayın dedi. Çok denememe rağmen sakinleşmedi. Ben şimdi işe gidiyorum geldiğimde burda olmicaksın dedi. Çekti kapıyı çıktı gitti. Ne dicemi bilemedim o şokla ben de çıktım annemlere geldim. Eve gelince babam yeter artık herşeyde bizi aramasından sıkıldım biraz da kendi ailesi bilsin oğullarının sürekli tartıştığında bize saygısızlık ettiğini bilsinler dedi. Onları aradı. Ne konuştular bilmiyorum. Kayınvalidem beni aradı üzülme kızım biz konuşuruz gerekirse de küserim konuşmam kendisiyle annen de üzülmesin sen de üzülme biraz zaman verin birbirinize herşey düzelir inşallah gibi sakinleştirici cümleler kurdu. Bu arada eşim olacak insan beni heryerden engellemiş ulaşmak istediğimden değil ama çocuk gibi küsmelerinden böyle fevri davranışlarından bıktım. Devam etsem nereye kadar böyle sürecek etmesem boşansam nolacak hiç bilmiyorum afedersiniz ama iki ucu b.klu değnek anlicanız!! Bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler
Sizi engellemis mi? Ne ilginc adamlar var ya..32yasindaki kadini ailesine sikayet etmek ne yaa.sigara iciyor diye..cocugunuzda yok zaten ne cekiyorsunki adamin derdini...

Sal gitsinn.kimse icin cabalamaya degmez.bu adam hic
 

Cok da nickimde

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2015
5.107
10.450
İnanır mısınız bu ülkede her kadın sizin gibi -bu dünyanın kahrını çek babam çek mantalitesiyle yaşamıyor hanımefendi.
Bunu atıp tuttuğum için söylemiyorum ama ben ne bana böyle davranılmasını sineye çekerim, ne de beni el bebek gül bebek büyüten ailemi böyle çirkin insanlarla ve durumlarla defalarca karşı karşıya getirip onları üzerim. Kimin haddine?

Demem o ki kendine ve hayatına değer veren, kendisini ve ailesini insan tiksindiren seviyesizliklere layık görmeyen, hayatında kaliteli insanlar barındırıp kaliteli yaşayan kadınlar olarak sayımız hiç az değil.
Siz ve yakın çevreniz öyle olmayabilir ama biz böyleyiz. Ne diyeyim nazar etmeyin ne olur, ezilmeyin, hadsize haddini bildirin, bir kere yaşayacağınız yaşamın, ana babanızın kıymetini bilin sizin de olur.
Ya ne saçmalıyorsunuz Allah aşkına bu nasıl bi gaza gelmek bu nasıl bi coşku ya anlamada sıkıntınız mı var?

Boşanacak bir durum yokki şu anda, önce tarafların bir sakinleşmesi gerek en mantıklı kararı verebilmek için. Adamın yaptığını savunmuyorum eve git özür bekle affedince dön demiyorum ama burdakilerin yönlendirmesiyle sıca sıcağına boşanacak bir durum yok. Ben beyfendinin hatasını anlayacağını ve telafi edeceğini düşünüyorum. Burda konu sahibininde tutumu çok önemli yaptığı basit bişey değil ve basitleştirmiyorda durumu. Öncelikle ortalık bir soğusun konuşulsun eğer yaptğını gerçekten doğru buluyorsa hala o zaman herkes kendi yoluna gidebilir.

Ya siz bilip bilmeden bir konuyla burda insanları boşan diye gazlayıp benide tanımadan etmeden yaftalamışsınız, bence siz kimseye akıl vermeyin.
 

Nilce20

Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2020
102
82
36
Merhaba arkadaşlar ilk defa konu açıyorum.32 yaşındayım 1 buçuk senelik evliyim.bu arada 1 sene içinde tanışıp evlendik. Eşimle severek evlendik ama ne olduysa evlendikten sonra olmaya başladı. Herşey başta çok güzeldi iyi anlaşıyorduk. Ama sonra eşim herşeye karışmaya sürekli beni düzeltmeye başladı. Ben de 8 sene yalnız yaşadığım için biraz rahata alışmıştım. Alınganlık kavgalar küslükler... eşim başta sinirlendiği zaman evi terkedip giderdi bikaç sefer bunu yaptı sakinleştiğinde oturup konuştum hallettik.

Bide eften püften şeylere sinirlendiğinde bağırır çağırır küfretmez ama hakaretvari konuşur ben de hiç öyle değilim. Sesim yükselir cevap veririm ama asla şahsına hakaret etmem. Bikaç kere yine eften püften şeylere sinirlenip ailemi aradı. Kızınız bana sesini yükseltiyo yok bana karşılık veriyo falan filan. Neyse onu da bi zaman sonra oturup konuştuk annemlere yansıttığı için özürdiledi bidaha olmaz dedi uzun süredir de yoktu. Tartışsak da kendi aramızda hallediyorduk.

Bardağı taşıran son damla bugün oldu. Ben bekarken sigara içiyordum onunla görüşmeye başayınca bıraktım. Hatta bi ilaç bıraktım. Kendisi hayatı boyunca hiç içmediği için sigaraya çok karşıydı içersen hakkımı helal etmem diyip duruyodu. Ben de son zamanlarda hastaneye gidip geliyodum hamile kalmamın zor olduğunu söylemişti doktor. Canım çok sıkkındı bikaç sefer içtim. Bugün de işe gitmişti ama erken geldi habersizce. Yakaladı beni. İnkar ettim korkuyla. Daha da sinirlendi. Yine annemi aradı. Kadının konuşmasına bile fırsat vermeden kızınız sigara içiyo gelin alın terbiyesini verin öyle yollayın dedi. Çok denememe rağmen sakinleşmedi. Ben şimdi işe gidiyorum geldiğimde burda olmicaksın dedi. Çekti kapıyı çıktı gitti. Ne dicemi bilemedim o şokla ben de çıktım annemlere geldim. Eve gelince babam yeter artık herşeyde bizi aramasından sıkıldım biraz da kendi ailesi bilsin oğullarının sürekli tartıştığında bize saygısızlık ettiğini bilsinler dedi. Onları aradı. Ne konuştular bilmiyorum. Kayınvalidem beni aradı üzülme kızım biz konuşuruz gerekirse de küserim konuşmam kendisiyle annen de üzülmesin sen de üzülme biraz zaman verin birbirinize herşey düzelir inşallah gibi sakinleştirici cümleler kurdu. Bu arada eşim olacak insan beni heryerden engellemiş ulaşmak istediğimden değil ama çocuk gibi küsmelerinden böyle fevri davranışlarından bıktım. Devam etsem nereye kadar böyle sürecek etmesem boşansam nolacak hiç bilmiyorum afedersiniz ama iki ucu b.klu değnek anlicanız!! Bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler
Üzgünüm bacım ama o adamdan koca olmaz. Sonra daha çok üzülürsün. Ailen muhtemelen sebep biz olmayalım diyr ses çıkarmamışlar ama aileni araması çok büyük terbiyesizlik.hayatını heba etme bana kalırsa
 

Cok da nickimde

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2015
5.107
10.450
Bence de tam tersi. Burda hepimiz fikrimizi yazıyoruz ama sizin yaptığınız fikir belirtmek değil fikir belirtenleri eleştirmek. Başıma gelmedi diye neden konuşmayayım ben kendimi tanıyorum. Burda herkes sadece başına gelenler için yorum yapacaksa üye sayısı yarıya düşer. Adam her yerden engellemiş konu sahibini, konu sahibi evinde oturup adamın paşa keyfi ne zaman isterse sakinleyip ona ulaşmasını mı beklesin?
Ne demek istediğimi anlatamıyorum sanırım neyse