Eşimle yaşadığım sorunlar lütfen yardım edin!!!

Eşim bir kere ailemi arayıp gelin kızınızı alın tarzı cümle kurmuş değildir. Olur da bir gün öyle bir laf ederse bir dakika durmayacağımı çok iyi bilir. Başıma gelirse hemen kendim boşanıveririm şüpheniz olmasın
Başınıza gelmeden bilemezsiniz büyük konuşmayın, sonra burada herkes şöyle diyor bende boşan diyordum ama başına gelince çok farklıymış vs vs. BEnce taraflar sakinleştikten sonra karşı tarafdan gelecek adıma göre sakin bir şekilde oturup konuşulmalı, insanları aksi şekilde yönlendirmeye çalışmak çok yanlış. Bence tabi ki.

Başınıza gelmeden bilemezsiniz büyük konuşmayın, sonra burada herkes şöyle diyor bende boşan diyordum ama başına gelince çok farklıymış vs vs. BEnce taraflar sakinleştikten sonra karşı tarafdan gelecek adıma göre sakin bir şekilde oturup konuşulmalı, insanları aksi şekilde yönlendirmeye çalışmak çok yanlış. Bence tabi ki.

Bence de tam tersi. Burda hepimiz fikrimizi yazıyoruz ama sizin yaptığınız fikir belirtmek değil fikir belirtenleri eleştirmek. Başıma gelmedi diye neden konuşmayayım ben kendimi tanıyorum. Burda herkes sadece başına gelenler için yorum yapacaksa üye sayısı yarıya düşer. Adam her yerden engellemiş konu sahibini, konu sahibi evinde oturup adamın paşa keyfi ne zaman isterse sakinleyip ona ulaşmasını mı beklesin?

Lütfen burda gaza gelip sinirle bişey yapma. Arkadaşlar bi zahmet hemen kendileri boşanıversin onlar öyle yapıyor heralde böyle akıl verdiklerine göre.

Eşin gerçekten haddini iyice aşmış, evli olduğunun farkında mı ne bu flört tripleri ya, çocuk mu şikayet ediyor. İletişimi öyle bir kes ki şok olsun, kesinlikle özür dileme..
İnanır mısınız bu ülkede her kadın sizin gibi -bu dünyanın kahrını çek babam çek mantalitesiyle yaşamıyor hanımefendi.
Bunu atıp tuttuğum için söylemiyorum ama ben ne bana böyle davranılmasını sineye çekerim, ne de beni el bebek gül bebek büyüten ailemi böyle çirkin insanlarla ve durumlarla defalarca karşı karşıya getirip onları üzerim. Kimin haddine?

Demem o ki kendine ve hayatına değer veren, kendisini ve ailesini insan tiksindiren seviyesizliklere layık görmeyen, hayatında kaliteli insanlar barındırıp kaliteli yaşayan kadınlar olarak sayımız hiç az değil.
Siz ve yakın çevreniz öyle olmayabilir ama biz böyleyiz. Ne diyeyim nazar etmeyin ne olur, ezilmeyin, hadsize haddini bildirin, bir kere yaşayacağınız yaşamın, ana babanızın kıymetini bilin sizin de olur.

Konu sahibi senin çocuğun var zaten hiç çocuk için uğraşma,bir eve iki çocuk çok gelebilir şu şartlarda . Bu ne ya bebe gibi küstüm oynamıyorum ben havaları. Gelişimini tamamlayamamış bireycikleri salıyorlar evlilik kurumuna, yazık değil mi yaa. Keşke affetmeseniz, engellemek ne mânâ yani. Çelik gibi sinirler diliyorum size :KK68:

Öncelikle çocuk yapmayın.
Açıkçası siz ,sanki elin çocuğu gibisiniz.
Yada siz koca bir çocukla uğraşıyorsunuz.sizi de evden konmuş.valla boşanın

Merhaba arkadaşlar ilk defa konu açıyorum.32 yaşındayım 1 buçuk senelik evliyim.bu arada 1 sene içinde tanışıp evlendik. Eşimle severek evlendik ama ne olduysa evlendikten sonra olmaya başladı. Herşey başta çok güzeldi iyi anlaşıyorduk. Ama sonra eşim herşeye karışmaya sürekli beni düzeltmeye başladı. Ben de 8 sene yalnız yaşadığım için biraz rahata alışmıştım. Alınganlık kavgalar küslükler... eşim başta sinirlendiği zaman evi terkedip giderdi bikaç sefer bunu yaptı sakinleştiğinde oturup konuştum hallettik.

Bide eften püften şeylere sinirlendiğinde bağırır çağırır küfretmez ama hakaretvari konuşur ben de hiç öyle değilim. Sesim yükselir cevap veririm ama asla şahsına hakaret etmem. Bikaç kere yine eften püften şeylere sinirlenip ailemi aradı. Kızınız bana sesini yükseltiyo yok bana karşılık veriyo falan filan. Neyse onu da bi zaman sonra oturup konuştuk annemlere yansıttığı için özürdiledi bidaha olmaz dedi uzun süredir de yoktu. Tartışsak da kendi aramızda hallediyorduk.

Bardağı taşıran son damla bugün oldu. Ben bekarken sigara içiyordum onunla görüşmeye başayınca bıraktım. Hatta bi ilaç bıraktım. Kendisi hayatı boyunca hiç içmediği için sigaraya çok karşıydı içersen hakkımı helal etmem diyip duruyodu. Ben de son zamanlarda hastaneye gidip geliyodum hamile kalmamın zor olduğunu söylemişti doktor. Canım çok sıkkındı bikaç sefer içtim. Bugün de işe gitmişti ama erken geldi habersizce. Yakaladı beni. İnkar ettim korkuyla. Daha da sinirlendi. Yine annemi aradı. Kadının konuşmasına bile fırsat vermeden kızınız sigara içiyo gelin alın terbiyesini verin öyle yollayın dedi. Çok denememe rağmen sakinleşmedi. Ben şimdi işe gidiyorum geldiğimde burda olmicaksın dedi. Çekti kapıyı çıktı gitti. Ne dicemi bilemedim o şokla ben de çıktım annemlere geldim. Eve gelince babam yeter artık herşeyde bizi aramasından sıkıldım biraz da kendi ailesi bilsin oğullarının sürekli tartıştığında bize saygısızlık ettiğini bilsinler dedi. Onları aradı. Ne konuştular bilmiyorum. Kayınvalidem beni aradı üzülme kızım biz konuşuruz gerekirse de küserim konuşmam kendisiyle annen de üzülmesin sen de üzülme biraz zaman verin birbirinize herşey düzelir inşallah gibi sakinleştirici cümleler kurdu. Bu arada eşim olacak insan beni heryerden engellemiş ulaşmak istediğimden değil ama çocuk gibi küsmelerinden böyle fevri davranışlarından bıktım. Devam etsem nereye kadar böyle sürecek etmesem boşansam nolacak hiç bilmiyorum afedersiniz ama iki ucu b.klu değnek anlicanız!! Bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler
Sizi engellemis mi? Ne ilginc adamlar var ya..32yasindaki kadini ailesine sikayet etmek ne yaa.sigara iciyor diye..cocugunuzda yok zaten ne cekiyorsunki adamin derdini...

Sal gitsinn.kimse icin cabalamaya degmez.bu adam hic

İnanır mısınız bu ülkede her kadın sizin gibi -bu dünyanın kahrını çek babam çek mantalitesiyle yaşamıyor hanımefendi.
Bunu atıp tuttuğum için söylemiyorum ama ben ne bana böyle davranılmasını sineye çekerim, ne de beni el bebek gül bebek büyüten ailemi böyle çirkin insanlarla ve durumlarla defalarca karşı karşıya getirip onları üzerim. Kimin haddine?

Demem o ki kendine ve hayatına değer veren, kendisini ve ailesini insan tiksindiren seviyesizliklere layık görmeyen, hayatında kaliteli insanlar barındırıp kaliteli yaşayan kadınlar olarak sayımız hiç az değil.
Siz ve yakın çevreniz öyle olmayabilir ama biz böyleyiz. Ne diyeyim nazar etmeyin ne olur, ezilmeyin, hadsize haddini bildirin, bir kere yaşayacağınız yaşamın, ana babanızın kıymetini bilin sizin de olur.
Ya ne saçmalıyorsunuz Allah aşkına bu nasıl bi gaza gelmek bu nasıl bi coşku ya anlamada sıkıntınız mı var?

Boşanacak bir durum yokki şu anda, önce tarafların bir sakinleşmesi gerek en mantıklı kararı verebilmek için. Adamın yaptığını savunmuyorum eve git özür bekle affedince dön demiyorum ama burdakilerin yönlendirmesiyle sıca sıcağına boşanacak bir durum yok. Ben beyfendinin hatasını anlayacağını ve telafi edeceğini düşünüyorum. Burda konu sahibininde tutumu çok önemli yaptığı basit bişey değil ve basitleştirmiyorda durumu. Öncelikle ortalık bir soğusun konuşulsun eğer yaptğını gerçekten doğru buluyorsa hala o zaman herkes kendi yoluna gidebilir.

Ya siz bilip bilmeden bir konuyla burda insanları boşan diye gazlayıp benide tanımadan etmeden yaftalamışsınız, bence siz kimseye akıl vermeyin.

Merhaba arkadaşlar ilk defa konu açıyorum.32 yaşındayım 1 buçuk senelik evliyim.bu arada 1 sene içinde tanışıp evlendik. Eşimle severek evlendik ama ne olduysa evlendikten sonra olmaya başladı. Herşey başta çok güzeldi iyi anlaşıyorduk. Ama sonra eşim herşeye karışmaya sürekli beni düzeltmeye başladı. Ben de 8 sene yalnız yaşadığım için biraz rahata alışmıştım. Alınganlık kavgalar küslükler... eşim başta sinirlendiği zaman evi terkedip giderdi bikaç sefer bunu yaptı sakinleştiğinde oturup konuştum hallettik.

Bide eften püften şeylere sinirlendiğinde bağırır çağırır küfretmez ama hakaretvari konuşur ben de hiç öyle değilim. Sesim yükselir cevap veririm ama asla şahsına hakaret etmem. Bikaç kere yine eften püften şeylere sinirlenip ailemi aradı. Kızınız bana sesini yükseltiyo yok bana karşılık veriyo falan filan. Neyse onu da bi zaman sonra oturup konuştuk annemlere yansıttığı için özürdiledi bidaha olmaz dedi uzun süredir de yoktu. Tartışsak da kendi aramızda hallediyorduk.

Bardağı taşıran son damla bugün oldu. Ben bekarken sigara içiyordum onunla görüşmeye başayınca bıraktım. Hatta bi ilaç bıraktım. Kendisi hayatı boyunca hiç içmediği için sigaraya çok karşıydı içersen hakkımı helal etmem diyip duruyodu. Ben de son zamanlarda hastaneye gidip geliyodum hamile kalmamın zor olduğunu söylemişti doktor. Canım çok sıkkındı bikaç sefer içtim. Bugün de işe gitmişti ama erken geldi habersizce. Yakaladı beni. İnkar ettim korkuyla. Daha da sinirlendi. Yine annemi aradı. Kadının konuşmasına bile fırsat vermeden kızınız sigara içiyo gelin alın terbiyesini verin öyle yollayın dedi. Çok denememe rağmen sakinleşmedi. Ben şimdi işe gidiyorum geldiğimde burda olmicaksın dedi. Çekti kapıyı çıktı gitti. Ne dicemi bilemedim o şokla ben de çıktım annemlere geldim. Eve gelince babam yeter artık herşeyde bizi aramasından sıkıldım biraz da kendi ailesi bilsin oğullarının sürekli tartıştığında bize saygısızlık ettiğini bilsinler dedi. Onları aradı. Ne konuştular bilmiyorum. Kayınvalidem beni aradı üzülme kızım biz konuşuruz gerekirse de küserim konuşmam kendisiyle annen de üzülmesin sen de üzülme biraz zaman verin birbirinize herşey düzelir inşallah gibi sakinleştirici cümleler kurdu. Bu arada eşim olacak insan beni heryerden engellemiş ulaşmak istediğimden değil ama çocuk gibi küsmelerinden böyle fevri davranışlarından bıktım. Devam etsem nereye kadar böyle sürecek etmesem boşansam nolacak hiç bilmiyorum afedersiniz ama iki ucu b.klu değnek anlicanız!! Bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler
Üzgünüm bacım ama o adamdan koca olmaz. Sonra daha çok üzülürsün. Ailen muhtemelen sebep biz olmayalım diyr ses çıkarmamışlar ama aileni araması çok büyük terbiyesizlik.hayatını heba etme bana kalırsa

Bence de tam tersi. Burda hepimiz fikrimizi yazıyoruz ama sizin yaptığınız fikir belirtmek değil fikir belirtenleri eleştirmek. Başıma gelmedi diye neden konuşmayayım ben kendimi tanıyorum. Burda herkes sadece başına gelenler için yorum yapacaksa üye sayısı yarıya düşer. Adam her yerden engellemiş konu sahibini, konu sahibi evinde oturup adamın paşa keyfi ne zaman isterse sakinleyip ona ulaşmasını mı beklesin?
Ne demek istediğimi anlatamıyorum sanırım neyse

Bende 32 yasindayim 10 senelik evliyim valla okudukça dayanamadım bastan ipleri verdiğiniz için bu adam durmaz karini engellemek ne demek bir kere gazlamak istemem canım ama egerki geri Dönersen çok daha kötü günler gelir yakana yapışır tez haddini bildirmen gerekir helwki oldu da baristin gittin vs düzelir diye asla çocuk yapma o çocuğa yazık olur....

Ya ne saçmalıyorsunuz Allah aşkına bu nasıl bi gaza gelmek bu nasıl bi coşku ya anlamada sıkıntınız mı var?

Boşanacak bir durum yokki şu anda, önce tarafların bir sakinleşmesi gerek en mantıklı kararı verebilmek için. Adamın yaptığını savunmuyorum eve git özür bekle affedince dön demiyorum ama burdakilerin yönlendirmesiyle sıca sıcağına boşanacak bir durum yok. Ben beyfendinin hatasını anlayacağını ve telafi edeceğini düşünüyorum. Burda konu sahibininde tutumu çok önemli yaptığı basit bişey değil ve basitleştirmiyorda durumu. Öncelikle ortalık bir soğusun konuşulsun eğer yaptğını gerçekten doğru buluyorsa hala o zaman herkes kendi yoluna gidebilir.

Ya siz bilip bilmeden bir konuyla burda insanları boşan diye gazlayıp benide tanımadan etmeden yaftalamışsınız, bence siz kimseye akıl vermeyin.
Yorum yaparken size sormayacağım. Belli ki hayatınızda mutsuzsunuz ve diğer kadınları da güçsüz ve mutsuz görmek istiyorsunuz.
Ben kendini seven, özsaygısı özdeğeri yüksek olan bir kadın olarak karşımda mutlu ve güçlü kadınlar gördüğümde mutlu oluyorum. Siz tam tersi olduğunuza göre hayatınızda ve bakış açınızda problemleriniz var besbelli. Üzüldüm.

Neyse sizin kocanız annenizi arayıp bu kızının terbiyesi saygısı yok, verin öyle gönderin derse kendi ve ailenizin gururunu hiçe sayıp annenizden terbiye dersleri alıp doğru kocişinizin kollarına koşarsınız. Bizim gururumuz ve karakterimiz elvermez, siz madem bunu onaylıyorsunuz böyle yapın. Yapamıyorsanız da kendi yapmayacağınız şeyi bir başkasına önermeyin. Kimsenin hayatı sizinkinden daha az değerli değil. Biz burada kendimizi o insanların yerine koyarak düşünüp yorumluyoruz, sizi de empatiye ya da biraz özsaygıya davet ediyorum.

Çok saygısız ve terbiyesiz biri eşiniz. Ailenize, bunun terbiyesini verin öyle yollayın derken kendisinde terbiyenin saygının zerresi olmadığının farkında mı? Çok sinirlendim ailenize yaptığı bu saygısızlığa, yazık ya pis adam... Bence boşanın , ben olsam boşanırdım, size ve ailenize hiç saygısı ve sevgisi yok.

Yorum yaparken size sormayacağım. Belli ki hayatınızda mutsuzsunuz ve diğer kadınları da güçsüz ve mutsuz görmek istiyorsunuz.
Ben kendini seven, özsaygısı özdeğeri yüksek olan bir kadın olarak karşımda mutlu ve güçlü kadınlar gördüğümde mutlu oluyorum. Siz tam tersi olduğunuza göre hayatınızda ve bakış açınızda problemleriniz var besbelli. Üzüldüm.

Neyse sizin kocanız annenizi arayıp bu kızının terbiyesi saygısı yok, verin öyle gönderin derse kendi ve ailenizin gururunu hiçe sayıp annenizden terbiye dersleri alıp doğru kocişinizin kollarına koşarsınız. Bizim gururumuz ve karakterimiz elvermez, siz madem bunu onaylıyorsunuz böyle yapın. Yapamıyorsanız da kendi yapmayacağınız şeyi bir başkasına önermeyin. Kimsenin hayatı sizinkinden daha az değerli değil. Biz burada kendimizi o insanların yerine koyarak düşünüp yorumluyoruz, sizi de empatiye ya da biraz özsaygıya davet ediyorum.
İnanın hiç benim uğraşacağım bir tip değilsiniz, insan önce yazılan şeyi anlamaya çalışır. Yazdıklarınıza güldüm. Çünkü yaptıklarımı bilmiyorsunuz. Baya yazıp çizmişsiniz uğraşamıcam kusura bakmayın ben anlaması daha kuvvetli insanlarla iletişme geçmeyi seviyorum.

Konu sahibi yeniden üstüne basa basa demek istiyorum K Kelebeginruyasiii , lütfen sinirle hareket etmeden bekle, soğuk kanlılık ile hareket etmek seni en doğru kapıya çıkarır. Gerçekten eşinin yaptığı çokkk büyük bir saygısızlık ve dersini iyi almalı. Bu ister boşanma olur, ister ayrı kalma olur ister başka bişey olur. Ama tarafların kesinlikle oturup konuşması gerekir, umarım karşı taraf da bu olgunluğu gösterir ve büyük bi pişmanlık içindedir umarım!. Aldatma tek sebep olamaz boşanmak için ama bazı şeyleride taraflar aşabilir diye düşünüyorum. Umarım mutlu olursun ne karar verirsen ver.

Aslında o konuda yine ben hatalıyım en başta tanışma aşamasında o herşeyi söyledi bana ben kabul ettim yaparım ederim bunca yıl gezdim tozdum istediğimi giydim dedim bundan sonra da eşimin dediği olsun onca sene annem çok karıştı kadını hiç dinlemedim bari bu sefer eşimi dinliyim dedim ama sonuç bu ya ra na ma dım! En ufak hatada annemlerdeyim
Eşiniz saygısız, ailenizi arayarak taciz ediyor, huzursuz ediyor. Söyledikleri unutulmaz, kolay affedilmez. Ama siz hatalısınız. Evlilik ciddi bir karardır. Sigara içmek bir seçimdir. Ama içmeyen kişinin hem sağlığına zararlıdır, hem son derece rahatsız eder. Bu konuda ciddi rahatsızlığı olmasa sizi işin başından uyarmazdı. Ben sigara içen bir kimseyle yapamam. Evliliğe devam edemem örneğin. Eşinizin de bu konuda hassasiyeti varmış ve size en başından bunu şart koşmuş. Siz de kabul etmişsiniz. Bu da sizin ona sözünüzdür. Icebilirsin diyen arkadaşlarıma saygım sonsuz ama görüşlerine şiddetle katılmıyorum. Bunun dışında eşinizi onaylamıyorum. Kendisine çeki düzen verene ve haddini hududunu aşmayacağına dair teminat alana kadar ailenizle kalsanız iyi olur. Siz de verdiğiniz sözü bozmamak üzere tutmalısınız. Insan kendini bir nevi aldatılmış gibi hissedebilir güveni sarsıldığında.

Beni en çok kıran inciten o söz oldu zaten terbiyesini verin öyle yollayın!! Kendi ayağımla gitmeyi hiç düşünmüyorum kendimi geçtim kaç defadır aileme yansıttığı bu durum onlara yaptığı bu saygısızlık haddini aştı. Ailemden çekinmem ama ailem de benim gibi aman olay büyümesin aman kızımız üzülmesin diye dallandırıp budaklandırmadılar ama hata ettiklerinin farkına vardılar. Annem bu sefer çık gel kesinlikle yazma arama gerekiyosa da boşanırsınız dedi. Şu an durumlar böyle sonrası nolur bilmiyorum karşılıklı konuşup anlaşır mıyız yoksa yolları ayırır mıyız bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

orayı okuyunca oşşşşştttt dedim ,
ailende aynısını ona söylesin ananın babanın evine git terbiyeni al öyle gel desinler

Boşanacak bir durum yokki şu anda

bence şu noktada anlaşmazlık yaşıyorsunuz diğer üyelerle.
size göre boşanılacak bir durum olmaması herkes için öyle olmasını gerektirmez.
annemi arayıp alın bunu terbiyesini verip öyle gönderin diyen adamla aynı yatağa girmem bir daha ben mesela..

bence şu noktada anlaşmazlık yaşıyorsunuz diğer üyelerle.
size göre boşanılacak bir durum olmaması herkes için öyle olmasını gerektirmez.
annemi arayıp alın bunu terbiyesini verip öyle gönderin diyen adamla aynı yatağa girmem bir daha ben mesela..
Evet haklı olabilrsiniz ben konuşmadan etmeden sıca sıcağına öfkeyle karar verilmesini doğru bulmuyorum , gerçekten çok miğde bulandırıcı bir durum çok ağır, ama herkes bir sakinleşsin diyorum ben. Boşanılacaksa da bu gerçekten emin olunarak yapılmalı öfkeyle değil. Bazı hatalar olur ama sakin kafayla çözülebilir. Bunlar benim fikrim konu sahibinin yerinde olsam kafamı toplar, ne istediğime ve hissettiğime karar veririm bu zaman içinde de karşı tarafa zaman vermiş olurum. Boşanacaksam da yine bunu konuşarak yaparım. Boşan diye diretmediğim için diğer üyelerle anlaşmadığıma seviniyorum aaçıkçası, önce olayların ne yönde akacağını görmek lazım.

X