Gebeliğe Hazırlık Eşinde Sperm sorunu olanlar ? Birlikte takip edelim tecrubelerimizi paylaşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet 72 günde bir yenileniyor. Ama takviyelerin ise yaramasi için en az üç ay kullanmak gerekiyor. Siz niye bir ay kullandınız ki
bir ay kullanmadık canım öyle yazmadım zaten son 1 ayımızda kaldı yani 2 aydır kullanıyor eşim 72 günde değil tam 3 ayda bir yenileniyor 72 saat olayı var spermin canlı kalma saati heralde

bir ay kullanmadık canım öyle yazmadım zaten son 1 ayımızda kaldı yani 2 aydır kullanıyor eşim 72 günde değil tam 3 ayda bir yenileniyor 72 saat olayı var spermin canlı kalma saati heralde
Ben yanlış okumuşum bir ay kulla di diye algilamisim.i sallah güzel sonuçlar elde edersiniz bize de 72 gün demişlerdi biz ne olur ne olmaz 3 ay sonra test yapmıştık. Şimdi yine aynı. Normalde Mayıs 17 de 72 gün oluyor biz haziranın ikinci haftası falan gider yapariz

aynen canım hemde sürekli test yaptırmak onları sikolojik olarak etkiliyor oda spermlere etki ediyor oraya giderken mutlaka eşini gazla bak eminim yükselmiştir olucak inanıyorum falan gibi olumlu konuşursan olumlu olur sonucun inşllah

Ben de bu doktorları(hepsi değil) anlamıyorum direk kadın odaklı. En baştan iki tarafa aynı anda bakılmalı sonra tedavi edilmeli bence. Eşin de bi an önce üroloğa görünsün test versin

Biz hiç umutsuzluğa kapilmadik. Hep polyannacilik oynadım. Eşim o kadar kafaya takmıştı ki ereksiyon da bile sorun yaşıyordu. En son papatya vs tarzı caylarla toparladı. Birde tatile gittik kafa dağıtmaya. Herşeyi akışına bırakınca duzeldi

zaten eşler belli etmesede daha fazla kafaya takıyorlar durumu benim eşimde o tar birşey olmadı ama çaktırmadan göz yaşı döktüğüne defalarca şahit oldum

Merhaba bayağı okudum çoğumuzun problemi aynı umarım çözüm buluruz. Benim sormak istediğim eşinde varikosel kaynaklı sperm sorunu olanlar takviye kür ya da vitaminler ile sonuç alabiliyor mu? varikosel varken takviyelerle sonuç alanlar cevap verirse sevinirim. Eşimde çift taraflı varikosel var ve yaygın kanı varikosel varken hele de sigara içiyorsa takviyeler işe yaramaz yönünde.

Doktorunuz niye hemen klomen başladı ki. Önce eşten test istenir. Sıkıntı yoksa klomen tedavisi başlanır. İnşallah yakın zamanda bebiş haberi alirsiniz
Amin inşallah canım benim. Bende sıkıntı yok ama yine de yumurta uyarıcı yazıyorum dedi

Fsh kaç çıkmıştı?

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun. Ben de 6 yıllık evliyim 33 yasindayim ama maalesef ki 5 aydır korunmuyoruz daha önce bir şekilde hep erteledik çocuk olayini sanki yapınca hemen olacakmış gibi.. çocuk yapmaya karar verince benim kadın doğum doktorum 1 yıl beklemeden her şeyi araştıralım dedi ve eşimin sperm değerlerinde sorun olduğunu öğrendik.. ilk analizde tüm değerler normal aralıkta yalnız ileri hareket yuzde sıfırdi üzerine iki analiz daha yapıldı farklı hastanelerde. 2.anizde ileri hareket yüzde 17 morf.yuzde 4 topl sperm 150 milyon çıktı .üçüncüde esim cok gergindi çünkü dr varikosel teşhisi koydu ve ameliyat dedi onun etkisi mi bilmiyorum morf yüzde 3 ileri hareket yüzde 6 ,ml.sperm 12.4 tu. Sonra da zaten ameliyat olduk. Ameliyat olalı 1 Ay oldu aydır. Sabah akşam proxeed plus. sabahları aç karnına incir kürü ve caksir koku suyu ,kahvaltıyla birlikte d vitamini.ve cobancokerten ginseng koenzim q10 takviyesi bir adet.oglenleri 3 tane brezilya cevizi (günlük selenyum iht karşılıyor ileri hareketin sıfırdan 17 ye çıkmasını buna bağlıyorum çünkü o dönem sadece farklı bunu yemisti sonra diğerlerine başladık) .geceleri keciboynuzu kürü. Ayrica şimdi taze ari sütü siparişi verdim ona da başlıycaz sabah aç karnına. Katı meyve sikacağım yok havuc kürü yapmadım ama hergun bir havuc yiyor ayrıca ceviz badem fındık Yeşillik düzenli tüketiyor sigarayı bıraktı kahveyi azalttı kabak çekirdeği de her gün yiyor. 2ay sonra tekrar bir analiz yapılacak sonucu paylaşırım umarım analizden önce hamilelik olur.. Buarada siz caksir suyu hangi marka kullanıyorsunuz bir de e vitamini için eczaneler e sordum pek vermek istemediler kafamıza göre kullanmamaliymisiz fln
Olsun

Canim merhaba gecmis olsun cok guzel bir beslenme programı yapmissiniz Allah emenginizin karşılığı versin. Varikosel sorunu çözüldüyse değerlerin düzeleceğine inanıyorum bu kurlerle. E vitaminini ben solgar marka aldim saorcoglu 200iu olmasi gerektiğini söylemişti ona uygun olarak aldik 134 mg 200iu yaziyor üstünde bir zararını gormedik kesinlikle cok etkili.

Kuzum saraçoğluna mail ile mi ulaştınız ?

Kafam o kadar karıştı ki biri bana yardım etsin lütfen

3.seviye varikosel tespit edildi eşimde . Ameliyattan önce keçiboynuzu kürü yaptım . Dvitamini , bal arı sütü polen karışımı aldım kullanıyoruz ( yoğurtla olmasının bir kötü etkisi var mı bilmiyorum)
Ramazan’dan sonrada proxedd plusa başlamak istiyorum ve evitamini (evicap ) yeterli olur mu ?

Kızlar 3 aylık vitamin ve kürlere başlayınca bu 3 ay içinde ilişki sıklığı ne olmalı sizce. Ara mı verilmeli acaba spermlerin iyice olgunlaşması için

Canım ben önce ameliyat taraftarıyım. Ama eşinin senin yaşınız nedir? Eşinin sperm sonuçları nasıl? Ne kadar süredir bebek istiyosunuz? Senin sıkıntın var mı.Bu faktörler durumu etkiler

Canım benim ögrendigin kadarıyla varikosele bağlı sperm azliginda kürlerin çokta etkisi olmuyormuş. Benim eşimde de varikosel var ameliyat olacak insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…