esiniz hastayken bakar mi

Boşuna mı "hastalıkta ve sağlıkta" diye söz veriyoruz evlenirken?
Sancı bu, iki gün önceden dilekçe mi yazsın bedeniniz?
Evet eşim sağ olsun her zaman önceliği ben oldum. Gerekirse işi bırakır, can bu.
Size hiç saygısı yok bu adamın. Hasta insan gerilime sokulmaz daha fazla. Saygısı olmayan birinden de sevgi ummak, çok akıl kârı değil, çok üzgünüm.
Çok geçmiş olsun ayrıca.

esim bu konuda kati davraniyor. mesela gobek fitigim var sabah 9 da agrim basladi ha gecer diye bekledim saat 1 de baktim gecmiyor yakinda hastane var gideyim dedim. esimde 2 de ise gidecekti. bana kizmaya basladi bekledin bekledin simdi dr mu diyosun diye. bende agrim gecer sandim dedim. 2 yasinda da cocuk var tabi bizde. hemen gerginlesir normal zamandada hastayken pek dr a goturmez. neyse gittim dr a ultroson dedi. beyfendi izin alamazmis son dk izin mi alinirmis kizdi gitti ise. halbuki arkadaslari kac kare esim. hasta vs hep izin aliyolar. en az iki gun once demeliymis is yerine. iyide bu acillik agrim cok napayim dedim ne dicem is yerine kolu mu koptu dicem acil ne var hani diyo. ben agridan kivraniyorum.. hastalik konusunda pek duyarsiz bir esim var. burada ben mi hataliyim bugun hemen mi gitmeliydim dr a.
Hastanelik acil bir durumum olursa fizanda olsa işini birakip yanıma gelir. Yanimdaysa zaten kendisi söyler gidelim diye. Hastalık bu yani hafifi çoğunlugu olmaz. 🤷🏻‍♀️ Tartışıp aramizin bozuk olduğu durumlarda bile denk gelmiştir o anda ben sana küstüm banane bile demez şakası olmaz yani. Sizinki baya umursamaz ilgisiz 🤦🏻‍♀️

esim bu konuda kati davraniyor. mesela gobek fitigim var sabah 9 da agrim basladi ha gecer diye bekledim saat 1 de baktim gecmiyor yakinda hastane var gideyim dedim. esimde 2 de ise gidecekti. bana kizmaya basladi bekledin bekledin simdi dr mu diyosun diye. bende agrim gecer sandim dedim. 2 yasinda da cocuk var tabi bizde. hemen gerginlesir normal zamandada hastayken pek dr a goturmez. neyse gittim dr a ultroson dedi. beyfendi izin alamazmis son dk izin mi alinirmis kizdi gitti ise. halbuki arkadaslari kac kare esim. hasta vs hep izin aliyolar. en az iki gun once demeliymis is yerine. iyide bu acillik agrim cok napayim dedim ne dicem is yerine kolu mu koptu dicem acil ne var hani diyo. ben agridan kivraniyorum.. hastalik konusunda pek duyarsiz bir esim var. burada ben mi hataliyim bugun hemen mi gitmeliydim dr a.
Bazen erkekler böyle oluyor benimde eşim gidelim gidelim der beklerim en son dayanamam gidelim derim durdun durdun şimdi mi diye laf söyler bazen cevap veririm bazen de umursamam ama ayağa kalkamadığım zamanlarda evi süpürür çocuklara bakar aslında hemen gitmeyince birazda bizde var beklıyoruz işte son çare geçer diye kötü niyetle değil ya onları da anlamak lazım bazen

Eşinize çokta haksız diyemedim. Sabah saatlerinde ağrınız başlamış, ki rahatsızlığınizin nedenini biliyorsunuz. Sabahtan gidin hastaneye niye eşinizin iş saatini bekliyorsunuz?
işe bir saat kala izin almak cok sıkıntılı bilmiyorum çalışıyor musunuz ama bu sık yaşanmaya basladiysa artik tepki göstermiş olabilir.
Hastalığın çaresi varsa bekletmeyin, geçmiş olsun.
Buarada başlığınıza cevap verecek olursam, evet aylarca baktı.

Okurken çok sinirlendim sorry ama hödük ya! Azcık minicik ateşim çıksa burnum aksa eşim çorbamı yapar,ilacımı içirir ,gece kalkar bakar! Evi temizler ,etrafımda dört döner! Ben de ona öyle ama o daha iyi bakar hakkını yemeyim :) siz de ona bakmayın hasta olunca! Sinir oldum ! Karısısın ve çocuğunun annesisin sen onun

canim ya daha oncede konu actim ne zaman hastalansan evdede ilgilenmez keske konu sadece boyle olsa. bir gun hastalandim ayran yaparmisincok kotuyum dedim de kalk kendin yap dedi basim donuyodu mesela. iki tane cocuk var 2 5 yas... onlara biraz baktimi geriliyo beyfendi.
Bu işte kilit soru şu olmalı? Böyle bir.vicdansıza ben neden iki tane çocul yaptım? Hadi.bir tane yaptınız, yeni evliydiniz cicim ayıydı falan diyelim. Adamın kumaşını görmüşsünüz neden kemdinizi iyice.çıkmaza sokmak için ikinciyi doğurdunuz?

Bu işte kilit soru şu olmalı? Böyle bir.vicdansıza ben neden iki tane çocul yaptım? Hadi.bir tane yaptınız, yeni evliydiniz cicim ayıydı falan diyelim. Adamın kumaşını görmüşsünüz neden kemdinizi iyice.çıkmaza sokmak için ikinciyi doğurdunuz?
ben kardesi olsun istedim. hep ya

Ne demek hastayken bakar mı? Eşler birbirine bakmazsa napcaz, anamızın evine mi doncez iyileşene kdr bize baksın diye... Soru bile saçma ama böyle hayatlar var, yazık hasta olsa siz bakiosunuzdur ama

Allah eşinin eline düşürmesin. Bu nasıl bir tavır ya. Haksız olsan bile ki değilsin bence, hasta insana böyle davranılmamalı. En son bademciklerim ağrıdığında ofisteydim, revire gittim yazdım haber verdim 1.5 saat mesafede bir şehirde müşteri ziyaretindeydi ben demeden çıkıp geldi hadi evde yatmaya diye ki gelmese de çıkışa kadar çalışır servise binip dönerdim ölüp bitmiyodum. Ders alabilecek bir adam olsa eşin derdim ki al burada yazan mesajları at suratına belki utanır

Eşinizin davranışı yanlış ama sizin de gerçekten sabahtan itibaren bekleyip bekleyip, eşinizin işe gitmesine yakın ben doktora gideyim demeniz yanlış olmuş, her zaman böyle davranmıyorsa, sinir olmuş olabilir o duruma. Eşinizin işe gideceğini , evde tek kalıp çocuk bakacağınızı biliyordunuz, madem ağrınız var sabahtan gitseydiniz hemen.

Bunun için evli olmaya gerek yok bence ya hastalık bu yani. İnsan olan,merhameti olan ilgilenir. Yeri geliyor insan hiç tanımadığı birine bile yardım edebiliyor bu tarz konular da.
Allah eşinize merhamet versin ne diyim ki.

X