Eşiniz mi Kardeşiniz mi

Frozen01

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2014
12.070
57.001
Kızlar kardesimle yaklasik 3 haftadır sorun yaşıyoruz, daha oncede bununla ilgili konu acmistim, kardesime annem ve babam cok yuz veriyor ve esimle kardeşimin arası az bozulsa hemen tavır alip eşimle konusmuyorlar esim benim için susuyor, kardesim nişanlanmadan once(şimdi evli) ayri eve çıkar ben ayrı evde oturmak istiyorum der bizden para ister vermeyince kötü oluruz (bizde yeni ev kuruyorduk veremedik) ve annemlerde tavır alir, kardeşim arabayi istemek için bemi aradi ve esime sordum veriyimmi diye yok de gitsin dedi kardesi de duydu, ve tamam arabaya gerek yok dedi kapatti annemin yaninda resti cekti ve tartistik sebbeb
1 . Kardeşim arabayi istiyor direk beni arayip abla arabayi getir diyor, ben bebegime mamasini yediriyorum, esim banyoda gel al diyorum, anlamiyor o gun eşimle cok siddetli kavga ettik. Sen niye gittin diye bana kızdı.
Anneme bunu anlatamiyorum. Esimi suçluyor, ve biz hersemizi paylasirdik bu (Esime diyor) geldi birlik bozuldu dedi dun sok oldum.
2. Esim, Kardesin arayipta eniste beraber gidelim, gezelim vs demiyor işi dusunce arıyor, diyor
3. Kardeşim surekli geçmişte yaptığını yardimi yuzume vuruyor. Hep kendi yaptiklarini anlatiyor, bizim yaptigimiz yardimdan söz etmiyor...
4. Daha önce eşim kac defa aradı, kardeşimi o hic arayip sormaz, her aradığında arabayı ister
5. Kardeşimin bu sene düğünü oldu. Masrafı olmasina ragmen 5 yildizli otelde tatil yapti ve parasiz kalip yine annemden ve bizden para istedi, ben veremem kira oducem dedim. Annem ve babam yardim etti.
Esim arabayi vermeyince kardeşim ve eşi oglumun diş hedigine gelmediler. Kardesim arayip işimiz vardi geledik dedi. 5 dakika ugrayamazmiydi Herkez onlari sordu. Gelininiz neden gelmedi diye herşey menfaat mi? Ben esim kardesim ve annemlerin arasinda bunaldim. Yaşamaktan sıkıldım. Bunalttilar beni, eşim her zaman annemin babamin kardesimin yardımına koşar, yardımı seve seve yapar ama kardeşimin huyundan bunaldi, bende bunaldim. bugun uydu cihazlarini tamire goturduk ( kanal yuklemk icin) annem ve bizim uydu cihazini bizimki hemen yapildi. Annemlerin uydu cihazi aksama kaldı. Esim gitti aldı, evlerine götürdü verdi. Annem ve babamla bir problemimiz yok ama kardeşimin düzensizliği yuzunden aramiz bozuluyor. Ve hemen eşimi sucluyorlar. Hayattan soguttular beni arada kalmaktan bıktım....

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlar kardesimle yaklasik 3 haftadır sorun yaşıyoruz, daha oncede bununla ilgili konu acmistim, kardesime annem ve babam cok yuz veriyor ve esimle kardeşimin arası az bozulsa hemen tavır alip eşimle konusmuyorlar esim benim için susuyor, kardesim nişanlanmadan once(şimdi evli) ayri eve çıkar ben ayrı evde oturmak istiyorum der bizden para ister vermeyince kötü oluruz (bizde yeni ev kuruyorduk veremedik) ve annemlerde tavır alir, kardeşim arabayi istemek için bemi aradi ve esime sordum veriyimmi diye yok de gitsin dedi kardesi de duydu, ve tamam arabaya gerek yok dedi kapatti annemin yaninda resti cekti ve tartistik sebbeb
1 . Kardeşim arabayi istiyor direk beni arayip abla arabayi getir diyor, ben bebegime mamasini yediriyorum, esim banyoda gel al diyorum, anlamiyor o gun eşimle cok siddetli kavga ettik. Sen niye gittin diye bana kızdı.
Anneme bunu anlatamiyorum. Esimi suçluyor, ve biz hersemizi paylasirdik bu (Esime diyor) geldi birlik bozuldu dedi dun sok oldum.
2. Esim, Kardesin arayipta eniste beraber gidelim, gezelim vs demiyor işi dusunce arıyor, diyor
3. Kardeşim surekli geçmişte yaptığını yardimi yuzume vuruyor. Hep kendi yaptiklarini anlatiyor, bizim yaptigimiz yardimdan söz etmiyor...
4. Daha önce eşim kac defa aradı, kardeşimi o hic arayip sormaz, her aradığında arabayı ister
5. Kardeşimin bu sene düğünü oldu. Masrafı olmasina ragmen 5 yildizli otelde tatil yapti ve parasiz kalip yine annemden ve bizden para istedi, ben veremem kira oducem dedim. Annem ve babam yardim etti.
Esim arabayi vermeyince kardeşim ve eşi oglumun diş hedigine gelmediler. Kardesim arayip işimiz vardi geledik dedi. 5 dakika ugrayamazmiydi Herkez onlari sordu. Gelininiz neden gelmedi diye herşey menfaat mi? Ben esim kardesim ve annemlerin arasinda bunaldim. Yaşamaktan sıkıldım. Bunalttilar beni, eşim her zaman annemin babamin kardesimin yardımına koşar, yardımı seve seve yapar ama kardeşimin huyundan bunaldi, bende bunaldim. bugun uydu cihazlarini tamire goturduk ( kanal yuklemk icin) annem ve bizim uydu cihazini bizimki hemen yapildi. Annemlerin uydu cihazi aksama kaldı. Esim gitti aldı, evlerine götürdü verdi. Annem ve babamla bir problemimiz yok ama kardeşimin düzensizliği yuzunden aramiz bozuluyor. Ve hemen eşimi sucluyorlar. Hayattan soguttular beni arada kalmaktan bıktım kızlar sizce es

böyle bir durumda "eşim" tabiki de..
kardeşiniz size saygı duymayı öğrenmeli...

Aradaki dengeyi kuracak olan sizsiniz. Kardeşinize o an araba verilmeyecekse hayir ablacim diyeceksiniz ne derse desin. Özel günunuze de gelmesin çocuk tehditlerine aldirmayin. Siz ablasiniz parmaginda oynatamayacagni bilsin.

Kardeş yada es diye seçim olmaz. Arada denge olur

Kardeşiniz fazla şımarık. Her istediği olmuş bugüne kadar onun için böyle davranıyor. Taviz vermeyin bence. Alın karşınıza konuşun. Koca kadın sonuçta evlenmiş barklanmış.

Kızlar erkek kardeşim, kız değil yazmayi unutmuşum.

Evet daha önce de bahsetmiştiniz hatırlıyorum ama siz hala neden kardesinize rest cekmiyorsunuz? Eşiniz çok iyi insan kıymetini bilin. Kardeşiniz artık evli barkli adam böyle simariklik olmaz.Size de yazık...

Niye tercih yapmak zorunda kalasınız ki, eşininde haksız olduğu noktalar var, araba para gibi şeyler bizim aramızda sorun olmaz mesela. Ben kardeşime birşey yapacaksam eşim sadece destek olabilir, yapamayacak durumdaysamda kardeşime doğru bir dille anlatırım sorun kalmaz. Bence dengeyi kuramayan sensin.
ikisini karşı karşıya getirme, kardeşinle senin aranda kalsın bazı şeyler, eşini her olaya dahil etme.

Esim arabayi vermeyince kardeşim ve eşi oglumun diş hedigine gelmediler. Kardesim arayip işimiz vardi geledik dedi. 5 dakika ugrayamazmiydi Herkez onlari sordu. Gelininiz neden gelmedi diye herşey menfaat mi? Ben esim kardesim ve annemlerin arasinda bunaldim. Yaşamaktan sıkıldım. Bunalttilar beni, eşim her zaman annemin babamin kardesimin yardımına koşar, yardımı seve seve yapar ama kardeşimin huyundan bunaldi, bende bunaldim. bugun uydu cihazlarini tamire goturduk ( kanal yuklemk icin) annem ve bizim uydu cihazini bizimki hemen yapildi. Annemlerin uydu cihazi aksama kaldı. Esim gitti aldı, evlerine götürdü verdi. Annem ve babamla bir problemimiz yok ama kardeşimin düzensizliği yuzunden aramiz bozuluyor. Ve hemen eşimi sucluyorlar. Hayattan soguttular beni arada kalmaktan bıktım....

araba keyfi verilecek bir şey değil.hastalık olur acil bir durum olur verilir.onun dışında gezip tozmak için verilirse önünü alamazsınız.anneniz babanız maşallah hiç arada kalmıyorlar.kardeşiniz için size ve eşinize tavır alabiliyor.siz kıymetli değil misiniz sizin huzurunuzu kaçırdıklarının farkında değiller mi .siz kardeşininizin saadeti için evlenmediniz eşinizle.ama çocuklarının arasında ki dengeyi anneniz babanız sağlamlıydı.birinin menfaati için bir diğerinin huzurunu bozmaya hakları yok.

Kesinlikle eşim..
Telefonlara çıkmamaya başlayın ufaktan..
Çıksanızda kısa kesin arayı açın biraz..
Hayattan sıkılacak bir şey yok evliliğine bak mutluysan sorun yok...

Ayrıca bu araba mevzusu nedir böyle arabayı ortak mı aldınız da direk arabayı getir diyor?

Herkes yerini bilmeli... Kardesiniz cok bencil ve simarik anlattiklariniza göre, esinizse baya bi sabirlimis ama onunda tabii bi sonu olur... Kardesinizin simarikligi yüzünden ve ailenizin evlat ayrimi yüzünden siz niye esinizi secmeyesiniz? Anneniz babaniz istediklerini yapsinlar ogullarina, siz necbur degilsiniz, artik herbiriniz kendi yuvasini kurmus, bu kadar yüz vermeyin... Kardes olarak gelirse kapim acik diyon baska seyler icin aramasin, huzur bozmasin...:KK14:

Ben kimseyi kırmak istemiyorum, ama kırılan uzulen ben oluyorum, esim bana cok bağlı az mutsuz görse iyimisin der ailemin bana buyuk destegi oldu bende destek olmaya çalışıyorum. Ama kardeşimin dengesiz davranışları aramizi bozuyor. Esim yardim etmekten kaçan biri değil kardesimin işini kendinden fazla düşünüyor. Mesela evde bi tamir olacak eşim arar yapacakmiyiz diye sorar ama esim kardeşimin olur olmaz yere araba istemesinden bıktı. Gezmek icin bike araba istiyor. İsim var Şura gidecem dese seve seve verilir ama her pazar araba istiyor ve biz bir yere gidemiyoruz. Eve baglaniyoruz ve Eşimle kavgaya başlıyoruz. Esimin son sozunden sonra bi daha isteyecegini sanmıyorum. Istersede ben getiremem bebegim uyuyor, gel kendin al derim

Ben kimseyi kırmak istemiyorum, ama kırılan uzulen ben oluyorum, esim bana cok bağlı az mutsuz görse iyimisin der ailemin bana buyuk destegi oldu bende destek olmaya çalışıyorum. Ama kardeşimin dengesiz davranışları aramizi bozuyor. Esim yardim etmekten kaçan biri değil kardesimin işini kendinden fazla düşünüyor. Mesela evde bi tamir olacak eşim arar yapacakmiyiz diye sorar ama esim kardeşimin olur olmaz yere araba ustemesinden bıktı. Gezmek icin bike arzba istiyor. İsim var Şura gidecem dese seve seve verilir ama her pazar araba istiyor ve biz bir yere gidemiyoruz. Eve baglaniyoruz ve Eşimle kavgaya başlıyoruz. Esimin son sozunden sonra bi daha isteyecegini sanmıyorum. Istersede gel kendinal derim

Bu hafta sonu bizim arabayla işimiz var , bu hafta şuraya gidilecek, yüklü alisveris yapilacak vs diye her hafta bir şey uydurun. Vermek zorunda değilsiniz arabayi. Zamanla istemekten vazgeçer.

X