Kardeşiyle veya ailesiyle küs olan var mı ? Bayram öncesi :(

Ben de erkek kardeşimle kus gibiyim ama değilim.Soyle ki; yaptıklarından sonra çok soğudum.Resmen nisanlanip ,evlenince biyerleri kalktı.Surekli beni eleştirdi.Lohusaligimda bile...bir iki değil.Dugunde bile bana böyle davrandı.Ben düğünde normal davrandım.Omru boyunca hatırlayacak, güzel hatırlasın diye.Ama yok olmadı.En son hiç konuşmadım.Anladi geri adım attı.Dogumgunumde ilk defa pasta ve hediye aldı felan.Ama soğuyunca bir kere olmuyor.

Ben de şimdi kus değilim.Cok mesafeliyim.Eskiden haftada en az bir kere arasirdik.Simdi 2-3 ayda anca.O da gerekli diye.Annem de sürekli ağzımızın tadı bozulmasın derdinde.O yzuden kussem daha büyük mesele.Bir de bayramda ,tatilde biraraya gelinecek felan .Hiç gerilmek ya da sürekli barışın diye laf duymak istemiyorum.Boyle rahat.

Bu arada gelinimizi seviyorum ve aramız iyi.Onu bu işe karistirmiyorum.
Evet erkek kardeşlerin havaya girme durumu var. Benim kardeşim evlenmedi ama birkaç sene önce evlenmeyi düşündüğü bir kız arkadaşı vardı bir havalara girdi kızın ailesinin etrafında fır dönüyor, evde hiçbir sorumluk almayan çocuk onların işlerine koşarak gidiyor. Kızla aralarında ne konuştularsa evi terketti ortada hiçbir şey yok, sonra paşa paşa döndü. Burnu sürttü. Kız da bunu terketti. G. Zekalı değer verdikçe kendini bir şey sandı. Siz de çok iyi yapmışsınız. Pişman olsa da hiçbir şey eskisi gibi olmuyor.

Kardesimle bir kac senelik küslük yasadik. Sebepleri sizinkilerden farkli. Sadece sunu söylemek isterim: Toksik insanlarin evine gitmeyin. Sizi görmek isteyen size gelsin. Toksik insanlari sirf baskasi altdan aliyor diye tolere etmek zorunda degilsiniz. Sahsen enisteyi orda iyice bozardim. O losyonu alip kocaman kirmizi kurdale ile de yollardim pasa öküze. Kardesiniz kendini bir 🍆 icin istedigi kadar ezdirsin. Yüz vermem. Aile iliski isteyen aile gibi davranacak. Kardesimle baristim, bu ama iki tarafinda kendine göre ceki düzen vermesinden kaynakli. Yoksa o küslük de devam ederdi. Pasa öküzün evine adim atmayin. Kardes kölenize izin ciksa o gelip sizi görsün
:nazar:

Kızkardeşiniz olması bir şey fark etmiyor.

Aile konularında ve eş çevresi konularında herkes "kendi delisini" idare edecek.
Kimsenin kimsenin saygısızlıklarını, pisliklerini, edepsizliklerini çekme zorunluluğu yok.

Bu konudaki kırmızı çizgim nettir, bu nedenle de sorumluluk alabiliyorum.

Kardeşiniz kendi delisini kontrole edemiyor diye, sizi istismar ettiremez. Kendi böcekten farksız bir hayat yaşamayı seçmiş, kocası denk gelince üstüne basıyor, o da basılmasın diye o koca ayaktan kaçarak yaşıyor anladığım kadarıyla.

Fakat siz böcek değil, insansınız..

Her şeye rağmen sürekli başa dönmek, öpüşüp barışmak sadece yeni ve daha ileri düzeyde sınır ihlallerine yol açar. Bayramda birbirinin yüzünü görmek isteyen, yılın geri kalanında da yüz yüze bakacak şekilde davransın.

Eklentiler

• GKuNxxvWAAAbWGf.jpg
    GKuNxxvWAAAbWGf.jpg
    88,4 KB · Görüntüleme: 41
Her şeye rağmen sürekli başa dönmek, öpüşüp barışmak sadece yeni ve daha ileri düzeyde sınır ihlallerine yol açar. Bayramda birbirinin yüzünü görmek isteyen, yılın geri kalanında da yüz yüze bakacak şekilde davransın.
Türk toplumunda en saçma bulduğum geleneklerdendir. Birbiriyle kanlı bıçaklı insanları bile “bayramda küslük olmaz” diye zorla bir araya getirmeye çalışırlar. Dediğiniz gibi sen yılın geri kalanında insana saygı gösterme, sonra bayram avantajından yararlan her şey unutulsun. Yok öyle. Konuları konuşmaya çalışsan da aman açmayın eski konuları, unutun gitsin denir.

Gelen misafire o kırıldı bu dökülmüş denmez olan olmuştur gitmeyin görüşmeyin benim misafirler tarafından neler kırıldı çizildi de ses etmedim misafirin gönlü incedir saç telinden

Herkese iyi bayramlar, kardeşimle ilgili konuları az çok biliyorsunuz. Tekrar okumak istemeyenler için kısaca özetleyim. Kardeşim kendisinden çok farklı kültürden biriyle evlendi, sorunlara rağmen ben seviyorum dedi tamam dedik. Kardeşim bir süre sonra eşinin kültürüne fazlasıyla uyum sağladı, hatta burda bir çoğunuz “kızılcık şerbeti” dizisindeki konulara benzettiniz. Evlendiği kişinin ailesi inanç konusunda kardeşimin kişiliğini ezdi geçti resmen ama kardeşim ben seviyorum olsun dedi ses çıkarmadı(eski konularda var) Neyse hadi ona da kendi kararı, kendi hayatı sorun çıkmasın dedik. Benim ailemde de Yaprak dökümü Hayriye hanımcılık var yani aman idare edin, aman sorun çıkmasın diye rahatsız olduğu şeyleri dile getirmez içine atar hep.

Neyse uzatmak istemiyorum. Kardeşim ve eşi bayramdan önce beni evlerine davet ettiler. Aslında gitmek istemiyorum çünkü eşi biz oraya gidince surat yapıyor, odalara kapanıyor, her şeye karışıyor; rahat edemiyoruz yani orda hiç ama yine de telefonda gelin diyor hep. Yeğenim için gittim ama yine burnumdan geldi ve kardeşimle de aram açıldı. Şöyle ki yeğenimin elini yıkarken (çok “hareketli” bir çocuk) babasının yüz losyonunu devirdi. Hemen tuttum ama yarısı dökülmüştü. Akşam işten eve geldi, nasıl olduysa şişenin yarısının döküldüğünü farketmiş. Sesi geliyor duyuyorum, kardeşime bu şişe niye yarıya inmiş diyor. O da ben bilmiyorum dedi. Sonra benim yanıma geldiler sormaya, ben de yanlışlıkla biz döktük dedim. Allahhh bu başladı nasıl yanlışlıkla dökülüyor, bu ne kadar pahalı sen biliyor musun, aradan yarım saat geçiyor hala kafa sallıyor, ben de en sonun da dedim tamam ben yarın gidip alcam. Sonra kardeşim de ona sus demeye başladı. Ertesi gün geldi eşi kusura bakma dün sinirliydim biraz falan filan ama aradan iki saat geçiyor yine tavırlı davranıyor. Losyonu hatırlatmak için sen almayacaksın ben alayım sorun değil diyor. Ben de artık dayanamadım kendisinin ev sahibi olarak tavırlarından hiç hoşlanmadığımı söyledim. Yapıyoruz, ediyoruz memnun edemiyoruz gibi bir laf söyledi. Kısacası ipler koptu yani. Bazı ilişkiler ne yapsan yürümez ya öyleydi.

Kardeşimle bunları konuştum, sende alttan al işte, küçük bir şey bu büyütme diyor. Bak ben onun ailesiyle hiç sorun yaşamıyorum diyor (burda sorun sizde demek istedi sanırım). Tavır gösterdiğim için kırılmış.

En son bu şekilde ayrıldım yani ordan. Sonra ne o yazdı o ben.

Lütfen yorum yapar mısınız? Sadece dertleşmek istiyorum.

Benim ortanca kardeşim bunun bir iki level üstü, kocasına hak verir utanmadan savunur, görüşmüyorum beş senedir kafam rahat. Edepsiz kocasına benim ablalarıma böyle davranamazsın diyemeyen embesil kardeşim olmayıversin umurum değil, aynı sitede oturuyoruz yanımdan geçerken selam bile vermiyorum, kocasını incitmişiz haspam :)))

Benim ortanca kardeşim bunun bir iki level üstü, kocasına hak verir utanmadan savunur, görüşmüyorum beş senedir kafam rahat. Edepsiz kocasına benim ablalarıma böyle davranamazsın diyemeyen embesil kardeşim olmayıversin umurum değil, aynı sitede oturuyoruz yanımdan geçerken selam bile vermiyorum, kocasını incitmişiz haspam :)))
Biz farklı şehirlerde oturuyoruz görmem imkansız zaten. Sizin durumunuz biraz daha zormuş. Ben kardeşimden her durumda beni desteklemesini de beklemiyorum ama yukarda anlattığım durumlarda bile göz göre göre aman alttan alın kötü niyetli değil diyemezsin. Siz bayramlarda falan konuşuyorsunuz formalite olarak? Anne babanız görüşüyor mu onlarla ?

Bu arada kardeşim aradı kızlar bayramlaşmak için. Hiçbir şey olmamış gibi normal konuştu, eşi telefona gelmedi.

Biz farklı şehirlerde oturuyoruz görmem imkansız zaten. Sizin durumunuz biraz daha zormuş. Ben kardeşimden her durumda beni desteklemesini de beklemiyorum ama yukarda anlattığım durumlarda bile göz göre göre aman alttan alın kötü niyetli değil diyemezsin. Siz bayramlarda falan konuşuyorsunuz formalite olarak? Anne babanız görüşüyor mu onlarla ?

Anne babamız rahmetli oldular, bayram seyran hiç bir durumda görüşmüyoruz, aile ve eş dengesini kuramayan hasetlik eden kardeşim, eşi de şahtı şahbazlık yapıyor arada o yüzden hiç görüşmüyoruz. Ben bu konularda netimdir, kesip atarım huyumu da bilir ona rağmen kocam da kocam modundaysa otursun kocasıyla ablaya ihtiyacı yok.

Ben görüşmüyorum annemle, babamla. Yıllarca o kadar çok psikolojik şiddet uyguladılar ki, ben kendimi görünmez sanıyordum. Aynada kendime bakmıyordum , kendim de göremez olmuştum. Nasıl aydınlandığımı hatırlamıyorum ama paramı biriktirdim, il değiştirerek evden ayrıldım. 5 yıl oldu. Babamın en son 1 yıl önce telefondan sesini duydum ( yanlışlıkla o aradı )annem de ayda bir çok çekinerek arar canım isterse açıyorum istemezse açmıyorum

Sizin yine bayramdada olsa msj atmışlar benim o da yoktu ben msj yazdım aradım kardeslerimi ablalarimi evlendim evleneli hep bı mesafe var aramızda uzuluyomuyum evet üzülüyorum ama onlar böyle olsun istiyorlar aynı sehirde oturuyoruz evime iki yılda bı kere geldiler

X