Eşiniz mi Kardeşiniz mi

esimi secerim ben kardesimide hic savunmazdim esime cunku kardesinin savunucak bi tarafi yok pek esinle arani sakin bozma kardesin icin artik evlenmis ayle olmus herkeze el acicagina adam gibi calisip kazansin ne ihtiyaci varsa kendi gorsun

Kardeşiniz çok tutarsız sorumsuz bir birey anladığım kadarıyla .. Malesef erkekler geç büyüyor buda bir etken sizin yumuşak yüzünüzde bu yüzsüzlüğe etken olabilir bence.
Bence kardeşinizle aranıza mesafe koyun eşinizle aranız bozulmasın kardeşinizin evi eşi işi var olan size olur ...

Kizlar gelip kendisi alsa yada önemli bir işi olsa ben ondan once al derim, ama arabayi getirin akşam bana birakin ben sizi eve bırakırım diyor. Oglum diş çıkarıyor ishali ve bazen ateşi oluyor Allah korusun gece ateslense yada gündüz o çalışırken bişey olsa araba varken sokaklardami kosturacaz isi varsa yapsin getirsin, Eşim de buna sinir oluyor. Kac kere bebegimle beraber arabayi ona bıraktım. Biraz dusunce olsa ablam bebegiyle nasil gelecek diye düşünüyor. Esimden de soguttular beni birbirmizle saçma sapan konuşmaya başladık, bugun bosanmayla ilgili konusuyoruz Şakayla karışık ben diyorum oğlumu alir giderim, esimde diyor, ben oğlumu bırakmam. Sonra kendime dedim ne konusuyoruz biz bu noktaya geldik, normalde eşim boşanmak ayrılmak kelimesini benim ağzımdan sakayla bile duysa cok kızardı,. Şimdi normal bir konu gibi konuşuyoruz, Ne oluyor bize dedim bugün:KK57:

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben esimi secer, o aileyle de daha irtibat kurmazdim. Halimi hatrimi merak eden arar sorar ama o kadar. Adamcagizda peygamber sabri varmis.

Kızlar kardesimle yaklasik 3 haftadır sorun yaşıyoruz, daha oncede bununla ilgili konu acmistim, kardesime annem ve babam cok yuz veriyor ve esimle kardeşimin arası az bozulsa hemen tavır alip eşimle konusmuyorlar esim benim için susuyor, kardesim nişanlanmadan once(şimdi evli) ayri eve çıkar ben ayrı evde oturmak istiyorum der bizden para ister vermeyince kötü oluruz (bizde yeni ev kuruyorduk veremedik) ve annemlerde tavır alir, kardeşim arabayi istemek için bemi aradi ve esime sordum veriyimmi diye yok de gitsin dedi kardesi de duydu, ve tamam arabaya gerek yok dedi kapatti annemin yaninda resti cekti ve tartistik sebbeb
1 . Kardeşim arabayi istiyor direk beni arayip abla arabayi getir diyor, ben bebegime mamasini yediriyorum, esim banyoda gel al diyorum, anlamiyor o gun eşimle cok siddetli kavga ettik. Sen niye gittin diye bana kızdı.
Anneme bunu anlatamiyorum. Esimi suçluyor, ve biz hersemizi paylasirdik bu (Esime diyor) geldi birlik bozuldu dedi dun sok oldum.
2. Esim, Kardesin arayipta eniste beraber gidelim, gezelim vs demiyor işi dusunce arıyor, diyor
3. Kardeşim surekli geçmişte yaptığını yardimi yuzume vuruyor. Hep kendi yaptiklarini anlatiyor, bizim yaptigimiz yardimdan söz etmiyor...
4. Daha önce eşim kac defa aradı, kardeşimi o hic arayip sormaz, her aradığında arabayı ister
5. Kardeşimin bu sene düğünü oldu. Masrafı olmasina ragmen 5 yildizli otelde tatil yapti ve parasiz kalip yine annemden ve bizden para istedi, ben veremem kira oducem dedim. Annem ve babam yardim etti.
Esim arabayi vermeyince kardeşim ve eşi oglumun diş hedigine gelmediler. Kardesim arayip işimiz vardi geledik dedi. 5 dakika ugrayamazmiydi Herkez onlari sordu. Gelininiz neden gelmedi diye herşey menfaat mi? Ben esim kardesim ve annemlerin arasinda bunaldim. Yaşamaktan sıkıldım. Bunalttilar beni, eşim her zaman annemin babamin kardesimin yardımına koşar, yardımı seve seve yapar ama kardeşimin huyundan bunaldi, bende bunaldim. bugun uydu cihazlarini tamire goturduk ( kanal yuklemk icin) annem ve bizim uydu cihazini bizimki hemen yapildi. Annemlerin uydu cihazi aksama kaldı. Esim gitti aldı, evlerine götürdü verdi. Annem ve babamla bir problemimiz yok ama kardeşimin düzensizliği yuzunden aramiz bozuluyor. Ve hemen eşimi sucluyorlar. Hayattan soguttular beni arada kalmaktan bıktım....

tabi ki eşin.. anlattıklarından öyle görünüyor ailen seni düşünmüyor önceliği kardeşine veriyor gibi..

Kizlar gelip kendisi alsa yada önemli bir işi olsa ben ondan once al derim, ama arabayi getirin akşam bana birakin ben sizi eve bırakırım diyor. Oglum diş çıkarıyor ishali ve bazen ateşi oluyor Allah korusun gece ateslense yada gündüz o çalışırken bişey olsa araba varken sokaklardami kosturacaz isi varsa yapsin getirsin, Eşim de buna sinir oluyor. Kac kere bebegimle beraber arabayi ona bıraktım. Biraz dusunce olsa ablam bebegiyle nasil gelecek diye düşünüyor. Esimden de soguttular beni birbirmizle saçma sapan konuşmaya başladık, bugun bosanmayla ilgili konusuyoruz Şakayla karışık ben diyorum oğlumu alir giderim, esimde diyor, ben oğlumu bırakmam. Sonra kendime dedim ne konusuyoruz biz bu noktaya geldik, normalde eşim boşanmak ayrılmak kelimesini benim ağzımdan sakayla bile duysa cok kızardı,. Şimdi normal bir konu gibi konuşuyoruz, Ne oluyor bize dedim bugün:KK57:
valla kardes yavrunda varmis esini s1msiki saril arkasinda dur aileni kardesinide asla koruma ona yoksa adam biar senden olanda senle o yavruya olur

Kızlar erkek kardeşim, kız değil yazmayi unutmuşum.
Belli zaten siz kıymetsiz o kıymetliyse erkektir. Kardeşinizi bu kadar şımartan aileniz şimdi de onlar uğraşsınlar. Kocana yazık değil mi koskoca adam bu şımarıklıkları çekmek zorunda mı? Aynı şeyleri senin görğmcen ya da kaynın yapsaydı mesela?

Elini ayağını çek araba istiyorsa taksi tutsun vermeyin bi daha kendi başının çaresine baksın.

bu konuda eşin senin yanında..diğerlerini takma..niye üzülceksin gelmediler diye..daha iyi ya sizden birdaha bir şey isteyemezler..mesafe koy..bu gidişle eşinde etkilenecek..al eşini uzak dur..sizi işi düşünce kullananlardan..

Kızlar kardesimle yaklasik 3 haftadır sorun yaşıyoruz, daha oncede bununla ilgili konu acmistim, kardesime annem ve babam cok yuz veriyor ve esimle kardeşimin arası az bozulsa hemen tavır alip eşimle konusmuyorlar esim benim için susuyor, kardesim nişanlanmadan once(şimdi evli) ayri eve çıkar ben ayrı evde oturmak istiyorum der bizden para ister vermeyince kötü oluruz (bizde yeni ev kuruyorduk veremedik) ve annemlerde tavır alir, kardeşim arabayi istemek için bemi aradi ve esime sordum veriyimmi diye yok de gitsin dedi kardesi de duydu, ve tamam arabaya gerek yok dedi kapatti annemin yaninda resti cekti ve tartistik sebbeb
1 . Kardeşim arabayi istiyor direk beni arayip abla arabayi getir diyor, ben bebegime mamasini yediriyorum, esim banyoda gel al diyorum, anlamiyor o gun eşimle cok siddetli kavga ettik. Sen niye gittin diye bana kızdı.
Anneme bunu anlatamiyorum. Esimi suçluyor, ve biz hersemizi paylasirdik bu (Esime diyor) geldi birlik bozuldu dedi dun sok oldum.
2. Esim, Kardesin arayipta eniste beraber gidelim, gezelim vs demiyor işi dusunce arıyor, diyor
3. Kardeşim surekli geçmişte yaptığını yardimi yuzume vuruyor. Hep kendi yaptiklarini anlatiyor, bizim yaptigimiz yardimdan söz etmiyor...
4. Daha önce eşim kac defa aradı, kardeşimi o hic arayip sormaz, her aradığında arabayı ister
5. Kardeşimin bu sene düğünü oldu. Masrafı olmasina ragmen 5 yildizli otelde tatil yapti ve parasiz kalip yine annemden ve bizden para istedi, ben veremem kira oducem dedim. Annem ve babam yardim etti.
Esim arabayi vermeyince kardeşim ve eşi oglumun diş hedigine gelmediler. Kardesim arayip işimiz vardi geledik dedi. 5 dakika ugrayamazmiydi Herkez onlari sordu. Gelininiz neden gelmedi diye herşey menfaat mi? Ben esim kardesim ve annemlerin arasinda bunaldim. Yaşamaktan sıkıldım. Bunalttilar beni, eşim her zaman annemin babamin kardesimin yardımına koşar, yardımı seve seve yapar ama kardeşimin huyundan bunaldi, bende bunaldim. bugun uydu cihazlarini tamire goturduk ( kanal yuklemk icin) annem ve bizim uydu cihazini bizimki hemen yapildi. Annemlerin uydu cihazi aksama kaldı. Esim gitti aldı, evlerine götürdü verdi. Annem ve babamla bir problemimiz yok ama kardeşimin düzensizliği yuzunden aramiz bozuluyor. Ve hemen eşimi sucluyorlar. Hayattan soguttular beni arada kalmaktan bıktım....
bu anneler erkek cocuklarına sırf boyle yapıyor dıye dusunuyrodum gecenlerde alakası olmadıgını gordum
bı cocugu sorumluluk sahıbı yapıp her seyı sorumluluk almayı dusuncelı olmayı ana babaya saygıyı sadece bırıne gerekırse Dove Dove ogretıyorlar
Dıgerı de erkek kız farketmez PAMUKPRENSES gıbı yetısıyor
basları sıkıssa bıze gelıyorlar ıyı hale gelınce akıllarına gelmıyoruz bende anlmıs degılım bunun bole oldugunu bır tek ben dusunmuyorum bu arada...tum akrabalar kardesım dogdu dogalı yanlıs yetıstırdıklerını soyluyorlar ve kardesımın su ankı halınden de anne babamı sorumlu tutuyorlar haklı olarak
ısın garıbı anne babamız boyle davranınca kardesımıze bızde anası babasıymısız gıbı bakmak oyle davranmak hatalarını kabalıkların ıgormezden gelmek zorunda kalıyoruz..zorunda kalmasak bıle ben anneme babama soyle soyle davranıyorum da sen kımsın oluyor...Vallahı artık herseyden gectım ben...Hepsı ıyı olsunlar ben baska bısey ıstemıyorum

kardeşin çıkarcı ise işi düşünce aramaması gerektiğini söyle ..
tabiki kocanla mutlu ol .. evliliğin kardeşinle bağımsız olmalı ..

bazen insan kardeşine biz aynı kanı mı taşıyoruz aynı ana babadan mı doğduk acaba diye sorası geliyor :KK14:

benim de bir abim var ve evin tek erkeği olduğu için aşırı ego pompalandı, her şeyde sanki o haklı ağzımızı açsak biz kötü oluruz :KK67:aynı dertten muzdarip olduğumuz için yukarı tukursek bıyık aşağı tukursek sakal diyorum :KK12:

empati yaptığımda tabi ki eşimi seçerim ama asla onu öne atmam direk kendime yıkarım her şeyi mırın kırın yaparlarsa da yapsınlar onlardaki yüzsüzlük sende de olsun azcık :KK19:

Siz zaten her anlattiginiz seyle kardesinizi kotulemis esinizi ovmussunuz zaten..
Seçimi yapmissiniz sormaniza gerek yok..
Anlattiklariniza göre kardesiniz tam bi
Bas belasi..

Kızlar tek tek alıntı yapamadım, tabletten yaziyorum alinti zor oluyor, kardesim görünüşte iyi yardimsever, ama istedigi olmazsa hemen ttavır alır biraz tartismaya girsem sinirlenir, anneme babamada kizar ama ona bisey demezler esim en ufak bisey soylese bir hafta tavir yaparlar. Kardesim cok sinirli oldugu icinde esim tartismaya girmek istemiyor aramiz daha kötü olmasin ben uzulmeyim diye susuyor, en son tlf da yok de gitsin dedi. Kardesimde duydu, önce duyduğu için cok üzüldüm. Ama duymasi iyi oldu, surekli olur olmaz yere araba istemez artik...

Kardeşlik değil menfaat ilişkisi maalesef.
Kaprislerin de, isteklerin de sonu gelmez.

Boyle kardes dusman basina , isi dusunce geliyor , isi dusnezse gelmiyor menfaatci..

Kusura bakma ama seni suclu buldum , esini cok ezdiriyosun...
Kardesim aynisini yapsa , haddini bildirirdim...
Esya para icin gelecekse , hic gelmezsin daha iyi.

Menesacim ben eşimi ezdirmiyorum. Annem ve babam için iyi olmaya çalışıyorum. Kimsenin kalbini kirmak istemiyorum. Bir sorun olunca onlarda tavir aliyor. Kardeşimi destekliyorlar onlara gore eşim yabancı yardimci olmak istemiyor. Kardeşimin dusuncesizligini anlayamiyorlar butun sorun bu annem ve babamin kardeşimi desteklemesi onlar desteklemese kardesimde biraz dusunceli davranır...

Pazar gunu annem mangal yapti, bizide cagirdilar, kardesim eşime biraz soğuk davrandı. Eşim pek umursamadi, normal konuştular. Daha öncede bir kac kere cocugumla beraber gittim arabayi ona bıraktım. Ama insandada bir dusunce olur. Ablam bebegiyle geliyor zor olur diye ama düşünmüyor esimde buna kiziyor. Bugun kardesimin esi cagirdi yanina gittim. Gelinimiz diger odadaydi, annemin sözlerine şok oldum. Diyorki senin eşin kardeşini tutumlu olmadigiicin kiniyor, oglunda onun gibi olur, bende dedim biz iyiliği icin diyoruz kinamiyoruz dedim sustu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygun01 daha once benzer bir konu actin mi bilmiyorum ama ben acmistim hatirliyorum diyenler onunla karistirmasin bu konu benim degil..buarada seni cok iyi anliyorum boyle arada kala kala catlayacagiz biz Allah yardimcin olsun arkadasim..

Aygun01 daha once benzer bir konu actin mi bilmiyorum ama ben acmistim hatirliyorum diyenler onunla karistirmasin bu konu benim degil..buarada seni cok iyi anliyorum boyle arada kala kala catlayacagiz biz Allah yardimcin olsun arkadasim..
Sagol Canim ben daha önce buna benzer bir konuyu acmistim, dogru söylüyorsun. Arada kalmak cok kötü bir duygu bunu yeni yaşıyorum...

X