Eski erkek arkadaşım ne yapmaya çalışıyor çözemiyorumm :(

Nura86

Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2016
37
-1
Merhaba dostlar,

4 Ay önce 1 yıla yakın süren ve nişanlanmak üzere olduğum bir ilişkim bir anda bitti. Ailelerimiz tanışmıştı ben ablasıyla arkadaştım onlara gidip geliyordum. Annesi biraz zor bir kadındı ama alışmaya başlamıştım ona da. Erkek arkadaşımla aramız iyiydi anlaşıyorduk mutluyduk beraber tatile bile gittik. Ayrılmadan önceki 2 ay öncesinde sorunlar başladı. Benle ve ailemle ilgili ön yargılar ve durumları iyi diye kullanılma korkusuydu.
Nitekim bir anda bişey demeden kendini geri çekti karar almak istemiş. Sonrasında kavga ettik borcu vardı kredi çekmiştim ona ve ben bütün bağları kesmek için hemen istedim diye daha beter oldu. Ablasıyla arkadaşlığım bitti bu yüzden de. Beni ablası aradı kardeşimi sıkıştırma ben ödüycem dedi. Ödemenin yarısını bi anda ödediler ama bi ton laf sonunda ödendi. 1,5 ay ses çıkartmadım. Ablasına msj attım sinirle oldu gibisinden engelledi beni. Annesini aradım seni kızımdan ayırmadım hemen paranın peşine düştün az oturup bekleseydin daha değerin artardı dedi. Erkek ark ile zaten düşman kesilmiştik yüzümü görmek bile istemiyordu. Kalan parası ne zaman ödüyeceksiniz diye sordum benle işin yok ablama sor o ödeyecek beni rahatsız etme yazdı. Ablası taksitle ödeyeceğini söyledi.

Ayrıldıktan 2,5 ay sonra birden beni aradı. Yarın ki ödemeyi haftaya yapsam olur mu dedi. Aramasına şaşırdım keşke bu kadar zora sokmadan insan gibi deseydin dedim. Biraz eski konulara girdik. O konuları konuşmak istemedi canımız sıkılmasın onun için aramadım dedi ama ben öğrenmek istedim. Heyecanımda kalmamıştı sen hiç mutlu olmuyordun mutlu edemiyordum seni ikimiz içinde hayırlısı olsun dedi. 10 gün bekledim ödeme yapmadı aradım sordum sorun mu var diye. Unutmuşum çok ödemem var dedi. O arada gittiğimiz tatil yerinin numarasını istedim tanıdıktı cunku. Orası güzelmiydi dedim sen hatırlamıyormusun bırak bu ayakları dedi. Msj attı teli. Telefon faturam yaklaştı haftaya ödermisin yazdım. Toparlamaya çalışıcam anlayışın için çok sağol yazdı. Bir kaç saat sonra aradım 1 saat konuştuk. Güven verici konuşmuyorsun dedim. Anlattı işte işleri güçleri sıkıntıları. Konu tatil muhabbetine geldi. Tatilemi gidiyorsun dedi. Ben tatile gittim ama arkadaşlarla yine gidebiliriz dedim. Çok güzel günlerdi ama bu sene de ihtiyacım vardı dedim. Orası bizleyken güzeldi bizsiz tadı çıkmaz oranın haberin olsun dedi. Evet ama artık biz diye bişey yok dedim, evet dedi. Ablan evlenince annen onun yanına mı gidecek diye sordum. Ben evlenene kadar gitmez dedi. Evlilikten konu açıldı ilerde görücü mörücü bişey olur dedi. Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın dedi. Bize nasıl kısa zamanda karar verdin dedim. O günler güzeldi anlaşıyorduk tatile gitmiştik güzel geçmişti dedi. Ben çok emek verdim sen hiç emek vermedin dedi. Kendimi artık aptal gibi hissetmeye başlamıştım dedi. Elini cebine atmıyordun ben sana o kadar fedakarlık yaptım bi hediye alabilirdin dedi. İlerde evlensek sanki bu benim maaşım diyeceksin gibi hissediyordum artık sende o potansiyeli gördüm dedi. Bende yaptklarımı saydım maddi değeri yüksek olmasa da manevi değeri yüksekti dedim. Sen her pazar akraba ziyareti yapıyordun dedim annenle ve ben parasal anlamda zor bi yıl geçirdim dedim. Neyse olan oldu sağlık olsun ya sen gösteremedin yada ben göremedim artık düzelecek hali yok dedi. Ablamın nişan zamanı da sana bi haller oldu dedi. Bende bizim nişanımız olucaktı tarih belirlerken arada kaldım dedim o zaman kendi sorunlarım yüzünden bi haller oldu dedim. Başım ağrıdı dedi sinirlendi. Neden hala takıyorsun ki dedim. Takarım tabi o kadar emek verdim dedi. O zaman karşına alıp ben çok emek veriyorum sende emek verdiğini göster bu nişanı öyle yapalım deseydin dedim. Evet haklısın o konuda keşke oyle yapsaydım hiç değlse bu kadar çirkinleşmezdi dedi. Konuşsaydın nasıl bi konuşma yapardın dedim. Öyle şeyler soruyonki resmen yürüyceksin dedi. Merak ettim sadece dedim. Kapatması gerekiyordu yine konuşuruz dedi. Yine mi dedim. Lafın gelişi dedim hemen yarın da demedim ararsın zaten arıyon dedi bana. O günden sonra sadece ödeme yaparken bi iki kere konuştuk ama bu muhabbetlere girmedik. O ay ki ödemesini yaptı kontrol et hesabını dön bana dedi. Bende arayıp teşekkür ettim. Her aramam da açıyor artık yoğun olsa bile. Ben anlamadım bir anda ki bu ılımlı olma sebebini çözemedim. Konuşmaları da çözemiyorum. Sağlıklı düşünemiyorum. Çok sevmiştim düzeltmek için herşeyi yapardım ama kanıtlayamadım kendimi. Biterken de hatalarım oldu ama onlar ailece tepki verdi ben tek başıma kaldım. Ailem tek sorun yaratmadı biterken. Biz iyiydik ve hakediyorduk mutlu olmayı buna inanmasam bu kadar üzülmezdim. Ama bir daha yıkılmaktan korkuyorum beni suçlu görüyor ne yapmalıyım ama önce onu anlamam gerek.

Sizce ne yapmaya çalışıyor ben anlamadım bu işi? teşekkürler

Geçmiş gitmis mesele bosver canim. Belli ki barışmak istiyorsun, hala ondan adım bekliyorsun ama bir kere yüzgöz olmuşsunuz artık bence aynı hatayı tekrarlama. Görüşmeleri de gereksiz uzatma. Borcunu ödesin, sen sağ ben selamet yolunuza bakın

X