Eski esimle tekrar barismalimiyim??

Biz esimle kackez böyle ayri kaldik kac kez sans verdim benimde hatalarim var elbet ama cogu esimin pasif sessiz kalmasindn esim bana yardimci ol pskolojk sorunlarm var birlikte atlatalım diyor ama icmesi icin heo bir bahane uretiyor gibime geliyor
Psikolojik sorunlar beraber atlatmak için fazla yıpratıcı olabiliyor. Benim tavsiyem mutlaka çift terapisine gitmeniz. Düzeleceğini vaat ediyorsa burdan başlayabilirsiniz. Çok işe yarayağını düşünüyorum

Merhaba hanimlar tercümeli bayanlara birsey danışmak istiyorum ben 6 yillik evliyim 5 yasinda kizim var ve 2 hafta önce eşimle anlaşmalı boşanma dilekcesi verdik tebligat almadik ben istedim bosanmayi 4 aydir babamin evindeyim esimle surekli kavga tartisma yapıyorduk esim bu durumlarda surekli ailemi arayip beni şikayet ediyordu esim istemedigi halde bosanmayi kabul ettigini soyledi sen istedin dedi ve ben 4 aydir babamin evinde kaliyorum simdi tekrar esim birlesmek istiyor ve esimin alkol sorunu var 10 15 gune bir icmek istediğini buna ses cikarmazsan birleselim zamanla birakacam dedi . Babamin evindeyim kizimla birlikte anne baba da olsa insan evini duzenini ariyor babm cok baskici otoriter biri burda hicbir soz hakkim yok her yaptigim yapmadigim seyler göze batiyor ve evde huzursuzluk cikiyor suan sehir hastanesinde çalışıyorum ama devamli çalışacağımi bilmiyorum kendi istegimle calismak istedm evde cok sorun oluyor annemle aramizda sorunlar babama yansiyor babam iyice bana kotu davranıyor bana el kaldiriyor hakaret ediyor aşağılıyor annem aramizda evde olan seyleri babama anlatiyor calistigim icin zaman zaman yorgun geliyorum evde temizlik islerine yardım etmedigim zamalar kavga oluyor bu duruma ne kadar dayanabilirim bilmiyorum hafta sonlari erken yatip erken kalkiyorm onlara kahvalti hazrlamak icin babamin kati kurallari var hic cekilmez pskolojik olarak kendimi iyi hissetmiyorum Rabbime sığındım namazlarımı kılıyorum cokca dua ediyorum ailemin bu durumda bana destek olacagini yanimda olacağını düşünürken ne hale düştüm 3 abim var hiçbirinden destek yok bosanip gelmeme hazmedemiyorlar surekli niye geldn geçinemedin diyorlar .esim bu zamana kadar pisman olup hic yalvarmadi evime geri dönmeyi düşünüyorum esimde tekrar birleşmeyi istiyor tabi alkolü nü kabul edersem o sekilde istiyor bende burda yapamayacağımı biliyorum oyuzden bana bir yol gösterin ne yapmam lazim lütfenn bi fikir verirseniz sevinirim teşekkürler
Kabul edersen dön nedir ki?Dogru duzgun gonlunuzu bıle alamamıl.Bu adam kıcalıkmı edecek sıze .Yasadıgınız eve gıdın .Edınızede uzaklastırma cıkartın.Calışmaya devam edın .Ever evlerınız uzak yada ayrı sehırdeysede ısınızden ayrılmayın .

Öncelikle Allah yardımcınız olsun.. Şuan yuları tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal durumundasınız 😞

Ailenizle bu şartlar altında yaşamanız çok zor görünüyor ama geri dönerseniz eskisinden de beter bir düzeniniz olacağı düşüncesindeyim.. Çünkü "bak ailesinin yanına gitti de ne oldu yapamadı işte orda mecbur evine döndü" düşüncesinde olacak eşiniz ve bundan sonra daha dönme şansınızın hiç yok ya da çok zor olacağını düşüneceğinden sizi eskisinden daha zora sokacak..

Çalışıyormuşsunuz.. Madem kimse arkanızda değil devlet desteği de alsanız ayrı bir eve çıksanız?? Çocuk 5 yaşımda kreşe de gidebilir??

Ben konya sehir hastanesinde çalışıyorum evim baska sehirde 6 aydir babamin evindeyim burdada ufak tefek sıkıntılar oluyor tabi eşim dogru düzgün bi ozur gönül almadi bile hep evine dön demekle kaldi aslinda ben sirf burdaki huzursuzluklar için işimden ayrilip evime dönmeyi tekrar ordan iş bulup çalışmayı düşündüm.esimin tek derdi benim alkolume karışma bilmiyorum ne olacak ya babamin evinde kalip işime devam edip burdaki huzursuzluğa ragmen burda kalmak yada işi birakip eşimin alkolünude kabul edip evime gitmek?
Kabul edersen dön nedir ki?Dogru duzgun gonlunuzu bıle alamamıl.Bu adam kıcalıkmı edecek sıze .Yasadıgınız eve gıdın .Edınızede uzaklastırma cıkartın.Calışmaya devam edın .Ever evlerınız uzak yada ayrı sehırdeysede ısınızden ayrılmayın .

Ben konya sehir hastanesinde çalışıyorum evim baska sehirde 6 aydir babamin evindeyim burdada ufak tefek sıkıntılar oluyor tabi eşim dogru düzgün bi ozur gönül almadi bile hep evine dön demekle kaldi aslinda ben sirf burdaki huzursuzluklar için işimden ayrilip evime dönmeyi tekrar ordan iş bulup çalışmayı düşündüm.esimin tek derdi benim alkolume karışma bilmiyorum ne olacak ya babamin evinde kalip işime devam edip burdaki huzursuzluğa ragmen burda kalmak yada işi birakip eşimin alkolünude kabul edip evime gitmek?
Gitme gitme gitme
Hazır orda işin varken yapma bunu kendine
Alkolik adam nasıl olsa mecbur kaldı da geri döndü deyip daha da artıracak eziyetlerini
Aileni ikna edip ayrı eve çıkmaya bak

Esim alkolü var alkolle beraber bi takim sorunlarda beraberinde geliyor alkolü stres atmak icin ictigini söylüyor . Eve alkollu geldihi zamanlar bende bi huzursuzluk oluyor huzursuz oluyorum beni rahatsz ediyor ve sinirleniyorum buna ragmen tekrar evime dönecem baba evinde her yaptigim göze batiyor hicbir konuda soz hakkm yok çocuğuma bile bisey alip giydiremiyorum yediremiyorum surekli onlarin baskisi altindayz
ayni seyleri yasadim, ama sonunda sınır cizdim, ne olursa olsun dedim, bu sefer onlar geri adim atti. Allah yardimciniz olsun. oyle iyi anliyorum ki seni. ne kadar agladim aci cektim bir bilseniz. oyle agir geldi ki. Rabbim yardim ediyor cok sukur. bosanma acisi bi taraftan ailenin haksizliklari bi taraftan. alev topu butun vucudumda döndü durdu sanki. oyle bi aci. yazarken bile yine aglayacak gibi oluyorum. sabredin ama evde size tavsiyem politik olun. gerekirse ilerleyen zamanlarda kavga etmeden sınır çizin. Allah yardimcimiz olsun.

Esim alkolü var alkolle beraber bi takim sorunlarda beraberinde geliyor alkolü stres atmak icin ictigini söylüyor . Eve alkollu geldihi zamanlar bende bi huzursuzluk oluyor huzursuz oluyorum beni rahatsz ediyor ve sinirleniyorum buna ragmen tekrar evime dönecem baba evinde her yaptigim göze batiyor hicbir konuda soz hakkm yok çocuğuma bile bisey alip giydiremiyorum yediremiyorum surekli onlarin baskisi altindayz
mesajjnizi eksik okumusum pardon, evet oncelikle esinizle aranizi duzeltmenin yollarini arayin bence de. umarim yuvaniz duzelir, Allah yuvaniza dirlik düzen versin. bilirim babaevini oyle agir ki. ama mecbur kaldim. ben de yuvam icin oyle mucadele ettim ki. umarim sizin yuvaniz kurtulur. Rabbim selamet versin.

Bence 15 günde bir içen adama alkolik muamelesi yapmamalısın. İçtiginde başka odada yatmayı düşünecek kadar bilinçli bir içici demek ki.
Hiçbir alkol alana ayda bir iki defa içiyor diye cüzzamlı gibi davranmamak lazım. Bir tek alkolle tüm olumlu ozelliklerini çöpe atmamalısin
Benim babam alkolikti çok sigara içerdi. Evlendigim adamı ona göre seçtim. Noldu adam insan çıkmadı boşandım

Sadece evine dön diyor başka bişey demiyor demişsin. Bunu söyleyebilmesi bile güzel bence. Bazıları sevgisini haykıra haykıra yaşar bazıları usul usul. Senin dön çağrısındaki samimiyeti hissedebiliyirsan bitmiştir
Sorunlarım var yardım et diyecek kadar yakın hissediyor seni kendine aile terapisine gidebilirsiniz. Çünkü senin de ihtiyacın var sanki. Baksana zor bir çocukluk geçirmişsin. Onun için senin de asabi hallerin
Diyelim ki eşinde dönmedin çocuğunun baban gibi birisinin yanında mı büyümesini istersin yoksa esinin yanında mı
Bütün bunları düşündüğümüzde sanki evine dönmen daha iyi gibi geliyor bana.

Tek sorun alkolse diye yazıyorum.
Alkol almak kendi tercihi diye düşünüyorum, konuştunuz vazgeçmiyorsa dua edin. Allah bir rahatlık verir inşallah.
İşe girip çalışırsanız da istediklerinizi rahat rahat alırsınız zaten.
Ama dönmeden iyici konuşun, anlaşın. Bir takım sözler alın ben senin alkolüne sen de benim aldıklarıma vs karışmayın diyin. Ve asla anne evinizde yaşadıklarınızı bilmesin. Gidecek korkusuyla yaşasın.

Konuyu tam olarak okumadan cevap veriyorum: hayır!
Eşiyle boşanmadan önce 2 kez barışmış biri olarak söylüyorum bunu. Sebep, şartlar, çocuklar bir şekilde bir araya getirir sizi ama o sorunlar ortadan kalkmıyor, düzelmiyor da. İnş hakkınızda hayırlısı olur!

bence evinize dönün.
ama eşinizle kesin anlaşma yapın...Şartlarım bunlar eğer aksi olursa bir daha geri dönüş olmaz evliliğimizde deyin..
bu arada çalışmaya mutlaka devam edin..
eğer aynı sorunlar devam ederse asla evi terk etmeyin kocanızı gönderin evden..
Bu sizin hayatınız ve bir evladınız var...Anne baba bile olsa evde ne yaşadığınız bilemez. Dışardan her şey güzel görünür. Bu kararı verecek olan sizsiniz.
bence son kez deneyin..En azından keşke demezsiniz..Ben elimden geleni yaptım demek için deneyin tekrar.

OLmazsa da kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz.
Dik durun ...

Her şey gönlünüzce olsun

Ne yaptin konu sahibi
Allah im yar ve yardimcin olsun zor
Eşimle konuştum ailesiyle gelip babamla konuşacaklar biz 2 ay önce anlaşmalı dilekce verip bosanmak istemiştik hakim ilk duruşmayı yapti ve davamiz hala devam ediyor eşim davayi geri cekelim birleşelim sorunlarimizi konuşalım halledelim ben sizi seviyrm ayrilmak istemiyrm diyo benim de özellikle istemedigim seyleri söyledim alkol icmeyeceksin dedim ama onu kabul etmedi zamanla bitecegini üzerime gelme dedi bende bu konuda hala çelişkili davranıyorum vee simdi eşimle tekrar dilekçe verip boşanma davasini iptal edeceğiz ailem bilmiyor tabi bunu eşim ailesiyle gelip konuşacaklar babamin tepkisi ne olur Bılmiyorum

Eşimle konuştum ailesiyle gelip babamla konuşacaklar biz 2 ay önce anlaşmalı dilekce verip bosanmak istemiştik hakim ilk duruşmayı yapti ve davamiz hala devam ediyor eşim davayi geri cekelim birleşelim sorunlarimizi konuşalım halledelim ben sizi seviyrm ayrilmak istemiyrm diyo benim de özellikle istemedigim seyleri söyledim alkol icmeyeceksin dedim ama onu kabul etmedi zamanla bitecegini üzerime gelme dedi bende bu konuda hala çelişkili davranıyorum vee simdi eşimle tekrar dilekçe verip boşanma davasini iptal edeceğiz ailem bilmiyor tabi bunu eşim ailesiyle gelip konuşacaklar babamin tepkisi ne olur Bılmiyorum
Eşim alkol aliyor 15 gunde bir veya 20 gunde bir almasi beni rahatsiz etmesindeki amac esim alkollü olunca ben esimden soğuyorum yani soğukluk giriyor aramiza ben bu konudan dolayi icmesine karşıyım oda hala alkolü birakmayacagini söylüyor ben eşimle birleşip ayni seyleri yasamak istemiyorum cok zor baba evinde olmak ama caresizim eşim bizi alkole değişiyor alkol cok önemli biz onun gözünde zerre degerimiz yok ben bunu anlarim

Merhaba hanimlar tercümeli bayanlara birsey danışmak istiyorum ben 6 yillik evliyim 5 yasinda kizim var ve 2 hafta önce eşimle anlaşmalı boşanma dilekcesi verdik tebligat almadik ben istedim bosanmayi 4 aydir babamin evindeyim esimle surekli kavga tartisma yapıyorduk esim bu durumlarda surekli ailemi arayip beni şikayet ediyordu esim istemedigi halde bosanmayi kabul ettigini soyledi sen istedin dedi ve ben 4 aydir babamin evinde kaliyorum simdi tekrar esim birlesmek istiyor ve esimin alkol sorunu var 10 15 gune bir icmek istediğini buna ses cikarmazsan birleselim zamanla birakacam dedi . Babamin evindeyim kizimla birlikte anne baba da olsa insan evini duzenini ariyor babm cok baskici otoriter biri burda hicbir soz hakkim yok her yaptigim yapmadigim seyler göze batiyor ve evde huzursuzluk cikiyor suan sehir hastanesinde çalışıyorum ama devamli çalışacağımi bilmiyorum kendi istegimle calismak istedm evde cok sorun oluyor annemle aramizda sorunlar babama yansiyor babam iyice bana kotu davranıyor bana el kaldiriyor hakaret ediyor aşağılıyor annem aramizda evde olan seyleri babama anlatiyor calistigim icin zaman zaman yorgun geliyorum evde temizlik islerine yardım etmedigim zamalar kavga oluyor bu duruma ne kadar dayanabilirim bilmiyorum hafta sonlari erken yatip erken kalkiyorm onlara kahvalti hazrlamak icin babamin kati kurallari var hic cekilmez pskolojik olarak kendimi iyi hissetmiyorum Rabbime sığındım namazlarımı kılıyorum cokca dua ediyorum ailemin bu durumda bana destek olacagini yanimda olacağını düşünürken ne hale düştüm 3 abim var hiçbirinden destek yok bosanip gelmeme hazmedemiyorlar surekli niye geldn geçinemedin diyorlar .esim bu zamana kadar pisman olup hic yalvarmadi evime geri dönmeyi düşünüyorum esimde tekrar birleşmeyi istiyor tabi alkolü nü kabul edersem o sekilde istiyor bende burda yapamayacağımı biliyorum oyuzden bana bir yol gösterin ne yapmam lazim lütfenn bi fikir verirseniz sevinirim teşekkürler
Denenmisi tekrar denemek ne kadar dogru bilemedim.esinizin zamanla alkolu birakacagini inanamiyorum nedense diyelimki baristiniz bu sefer anneninizin babanizin tepkisi daha fazla olacak ve esiniz sizin ona muhtac oldugunu dusunecek keske evi terk etmeden bunu iyice olcup tartsaydiniz ayri bir ev tutma sansiniz yokmu? Allah yardimciniz olsun

Kardesim sigaraya yi bırakacağını soyledi evlendi yine de ara sira icer tamamen birakamaz ki alkol daha kotu benim icin cunku alkol haram yasak olan kotuluklerin anasi
InsAllah birakir tez zamanda ailen ne diyor icmesine

Babam karşı çıkıyor oda neymiş öyle olacak is mi diyor annem cok üstleme birakir zamanla diyor 🤷‍♀️ alkol icmesindeki sebep arkadas ortami tetikliyor diye düşünüyorm bana baski yapma daha cok icme istegi geliyor diyor eşim zamanla bırakacağım diyo

X