Eski esimle tekrar barismalimiyim??

Biz esimle kackez böyle ayri kaldik kac kez sans verdim benimde hatalarim var elbet ama cogu esimin pasif sessiz kalmasindn esim bana yardimci ol pskolojk sorunlarm var birlikte atlatalım diyor ama icmesi icin heo bir bahane uretiyor gibime geliyor
Tedavi olmadan bırakamaz.Tedavi şartı sunun

Eğer eşiniz size şiddet uygulamiyorsa benim tavsiyem de evinize dönmeniz ve çalışmaya devam etmeniz yönünde. Ama bu süreçte sanki yarın tekrar ayrilacakmışsınız gibi kesinlikle birikim yapin. Bu arada çocuğunuz da biraz büyür. Kendi ayaklarınızın üstünde duracaginiza kanaat getirdiğinizde de baba evine dönmeden ayrılın. Hatta evi siz terk etmeyin. Eşiniz ayrılsın evden. Böylece eşya, ev arama vs. derdi de olmadan bosanirsiniz. Zaten evladını biraz olsun düşünen baba evi ben alacağım diye tutturmaz. Siz her şeyden önce annesiniz. Baba evine karsi bu kadar pasif olmayın artık. Ezdirmeyin kendinizi. İzin almayın onlardan. Sadece kararınızı bildirin.

Alkolu hayatından bu vesileyle tamamen çıkartabilirsiniz.
Bence şart koşun.
Sonuçta o tek başına içiyor gibi görünsede sizi hem maddi hem manevi anlamda sıkıntıya sokuyor.

Onuda düşündüm olmz diyor kabul etmiyor
Eşiniz taşınmayı kabul etmiyor, tedaviyi kabul etmiyor, anladığım kadarıyla 4 aydır dönmeniz için de fazla çaba da sarfetmemiş. Yani döndüğünüzde aynı şeyleri yaşamanız muhtemel. Eğer dönecekseniz de bu şartları kabul etmesi ve temız bir sayfa açmayı düşünmesi gerekiyor

Biz esimle kackez böyle ayri kaldik kac kez sans verdim benimde hatalarim var elbet ama cogu esimin pasif sessiz kalmasindn esim bana yardimci ol pskolojk sorunlarm var birlikte atlatalım diyor ama icmesi icin heo bir bahane uretiyor gibime geliyor

Eşiniz neye karşı pasif sessiz ne bekliyorsunuz ondan nedne çok kavga ettiğinizi ben anlayamadım konudan çok fazla.

Alkol alması sorun diyorsunuz. Ama alkol alınca size bir zararı yok. Kendi halinde içen bir insansa neden bu kadar problem ettiniz. Alkol alan biriyle birlikte olmak istememe fikrinizi anlıyorum. Ama şu an hiçbir sorun yoksa kavga çıkaracak bir mevzu değil. Bir kere kabullenip evlenmişsiniz.

Sizin ne gibi hatalarınız var sizce?

Acaba eşinize birlikte evlilik danışmanına gitmeyi mi önerseniz?

Nasıl iş bu ya eşinle mutsuz ol baba evine dön. Başkasının kızıymış gibi muamele gör. Sırf bu yüzden boşanamayan binlerce kadın vardır kötünün iyisi deyip katlanan. Yazık günah gerçekten.

Eşiniz neye karşı pasif sessiz ne bekliyorsunuz ondan nedne çok kavga ettiğinizi ben anlayamadım konudan çok fazla.

Alkol alması sorun diyorsunuz. Ama alkol alınca size bir zararı yok. Kendi halinde içen bir insansa neden bu kadar problem ettiniz. Alkol alan biriyle birlikte olmak istememe fikrinizi anlıyorum. Ama şu an hiçbir sorun yoksa kavga çıkaracak bir mevzu değil. Bir kere kabullenip evlenmişsiniz.

Sizin ne gibi hatalarınız var sizce?

Acaba eşinize birlikte evlilik danışmanına gitmeyi mi önerseniz?
Ben ona göre sinirli biriymisim aslinda sinirli değilim biraz yapı meselesi duruşum sert gibi görünüyor aslinda cok güleryüzlü şen şakrak biriyim onun sorumsuz davranışlari vurdumduymazlığı beni haliyle kızdırıyor o buju sinirliolarak algılıyor

işte tam olarak dediğim şey bu. kurban psikolojisi. annemi affedemiyorum başlığında yazdığım bir kaç mesaj var okursanız iyi olur. bende kurbanım yani. bu yüzden çaresizim diyenleri görünce hırslanıyorum. ben başardıysam onlarda başarır neden pasifler diye algılamakta zorluk yaşıyorum. mizaç mı yaradılış mı bilemedim. mesajımı yargılamak olarak gördüyseniz siz kolay olan yolu yani kurbanım diyerek kendinizi rahatlatmayı başkasını suçlu ilan edip pasif olmayı tercih ediyorsunuz demektir. çocuğunuzun da yarın burada böyle konular açmasını istemiyorsanız, dünden beri birkaç kişiye yazdım size de yazacağım. değişime iyileşmeye gönüllü iseniz hayatınızın geri kalanını mutlu geçirmek istiyorsanız1- iyi bir yerde aile dizimi yaptırın 2- terapi alın (şema terapi uygulayan psıkolog varsa ben faydasını gördüm) 3- tuna tüner youtube videolarını izleyin bir pencere açar size. 4- affetmek ne demektir nasıl affedilir geçmişin yüklerinden nasıl kurtulunur yöntemler var çok araştırın. evde tıkıldım burda kk ya sardım ben de amacım yardımcı olmak.
Tesekkur ederim yardımınız icin

Şöyle olabilir mi, boşanın ve ailelere söylemeyin. Sonra eşinizle aynı evde yaşamaya devam edin. Çalışmaya da devam edin, öfkenizi kontrol etmeye çalışın, gerekirse çift terapisi alın, eşiniz de alkolle ve diğer şeylerle ilgili söz versin, bir süre deneyin bakalım nasıl gidecek. İyiye gitmezse ayrılırsınız kendi evinize çıkarsınız. İyiyie giderse de bir süre devam eder, güzel olduğundan emin olunca tekrar nikah kıyarsınız.

Şöyle olabilir mi, boşanın ve ailelere söylemeyin. Sonra eşinizle aynı evde yaşamaya devam edin. Çalışmaya da devam edin, öfkenizi kontrol etmeye çalışın, gerekirse çift terapisi alın, eşiniz de alkolle ve diğer şeylerle ilgili söz versin, bir süre deneyin bakalım nasıl gidecek. İyiye gitmezse ayrılırsınız kendi evinize çıkarsınız. İyiyie giderse de bir süre devam eder, güzel olduğundan emin olunca tekrar nikah kıyarsınız.
Bizim suan boşanma işi hala devam ediyor dosya karara cikti sadece tebligat almadik .benim evim baska sehirde ayni duzenim devam ediyor suan evde esim kaliyor bende baba evindeyim burda yeni ise girdim hastanede çalışıyorum evime geri donersem burdaki isi birakip ordan baska is bulacam artik dediginiz gibi birsüre esimle yaşayıp gidişata bakarim iyiye giderse esimle tekrar bi nikah yaparz kotuye giderse esimle ayrilip esimi evden gönderip ben ayni duzende devam ederim diye düşünüyorum

Merhaba hanimlar tercümeli bayanlara birsey danışmak istiyorum ben 6 yillik evliyim 5 yasinda kizim var ve 2 hafta önce eşimle anlaşmalı boşanma dilekcesi verdik tebligat almadik ben istedim bosanmayi 4 aydir babamin evindeyim esimle surekli kavga tartisma yapıyorduk esim bu durumlarda surekli ailemi arayip beni şikayet ediyordu esim istemedigi halde bosanmayi kabul ettigini soyledi sen istedin dedi ve ben 4 aydir babamin evinde kaliyorum simdi tekrar esim birlesmek istiyor ve esimin alkol sorunu var 10 15 gune bir icmek istediğini buna ses cikarmazsan birleselim zamanla birakacam dedi . Babamin evindeyim kizimla birlikte anne baba da olsa insan evini duzenini ariyor babm cok baskici otoriter biri burda hicbir soz hakkim yok her yaptigim yapmadigim seyler göze batiyor ve evde huzursuzluk cikiyor suan sehir hastanesinde çalışıyorum ama devamli çalışacağımi bilmiyorum kendi istegimle calismak istedm evde cok sorun oluyor annemle aramizda sorunlar babama yansiyor babam iyice bana kotu davranıyor bana el kaldiriyor hakaret ediyor aşağılıyor annem aramizda evde olan seyleri babama anlatiyor calistigim icin zaman zaman yorgun geliyorum evde temizlik islerine yardım etmedigim zamalar kavga oluyor bu duruma ne kadar dayanabilirim bilmiyorum hafta sonlari erken yatip erken kalkiyorm onlara kahvalti hazrlamak icin babamin kati kurallari var hic cekilmez pskolojik olarak kendimi iyi hissetmiyorum Rabbime sığındım namazlarımı kılıyorum cokca dua ediyorum ailemin bu durumda bana destek olacagini yanimda olacağını düşünürken ne hale düştüm 3 abim var hiçbirinden destek yok bosanip gelmeme hazmedemiyorlar surekli niye geldn geçinemedin diyorlar .esim bu zamana kadar pisman olup hic yalvarmadi evime geri dönmeyi düşünüyorum esimde tekrar birleşmeyi istiyor tabi alkolü nü kabul edersem o sekilde istiyor bende burda yapamayacağımı biliyorum oyuzden bana bir yol gösterin ne yapmam lazim lütfenn bi fikir verirseniz sevinirim teşekkürler
Alkol içince size bir zararı dokunuyormu önemli olan bu...mesela benim eşim içince melek gibi olur eskiden sık içerdi şimdi sadece yaz tatillerinde içiyor ..otel yada kampta...
Eşiniz den şiddet görmüyorsanız normalde aranız iyise evinin sorumluluğunu alıyorsa boşverin içkisine karışmayın zamanla azaltır nasılsa sağlık açısından illaki bırakmak zorunda kalır...bence ailenizin yanından iyidir 10 kişiyle uğraşacağınıza tek eşinizle uğraşırsınız

Eşiniz her gün mü içiyor? Sosyal içici mi?
içmediği zaman yokluğunu arıyorsa bağımlı. kişi fiziki ve psikolojik sağlığına zarar verecek şekilde aşırı tutkun ise, sinir gerginliğini yok etmek için içme ihtiyacı duyarsa alkoliktir.
Sorumluluklarını yerine getiriyor ise yeniden birleşebilirsiniz.

X