Eski ev sahibim kan emici cıktı, avukat arkadaşlar lütfen yardım edin

Sourlife

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2016
2.798
6.660
Merhaba arkadaşlar,
Bu hayatta dertler hep mi üst-üste gelir.
Üç sene önce eşim iş kurdu, olmadı çalıştırdığı 60 personelin maaşını bile evimizi satarak ödedik. Çok zor günler geçirdik, hala geçiriyoruz. Eşim 2 yıldır iş bulamıyor, ben asgari ücretin altında çalışıyorum. Evimizi ve iki arabamizi kaybettik, cocuklarıma sütlerini bile zar zor alacak duruma dustuk maalesef.
Neyse çok doluyum konuyu dağıtmayayım. 3 yıl önce kiracı olarak bir eve taşındık, 3 yıl boyunca kirayi günü gününe ödedik çok zorlanarak da olsa. Iki ay önce oğlumun okuluna yakın olsun diye başka bir eve taşındık. Ev sahibine bir ay önceden tasinacagimizi söyledik. Adam çıldırdı. Yok efendim 3 ay önceden haber vermeliymişiz vs.vs. (sözleşmemizde 3 ay maddesi yok bu arada)
Bu adamın damadı avukat, bize bir odeme emri çıkarmışlar, yok duvarlar boyalı badanaliymis, yok aspirator calisiyormus biz bozmusuz, 3.700 tl para istiyor. Arkadaslar söylediği herşey yalan, tasindigimizda ne boya badana vardı evde, ne aspiratör çalışıyordu. Allah korkuları yok, ben hala şoktayım inanın.
Neyse sorun şu ki, tebligat anneme gelmiş, annem yaşlı kadın, unutmuş bize vermeyi, dolayısıyla itiraz süresini kaçırmış olduk. Şimdi bu parayı odemek zorundayiz, ödemek için evdeki eşyalardan ne var ne yok satılığa çıkardık. Ama karşı dava açmak istiyorum, bu parayi geri alabilmek icin. Inanın hazmedemiyorum.
Sırf damadı avukat diye, sahtekarlıkla, yalan dolanla yaptıkları şey helal edilecek gibi degil.
Benim beni yönlendirecek, ve maddi acıdan çok zorlamayacak bir avukata ihtiyacım var.
Lütfen arkadaşlar bana yardımcı olun bu konuda. Hayatımda ilk defa dolandiriliyorum, uykarim kaciyor, hazmedemiyorum.
Uzun oldu hakkınızi helal edin.

Canım benim Allah yardımcın olsun. Dualarım seninle ve yavrularınla. İnşallah tez zamanda yardımcı olacak birileri çıkar karşına.

Ne kadar kötü insanlar var ya.Zaten zor bir hayat mücadeleniz varmış bir de bu pislikler tuz biber olmuş üstüne.Rabbim yardımcınız olsun.

Onların aldigi haram para rahat rahat geçmez bogazlarindan fazlasiyla çıkar başka yerlerden hastaligi çıkar kazası cikar ama biryerden mutlaka çıkar ben buna inanıyorum hakkınızı sonuna kadar arayın hiç bir sonuç elde edemeyemek olsanız bile mahkemeyle avukatla rahatsız etmiş olursunuz tatlı tatlı yiyemesin benim de başıma geldi bi kactane böyle küçük dolandirilma o yüzden çok iyi anlıyorum

Merhabalar, ödeme emri kesinleşmiş icra takip işlemleri başlamıştır. Borcu ödemekten başka çareniz yok. Tek aklıma borcu ödedikten sonra açılabilecek “menfi tespit davası” geliyor. Kira sözleşmenizle birlikte bulunduğunuz yerdeki bi avukata gidin. O size bu konuda yardımcı olacaktır.

Bu arada konunu çok bulandırmak istemem ama ödenen depozito bedelinden daha fazla para aldıklarını hiç duymadım ben :KK43:
Açıkçası bende hic duymamıştım, o yüzden
Aklıma hic çalışmayan ya da yapılmayan şeyleri kontrata yazmak gelmedi. Göz gore gore yalan söyleyecek halleri yok ya diye düşünüyordum. Varmis, yapıyorlarmış. Keşke açıkgöz davransaymışım zamaninda. Gerçi kontratta kullanılmış boyalı diye bi ifade kullanılmış, ama itiraz süresini kaçrınca bi anlami kalmadı maalesef. Belki dava açtığımızda işimize yarar.

Ne kadar kötü insanlar var ya.Zaten zor bir hayat mücadeleniz varmış bir de bu pislikler tuz biber olmuş üstüne.Rabbim yardımcınız olsun.
Çok teşekkür ederim. Maalesef öyle oldu, maddi sikintilar elbet birgun geçer de, haksızlığa uğramak çok acıymış gerçekten.

Onların aldigi haram para rahat rahat geçmez bogazlarindan fazlasiyla çıkar başka yerlerden hastaligi çıkar kazası cikar ama biryerden mutlaka çıkar ben buna inanıyorum hakkınızı sonuna kadar arayın hiç bir sonuç elde edemeyemek olsanız bile mahkemeyle avukatla rahatsız etmiş olursunuz tatlı tatlı yiyemesin benim de başıma geldi bi kactane böyle küçük dolandirilma o yüzden çok iyi anlıyorum
Adam gecen hafta dusmus 3 kaburgası kırılmış, duyduğumda çok şaşırdım. Ama onlar bunu yaptıkları kötülüğe yoracak insanlar değil, öyle olsalardı bunu yapamazlardı zaten.

Merhabalar, ödeme emri kesinleşmiş icra takip işlemleri başlamıştır. Borcu ödemekten başka çareniz yok. Tek aklıma borcu ödedikten sonra açılabilecek “menfi tespit davası” geliyor. Kira sözleşmenizle birlikte bulunduğunuz yerdeki bi avukata gidin. O size bu konuda yardımcı olacaktır.
Cok tesekkur edrim cevap için. Evin boyasız dugunu emlakçı biliyor, ama evsahibinin arkadaşı adam. Şahitlik eder mi bilmiyorum. Birde kira kontratinda "kullanilmis boyalı kiradayreyi" diye bir ifade var. Belki zamanında bunu bile bilerek böyle saçma yazdılar. Ben hiç dikkat etmemiştim. Insanlara güvenmenin bedeli bu. Bunları yapacakları hiç aklıma gelmezdi.

Bir de eve bilirkişi götürmüşler. Kombinin üzerini çizmişler, yer yer parkeleri sökmüşler. Para için gözleri dönmüş resmen. Ve ben kafama vuruyorum hadi girerken çekmedim, bari çıkarken fotoğraflarını çekseydim evin. Şimdi gitsem adamlar kendileri evi bu hale getirmiş desem hangi hakim inanacak bana. Resmen dolandirildik. Belki kiramızı düzgün istediğinizden adamın bu yüzünü hiç gormemiştik. O yüzden önlem alamadık.

Bir avukatla konuştum, eğer evin boyasız badanasız olduğunu vs. Kanıtlayamayacaksanız boşuna dava masrafına girmeyin dedi. Iyice moralim bozuldu adamlar ellerini kollarını. sallayarak, yalan dolanla o parayı alacaklar ve ben hiçbirşey yapamayacak miyim.
Şuan o para bizim için bir servet demek. Allahin adaletine sığınıyorum. Tek kuruşunu bile helal etmiyorum o paranın.

Menfi tespit davalarında tanık deliline başvuruyorlar mı bilmiyorum bakmak lazım. Genel mahkemelerde görülüyorsa her türlü delille ispat edilir. Bilirkişi geldiğinde siz nerede idiniz?
Sözleşme ile bağlılık var ordaki kullanılmamış mı diyecektiniz? boyalı daire ibaresi de önem arz eder. İşi ciddiye alıyorsanız muhakkak bi avukatla yüz yüze görüşün buralardan olmaz. Eksik kalır.

Aklıma ne geldi. Bu herif senden aldığı kiranın vergisini ödüyor muydu? Bence bu pinti herif asla ödemez sen onu vergi dairesine şikayet etsene inşallah senden aldığı paranın kat kat fazlasi ceza keserler...

Aklıma ne geldi. Bu herif senden aldığı kiranın vergisini ödüyor muydu? Bence bu pinti herif asla ödemez sen onu vergi dairesine şikayet etsene inşallah senden aldığı paranın kat kat fazlasi ceza keserler...
Keşke, ben parayı geri alamayacaksam bile onlara gideceğine devlete gitsin. Ama ödeyip odemedigini bilmeden nasıl şikayet edebilirim ki, ya ödemişse. Ama çok iyi bir fikir bu. Acaba nasıl ogrenebirim ki, ödeyip ödemediğini.

Burda dikkat edilmesi gereken bi Durum var parkelerin sökülmesinden bahsediyorsnuzu ama daireye bi tek bilirkişi değil hakim de gidiyor onun yanında nasıl yapacaklar? Bir şey eksik geldi bana kaldı ki tutanaktan size de bırakmalılardı. Bırakmadılarsa mahkeme dosyasına bakın ve tutanaktan bir örnek alın. Mahkeme dosyasını e devletten de görebilirsiniz

Keşke, ben parayı geri alamayacaksam bile onlara gideceğine devlete gitsin. Ama ödeyip odemedigini bilmeden nasıl şikayet edebilirim ki, ya ödemişse. Ama çok iyi bir fikir bu. Acaba nasıl ogrenebirim ki, ödeyip ödemediğini.

Valla benim eşim vergi dairesine şikayet etti canim. Şöyle ki bizim kirayı elden istiyordu. Biz de vergi vermediğinden şüphe ettik. Bunu aynen yetkililere bildirdik. İnceleme yapmalarını istedik. İnceleme yaptilar. Meğer vergi veriyormus birşey çıkmadı. Ev sahibinin TC si ve kirada oturduğunuz evin adresini bilmek yeterli diye aklımda kalmış.

Vergi dairesine gideceksiniz kira sözleşmenizi göstereceksiniz. Onlar dosyayı çıkaracak ve ödenmişse makbuz orda olur. Ben böyle biliyorum

Menfi tespit davalarında tanık deliline başvuruyorlar mı bilmiyorum bakmak lazım. Genel mahkemelerde görülüyorsa her türlü delille ispat edilir. Bilirkişi geldiğinde siz nerede idiniz?
Sözleşme ile bağlılık var ordaki kullanılmamış mı diyecektiniz? boyalı daire ibaresi de önem arz eder. İşi ciddiye alıyorsanız muhakkak bi avukatla yüz yüze görüşün buralardan olmaz. Eksik kalır.
Bilirkişi goturuldugunden filan benim hiç haberim olmadı. Ödeme emri geldiğinde öğrendik, orada bilirkişi raporu vardı. Hayır ifadeyi doğru yazdım " kullanılmış boyalı kiradayreyi" yazıyor.

X