Eski ev sahibim kan emici cıktı, avukat arkadaşlar lütfen yardım edin

Merhaba arkadaşlar,
Bu hayatta dertler hep mi üst-üste gelir.
Üç sene önce eşim iş kurdu, olmadı çalıştırdığı 60 personelin maaşını bile evimizi satarak ödedik. Çok zor günler geçirdik, hala geçiriyoruz. Eşim 2 yıldır iş bulamıyor, ben asgari ücretin altında çalışıyorum. Evimizi ve iki arabamizi kaybettik, cocuklarıma sütlerini bile zar zor alacak duruma dustuk maalesef.
Neyse çok doluyum konuyu dağıtmayayım. 3 yıl önce kiracı olarak bir eve taşındık, 3 yıl boyunca kirayi günü gününe ödedik çok zorlanarak da olsa. Iki ay önce oğlumun okuluna yakın olsun diye başka bir eve taşındık. Ev sahibine bir ay önceden tasinacagimizi söyledik. Adam çıldırdı. Yok efendim 3 ay önceden haber vermeliymişiz vs.vs. (sözleşmemizde 3 ay maddesi yok bu arada)
Bu adamın damadı avukat, bize bir odeme emri çıkarmışlar, yok duvarlar boyalı badanaliymis, yok aspirator calisiyormus biz bozmusuz, 3.700 tl para istiyor. Arkadaslar söylediği herşey yalan, tasindigimizda ne boya badana vardı evde, ne aspiratör çalışıyordu. Allah korkuları yok, ben hala şoktayım inanın.
Neyse sorun şu ki, tebligat anneme gelmiş, annem yaşlı kadın, unutmuş bize vermeyi, dolayısıyla itiraz süresini kaçırmış olduk. Şimdi bu parayı odemek zorundayiz, ödemek için evdeki eşyalardan ne var ne yok satılığa çıkardık. Ama karşı dava açmak istiyorum, bu parayi geri alabilmek icin. Inanın hazmedemiyorum.
Sırf damadı avukat diye, sahtekarlıkla, yalan dolanla yaptıkları şey helal edilecek gibi degil.
Benim beni yönlendirecek, ve maddi acıdan çok zorlamayacak bir avukata ihtiyacım var.
Lütfen arkadaşlar bana yardımcı olun bu konuda. Hayatımda ilk defa dolandiriliyorum, uykarim kaciyor, hazmedemiyorum.
Uzun oldu hakkınızi helal edin.
Söyle bsye dek gelmiştim avukata da yazabilirsin baya yardımcı oluyo

Eklentiler

• Screenshot_2019-01-14-00-56-24-431_com.instagram.android.png
    Screenshot_2019-01-14-00-56-24-431_com.instagram.android.png
    680,1 KB · Görüntüleme: 65
Teşekkür ederim, inanin yaşadıklarıma hala inanamıyorum. Dolandırılmak bu kadar basitmiş demek ki. Bi de eşimde bende ikişer unv. Okumuşuz. Boş yere okumuşuz demekki. Allahın bi krosu elini kolunu sallayarak yalan dolanla dunya kadar borca soktu bizi. O parayı itirazi kacirdigim icin mecbur odeyecegim, ama geri alamazsam gerçekten hazmedemem bu durumu.

Şimdi maalesef öyle keşke evden çıkmadan önce yapsaymışta en azından bu parayı öder kira yerine sayardınız. Şimdi sokağa atıcaksınız birde bunca sıkıntının içinde ne diyeyim allah bir yerden verir inşallah. Haram yiyende zaten Allah’a kalmış zor çıkar.

Allah yardımcınız olsun inşallah kaybettiklerinizin yerini doldursun maddi manevi. Zor bir süreçten geçiyorsunuz anlaşılan. Hakkınızı onlardan alamasaniz da Allah başka yerden kat kat çıkarır
Iki küçük yavrumun riski gidecek onlara. Zaten tek kuruşunu bile helal etmiyorum. Allah korkusu kalmamış bazı insanlarda. O evdeyken bir tek camın kolu kırılmıştı, adama depozitodan dus dedik. onun dışında evi aldığımız gibi geri verdik. Saolun dualarınız için, insallah sonu iyi bitecek.

X