Eski ev sahibim kan emici cıktı, avukat arkadaşlar lütfen yardım edin

Burda dikkat edilmesi gereken bi Durum var parkelerin sökülmesinden bahsediyorsnuzu ama daireye bi tek bilirkişi değil hakim de gidiyor onun yanında nasıl yapacaklar? Bir şey eksik geldi bana kaldı ki tutanaktan size de bırakmalılardı. Bırakmadılarsa mahkeme dosyasına bakın ve tutanaktan bir örnek alın. Mahkeme dosyasını e devletten de görebilirsiniz
Bilirkişi biz evden taşındıktan sonra gitmiş, yani istediklerini yapabilecek bol vakitleri olmuştur. Ben bilirkişinin de avukat damatlarının tanıdığı olduğunu düşünüyorum. Ama nasıl ispatlarım bilmiyorum.

Merhaba arkadaşlar,
Bu hayatta dertler hep mi üst-üste gelir.
Üç sene önce eşim iş kurdu, olmadı çalıştırdığı 60 personelin maaşını bile evimizi satarak ödedik. Çok zor günler geçirdik, hala geçiriyoruz. Eşim 2 yıldır iş bulamıyor, ben asgari ücretin altında çalışıyorum. Evimizi ve iki arabamizi kaybettik, cocuklarıma sütlerini bile zar zor alacak duruma dustuk maalesef.
Neyse çok doluyum konuyu dağıtmayayım. 3 yıl önce kiracı olarak bir eve taşındık, 3 yıl boyunca kirayi günü gününe ödedik çok zorlanarak da olsa. Iki ay önce oğlumun okuluna yakın olsun diye başka bir eve taşındık. Ev sahibine bir ay önceden tasinacagimizi söyledik. Adam çıldırdı. Yok efendim 3 ay önceden haber vermeliymişiz vs.vs. (sözleşmemizde 3 ay maddesi yok bu arada)
Bu adamın damadı avukat, bize bir odeme emri çıkarmışlar, yok duvarlar boyalı badanaliymis, yok aspirator calisiyormus biz bozmusuz, 3.700 tl para istiyor. Arkadaslar söylediği herşey yalan, tasindigimizda ne boya badana vardı evde, ne aspiratör çalışıyordu. Allah korkuları yok, ben hala şoktayım inanın.
Neyse sorun şu ki, tebligat anneme gelmiş, annem yaşlı kadın, unutmuş bize vermeyi, dolayısıyla itiraz süresini kaçırmış olduk. Şimdi bu parayı odemek zorundayiz, ödemek için evdeki eşyalardan ne var ne yok satılığa çıkardık. Ama karşı dava açmak istiyorum, bu parayi geri alabilmek icin. Inanın hazmedemiyorum.
Sırf damadı avukat diye, sahtekarlıkla, yalan dolanla yaptıkları şey helal edilecek gibi degil.
Benim beni yönlendirecek, ve maddi acıdan çok zorlamayacak bir avukata ihtiyacım var.
Lütfen arkadaşlar bana yardımcı olun bu konuda. Hayatımda ilk defa dolandiriliyorum, uykarim kaciyor, hazmedemiyorum.
Uzun oldu hakkınızi helal edin.
tebligati kacirdiginiz icin bi sey yapamazsiniz. adres hatasi oldu dersiniz sure yeniden baslatilirsa o sirada itiraz edersiniz. Ama benim bildigim boyali vermek zorundasiniz. Basta depozito istemedi mi Aspirator bozuksa ispat yuku adamda

Valla benim eşim vergi dairesine şikayet etti canim. Şöyle ki bizim kirayı elden istiyordu. Biz de vergi vermediğinden şüphe ettik. Bunu aynen yetkililere bildirdik. İnceleme yapmalarını istedik. İnceleme yaptilar. Meğer vergi veriyormus birşey çıkmadı. Ev sahibinin TC si ve kirada oturduğunuz evin adresini bilmek yeterli diye aklımda kalmış.
Ya açıkçası o adamın vergi verecegini hiç sanmıyorum. Ihbar ederim. Verdiğimiz para devlete gitsin onlara kalacağına.

tebligati kacirdiginiz icin bi sey yapamazsiniz. adres hatasi oldu dersiniz sure yeniden baslatilirsa o sirada itiraz edersiniz. Ama benim bildigim boyali vermek zorundasiniz. Basta depozito istemedi mi Aspirator bozuksa ispat yuku adamda
Ama biz boyasız aldik. Ev les gibiydi, iki gün duvar sildim ben. Şimdi boyalı badanalı geri istiyorlar. Depozito yu iade etmedi adam. Bizde son ayın kirasını ödemedik. Önce depozito yu ver üstünü tamamlayıp ödeyelim dedik. Inanın anlattığımda eksik filan yok. Bildiğiniz duz bir kiracı idim. Evi aldigim gibi teslim ettim. Resmen dolandirildik.

Ama biz boyasız aldik. Ev les gibiydi, iki gün duvar sildim ben. Şimdi boyalı badanalı geri istiyorlar. Depozito yu iade etmedi adam. Bizde son ayın kirasını ödemedik. Önce depozito yu ver üstünü tamamlayıp ödeyelim dedik. Inanın anlattığımda eksik filan yok. Bildiğiniz duz bir kiracı idim. Evi aldigim gibi teslim ettim. Resmen dolandirildik.
kontratta evin boyali olup olmadigi yaziyodur siz cikmadan once ev sahibiyle birlikte her yeri kontrol etmeliydiniz. O da size depositonuzu geri verir siz de son ayin kirasini oderdiniz niye yangindan mal kacirir gibi evden ciktiniz anlamadim bunlari konusup anlasmaniz lazimdi

Merhaba arkadaşlar,
Bu hayatta dertler hep mi üst-üste gelir.
Üç sene önce eşim iş kurdu, olmadı çalıştırdığı 60 personelin maaşını bile evimizi satarak ödedik. Çok zor günler geçirdik, hala geçiriyoruz. Eşim 2 yıldır iş bulamıyor, ben asgari ücretin altında çalışıyorum. Evimizi ve iki arabamizi kaybettik, cocuklarıma sütlerini bile zar zor alacak duruma dustuk maalesef.
Neyse çok doluyum konuyu dağıtmayayım. 3 yıl önce kiracı olarak bir eve taşındık, 3 yıl boyunca kirayi günü gününe ödedik çok zorlanarak da olsa. Iki ay önce oğlumun okuluna yakın olsun diye başka bir eve taşındık. Ev sahibine bir ay önceden tasinacagimizi söyledik. Adam çıldırdı. Yok efendim 3 ay önceden haber vermeliymişiz vs.vs. (sözleşmemizde 3 ay maddesi yok bu arada)
Bu adamın damadı avukat, bize bir odeme emri çıkarmışlar, yok duvarlar boyalı badanaliymis, yok aspirator calisiyormus biz bozmusuz, 3.700 tl para istiyor. Arkadaslar söylediği herşey yalan, tasindigimizda ne boya badana vardı evde, ne aspiratör çalışıyordu. Allah korkuları yok, ben hala şoktayım inanın.
Neyse sorun şu ki, tebligat anneme gelmiş, annem yaşlı kadın, unutmuş bize vermeyi, dolayısıyla itiraz süresini kaçırmış olduk. Şimdi bu parayı odemek zorundayiz, ödemek için evdeki eşyalardan ne var ne yok satılığa çıkardık. Ama karşı dava açmak istiyorum, bu parayi geri alabilmek icin. Inanın hazmedemiyorum.
Sırf damadı avukat diye, sahtekarlıkla, yalan dolanla yaptıkları şey helal edilecek gibi degil.
Benim beni yönlendirecek, ve maddi acıdan çok zorlamayacak bir avukata ihtiyacım var.
Lütfen arkadaşlar bana yardımcı olun bu konuda. Hayatımda ilk defa dolandiriliyorum, uykarim kaciyor, hazmedemiyorum.
Uzun oldu hakkınızi helal edin.

Aşağı yukarı aynısı benim başımda da var
Kira sözleşmesinde ev temiz boyalı verildi yazıyorsa yapacak bişey yok.Ama yazmıyorsa kafayı takmayın.
Kullanımdan ötürü yıpranmalar olağan olarak görülür ve kiracı bundan sorumlu tutulamaz.İş dava sürecine girerse bilirkişi istenip ispatlanır.
Canınızı sıkmayın
Ödeme emri dediğiniz noterden ihtarname mi yoksa icra dosyası mı ?

kontratta evin boyali olup olmadigi yaziyodur siz cikmadan once ev sahibiyle birlikte her yeri kontrol etmeliydiniz. O da size depositonuzu geri verir siz de son ayin kirasini oderdiniz niye yangindan mal kacirir gibi evden ciktiniz anlamadim bunlari konusup anlasmaniz lazimdi
Biz yangından mal kaçırır gibi çıkmadık ki 1 ay önce aradık, taşınacağız dedik. O lafimizla adam çıldırdı birden. Yok öyle canınız isteyince çıkamazsınız, üç ay önceden haber vermeliydiniz size dava acacagim filan. Sonrasında ne konuşalım bu adamla. Evin boyasız olduğu kontratta yazıyor. Sorun itiraz süresini kaçırmış olmamiz ve bu aşamadan sonra ne yapmamız gerektiğini bilmiyor olmamız. Bizi yonlendirecek avukata ihtiyacımız var kısacası. Ama avukata verecek paramız da yok. Böyle çaresi kaldık.

Aşağı yukarı aynısı benim başımda da var
Kira sözleşmesinde ev temiz boyalı verildi yazıyorsa yapacak bişey yok.Ama yazmıyorsa kafayı takmayın.
Kullanımdan ötürü yıpranmalar olağan olarak görülür ve kiracı bundan sorumlu tutulamaz.İş dava sürecine girerse bilirkişi istenip ispatlanır.
Canınızı sıkmayın
Ödeme emri dediğiniz noterden ihtarname mi yoksa icra dosyası mı ?
Icra dosyası. Bilirkişi goturmus onlar. Aslında dava açabilsek kazanacağız ama avukatı nereden bulacağız bilmiyorum. Burada davama bakabilecek bir avukat yok mudur acaba.

İcra dosyasıysa ve itiraz da edemediyseniz yapacak bişey yok.Ancak ödedikten sonra siz de bir ihtar gönderip paranızın iadesini isteyebilirsiniz.Avukat arkadaşlar daha iyi bilir

Arkadaşım öncelikle çok geçmiş olsun kira kontratında evin boyalı olmadığı yada demirbaşlar (aspiratör) yazmıyorsa kendinide paralasa hiç bir şey yapamaz ayrıca eve icra olayı kalktı gelse bile hiç bir şey alamıyorlar yani evdeki eşyalardan beyaz eşyalardan tv den birer tane varsa alamazlar almaları için ikişer tane olması gerekiyor eşya kontrolü için eve gelmeleri avukatlar için masraflı olduğundan gelemiyorlar hemde 5000 tl nin altında borçlara icra gelmiyor artık size göz korkusu vermeye çalışıyorlar sakın kafaya takmayın rahat olun hiç bir şey yapamazlar.

Keşke, ben parayı geri alamayacaksam bile onlara gideceğine devlete gitsin. Ama ödeyip odemedigini bilmeden nasıl şikayet edebilirim ki, ya ödemişse. Ama çok iyi bir fikir bu. Acaba nasıl ogrenebirim ki, ödeyip ödemediğini.
Kirayı elden ödediyseniz vergi kaçırmış olabilir

Arkadaşım öncelikle çok geçmiş olsun kira kontratında evin boyalı olmadığı yada demirbaşlar (aspiratör) yazmıyorsa kendinide paralasa hiç bir şey yapamaz ayrıca eve icra olayı kalktı gelse bile hiç bir şey alamıyorlar yani evdeki eşyalardan beyaz eşyalardan tv den birer tane varsa alamazlar almaları için ikişer tane olması gerekiyor eşya kontrolü için eve gelmeleri avukatlar için masraflı olduğundan gelemiyorlar hemde 5000 tl nin altında borçlara icra gelmiyor artık size göz korkusu vermeye çalışıyorlar sakın kafaya takmayın rahat olun hiç bir şey yapamazlar.
Öyle mi, ama açıklamada para ödenmezse hapis cezası var yazıyor. Korkuyorum başımiza durduk yere iş açılır diye. Adamin damadı avukat. Düşünmüştür herşeyi. Ben çok cahilim bu mahkeme konularında.

Kirayı elden ödediyseniz vergi kaçırmış olabilir
Bankadan ödedik ama yine de kaçırmış olabilir. Adam para delisi. Ayin 10 unda 10 una kira ödeyecektik sözleşme gereği, adam 3 yıl boyunca her ay ayin birinde başlardı aramaya kira ödeyin diye. Her ay 10 una kadar bekle diyorduk, nafile. 3 yıl boyunca hep 10 undan erken ödedik kirayi, adamla muhatap olmamak için. Resmen ruh hastasıymış aslında şimdi daha iyi görüyorum.

Bazı insanlar haramı çok seviyor. Nefret ediyorum paragöz insanlardan allah yardımcınız olsun.

Öyle mi, ama açıklamada para ödenmezse hapis cezası var yazıyor. Korkuyorum başımiza durduk yere iş açılır diye. Adamin damadı avukat. Düşünmüştür herşeyi. Ben çok cahilim bu mahkeme konularında.
cimere yazın size gönderdikleri kağıdın resmini çekip onuda ekleyin durumunuzu anlatıp gönderin 3 gün içinde cevap hemen geliyor

Allah yardımcınız olsun inşallah kaybettiklerinizin yerini doldursun maddi manevi. Zor bir süreçten geçiyorsunuz anlaşılan. Hakkınızı onlardan alamasaniz da Allah başka yerden kat kat çıkarır

Bazı insanlar haramı çok seviyor. Nefret ediyorum paragöz insanlardan allah yardımcınız olsun.
Teşekkür ederim, inanin yaşadıklarıma hala inanamıyorum. Dolandırılmak bu kadar basitmiş demek ki. Bi de eşimde bende ikişer unv. Okumuşuz. Boş yere okumuşuz demekki. Allahın bi krosu elini kolunu sallayarak yalan dolanla dunya kadar borca soktu bizi. O parayı itirazi kacirdigim icin mecbur odeyecegim, ama geri alamazsam gerçekten hazmedemem bu durumu.

X