Eski kayınvalide kayınbaba ve çocuklarım

marlyss

Esaret mi Cesaret mi ?
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2015
956
1.006
47
Çok değerli k .k. Üyeleri
Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım ...
Biz boşanalı 7 yıl oldu iki çocuğum var kızım 18 oğlum 14 yaşında...
Eski eşim rütbeli asker .Görev sebebi ile de başka şehirde. Yani çocuklarını senede 1 kez bir gün görebiliyor.
Benim isteğim üzerine anlaşarak boşandık. kvld.ve kynpdr. ler ile aynı şehirdeyiz.Ben çocuklarımı pskolojileri sağlam olması adına her şeyi tartarak boşandım . Nitekim de destekleyerek boşanmamızdan etkikenmediler çok fazla ( zaten şark görevi ile çocuklarımı ben kendim büyüttüm) .
Kayınvalide ve kayınpederim boşanmamızı hâlâ kabullenemediler. Çocuklarım ayda bir onlara gider.özellikle ben gidip görmelerini isterim .Bu gün yine gidip geldiler.Tine aynı muhabbet dönmüş boşanmasalardı ağlamalar. sızlamalar çocuklarım anlattı, etkilenmelerinden korkuyorum...
Çocuklarım güçlü hayata bakış açıları iyi çok da mutlular, ne zaman gitseler aynı şeyler .
Daha önceleri konuştum çocuklarım üzülebilir içlerine atabilirler , onları gördükçe ağlamayın keşke boşanmasaydılar diye feryat etmeyin dedim ,ama anlamıyorlar maalesef ...İlk defa çözüm bulamıyorum arkadaşlar.Dede ve babaannelerinden mahrum kalmasınlar istiyorum ama sonuç sıkıcı..Çocuklarıma kalsa hiç gitmezler
Değerli arkadaşlar bir yol gösterin ben bulamadım ...Ben üzerlerine titrerken çocuklarımı eski konular ile yıpratmalarını istemiyorum... Şimdiden birer birer teşekkür ediyorum hepinize...

Babalariyla bir gun gorusmelerine cok uzuldum. Eski kv kp de yasli heralde izah ettiginiz halde ayni davranislar. Cocuklarinizda mutluysa cok etkilenmezler bence zaten oncesinde de tek buyuttunuz sanirim isi dolayisiyla. Siz eve gelince tekrardan konusuyorsunuzdur anlayacak yastalar. Yaslilar idare edin deyin

Çocuklarını tek buyutmussun zaten..

Sanmıyorum çocuklarının bu laflara uzulduklerını..amaaan deyip geçme yaşlarındalar tam suan..

Daha kucuk olsalardı içten içe uzulurlerdı..ama suan genelde hayatları arkadaş cevrelerine endekslıdır onların..

Zaten durumuda çoktan kabullenmıslerdir..aksi tuhaflarına giderdi herhalde..cocuklar hıc baba görmemiş sanırım

çocuklarınızın yaşı çok küçük değil etkilenecekelrini zannetmiyorum o konuda içiniz rahat olsun zaten onlarda farkında anlaşılan dedelerinin bu konuyu abarttığını bence ayda 1 fazla bayramdan bayrama gitsinler yeter

Çocuklarım söz konusu ise her türlü yolu denerim.

Konuşmuşsun işe yaramamis uyarmıssin yine işe yaramamis demek ki üstü kapalı bir tehdit gerekiyor.

Eğer bu ağlama sizlanma devam ederse torunlarınızı görme konusunda sıkıntı yasayabilirsiniz gibi bir şey diyebilirsin.

Evet aynen canım , eve geldiklerinde konuşuyorum , nitekim aynı tas aynı hamam . Yine bu gün sarılıp hüngür hüngür ağlamışlar. Yaşlı başlı insanlar ama biraz içlerine akıtsalar göz yaşlarını desem bencillik mi olur acep ?

Canı m yorumun için teşekkür ederim , diyemiyorum işte canım .Biraz anlayışlı olsalar keşke...

çok zor bir karar ne desem bilemedim.
bir tarafta çocukların psikolojisi, bir tarafta yaşlı insanların torun görme hakkı...
ne deseniz anlamazlar, kendilerince sizi bir araya getirmek için duygu sömürüsü yapıyorlar.
çocuklarınız çok küçük değil bu bir avantaj
görüşmeyi kesmelerini tavsiye edemem ne bileyim vicdan meselesi
ama her seferinde çocuklarla konuşup onların yaşlı insanlar olduğunu ve bunu kabullenemediklerini, çocukları inciteceklerini ya da bunaltacaklarını düşünemeyeceklerini söyleyebilirsiniz.

evet çok görmedikleri için daha kolay adepte oldular. Belkide ben büyütüyorum haklısınız...Teşekkürler

haklısın canım. İyi niyetlilik işte

söyledim canım ama malesef idrak edemediler.Onlar bozuyo ben yapıyorum Puzzle gibi ...

Onlara gondermek zorunda bile değilsiniz
Zaten kızınız 18 yaşındaymis kendi istemiyorsa gitmeye zorlamayın bile
Çünkü eminim çocuklar çok sıkılmışlardir

Çocukların en zor günleri atlatmış endişen yersiz bence, şu an durumu kabullenmişlerdir. KV ve KP duruma alışamamışlardır, normal demek ki benimsemişler seni zamanında. Yapacak bir şey yok, üstüne gidip durumu zorlaştırman yersiz olur.
Yaşlı başlı insanlar neticede, olan da olmuş...

Onlara gondermek zorunda bile değilsiniz
Zaten kızınız 18 yaşındaymis kendi istemiyorsa gitmeye zorlamayın bile
Çünkü eminim çocuklar çok sıkılmışlardir
Evet kendi kararını kendi verebilir canım ama yinede vijdan yapıyorum işte , bilemiyorum belki de oğulluarı beni aldattığı ve benim de boşanmamdan ötürü onlarda mı vijdan yapıyor acaba ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…