Eski kayınvalide kayınbaba ve çocuklarım

Çocukların en zor günleri atlatmış endişen yersiz bence, şu an durumu kabullenmişlerdir. KV ve KP duruma alışamamışlardır, normal demek ki benimsemişler seni zamanında. Yapacak bir şey yok, üstüne gidip durumu zorlaştırman yersiz olur.
Yaşlı başlı insanlar neticede, olan da olmuş...
evet canım üstünden ne sular aktı geçti derler ya aynen öyle...

Ben olsam cocuklarin etkilenecegini dusunuyorsam kibarca uyaririm, yine yaparlarsa bir daha gorusturmeyecegimi soyleyip tehdit ederim. Baktim hala devam ediyorlar bir daha da yollamam cocuklari. Tamam saglikli akraba iliskileri her zaman onemlidir ama bu sekilde cocuklar hic yoktan etkilenirlerse ne olacak?

Evet kendi kararını kendi verebilir canım ama yinede vijdan yapıyorum işte , bilemiyorum belki de oğulluarı beni aldattığı ve benim de boşanmamdan ötürü onlarda mı vijdan yapıyor acaba ?

Bence vicdan değil de oğullarının düzenli hayatı bozuldu diye üzülüyorlardir
Sizin gibi ince düşündüklerini sanmıyorum
Bir dahaki sefer siz söylemeyin gidin diye bakalım çocuklarınız gitmek isteyecekler mi İstemezlerse hiç söylemeyin bile

Ben olsam cocuklarin etkilenecegini dusunuyorsam kibarca uyaririm, yine yaparlarsa bir daha gorusturmeyecegimi soyleyip tehdit ederim. Baktim hala devam ediyorlar bir daha da yollamam cocuklari. Tamam saglikli akraba iliskileri her zaman onemlidir ama bu sekilde cocuklar hic yoktan etkilenirlerse ne olacak?
Bu son oldu bir daha hüngür hüngür ağlarlarsa kibarca değil ama biraz daha sert uyarmalıyım sanki .Zira ben etkilenmesinler diye yıllarca gözlerinin içine baktım canlarımın...

İstemiyorla
Bir dahaki sefer siz söylemeyin gidin diye bakalım çocuklarınız gitmek isteyecekler mi İstemezlerse hiç söylemeyin bile
r ben onları saygılı ama çok relax birey olarak yetiştirmeye çalıştım.Özgüvenleri tam olsun diye .Acımamak lazım belki de .

İstemiyorla
r ben onları saygılı ama çok relax birey olarak yetiştirmeye çalıştım.Özgüvenleri tam olsun diye .Acımamak lazım belki de .

Telden giriyorum arkadaşlar ...Çok pardon yazımda iki kez paylaşmışım...

İstemiyorla

Hiç kendinize vicdan falan yapmayın
Bu zamana kadar uyarmissiniz hiç anlamamislar daha ne diyebilirsiniz ki
Zaten yaşlılara laf anlatmak çok zor hiçbir şekilde sizinle aynı yerden bakamayacaklardir konuya

Bence kötü bir niyetleri yok yasli olduklari icin duygusal davraniyorlar demekki.Zaten kotu niyetli insanlar olsalar cocuklar onlara gittiginde alttan alttan sizi kotulerlerdi.Size,cocuklariniza karismamislar,mudehalelerde bulunmamislar sadece eski insanlara bosanmaniz agir gelmiş idare edin bence.Onlar cocuk degil gencler hicbir sey olmaz...

Bence kötü bir niyetleri yok yasli olduklari icin duygusal davraniyorlar demekki.Zaten kotu niyetli insanlar olsalar cocuklar onlara gittiginde alttan alttan sizi kotulerlerdi.Size,cocuklariniza karismamislar,mudehalelerde bulunmamislar sadece eski insanlara bosanmaniz agir gelmiş idare edin bence.Onlar cocuk degil gencler hicbir sey olmaz...
Evet yorumunuz için çok teşekkür ederim dikkate alacağım...

çocuklarıma kalsa hiç gitmezler demişsin. bırak çocukları kendi haline. kocaman olmuşlar artık ne etkilenmesi. 7 yıl geçmiş artık. canları isterse gitsin, istemezse gitmesinler.

Yaşlı insanlar artık çocuklaşmışlardır sizi dinlemezler siz çocuklarlarınızla konuşun onları rahatlatın ,

Çok değerli k .k. Üyeleri
Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım ...
Biz boşanalı 7 yıl oldu iki çocuğum var kızım 18 oğlum 14 yaşında...
Eski eşim rütbeli asker .Görev sebebi ile de başka şehirde. Yani çocuklarını senede 1 kez bir gün görebiliyor.
Benim isteğim üzerine anlaşarak boşandık. kvld.ve kynpdr. ler ile aynı şehirdeyiz.Ben çocuklarımı pskolojileri sağlam olması adına her şeyi tartarak boşandım . Nitekim de destekleyerek boşanmamızdan etkikenmediler çok fazla ( zaten şark görevi ile çocuklarımı ben kendim büyüttüm) .
Kayınvalide ve kayınpederim boşanmamızı hâlâ kabullenemediler. Çocuklarım ayda bir onlara gider.özellikle ben gidip görmelerini isterim .Bu gün yine gidip geldiler.Tine aynı muhabbet dönmüş boşanmasalardı ağlamalar. sızlamalar çocuklarım anlattı, etkilenmelerinden korkuyorum...
Çocuklarım güçlü hayata bakış açıları iyi çok da mutlular, ne zaman gitseler aynı şeyler .
Daha önceleri konuştum çocuklarım üzülebilir içlerine atabilirler , onları gördükçe ağlamayın keşke boşanmasaydılar diye feryat etmeyin dedim ,ama anlamıyorlar maalesef ...İlk defa çözüm bulamıyorum arkadaşlar.Dede ve babaannelerinden mahrum kalmasınlar istiyorum ama sonuç sıkıcı..Çocuklarıma kalsa hiç gitmezler
Değerli arkadaşlar bir yol gösterin ben bulamadım ...Ben üzerlerine titrerken çocuklarımı eski konular ile yıpratmalarını istemiyorum... Şimdiden birer birer teşekkür ediyorum hepinize...

Sizi üzmek istemem ama biraz hatalı davranmışsınız. Çocuklarınıza kalsa hiç gitmezlerse, neden gönderiyorsunuz? Kanunen de zorunluluğunuz yok. Telefon edin "Bir daha onların yanında ağlarsanız veya boşanmasalardı derseniz, bunu ima bile etmiş olsanız bir daha yüzlerini babaları olmadan göremezsiniz" deyin. Veya sadece uzman (psikolog) eşliğinde görüşmelerine izin verin ve ücretini de onlar ödesin. Çocuklarınıza zarar vermelerini engellemek sizin göreviniz.

Cehenneme giden yollar iyi niyetle döşenmiştir diye bir söz var. İyi niyetli olmaları çocuklara/gençlere zarar vermedikleri anlamına gelmez.

Çok değerli k .k. Üyeleri
Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım ...
Biz boşanalı 7 yıl oldu iki çocuğum var kızım 18 oğlum 14 yaşında...
Eski eşim rütbeli asker .Görev sebebi ile de başka şehirde. Yani çocuklarını senede 1 kez bir gün görebiliyor.
Benim isteğim üzerine anlaşarak boşandık. kvld.ve kynpdr. ler ile aynı şehirdeyiz.Ben çocuklarımı pskolojileri sağlam olması adına her şeyi tartarak boşandım . Nitekim de destekleyerek boşanmamızdan etkikenmediler çok fazla ( zaten şark görevi ile çocuklarımı ben kendim büyüttüm) .
Kayınvalide ve kayınpederim boşanmamızı hâlâ kabullenemediler. Çocuklarım ayda bir onlara gider.özellikle ben gidip görmelerini isterim .Bu gün yine gidip geldiler.Tine aynı muhabbet dönmüş boşanmasalardı ağlamalar. sızlamalar çocuklarım anlattı, etkilenmelerinden korkuyorum...
Çocuklarım güçlü hayata bakış açıları iyi çok da mutlular, ne zaman gitseler aynı şeyler .
Daha önceleri konuştum çocuklarım üzülebilir içlerine atabilirler , onları gördükçe ağlamayın keşke boşanmasaydılar diye feryat etmeyin dedim ,ama anlamıyorlar maalesef ...İlk defa çözüm bulamıyorum arkadaşlar.Dede ve babaannelerinden mahrum kalmasınlar istiyorum ama sonuç sıkıcı..Çocuklarıma kalsa hiç gitmezler
Değerli arkadaşlar bir yol gösterin ben bulamadım ...Ben üzerlerine titrerken çocuklarımı eski konular ile yıpratmalarını istemiyorum... Şimdiden birer birer teşekkür ediyorum hepinize...

Yaşlarından dolayı ağlıyorlardır belki .Yaşlı insanlar daha bir hassas oluyorlar o_O

Yorumları okuyunca şok oldum. Fitne fesat insanlar değiller ki ağlamış sizi sevmeseler zaten boşandılar diye ağlamazlar. Çocuklarınız etkileneceğini düşünmüyorum. Onlar çocuğunuzun soyu sopu görüştürmeyşn diyenlere bence aldırış etmeyin iyi niyetinizi kaybetmeyin. Onlar yaşlı, çocuklar siz onlara bakmayın diyin. Bir daha göndermeseniz onlar nekadar üzülür hasta olurlar. Valla ta buradan bana içime dert oldu. Annemi düşündüm de torunlarını yengem göstermese derdinden allah korusun ölür. Ay çok uzattım. İyi akşamlar

Yorumu
Yaşlı insanlar artık çocuklaşmışlardır sizi dinlemezler siz çocuklarlarınızla konuşun onları rahatlatın ,
Evet her geldiklerinde gözlemliyorum, problem yok gibi görünüyor, be mi çok pimoirikleniyorum acaba ?

X